Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Μια ερώτηση σας παρακαλώ.

 

Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός της watt+volt, (είναι μηνιαίος κ στέλνω εγώ την κατανάλωση.)

 

Το συμβόλαιο μου λέει ότι το

«Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα») κυμαίνεται εντός των ορίων 35€ και 45€/ΜWh,

 

Λοιπόν ήρθε και έχει ρήτρα κόστους προμήθειας 53,10€ για μια κατανάλωση 769 kWh

 

Να σημειώσω οτι 2,5 χρόνια στην εταιρεία δεν ήρθε ποτέ πάνω από 19€ η ΡΚΠ

 

Για κατανάλωση 1190 kwh είχε έρθει 18.50 τον

Φεβρουάριο..

Πήρα τηλέφωνο στην εταιρεία και μου τα μασούσαν. Λέγαν ότι αυξήθηκε πολύ η τιμή , ότι βάλανε ενδεικτικά γιατί δεν βγήκε η τιμή ακόμη, ότι τώρα πληρώνω του Δεκεμβρίου, ότι βγήκε η τιμή έως τον Οκτώβριο κλπ κλπ κλπ.

 

Στο site του allazoreuma.gr όμως έχει μέσα τιμές έως κ τον Φεβρουάριο του 2021

 

Όταν τους ρώτησα πώς υπολογίζεται δεν ήξεραν να μου απαντήσουν.

 

Αν γνωρίζεται είναι λογικο το πόσο των 53€??

Πως υπολογίζεται.??

 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο κ ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα μύρια άπειρα ακούω και διαβάζω γι' αυτήν την εταιρεία τελευταία...Μιλάμε για θράσος!!!

Έχουν βάλει κι άλλοι συμπληρωματικές χρεώσεις αλλά όχι αυτό το χάλι. Εγώ είχα επιπλέον χρέωση 2 λεπτά και κάτι ανά kwh στον Ήρωνα και σκέφτομαι να κάνω καταγγελία στην ΡΑΕ μήπως και καταφέρω και σπάσω το συμβόλαιο χωρίς πέναλτυ. Είμαι στο ψάξιμο για άλλη εταιρεία με πρόγραμμα χωρίς ρήτρα ΟΤΣ. Δυστυχώς βλέπω πως το ρεύμα θα ακριβυνει κι άλλο ή καλύτερα θα μας το πασάρουν για πιο ακριβό δήθεν, με αυτή την πατέντα την ρήτρα ,που την ονομάζουν κι όπως θέλουν και άντε να βγάλεις άκρη. Πιθανόν η παράλογη χρέωση η δική σου να σε διευκολύνει να ζητήσεις μέσω καταγγελίας στην ΡΑΕ λεπτομερή ανάλυση του τρόπου υπολογισμού της και επιστροφή κάποιου ποσού. Εγώ αυτό θα έκανα και κατόπιν θα πήγαινα σε άλλη εταιρεία. Το έχουν παρατραβηξει!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα μύρια άπειρα ακούω και διαβάζω γι' αυτήν την εταιρεία τελευταία...Μιλάμε για θράσος!!!

Έχουν βάλει κι άλλοι συμπληρωματικές χρεώσεις αλλά όχι αυτό το χάλι. Εγώ είχα επιπλέον χρέωση 2 λεπτά και κάτι ανά kwh στον Ήρωνα και σκέφτομαι να κάνω καταγγελία στην ΡΑΕ μήπως και καταφέρω και σπάσω το συμβόλαιο χωρίς πέναλτυ. Είμαι στο ψάξιμο για άλλη εταιρεία με πρόγραμμα χωρίς ρήτρα ΟΤΣ. Δυστυχώς βλέπω πως το ρεύμα θα ακριβυνει κι άλλο ή καλύτερα θα μας το πασάρουν για πιο ακριβό δήθεν, με αυτή την πατέντα την ρήτρα ,που την ονομάζουν κι όπως θέλουν και άντε να βγάλεις άκρη. Πιθανόν η παράλογη χρέωση η δική σου να σε διευκολύνει να ζητήσεις μέσω καταγγελίας στην ΡΑΕ λεπτομερή ανάλυση του τρόπου υπολογισμού της και επιστροφή κάποιου ποσού. Εγώ αυτό θα έκανα και κατόπιν θα πήγαινα σε άλλη εταιρεία. Το έχουν παρατραβηξει!!!

Γύρνα στην ΔΕΗ, να ησυχάσεις.

