Jump to content

Moto G4 Plus


jotz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μήπως μπορείτε να μου πείτε τι πιστεύεται κατατοπιστικά παντα για G4 και G4 plus?? Γιατί σκέφτομαι να το τσιμπήσω!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως μπορείτε να μου πείτε τι πιστεύεται κατατοπιστικά παντα για G4 και G4 plus?? Γιατί σκέφτομαι να το τσιμπήσω!

 

Sent from mTalk

 

Νομίζω ότι σε τιμή γύρω στα 200 ευρώ και σε καμία περίπτωση στα 240+ που το πουλάνε τα σκρουτζομαγαζα και για έναν χρήστη που επιθυμεί να κάνει τα βασικά που κάνει ένα κινητό, θα τα κάνει και θα τα απολαύσει για τουλάχιστον 2-3 χρόνια !!! Το έχει άτομο της οικογενείας μου εδω και 2 μήνες και μπορώ να πω ότι όσες φορές το έχω πιάσει και γω στα χέρια μου με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο. Η κατασκευή του οκ δεν την λες και premium αλλά δεν έχει καθόλου τριγμούς ή κάτι αρνητικό. Η μπαταρία του είναι κάτι παραπάνω από καλή, σκέψου με ανοιχτή οθόνη για 4 ώρες κράτησε 4 ημέρες από το 100% στο 20%. Γρήγορα κλειδώνει το gps, δυνατό ηχείο, σκρολάρισμα χωρίς το παραμικρό ίχνος λαγκ αλλά οκ δεν είναι και nexus.

 

Δεν θα πήγαινα στην θέση σου στο plus είναι στην ουσία πεταμένα χρήματα για όσα παραπάνω προσφέρει. Εγω το πήρα από το αμαζον της Αγγλίας, από τον επίσημο λογ/μο της motorola και ήρθε μέσα σε δυο εβδομάδες με μια κούριερ που χρησιμοποιεί η Αμαζον. Δεν είχε μέσα τον ταχυφορτιστή, ούτε ακουστικά που έχω δει σε πολλά hands on.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα από ελληνικό μαγαζί κ σε καλή τιμή . αρκετά εντυπωσιασμένος πρωην κάτοχος νεξους 5

Καλή τιμή ? Λέω να περιμένω μέχρι της γιορτές . Κάτοχος 1ης γενιάς 4G σε αναζήτηση...

 

Στάλθηκε από το XT1039 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κάνεις πότε κυκλοφορούν επίσημα?μέχρι τώρα ένα δυο μαγαζιά τα έχουν και με το ζόρι
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κάνεις πότε κυκλοφορούν επίσημα?μέχρι τώρα ένα δυο μαγαζιά τα έχουν και με το ζόρι

 

Μία πάρα πολύ καλή ερώτηση . Αν και σκεφτόμουνα για το 3άρι με τα 2/16 GB λέω να επικεντρώσω την μελέτη μου στο 4 το απλό γιατί το PLUS ξεπερνάει το όριο που βάζω των 200€ που ειλικρινά δεν νομίζω πως για βασική χρήση χρειάζεται να ξεπεράσει κάνεις .

 

Μερικές ερωτήσεις και όποιος ξέρει (ψιλοσίγουρα) απαντά :

-Με τι αντρόιντ έρχεται ? Θα πάρει το 7 ?

- Ειναι στοκ όπως οι προηγούμενες γενιές ή εχει ενοχλητική σαβούρα ? Ομολογώ πως το στοκ αντροιντ της πρώτης γενιάς που έχω απλά πετάει και ας είναι 5.1

- Αυτο το Motorola migrate που κάνεις copy το παλιό κινητό στο νέο υποστηρίζεται ?

- Κουδούνι είναι δυνατό ? Πως συγκρίνεται με ένα πρώτης γενιάς ? Ας πούμε τέρμα μέσα σε ενα τσαντάκι ακούγεται ?

- led ειδοποίησης έχει ?

- κάπου να το δούμε μπρόστα μας θα υπάρξει δυνατότητα ?

 

Ευχαριστώ

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε μου ως κάτοχος του τηλεφώνου θα απαντήσω στις ερωτήσεις σου.

 

1. Έρχεται με Android 6.0.1 Marshmallow και θα πάρει Android 7.0 Nougat. Σύμφωνα μάλιστα με τις τελευταίες πληροφορίες από Lenovo, θα το πάρει μέσα στο τέταρτο τρίμηνο του 2016.

2. Είναι στοκ, μόνο την εφαρμογή Moto έχει, που δεν είναι και απαιτητική σε πόρους συστήματος.

