Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως η κοπέλα μου πήρε sim whats up πριν μία βδομάδα και της είπαν από το κατάστημα ότι θα της ενεργοποιήσουν αυτοί το φοιτητικό. Επειδή περνούσαν οι μέρες και δεν φαίνεται πουθενά ότι έχει γίνει φοιτητικό (ούτε φοιτητικά πακέτα, ούτε τα δωρεάν μηνιαία λεπτά και mb), σκεφτήκαμε μήπως το ξέχασαν από το μαγαζί και έκανε μόνη της τη δήλωση του πάσο από το ίντερνετ. Τρεις μέρες πέρασαν πάλι και ακόμα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η κοπέλα μου πήρε sim whats up πριν μία βδομάδα και της είπαν από το κατάστημα ότι θα της ενεργοποιήσουν αυτοί το φοιτητικό. Επειδή περνούσαν οι μέρες και δεν φαίνεται πουθενά ότι έχει γίνει φοιτητικό (ούτε φοιτητικά πακέτα, ούτε τα δωρεάν μηνιαία λεπτά και mb), σκεφτήκαμε μήπως το ξέχασαν από το μαγαζί και έκανε μόνη της τη δήλωση του πάσο από το ίντερνετ. Τρεις μέρες πέρασαν πάλι και ακόμα τίποτα.

 

γενικα αργουν αρκετα

Link to comment
Share on other sites

γενικα αργουν αρκετα

Διαφωνώ, σε 3 φίλους μου και σε εμένα έγιναν άμεσα μέσα από το site σε 1-2 εργάσιμες!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, λέτε να διαβάζουν το φόρουμ? Δύο ώρες μετά που έγραψα, έτοιμο το φοιτητικό!

 

Παρακαλώ για μια επιβεβαίωση αν κατάλαβα καλά από τα προηγούμενα ποστ:

1) Τα λεπτά ομιλίας δεν μεταφέρονται ποτέ στον επόμενο μήνα (ούτε τα φοιτητικά 600 προς what's up κάθε πρώτη του μήνα, ούτε τα λεπτά προς όλους αν βάλω το ίδιο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο).

2) Τα φοιτητικά 600 mb κάθε πρώτη του μήνα αθροίζονται με τα αντίστοιχα mb του προηγούμενου μήνα και δεν χάνεται τυχόν υπόλοιπο.

3) Τα 500 mb μπόνους ανανέωσης για ένα μήνα αθροίζονται μόνο με τυχόν υπόλοιπο του ίδιου μπόνους του προηγούμενου μήνα και μεταφέρουν την ημερομηνία λήξης του.

4) Τα 500 mb μπόνους ανανέωσης που κρατάνε για 15 μέρες δεν μεταφέρονται ποτέ μετά το 15ήμερο.

5) Τι συμβαίνει με τα mb από πακέτα? Μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης τους αν βάλω το ίδιο ή διαφορετικό πακέτο? Αθροίζονται με τα 600 mb που μπαίνουν αυτόματα κάθε πρώτη του μήνα, οπότε πρακτικά δε λήγουν ποτέ?

6) Αν δεν βάλω κάρτα ανανέωσης καθόλου για ένα τρίμηνο και μηδενιστεί το υπόλοιπό μου σε ευρώ, εξακολουθούν να μπαίνουν κάθε πρώτη του μήνα 600 mb (αθροιζόμενα) και 600 λεπτά whats up.

Edited by babis_sougias
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ, σε 3 φίλους μου και σε εμένα έγιναν άμεσα μέσα από το site σε 1-2 εργάσιμες!

 

και εγώ μεσώ του ίντερνετ έκανα την αίτηση μου, και ενεργοποιήθηκε το πολύ μέσα σε 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει wats up φοιτητικό και να του το έκοψαν;

Γιατί από cu δεν έχω ακούσει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, λέτε να διαβάζουν το φόρουμ? Δύο ώρες μετά που έγραψα, έτοιμο το φοιτητικό!

 

Παρακαλώ για μια επιβεβαίωση αν κατάλαβα καλά από τα προηγούμενα ποστ:

1) Τα λεπτά ομιλίας δεν μεταφέρονται ποτέ στον επόμενο μήνα (ούτε τα φοιτητικά 600 προς what's up κάθε πρώτη του μήνα, ούτε τα λεπτά προς όλους αν βάλω το ίδιο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο).

2) Τα φοιτητικά 600 mb κάθε πρώτη του μήνα αθροίζονται με τα αντίστοιχα mb του προηγούμενου μήνα και δεν χάνεται τυχόν υπόλοιπο.

3) Τα 500 mb μπόνους ανανέωσης για ένα μήνα αθροίζονται μόνο με τυχόν υπόλοιπο του ίδιου μπόνους του προηγούμενου μήνα και μεταφέρουν την ημερομηνία λήξης του.

4) Τα 500 mb μπόνους ανανέωσης που κρατάνε για 15 μέρες δεν μεταφέρονται ποτέ μετά το 15ήμερο.

5) Τι συμβαίνει με τα mb από πακέτα? Μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης τους αν βάλω το ίδιο ή διαφορετικό πακέτο? Αθροίζονται με τα 600 mb που μπαίνουν αυτόματα κάθε πρώτη του μήνα, οπότε πρακτικά δε λήγουν ποτέ?

6) Αν δεν βάλω κάρτα ανανέωσης καθόλου για ένα τρίμηνο και μηδενιστεί το υπόλοιπό μου σε ευρώ, εξακολουθούν να μπαίνουν κάθε πρώτη του μήνα 600 mb (αθροιζόμενα) και 600 λεπτά whats up.