Για όσο προλαβαίνεις, ακόμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα.

Μια ερώτηση σας παρακαλώ.

 

Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός της watt+volt, (είναι μηνιαίος κ στέλνω εγώ την κατανάλωση.)

 

Το συμβόλαιο μου λέει ότι το

«Μέσο Προσαυξημένο Άθροισμα») κυμαίνεται εντός των ορίων 35€ και 45€/ΜWh,

 

Λοιπόν ήρθε και έχει ρήτρα κόστους προμήθειας 53,10€ για μια κατανάλωση 769 kWh

 

Να σημειώσω οτι 2,5 χρόνια στην εταιρεία δεν ήρθε ποτέ πάνω από 19€ η ΡΚΠ

 

Για κατανάλωση 1190 kwh είχε έρθει 18.50 τον

Φεβρουάριο..

Πήρα τηλέφωνο στην εταιρεία και μου τα μασούσαν. Λέγαν ότι αυξήθηκε πολύ η τιμή , ότι βάλανε ενδεικτικά γιατί δεν βγήκε η τιμή ακόμη, ότι τώρα πληρώνω του Δεκεμβρίου, ότι βγήκε η τιμή έως τον Οκτώβριο κλπ κλπ κλπ.

 

Στο site του allazoreuma.gr όμως έχει μέσα τιμές έως κ τον Φεβρουάριο του 2021

 

Όταν τους ρώτησα πώς υπολογίζεται δεν ήξεραν να μου απαντήσουν.

 

Αν γνωρίζεται είναι λογικο το πόσο των 53€??

Πως υπολογίζεται.??

 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο κ ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι από τον Οκτώβριο του 2020, η ρήτρα ΟΤΣ συνεχώς αυξάνεται.

Edited by GREGORYMO
Link to comment
Share on other sites

Τα μύρια άπειρα ακούω και διαβάζω γι' αυτήν την εταιρεία τελευταία...Μιλάμε για θράσος!!!

 

Έχουν βάλει κι άλλοι συμπληρωματικές χρεώσεις αλλά όχι αυτό το χάλι. Εγώ είχα επιπλέον χρέωση 2 λεπτά και κάτι ανά kwh στον Ήρωνα και σκέφτομαι να κάνω καταγγελία στην ΡΑΕ μήπως και καταφέρω και σπάσω το συμβόλαιο χωρίς πέναλτυ. Είμαι στο ψάξιμο για άλλη εταιρεία με πρόγραμμα χωρίς ρήτρα ΟΤΣ. Δυστυχώς βλέπω πως το ρεύμα θα ακριβυνει κι άλλο ή καλύτερα θα μας το πασάρουν για πιο ακριβό δήθεν, με αυτή την πατέντα την ρήτρα ,που την ονομάζουν κι όπως θέλουν και άντε να βγάλεις άκρη. Πιθανόν η παράλογη χρέωση η δική σου να σε διευκολύνει να ζητήσεις μέσω καταγγελίας στην ΡΑΕ λεπτομερή ανάλυση του τρόπου υπολογισμού της και επιστροφή κάποιου ποσού. Εγώ αυτό θα έκανα και κατόπιν θα πήγαινα σε άλλη εταιρεία. Το έχουν παρατραβηξει!!!

Αν καταλήξεις σε καμία άλλη εταιρεία δώσε καμιά συμβουλή.

Και εγώ στο ψάξιμο είμαι.

 

ΥΓ. Εντωμεταξυ το παράλογο είναι ότι αφού πήρα τηλέφωνο κ μάλωσα μαζί τους , από εκείνη την ώρα με περνούν συνέχεια εδώ κ 4 μέρες άλλες εταιρείες και με κάνουν προτάσεις.

Λες και έχουν κάποιον μέσα σε κάθε εταιρεία και μαθαίνουν για τους δυσαρεστημένους πελατες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι από τον Οκτώβριο του 2020, η ρήτρα ΟΤΣ συνεχώς αυξάνεται.