3. Το Μotorola Migrate δεν υποστηρίζεται στο Android Μarsmallow.

4. Το ηχείο είναι αρκετά ως πολύ δυνατό.

5. Δεν έχει led ειδοποίησης

6. Έχω κάνει ένα review του τηλεφώνου στο blog μου, αν σε ενδιαφέρει κοίτα το.

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ως κάτοχος του τηλεφώνου θα απαντήσω στις ερωτήσεις σου.

 

1. Έρχεται με Android 6.0.1 Marshmallow και θα πάρει Android 7.0 Nougat. Σύμφωνα μάλιστα με τις τελευταίες πληροφορίες από Lenovo, θα το πάρει μέσα στο τέταρτο τρίμηνο του 2016.

2. Είναι στοκ, μόνο την εφαρμογή Moto έχει, που δεν είναι και απαιτητική σε πόρους συστήματος.

3. Το Μotorola Migrate δεν υποστηρίζεται στο Android Μarsmallow.

4. Το ηχείο είναι αρκετά ως πολύ δυνατό.

5. Δεν έχει led ειδοποίησης

6. Έχω κάνει ένα review του τηλεφώνου στο blog μου, αν σε ενδιαφέρει κοίτα το.

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Ευχαριστώ . Το είδα το blog . Αν και με απασχολεί το απλό , ίσως περιμένω τις γιορτές να δω ποσο θα πέσει το plus

 

Στάλθηκε από το XT1039 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Στα σκρουτζομάγαζα επεσε στα 220 . Για να δούμε πότε θα κατέβει την διακοσάρα !!
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Μα να μην έχει led ειδοποίησης! :down: Edited by hellion13
typo
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σκέφτομαι να αγοράσω το plus. Έχει αρκετά καλή τιμή στο skroutz και αυτό που μου αρέσει γενικά σε android συσκευές, είναι το stock android. Είχα αρκετά χρόνια android smartphones, αλλά τον τελευταίο χρόνο είπα να δοκιμάσω με το windows mobile. Είμαι κάτοχος του Lumia 640XL LTE, αλλά όσο και να μου αρέσει το λειτουργικό της microsoft, στο κομμάτι των εφαρμογών το store είναι πολύ πιο πίσω, τόσο σε ποσότητα (δεν με ενδιαφέρει), όσο και σε ποιότητα εφαρμογών.

 

Η συγκεκριμένη συσκευή μου αρέσει για πολλούς λόγους. Όπως έγραψα και πιο πριν για το stock android, χωρίς τα περιττά κατά τη γνώμη μου «καλούδια» των samsung. LG και άλλων εταιριών. Επειδή μου αρέσει η glance οθόνη του 640, όπου μπορώ να βλέπω κάποιες ειδοποιήσεις, απ' ότι είδα στο review του φίλου gasforandroid, υπάρχει και το moto η επιλογή αυτή με gesture. Η cameras του αρκετά καλή και απ' ότι διαβάζω στις νυχτερινές λήψεις υπερέχει της cameras του 640 που έχω.

Τα 16GB με προβληματίζουν λίγο, αλλά δεν παίζω παιχνίδια και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι οι βασικές των socials και e-banking. Όσοι το έχετε τι λέτε σχετικά; Απ' ότι άκουσα θα πάρει την 7.0 αλλά άκουσα επίσης ότι από την nougat η google θα επιτρέψει πάλι τη μεταφορά εφαρμογών στην SD, γνωρίζετε κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι η εκδοσή με τα 2gb,αξίζει τα λεφτά της.ειδικά στα μεγάλα καταστήματά,ευελπιστώ γρήγορη πτώση τιμής και στο skroutz.

Μονόδρομος το μοντέλο με τα 3gb.

με κανένα 160άρη-170,ισως είναι μία καλή πρόταση για την μικρή κατηγορία.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι η εκδοσή με τα 2gb,αξίζει τα λεφτά της.ειδικά στα μεγάλα καταστήματά,ευελπιστώ γρήγορη πτώση τιμής και στο skroutz.

Μονόδρομος το μοντέλο με τα 3gb.

με κανένα 160άρη-170,ισως είναι μία καλή πρόταση για την μικρή κατηγορία.

