Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα το update κανω 70 βηματα και μου γραφει 200 βηματα,συμβαινει και σε σας?

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, ίδιο μου φαίνεται στη καταγραφεί αλλά και γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, ίδιο μου φαίνεται στη καταγραφεί αλλά και γενικότερα.
Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει διαφορές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα !

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με το ρολόι και σήμερα που το σύνδεσα με το κινητό όταν με περνούν τηλέφωνο δεν γράφει ποιος με καλεί και μόλις σταματήσει να χτυπάει μου γράφει ποιος με κάλεσε,στα μηνύματα και σε ολες της εφαρμογες κανονικά μου γράφει ποιος μου το έστειλε η επαφές στο ρολόι ειναι ενημερωμένες και παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.

Τι να κάνω εάν ξέρει κάποιος κάτι !

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μετά το update είχα το πρώτο κόλλημα λίγες μέρες μετά που δεν ανταποκρινόταν το ρολόι όταν έκανα αναζήτηση μέσα στις ρυθμίσεις και εχθές είχε κολλήσει στο 85% στην φόρτιση από το βράδυ και το είδα το πρωί.

Έκαιγε κιόλας και έγραφε ότι σταμάτησε η φόρτιση λόγω αυξημένης θερμοκρασίας της μπαταρίας. Το έκλεισα όπως ήταν επάνω στον φορτιστή και φόρτισε γρήγορα μέχρι το 100% .Για να δούμε τι άλλο θα γίνει....

 

Επίσης παίδες εσείς το βάζετε σε νερό;Εγώ το φοβάμαι να το βάλω να το πλύνω γιατί λόγω ιδρώτα τώρα το καλοκαίρι μαζεύει λίγο μπιχλα στα λουράκια και κάτω στο καπάκι με τους αισθητήρες.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ετοιμάζομαι να προβώ σε αγορά του S3 Frontier το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα, θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι συμβατό με το LG G6 και αν όλα δουλεύουν χωρίς πρόβλημα, είναι η πρώτη φορά που θα πάρω smartwatch οπότε θα ήθελα λίγο τα φώτα σας! :) Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ με το LG v30 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν νομίζω να έχεις θέμα..

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό με όλα απλά έχω παρατηρήσει ότι αν δεν είναι samsung η συσκευή σου δεν έρχεται το περιεχόμενο από όλα τα notifications. Π.χ. σε εμένα whatsapp, μήνυμα δείχνει το κείμενο. Viber messenger όχι.
Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό με όλα απλά έχω παρατηρήσει ότι αν δεν είναι samsung η συσκευή σου δεν έρχεται το περιεχόμενο από όλα τα notifications. Π.χ. σε εμένα whatsapp, μήνυμα δείχνει το κείμενο. Viber messenger όχι.

 

δειχνει μονο το 1ο μηνυμα. δεν ειναι θεμα συσκευης. Ακομα και viber μου δειχνει μονο το 1ο, αν καποιος μου στειλει μια προταση δηλαδη κομμενη σε 3 μηνυματα: ελα (1 μηνυμα), τι κανεις? (2ο) θα βρεθουμε? (3ο), δειχνει απλα οτι εχω μηνυμα viber, Ομως το 1ο, το ελα το εχει δειξει οσο ηταν μονο του, σαν κυλιομενο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του Frontier εδώ και 10 ημέρες. Είχα κατεβάσει το update που είχε βγει εδώ και ημέρες, αλλά μόλις τώρα το εγκατέστησα. Έβγαλαν την 3.0.0.2. Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πουθενά. Ακόμα το ψάχνω. Πανέμορφο, έκανα παραγγελία και 2 λουράκια σιλικόνης και 1 μπρασελέ.
Link to comment
Share on other sites

απο που τα παρηγγειλες?