Κ θα αυξάνεται...από ότι φαίνεται οι τιμές του ρεύματος για πολλούς κ διάφορους λόγους έχουν πάρει την ανιούσα...οταν τα έλεγα πριν μήνες κάποιοι συμφουρίτες με έλεγαν τρόλ/fake new κτλ, κ οτι τα παίρνω από την ΔΕΗ. Τα προγράμματα των εναλλακτικών που συφμέρουν ειναι ελάχιστα κ γενικά ειναι μπλέξιμο, ΔΕΗ η πιο τίμια συνολικα με καθαρές χρεώσεις κ τελειώνει η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Κ θα αυξάνεται...από ότι φαίνεται οι τιμές του ρεύματος για πολλούς κ διάφορους λόγους έχουν πάρει την ανιούσα...οταν τα έλεγα πριν μήνες κάποιοι συμφουρίτες με έλεγαν τρόλ/fake new κτλ, κ οτι τα παίρνω από την ΔΕΗ. Τα προγράμματα των εναλλακτικών που συφμέρουν ειναι ελάχιστα κ γενικά ειναι μπλέξιμο, ΔΕΗ η πιο τίμια συνολικα με καθαρές χρεώσεις κ τελειώνει η υπόθεση.

 

Αν έχεις ΜΕΓΑΛΗ καταναλωση, αξίζει να πάρεις το ρίσκο του εναλλακτικού παροχου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενεργοποιήθηκε το συμβόλαιο στο Φυσικό Αέριο Αττικής και περιμένω τον πρώτο λογαριασμό, να σας πω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Να ζητάτε πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ από την εταιρία σας. Εγώ που έχω volterra τους πήρα και τότε το ζήτησα. Μου ανέβασαν λίγο την τιμή της κιλοβατώρας αλλά δεν έχει ΟΤΣ και ρήτρες. Το μόνο ότι είναι ετησίως ανανεουμενο. Εννοείται η χρέωση είναι καλύτερη από τη ΔΕΗ.
Link to comment
Share on other sites

αρκει να μην εχουν παγιδες τυπου ετησια συνδρομηhttps://www.zenith.gr/power-home-free/

για αυτο πρεπει να προσεχετε ποια επιλογη κανετε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το πρόγραμμα μου πρότειναν και έχω. Χωρίς ΟΤΣ, χωρίς ρήτρα, χωρίς πάγιο (βάση ειδικών όρων). Μόνο κάθε 12 μήνες ανανέωση.

https://ibb.co/NnPNycZ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το πρόγραμμα μου πρότειναν και έχω. Χωρίς ΟΤΣ, χωρίς ρήτρα, χωρίς πάγιο (βάση ειδικών όρων). Μόνο κάθε 12 μήνες ανανέωση.

 

https://ibb.co/NnPNycZ

Αν βλέπω σωστά δεν έχει και πάγιο ε ?

Καλό φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποιον να ανήκει η βολτερα άραγε

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η volterra ανοίκει στην avax κατασκευαστικη. Το λέει στο site τους.

 

Όχι δεν έχει πάγιο. Και αυτό που λέω είναι να τους καλέσει κάποιος στο τηλέφωνο γιατί στο site τους δεν το έχουν. Προσωπικά ήμουν πελάτης σε άλλο πρόγραμμα και με το είδα έναν μήνα μια ρήτρα 8 ευρώ, πήρα και είπα ή δώστε μου άλλο πρόγραμμα ή πάω ΔΕΗ, γιατί δεν έχει νόημα με αυτές τις ρήτρες. Μου πρότειναν αυτό και δέχτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Η volterra ανοίκει στην avax κατασκευαστικη. Το λέει στο site τους.

 

 

 

Όχι δεν έχει πάγιο. Και αυτό που λέω είναι να τους καλέσει κάποιος στο τηλέφωνο γιατί στο site τους δεν το έχουν. Προσωπικά ήμουν πελάτης σε άλλο πρόγραμμα και με το είδα έναν μήνα μια ρήτρα 8 ευρώ, πήρα και είπα ή δώστε μου άλλο πρόγραμμα ή πάω ΔΕΗ, γιατί δεν έχει νόημα με αυτές τις ρήτρες. Μου πρότειναν αυτό και δέχτηκα.

Νομίζω το έχουν αυτό δεν είναι

 

https://www.volterra.gr/gia-to-spiti/ilektriki-energia/spiti-mou-v1-v1n/

 

??