 

6. Αν δεν κάνεις τουλάχιστον 10 ευρώ ανανέωση τον προηγούμενο μήνα δεν παίρνεις τα 600ΜΒ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει πλέον και παίρνεις τα 600' προς Wu και 600mb χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης τον προηγούμενο μήνα. Εγώ τα πήρα και έχω ανανεώσει τελευταία φορά 2,5 μήνες πριν.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φοιτητικό μπορει να παρει καποιος με καρτα νεων; αν ναι πως γινεται;

Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός ή κοσμοτέ, δίνεις την κάρτα νέων και την ταυτότητα σου και μόλις σε ενεργοποιήσουν μπορείς να τους στείλεις μέιλ ότι θα επιθυμούσες να σου ενεργοποιήσουν κατ εξαίρεση το φοιτητικό. Εγώ αυτό έκανα και μου το έκαναν (κράτα το μέιλ για ενδεχόμενη μελλοντική επίσκεψη σου σε κάνα κατάστημα μη και σου απενεργοποιησουν ώστε να τους λες ότι είναι κατ εξαίρεση). Σε έναν γνωστό μου με την ευρωπαϊκή κάρτα με την μία τον έβαλαν στο φοιτητικό πακέτο και όχι στην προσφορά της ευρωπαϊκής κάρτας νέων.

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός ή κοσμοτέ, δίνεις την κάρτα νέων και την ταυτότητα σου και μόλις σε ενεργοποιήσουν μπορείς να τους στείλεις μέιλ ότι θα επιθυμούσες να σου ενεργοποιήσουν κατ εξαίρεση το φοιτητικό. Εγώ αυτό έκανα και μου το έκαναν (κράτα το μέιλ για ενδεχόμενη μελλοντική επίσκεψη σου σε κάνα κατάστημα μη και σου απενεργοποιησουν ώστε να τους λες ότι είναι κατ εξαίρεση). Σε έναν γνωστό μου με την ευρωπαϊκή κάρτα με την μία τον έβαλαν στο φοιτητικό πακέτο και όχι στην προσφορά της ευρωπαϊκής κάρτας νέων.

 

Τι στοιχεία έστειλες στο μαιλ και το ζήτησες?

Link to comment
Share on other sites

Τι στοιχεία έστειλες στο μαιλ και το ζήτησες?

 

Δεν έστειλα στοιχεία. Τους είπα είναι ο τάδε με τον τάδε αριθμό και ότι έχω ήδη ενεργοποιηθεί στην ευρωπαϊκή κάρτα νέων. Τους είπα ότι θεωρώ παράλογο σε μένα να έδιναν αυτά που έδιναν ενώ στο φοιτητικό δίνουν τόσο πολλά. Τους πρότεινα να μου πουν ένα συμβόλαιο που να με συμφέρει (να μου κάνουν προσφορά) ή να μου δώσουν το φοιτητικό, αλλιώς θα έφευγα. Έστειλα το μέιλ μέσω της επικοινωνίας της σελίδας τους στο τμήμα μάρκετινγκ και μετά από πέντε μέρες μου απάντησαν ότι κατ εξαίρεση μου παραχωρούν το φοιτητικό. Βάλε λίγο σάλτσα και λίγο ευγένεια. Βέβαια θεωρώ ότι παίζει ρόλο και το τι πελάτης είσαι. Δλδ αν είσαι πελάτης που δε βάζεις πάνω από 5 ευρώ το μήνα δε νομίζω να ασχοληθούν για να σε κρατήσουν. Εγώ έβαζα γύρω στα είκοσι ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές αγγελίες λένε ότι μετατρέπουν το υπάρχον νούμερο σου what's up σε φοιτητικό πακέτο. Τι παίζει; Το έχει ψάξει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω ψάξει αλλά προφανώς για να γίνει αυτό πρέπει να μεταβίβασεις το νούμερο σου σε έναν φοιτητή και αυτός με το πάσο του να το κάνει φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω ψάξει αλλά προφανώς για να γίνει αυτό πρέπει να μεταβίβασεις το νούμερο σου σε έναν φοιτητή και αυτός με το πάσο του να το κάνει φοιτητικό.

Στις αγγελίες γράφουν. Μεταβίβαζω τον οποιοδήποτε αριθμό σε whats up φοιτητικό με κόστος 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

θα εχει πασο και θα το μεταβιβαζει στο ονομα του ο τυπος,ή στο ονομα αλλων φοιτητων καθως αν δεν κανω λαθος η κοσμοτε μονο ενα φοιτητικο ανα ατομο δινει.Εκτος αν παιζει τιποτα αλλο πιο...παρανομο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για Cosmote, αλλά στην Vodafone μπορείς να μεταφέρεις το φοιτητικό πακέτο σε όποιο όνομα και αριθμό θέλεις. Μπορεί να ισχύει το ίδιο και στην Cosmote. Οπότε αν κάποιος έχει πχ αριθμό στην Wind πουλάει το φοιτητικό της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν μηνυμα απο την Cosmote οτι του κοβουν το φοιτητικο;
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν μηνυμα απο την Cosmote οτι του κοβουν το φοιτητικο;

 

Σου ήρθε τέτοιο μύνημα;

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτοιτικο καρτοσυμβολαιο για ποσο ισχυει ? εννοω εβαλες μια φορα το πασο σου και εχεις για παντα φοιτοιτικο πακετο ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...