Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Πέμπτη στο πανεπιστημιο Πειραια ειχαν ερθει κατι κοπελες απο τη κοσμοτε και σου ελεγαν οτι μπορεις να μετατρεψεις τον ηδη υπαρχοντα αριθμο whatsup σου σε φοιτητικο. το εκανα αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα απο τη κοσμοτε. τους ρωτησα στο fb και μου ειπαν "Θα λάβεις ενημέρωση τις επόμενες ημέρες." ποσες μερες παιρνει η διαδικασια, γνωριζει κανεις? περιμενω πως και πως να δω αν μου το εγκρινουν γιατι εχω περασει το ν+2 (βεβαια η vf μου το εχει κανει φοιτητικο αλλα δεν πιανει καλα εκει που θελω)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή στο CU φοιτητικό έχω 6778' προς CU άνευ ανανεωσεως κάρτας χρόνου ομιλίας βεβαίως βεβαίως.. Τα μουμπου τα έχω ψιλοτσακισει.

Σε καλό δρόμο πάντως Βαδίζει και η κοσμοτε.

Περιμενω καμια αυνεργασια με Starbucks ή Coffee Island για 1+1 ροφημα μηπως χτυπησει το CU και τα μικελ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την Πέμπτη στο πανεπιστημιο Πειραια ειχαν ερθει κατι κοπελες απο τη κοσμοτε και σου ελεγαν οτι μπορεις να μετατρεψεις τον ηδη υπαρχοντα αριθμο whatsup σου σε φοιτητικο. το εκανα αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα απο τη κοσμοτε. τους ρωτησα στο fb και μου ειπαν "Θα λάβεις ενημέρωση τις επόμενες ημέρες." ποσες μερες παιρνει η διαδικασια, γνωριζει κανεις? περιμενω πως και πως να δω αν μου το εγκρινουν γιατι εχω περασει το ν+2 (βεβαια η vf μου το εχει κανει φοιτητικο αλλα δεν πιανει καλα εκει που θελω)

 

Τα ιδια και σε συγγενη μου,εχω ενα νουμερο Whats Up και δεν το εκαναν φοιτητικο.Αντιθετως σε CU και F2G πηρε κανονικα φοιτητικο.Αλλα ειναι αλλη η περιπτωση η δικη μου(πανεπιστημιο εξωτερικου,εξ αποστασεως σπουδες με γραφεια στην ελλαδα).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γ'ινεται και αιτηση online!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες έκανα ανανέωση βάζοντας 10€ και ενεργοποίησα το πακέτο με τα 7, 06€ για 1200 λεπτά και sms προς όλους και 600mb. Παρατήρησα, λοιπόν, πως εκτός από τα 600mb που αθροίζονται με τα παλαιά mb που είχα, αθροίζονται με ξεχωριστή ημερομηνία λήξης και τα 500 mb μπόνους που δίνει για ενα μήνα. Δεν αθροίζονται τα 500mb που δίνει για 15 μέρες.

Τέλος 100mb που "κέρδισα " στο reload, προστέθηκαν και αυτά στα παλιά που είχα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη στο πανεπιστημιο Πειραια ειχαν ερθει κατι κοπελες απο τη κοσμοτε και σου ελεγαν οτι μπορεις να μετατρεψεις τον ηδη υπαρχοντα αριθμο whatsup σου σε φοιτητικο. το εκανα αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα απο τη κοσμοτε. τους ρωτησα στο fb και μου ειπαν "Θα λάβεις ενημέρωση τις επόμενες ημέρες." ποσες μερες παιρνει η διαδικασια, γνωριζει κανεις? περιμενω πως και πως να δω αν μου το εγκρινουν γιατι εχω περασει το ν+2 (βεβαια η vf μου το εχει κανει φοιτητικο αλλα δεν πιανει καλα εκει που θελω)

Καλημέρα.το ίδιο θέμα έχω και εγώ.Δεν την δέχτηκαν την αιτηση,τους ξαναεστειλα μαιλ στο τμήμα παραπόνων αλλά ακόμα τίποτα,ουτε μαιλ απάντησης ούτε τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολλοί ανέφεραν έτσι κι εγώ έκανα αίτηση το Σάββατο για φοιτητικό και εντελώς ''τυχαία'' δεν είχαν πάρει την αίτηση μου. Σήμερα πρωί πήγα σε κατάστημα cosmote και ξαναέκανα αίτηση και μου είπαν εντός 2 ημερών θα έχει εγκριθεί. Εν τω μεταξύ εάν κάνεις πάγιο φοιτητικό αμέσως ενεργοποιήται, ενώ στο καρτοκινητό θέλει πρώτα προέγκριση , μας δουλεύει η cosmote ψιλό γαζί. Σε cu και f2go αμέσως ενεργοποιήθηκε αφού αγόρασα sim φοιτητική.
Link to comment
Share on other sites

Όπως πολλοί ανέφεραν έτσι κι εγώ έκανα αίτηση το Σάββατο για φοιτητικό και εντελώς ''τυχαία'' δεν είχαν πάρει την αίτηση μου. Σήμερα πρωί πήγα σε κατάστημα cosmote και ξαναέκανα αίτηση και μου είπαν εντός 2 ημερών θα έχει εγκριθεί. Εν τω μεταξύ εάν κάνεις πάγιο φοιτητικό αμέσως ενεργοποιήται, ενώ στο καρτοκινητό θέλει πρώτα προέγκριση , μας δουλεύει η cosmote ψιλό γαζί. Σε cu και f2go αμέσως ενεργοποιήθηκε αφού αγόρασα sim φοιτητική.