 

https://www.ebay.com/itm/253387828959 το κόκκινο

 

https://www.ebay.com/itm/253077900126 το μαύρο

 

https://www.ebay.com/itm/162780074107 το κόκκινο-μαύρο

 

Θέλει προσοχή στο μήκος, γιατί μάλλον το τρίτο θα είναι μεγάλο για τον καρπό μου. Το είδα μετά την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω να κάνω μια χαζή ερώτηση. Βρίσκομαι σε διαδικασία αγοράς του Samsung Gear S3 Frontier. Ψάχνω στα καταστήματα που εμφανίζει στο skroutz και βλέπω ότι σε πολλά απο αυτά το αναφέρει ως Frontier Space Gray ενώ στο επίσημο site της Samsung το χρώμα του το παρουσιάζει ως Black (και μόνο αυτό)... Υπάρχει κάποια διαφορά ; Το ίδιο μοντέλο δεν είναι ;;;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Το black που βλέπεις στο site είναι το gear sport. Άλλο μοντέλο δηλαδή. Αν ψάξεις καλά έχει και το gear s3, το οποίο το αναφέρει frontier. Δες εδώ.

 

http://www.samsung.com/gr/wearables/gear-s3/

Link to comment
Share on other sites

Για το Frontier λέω. Ενώ το site της Samsung το παρουσιάζει ως black στα σκρουτζομάγαζα το παρουσιάζουν ως Space GreymzW6GT

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά θέλω τα φώτα σας: έχω το frontier σχεδόν από τα τέλη του καλοκαιριού, σε άψογη κατάσταση και με 2 έξτρα λουράκια. Πόσο πιστεύετε ότι πρέπει να το βάλω σε αγγελία; πόσα μπορεί να πιάσει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά θέλω τα φώτα σας: έχω το frontier σχεδόν από τα τέλη του καλοκαιριού, σε άψογη κατάσταση και με 2 έξτρα λουράκια. Πόσο πιστεύετε ότι πρέπει να το βάλω σε αγγελία; πόσα μπορεί να πιάσει;

Φίλε μου απ αυτά που βλέπω και σε γνωστό forum αγοραπωλησιών, πιστεύω στα 180-200 το πολύ αν θες να φύγει γρήγορα.Η τιμή του έχει πέσει πολύ σαν καινούριο,νομίζω 240 και κάτι,οπότε καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόταση για δερμάτινο λουράκι (κατά προτίμηση καφέ σκούρο); Έριξα μια ματιά σε αυτά που κυκλοφορούν σε ali και ebay. Όλα τα ίδια είναι απ' ό,τι βλέπω. Τα έχει αγοράσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μερικές ερωτήσεις.

Έχω το gear fit 2 και θέλω να παω στο s3 ή στο gear sport άλλα υπάρχουν μερικά θέματα στο Fit που δεν ξέρω αν είναι θέμα του fit ή του Τιζεν που τρεχει.

Δεν έχω samsung συσκευή αλλα ενα Lg V30.

Μπορείτε να απαντήσετε οσοι δεν εχετε samsung κινητό αν μονο υπάρχει το πρασινο κουμπάκι αποδοχης κλησης οταν σας καλούν? γιατι με το Φιτ δεν μπορω να απαντήσω απο αυτο απλα να απορρίψω,καπου διαβασα επειδη δεν εχω samsung κινητο?

Auto Track Activity σας βρισκει την ''ασκηση'' μετα απο 10 λεπτα ενω κανεις την συγκεκριμενη ασκηση?και οταν κανει auto track σας γραφει χλμ pace Κλπ μετα οταν τελιωσετε?

Πχ τωρα με το Fit επειδή κυκλοφορώ πολύ με το ποδήλατο αλλα οι αποστάσεις μου ειναι μικρότερες των 10 λεπτών ή κάπου εκει,δεν καταλαβαίνει καθόλου το ποδήλατο και ολη μερα είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα αν δεν το κάνω εγω manual κάθε φορα.

Απαντήσεις στο messenger έχετε κανονικά στα ελληνικά?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μερικές ερωτήσεις.

Έχω το gear fit 2 και θέλω να παω στο s3 ή στο gear sport άλλα υπάρχουν μερικά θέματα στο Fit που δεν ξέρω αν είναι θέμα του fit ή του Τιζεν που τρεχει.

Δεν έχω samsung συσκευή αλλα ενα Lg V30.

Μπορείτε να απαντήσετε οσοι δεν εχετε samsung κινητό αν μονο υπάρχει το πρασινο κουμπάκι αποδοχης κλησης οταν σας καλούν? γιατι με το Φιτ δεν μπορω να απαντήσω απο αυτο απλα να απορρίψω,καπου διαβασα επειδη δεν εχω samsung κινητο?