 

Και εγώ περισσότερο προσανατολιζομαι για να το 32GB, αλλά μόνο στο skroutz σε ένα κατάστημα υπάρχει και είναι αρκετά ακριβό. Θα περιμένω να πέσει. Σαν συσκευή ρωτάω επίσης πώς το βλέπετε; Εκείνο που με κερδίζει πολύ εμένα είναι το stock Android.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραδιόφωνο, να ρωτήσω και εγώ κάτι, πήρα τηλέφωνο σήμερα στη Lenovo για να ρωτήσω σχετικά με την εγγύηση και με έναν υπάλληλο που μίλησα, ο οποίος μου έδωσε την εντύπωση πως είναι ανίδεος με το θέμα, όταν τον ρώτησα για εγγύηση και εάν έχει πανευρωπαϊκή κάλυψη, μου είπε πως εγγύηση έχουν αυτά που είναι αγορασμένα από το κατάστημα το ίδιο της Lenovo εδώ στην Ελλάδα. Δηλαδή, τον ρώτησα, εάν π.χ. το αγοράσω από κάποιο επώνυμο κατάστημα, όπως το Πλαίσιο θα έχω εγγύηση; Μου απάντησε πως δεν το γνωρίζει και πως δεν μπορεί να ξέρει αυτός από που το έχει εισάγει το κάθε κατάστημα!!! Μου θυμίζει την περίπτωση με την LG και την «κολοκυθιά» που παίζαμε με ερωτήσεις εάν κάλυπτε το LG G2 32GB, που δεν ερχόταν επίσημα από την LG Ελλάδας, ενώ ερχόταν κανονικά σε όλη την Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Αφού πλέον το έχουν φέρει μεγάλες αλυσίδες όπως τα Public έχει γίνει επισήμως εισαγωγή και άρα καλύπτεται. Επίσης, αν πας στο site της Lenovo GR θα δεις κάπου λέει επίσημοι μεταπωλητές. Εάν ή συσκευή σου πουλιέται από κάποιον από αυτούς τους μεταπωλητές έχει γίνει εισαγωγή στην Ελλαδα και δικαιούσαι services απο τη Lenovo

 

Πέρα από αυτό εφόσον προκειπτει από το IMEI της συσκευής ότι έχει γίνει εισαγωγή από χώρα της ΕΕ καλύπτεσαι από την εγγύηση της Lenovo EE. Δλδ αν μέχρι λίγο καιρό πριν ζουσεε εξωτερικό και αγορασες από Αγγλια θα σου έλεγαν σορυ ατυχησες? Απλά θα το έστελναν έξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όπως έχω γράψει και πάλι, σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου smartphone. Το 16GB έπεσε στα 220€, ενώ το 32GB είναι πολύ ψηλά ακόμη, στα 370€. Γνώμη μου το 16GB και για τη χρήση που κάνω εγώ γενικά είναι ικανοποιητικά. Υπάρχει και το stock android που βοηθά. Για παράδειγμα έχω και ένα tablet της samsung, το T311 με 16GB και χωρίς κάρτα μνήμης. Έχω όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και επειδή μου το έχουν «κατασχέσει» και τα παιδιά μου, έχουν κατεβάσει και μερικά παιχνίδια και πάλι έχει ακόμη ελεύθερα 7GB περίπου. Εκείνο που με απασχολεί λίγο, είναι η υποστήριξη από τη Lenovo, για την οποία δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. Γενικά κάποιος που το έχει μπορεί να μου πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

 

Και εντελώς άλλη συσκευή..

 

Ρε παιδιά, εσείς που το έχετε πείτε καμιά πληροφορία.. Γενικά τι λέει..? Θετικά και αρνητικά..

Link to comment
Share on other sites

Και εντελώς άλλη συσκευή..

 

Ρε παιδιά, εσείς που το έχετε πείτε καμιά πληροφορία.. Γενικά τι λέει..? Θετικά και αρνητικά..

 

Και εγώ μαζί, ενδιαφέρομαι για την αγορά του και θα ήθελα εντυπώσεις από κάποιον που το έχει. Αναβαθμίσεις παίρνει όπως και τα nexus/pixels λόγω stock android, ή θα μένει πιο πίσω; Και από κάμερα τι λέει; Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης. Έχω τώρα το Lumia 640XL με 13MP και την ημέρα βγάζει καλές φωτογραφίες, το βράδυ όμως όχι και τόσο καθαρές.

Link to comment
Share on other sites

KAΛHMEPA. Η μπάρα της Google αναζήτησης πάνω πάνω στην αρχική οθόνη, πως μπορεί να αφαιρεθεί; Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

KAΛHMEPA. Η μπάρα της Google αναζήτησης πάνω πάνω στην αρχική οθόνη, πως μπορεί να αφαιρεθεί; Ευχαριστώ.

Μόνο αν αλλαξεις launcher φίλε και σου προσφέρει την επιλογή. Αλλιώς ρουτ.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προτείνεις; Δίχως να έχει προβλήματα αλλά και να έχει όμορφες επιλογές εμφάνισης εικονιδίων κλπ;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...