Εμενα δεν με εγκριναν γιατι ο συγγενης που ειχε τη ιδιοτητα ηταν φοιτητης σε πανεπιστημιο εξωτερικου,παρολο που εχει γραφεια στην ελλαδα.Αλλα του χρονου δινω πανελληνιες οποτε θα παρω αμα μπω σε καποιο πανεπιστημιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

 

Να ρωτησω τυχον υπολειπομενα mb sms και χρονος ομιλιας μεταφερονται στην επομενη ανανεωση αν διαλεξω το ιδιο πακετο ή χανονται?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

μόνο τα ΜΒ , με οποιοδήποτε πακέτο καινούριων ΜΒ.

Εξαιρούνται τα ΜΒ ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη στο πανεπιστημιο Πειραια ειχαν ερθει κατι κοπελες απο τη κοσμοτε και σου ελεγαν οτι μπορεις να μετατρεψεις τον ηδη υπαρχοντα αριθμο whatsup σου σε φοιτητικο. το εκανα αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα απο τη κοσμοτε. τους ρωτησα στο fb και μου ειπαν "Θα λάβεις ενημέρωση τις επόμενες ημέρες." ποσες μερες παιρνει η διαδικασια, γνωριζει κανεις? περιμενω πως και πως να δω αν μου το εγκρινουν γιατι εχω περασει το ν+2 (βεβαια η vf μου το εχει κανει φοιτητικο αλλα δεν πιανει καλα εκει που θελω)

 

Τελικα μου το έκαναν φοιτητικό, παρά το οτι εχω περασει τα Ν+2 έτη! Χαλαλι η μικρη καθυστερηση μεχρι να ενεργοποιηθεί:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου το έκαναν φοιτητικό, παρά το οτι εχω περασει τα Ν+2 έτη! Χαλαλι η μικρη καθυστερηση μεχρι να ενεργοποιηθεί:)

 

Αντε τυχερε.

Link to comment
Share on other sites

παρουσιάζονται κάποιοι ότι μπορούν να σου αλλάξουν το νούμερο που έχεις σε φοιτητικό άσχετα αν δεν είσαι φοιτητής με 30 ευρώ , ισχύει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει. Προσωπικά πρώτη φορά το ακούω(σε αντίθεση με αγγελίες για πώληση φοιτητικών).Μάλλον πρόκειται για κάτι παράτυπο. Οπότε πολλή προσοχή.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στη αρχική σελίδα της εφαρμογής δεξιά πάνω γράφει την ημερομηνία λήξη σύνδεσης. Αυτό ισχύει; και αν ισχύει τι εννοεί. Λήξη του φοιτητικού πακέτου η την γιατί ημερομηνία που μπορώ να το έχω χωρίς να έχω ξανά κανει ανανέωση ;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο. Είναι ένας χρόνος μετά από την τελευταία ανανέωση που έκανες.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό έχει κάποια συγκεκριμένη ισχύει? Δηλαδή μέχρι να τελειώσεις την σχολή σου η μπορεί να σε πάει και για πάντα έτσι?Με αυτές τις παροχές δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει κοπεί σε κανεναν.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει κοπεί σε κανεναν.....

 

Και ελπίζουμε ακράδαντα να παραμείνει ως έχει ;)

Εξάλλου κερδισμένοι και αυτοί αλλά και εμείς , βγαίνουμε..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να ισχύει η προσφορά με τα 600mb πρέπει να μπαίνει ένα πρόγραμμα πχ με τα 5 ευρώ και μπαίνουν αυτόματα ή πρέπει τον κάθε μήνα να μπαίνει 10αρα κάρτα ;
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν υπάρχει προϋπόθεση να έχεις ανανεώσει τον προηγούμενο μήνα για να σου δώσει την 1η του επόμενου 600MB + 600' προς WU.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πολύ βολικό αυτό. Θα το κάνω φοιτητικό το whats up που έχω , αφού απέκτησα πάσο. Από τις προσφορές που είδα πάντως μάλλον είναι η πιο καλή.

Πόσα πακέτα φοιτητικά μπορώ να κάνω ;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις αλλαγές / κατάργηση πακέτων που ανακοίνωσε η κοσμοτέ, το φοιτητικό επηρεάζεται κάπου;
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό είναι ένα what's up με κάποιες επιπλέον παροχές(φοιτητικά πακέτα και bonus). Στο κοινό κομμάτι με τα υπόλοιπα what's up επηρεάζεται, αν χρησιμοποιείς κάποιο από τα πακέτα που άλλαξαν. Στις φοιτητικές παροχές δε βλέπω αλλαγή.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα αίτηση σε κατάστημα για φοιτητικό What's up. Ξέρει κανείς πότε ενεργοποιείται ακριβώς ; Μου είπαν στο περίπου 3 μέρες αλλά το θέμα είναι οτι δε θέλω να βάλω τσάμπα πακέτο τώρα. Επίσης, τα λεφτά που είναι στη κάρτα και τα mb πχ φεύγουν ή προστίθενται με το φοιτητικό ;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...