Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον γνήσιο φορτιστή?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι, με τον γνησιο.

Θα το αφησω να ξεφορτιστει τελειως και θα το ξαναδοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κανά update, κανά reset και ξανά δοκίμασε..

 

Μετα απο πλήρη φορτιση, σε 1 ωρα και 40 λεπτα εχει πεσει η μπαταρια 23%...

Δεν μου φαινεται και πολύ φυσιολογικο...

 

update εκανα μολις το ανοιξα

Link to comment
Share on other sites

Πώς ανεβάζουμε watchfaces (gwd) στο ρολόι; Είναι εύκολο;
Άνοιξε την εφαρμογή gear πήγαινε εκεί που λέει watch faces, μετά στο more και ξεκίνα το ψάξιμο

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι, με τον γνησιο.

Θα το αφησω να ξεφορτιστει τελειως και θα το ξαναδοκιμασω...

 

Βάζεις το πλαστικό που έχει στην βάση όταν το ανοίγεις για να ακουμπάει οταν το φορτίζεις;Αν ναι βγάλε το και ευθυγράμμισε το σωστά στον φορτιστή. Το παθαινα και εγώ με την υπερθέρμανση και το σταμάτημα της φορτισης στο 80/90% για τον από πάνω λόγο για να μην πάθει γρατσουνιές.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την εφαρμογή gear πήγαινε εκεί που λέει watch faces, μετά στο more και ξεκίνα το ψάξιμο

 

Σ' ευχαριστώ, αλλά θέλω να κάνω upload στο ρολόι έτοιμα αρχεία gwd που έχω κατεβάσει στον υπολογιστή.

Δοκίμασα με την εφαρμογή της Samsung (το Gear Watch Designer), αλλά έχουν φωτεινότητα πάνω από 15% και δεν τα περνάει στο ρολόι.

Υπάρχει άλλος τρόπος; Watchland έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το πλαστικό που έχει στην βάση όταν το ανοίγεις για να ακουμπάει οταν το φορτίζεις;Αν ναι βγάλε το και ευθυγράμμισε το σωστά στον φορτιστή. Το παθαινα και εγώ με την υπερθέρμανση και το σταμάτημα της φορτισης στο 80/90% για τον από πάνω λόγο για να μην πάθει γρατσουνιές.

 

Καλησπέρα,

problem solved. Μαλλον εφταιγε οτι δεν ευθυγραμμιζοταν σωστα.

Επίσης εστρεωσε και η μπαταρια. μετα απο 24 ωρες πληρους λειτουργιας (με ομιλια 30λ, shealth, ειδοποιήσεις κλπ) ειναι στο 52%):)

 

Μια ερωτηση ακομα. Ενω στο messenger μου δειχνει το μηνυμα οταν ερχεται, στο viber μου δειχνει μονο την ειδοποιηση...

Καμια προταση επιλυσης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και εγω.

διαβασα σε ξενα φορουμς οτι η εφαρμογη μηνύματα δεν ειναι διαθέσιμη αν συνδεθεί με non samsung τηλεφωνο.Ισχυει κάτι τέτοιο?

Εσας αυτη εφαρμογή υπάρχει ?Ενας κίτρινος κύκλος με ένα φάκελο είναι.

Μπορείτε να δημιουργησετε εσείς μήνυμα ?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Και μένα στις τελευταίες δυο φορτίσεις δε φορτίζει πλήρως.εκανα ένα update χθες αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

same here εδω και μερικες μερες κανει κουλα στην φορτιση

σημερα περασα το update να δουμε αν θα αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εύκαιρο το changelog της τελευταίας αναβάθμισης γιατί την έκανα βιαστικά από τον δρόμο και δεν πρόλαβα να δω τί αλλάζει;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το classic δουλεύει άριστα πάντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα δοκίμασα να υπαγορευσω ένα μήνυμα αλλά διαπίστωσα ότι δεν υποστηρίζει ελληνική γλώσσα και απαγοητευτικα. Υπάρχει κάτι το οποίο μπορούμε να κάνουμε για να μπορούμε προφορικά να υπαγορευουμε κείμενο στα ελληνικά; Μου είναι πολύ χρήσιμο και έχω απαγοητευτει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εύκαιρο το changelog της τελευταίας αναβάθμισης γιατί την έκανα βιαστικά από τον δρόμο και δεν πρόλαβα να δω τί αλλάζει;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Εδώ είσαι: https://imgur.com/a/i4Ahrqo (γιατί δεν μπορώ να κάνω attach τη φωτογραφία δεν ξέρω...)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι: https://imgur.com/a/i4Ahrqo (γιατί δεν μπορώ να κάνω attach τη φωτογραφία δεν ξέρω...)
Ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το bug με την φόρτιση συνεχίζει και σε εμένα

παρατηρώ όμως ότι δεν το κάνει όταν το βάζω στην βάση να φορτίσει και το έχω σβηστό

επίσης δεν το έχω κάνει και reset που είπαν πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Παντως για το θεμα της μη πληρους φορτισης (στο 96% σταματαει εδω κ 10 μερες περιπου) , το εστειλα στο service.

Αναμενω εξελίξεις εντος της εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο με τη φορτιση! Δεν μπορω να καταλάβω πως μας συμβαινει σε όλους ταυτοχρονα ενω πριν δουλευε μια χαρά!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εμένα με την φόρτιση...και δυστυχώς έχω το μοντέλο για αραβικά Εμιράτα οπότε no εγγύηση για μένα.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για λουράκια απ'έξω; Οι τιμές εδώ είναι εξωπραγματικές.

Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε ένα καφέ και μπρασελέ μαύρος και ένας ασημένιος να βρίσκεται.

Κάποιο δοκιμασμένο?

Μπαίνουν εύκολα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Frontier έχω, όχι το κλασικ

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τη φόρτιση υπάρχει και σε μένα.

Τις τρεις τελευταίες φορές που το φόρτισα το έκανε τις δύο ( μία το έκανε, μία όχι και μία πάλι ναι ). Νομίζω ότι την ενδιάμεση που δεν το έκανε, λειτουργούσε Air condition στο δωμάτιο, ενώ εχθές ας πούμε δεν υπήρχε A/C και ήταν αρκετά ζεστό το ρολόι ( δεν έκαιγε, αλλά ήταν αισθητή η διαφορά ). Είχε σταματήσει η φόρτιση στο 94% και το έβγαζε από το φορτιστή, το κρύωνα λίγο το ξανά έβαζα και έπαιρνε λίγο λίγο μέχρι που έφτασε στο 98% και το παράτησα. Νομίζω ότι κάτι παίζει τώρα με την αύξηση της θερμοκρασίας περιβάλλοντος.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για το θεμα της μη πληρους φορτισης (στο 96% σταματαει εδω κ 10 μερες περιπου) , το εστειλα στο service.

Αναμενω εξελίξεις εντος της εβδομάδας.

 

Σημερινη ενημέρωση:

Αντικατασταση μπαταριας , Αναβάθμιση (ή καλυτερα επανεγκατασταση ) λογισμικου.

Θα το παραλάβω , κ βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για λουράκια απ'έξω; Οι τιμές εδώ είναι εξωπραγματικές.

Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε ένα καφέ και μπρασελέ μαύρος και ένας ασημένιος να βρίσκεται.

Κάποιο δοκιμασμένο?

Μπαίνουν εύκολα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Frontier έχω, όχι το κλασικ

 

http://Www.aliexpress.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...