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρόσφατα αλλαξα σπιτι και ειπα να βαλω volton μιας και ειχα γνωστο πωλητή και μου προσέφερε ένα δελεαστικο πακετο..Το πακετο λοιπόν μου ελεγε 0.055/kw (με συνέπεια πληρωμής) και 1ο και 13ο μηνα δωρεάν το ρευμα (*αξια ρευματος).Μου ειπε και μας ειπε η ιδια η εταιρεία οτι το πακετο αυτο ισχυε θα πληρωνα λοιπόν μονο τα πάγια....Ήρθε πριν 5 μέρες ο λογαριασμός (εκκαθαριστικός) με χρεώμενες 500+κιλοβατώρες (ειχα κάψει 200 (να μ πεις εκαθαριστικος ειναι)75 ευρω...Μου φανηκε παρα πολυς για πρώτος λογαριασμός και δεν έδειχνε πουθενα οτι δεν πληρώνω αξια ρεύματος η οτιδηποτε...εχετε καμια παρομοια εμπειρία με βολτον ?

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ήδη το πρόγραμμα V1 της Volterra αναφέρεται στο site της εταιρείας και έχω ζητήσει από την προηγούμενη βδομάδα να το δοκιμάσω στην γκαρσονιέρα της κόρης μου κι αν όντως ισχύουν όλα αυτά δηλ. χωρίς πάγιο, χωρίς δέσμευση, χωρίς ρήτρα ΟΤΣ, χωρίς συνδρομή,τότε θα το βάλω και στο σπίτι.

Δεν υπάρχει σε καμία εταιρεία τόσο καλή περίπτωση. Αύριο θα μου στείλουν το συμβόλαιο για υπογραφή και θα σας ενημερώσω. Έχουν και πρόγραμμα διαχείρισης λογαριασμού κάτι που η Ελίν, που την είχα κι αυτήν υπόψιν, θα φτιάξει λέει τέλος Απρίλη...

Δεν τους πιστεύω γιατί από το καλοκαίρι τα ίδια λένε κι ακόμη τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουν αυτό δεν είναι

 

https://www.volterra.gr/gia-to-spiti/ilektriki-energia/spiti-mou-v1-v1n/

 

??

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να διαβάσεις τους όρους αν έχεις ειδικούς όρους που σε εξαιρεί από ΟΤΣ και ρήτρες. Αν στους όρους το λέει τότε ναι είναι αυτό. ΠΡΟΣΟΧΗ να έχει ειδικό όρο ότι δεν εφαρμόζει ΟΤΣ ακι ρήτρα. Το λένε στο κάτω μέρος όπως έδειξα πιο πάνω. Δε το λέει στους γενικούς όρους. Στους γενικούς όρους λέει ότι χρεώνει ΟΤΣ και ρήτρες εκτός και δηλώνεται διαφορετικά από τους ειδικούς όρους, γι αυτό κοιτάμε να έχει δεύτερη σελίδα με ειδικούς όρους.

Προσωπικά από τον Οκτώβρη που το γύρισα, δεν ξαναείδα ΟΤΣ ή ρήτρες ή πάγιο και πληρώνω κάθε μήνα εκκαθαριστικό.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα της volterra έχω κι εγώ (είχα δει δημοσίευση και είχα συζητήσει με τον ^_Nikitas_^).

Ακριβώς ίδια περίπτωση και σε εμένα. Ήμουν και πριν στην volterra, με χρέωσαν δυο φορές από 10 ευρώ (τα 5€ ~μόνο~ μου τα επέστρεψαν μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους), μετά από αυτές τις δυο χρεώσεις δεν είδα άλλη χρέωση βέβαια, αλλά αποφάσισα και άλλαξα πρόγραμμα τελικά γιατί δε μου αρέσουν τα απρόοπτα.

 

Ιταλοελληνική κοινοπραξία των Sorgenia (http://www.sorgenia.it) και AVAX (http://www.avax.gr)

 

ΥΓ

Όπως λέει και ο ^_Nikitas_^ εδώ, προσοχή να υπάρχουν ειδικοί όροι στο πρόγραμμα. Εκεί αναφέρει ότι δε χρεώνει ΟΤΣ (ή όπως αλλιώς το ονομάζουν πλέον)

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαβάσεις τους όρους αν έχεις ειδικούς όρους που σε εξαιρεί από ΟΤΣ και ρήτρες. Αν στους όρους το λέει τότε ναι είναι αυτό. ΠΡΟΣΟΧΗ να έχει ειδικό όρο ότι δεν εφαρμόζει ΟΤΣ ακι ρήτρα. Το λένε στο κάτω μέρος όπως έδειξα πιο πάνω. Δε το λέει στους γενικούς όρους. Στους γενικούς όρους λέει ότι χρεώνει ΟΤΣ και ρήτρες εκτός και δηλώνεται διαφορετικά από τους ειδικούς όρους, γι αυτό κοιτάμε να έχει δεύτερη σελίδα με ειδικούς όρους.