Auto Track Activity σας βρισκει την ''ασκηση'' μετα απο 10 λεπτα ενω κανεις την συγκεκριμενη ασκηση?και οταν κανει auto track σας γραφει χλμ pace Κλπ μετα οταν τελιωσετε?

Πχ τωρα με το Fit επειδή κυκλοφορώ πολύ με το ποδήλατο αλλα οι αποστάσεις μου ειναι μικρότερες των 10 λεπτών ή κάπου εκει,δεν καταλαβαίνει καθόλου το ποδήλατο και ολη μερα είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα αν δεν το κάνω εγω manual κάθε φορα.

Απαντήσεις στο messenger έχετε κανονικά στα ελληνικά?

 

Επειδή έχω v30 και gear s3 όλα λειτουργούν άψογα.. Δεν έχει διαφορά δηλαδή με πριν που είχα note, απλά πρέπει να το αφήσεις να σου ρίξει μέσα όλες τις πρόσθετες εφαρμογές που χρειάζεται και που ένα Samsung κινητό τις έχει ήδη.. Αν εκεί κατά λάθος κόψεις καλά, πχ Samsung plug-in κλπ θα έχεις πρόβλημα.. Τώρα για το αν ανιχνεύει μια δραστηριότητα... Εγώ δε θα είχα απαίτηση να καταλάβει ότι καβαλησα ποδήλατο..τι διαφορά έχει από το να μπεις στο τραμ ???

Δεν ξέρω αν μπορεί να δουλέψει σωστά οποιοδήποτε ρολόι σε τέτοια θέματα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μερικές ερωτήσεις.

Έχω το gear fit 2 και θέλω να παω στο s3 ή στο gear sport άλλα υπάρχουν μερικά θέματα στο Fit που δεν ξέρω αν είναι θέμα του fit ή του Τιζεν που τρεχει.

Δεν έχω samsung συσκευή αλλα ενα Lg V30.

Μπορείτε να απαντήσετε οσοι δεν εχετε samsung κινητό αν μονο υπάρχει το πρασινο κουμπάκι αποδοχης κλησης οταν σας καλούν? γιατι με το Φιτ δεν μπορω να απαντήσω απο αυτο απλα να απορρίψω,καπου διαβασα επειδη δεν εχω samsung κινητο?

Auto Track Activity σας βρισκει την ''ασκηση'' μετα απο 10 λεπτα ενω κανεις την συγκεκριμενη ασκηση?και οταν κανει auto track σας γραφει χλμ pace Κλπ μετα οταν τελιωσετε?

Πχ τωρα με το Fit επειδή κυκλοφορώ πολύ με το ποδήλατο αλλα οι αποστάσεις μου ειναι μικρότερες των 10 λεπτών ή κάπου εκει,δεν καταλαβαίνει καθόλου το ποδήλατο και ολη μερα είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα αν δεν το κάνω εγω manual κάθε φορα.

Απαντήσεις στο messenger έχετε κανονικά στα ελληνικά?

 

Με Huawei κινητό:

Απάντηση / απόρριψη κλήσης δουλεύει.

Auto track άσκησης μετά από 10 λεπτά (γι' αυτό λέγεται auto) και δε νομίζω να έχει σχέση με το κινητό. Περπάτημα / τρέξιμο το πιάνει, ποδήλατο δεν έχω κάνει από το σχολείο οπότε δεν ξέρω :lol:

Messenger εμένα δε μου δείχνει τα μηνύματα. Δείχνει δηλαδή ότι έχω ένα μήνυμα αλλά όχι το κείμενο. Αυτό πρέπει να είναι θέμα συνεργασίας με το κινητό αλλά δε με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολους.

Κατοχος του s3 classic απο χθες.

Σημερα το εβαλα για φορτιση, φτανει στο 83% και μου βγαζει μηνυμα αδυνατη η φορτιση γιατι η μπαταρια ειναι ζεστη.

Και πραγματι ειναι πολύ ζεστο..

Καμια ιδεα τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολους.

Κατοχος του s3 classic απο χθες.

Σημερα το εβαλα για φορτιση, φτανει στο 83% και μου βγαζει μηνυμα αδυνατη η φορτιση γιατι η μπαταρια ειναι ζεστη.

Και πραγματι ειναι πολύ ζεστο..

Καμια ιδεα τι παιζει?

Με τον γνήσιο φορτιστή?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...