Προσωπικά από τον Οκτώβρη που το γύρισα, δεν ξαναείδα ΟΤΣ ή ρήτρες ή πάγιο και πληρώνω κάθε μήνα εκκαθαριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μπορεί να φτάσουν όλες αυτές οι χρεώσεις που λέτε ρήτρα ΟΤΣ κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μπορεί να φτάσουν όλες αυτές οι χρεώσεις που λέτε ρήτρα ΟΤΣ κλπ?

 

Εμένα σε λογαριασμό τον 75 ευρώ είχα 8,6 ευρώ ρήτρα προσαρμογής τον Οκτώβρη και για ένα μήνα.

Σε γνωστό μου που έχει volton του ήρθε τον προηγούμενο μήνα 16 ευρώ για έναν μήνα. Τον έσωσε που έχει το πρόγραμμα με το 50% έκπτωση. Εννοείται κατ εμέ δε συμφέρει να έχει ένα πρόγραμμα που ενώ δίνει 5 λεπτά την κιλοβατώρα σου βαράει 16 ευρώ έξτρα το μήνα. Ενώ στο δικό μου είναι 9 ή 8 η κιλοβατώρα χωρίς έξτρα χρεώσεις. Η διαφορά των τριών λεπτών στη διαφορά, πόσες κιλοβατωρες είναι για να πούμε ότι η συμφέρει η χρέωση των 16 ευρώ.

Με λίγα λόγια όσο μεγαλύτερη κατανάλωση κάνεις τόσο μεγαλύτερη θα είναι η ρήτρα.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου πλήρωσε 170€ ρήτρα .

Άρα "τυχερός"είμαι εγώ που πλήρωσα μόνο 53€

:) :)

 

Άστα να πάνε φίλε μου. Σκέτο κλέψιμο πέφτει κ δεν σου απαντάνε κιόλας πως τα βγάλανε αυτά τα ποσά .

Ποσο αγοράσανε την κιλοβατώρα και πως υπολόγισαν και σε χρέωσαν αυτήν την ρήτρα.

Μια εβδομάδα ζητάω να μου απαντήσουν πως το υπολόγισαν κ τίποτε ακόμη

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Τι ρήτρα είχατε στον εκκαθαριστικό λογαριασμό συνολικά μαζί με τους έναντι στο 4μηνο; Αναφέρεται πρόγραμμα και ρητρα ανά κιλοβατώρα ώστε να μπορεί κάποιος να αποφασίσει.

 

Volterra Γ1 0,016€/kw χωρις ΦΠΑ

 

Επειδη ενδιαφερομαι για ρευμα στο Volton Unique Flexi Plus ή για ρευμα στο Φυσικο αεριο οικιακο maxi, τα εχει καποιος να μου πει τι ρητρα ανά κιλοβατώρα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Τι ρήτρα είχατε στον εκκαθαριστικό λογαριασμό συνολικά μαζί με τους έναντι στο 4μηνο; Αναφέρεται πρόγραμμα και ρητρα ανά κιλοβατώρα ώστε να μπορεί κάποιος να αποφασίσει.

 

Volterra Γ1 0,016€/kw χωρις ΦΠΑ

 

Επειδη ενδιαφερομαι για ρευμα στο Volton Unique Flexi Plus ή για ρευμα στο Φυσικο αεριο οικιακο maxi, τα εχει καποιος να μου πει τι ρητρα ανά κιλοβατώρα εχει?

Κάθε εταιρία έχει το δικό της εύρος τιμής της χοντρικης μεγαβατωρας. Λογικά στο site του το αναφέρει στους όρους κάθε προγράμματος. Εμένα πριν 3 χρόνια που ξεκίνησα στην volterra είχε έως 70 ευρώ, και αυτό με έσωσε τον προηγούμενο Οκτώβρη που είχε φτάσει η μεγαβατωρα τα 130 ευρώ. Τώρα χρεωθηκα για ένα μήνα 8,5 ευρώ. Δε θέλω να ξέρω πόσα χρεωθηκα άτομα σε εταιρίες με εύρος έως 50 ή 45 και με μεγαλύτερες καταναλώσεις.

Η volton απ ότι ξέρω έχει και πάγιο και ΟΤΣ και έχει χαμηλό εύρος. Χρόνος μου σε εκκαθαριστικό επαρχία 80 ευρώ όλος ο λογαριασμούς είχε ρήτρα 16 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...