Jump to content

Moto G4 Plus


jotz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμαζόταν να το πάρει σήμερα ένα φιλαράκι, (g4, όχι το plus) και κόλλησε γιατί διάβασε πολλά προβλήματα με ασυμβατότητα ακουστικών, όπου το σύνολο παίζουν μόνο η μία πλευρά.

https://forums.lenovo.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/MotoG4thGen/thread-id/1772/page/1

Μάλιστα κυκλοφορεί και βίντεο επισκευής στο youtube.

Επειδή την βγάζει συνεχώς με ακουστικά για μουσική (έχει και ενισχυτή ακουστικών), όσοι έχετε το απλό g4, έχετε αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέθοδος για να περάσουμε το Android 7.0. Δουλεύει άψογα και δεν χάνουμε τα δεδομένα μας. Προσέχουμε βέβαια τις οδηγίες...

 

https://forum.xda-developers.com/moto-g4-plus/how-to/android-7-0-install-nougat-official-t3531612

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

διάβασα ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα έρθει οτα και στα ευρωπαϊκά.

άντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση απευθύνεται σε χρήστες που έχουν την εκδοση με τα 2γβ ραμ.

Σκεφτεται ενας φιλος μου το απλο το G4 αλλα ρωταω εδω γιατι ξερω ότι ειναι ίδια.Απλα φοβαται οτι ισως ειναι λιγα τα 2 γβ ραμ που εχει.

Αν μπορει καποιος απο τους κατοχους να κανει μια προσωμοιωση της χρησης του φιλου μου θα βοηθουσε παρα πολυ.

Δηλαδη να ανοιξει τις παρακατω εφαρμογες:

μεσσεντζερ,φέισμπουκ,

ραδιο,μουσικη,

καμερα,φωτογραφίες

,μηνυματα,κλησεις,

μέιλ,διαχειση αρχείων

και να αναφερει απο αποψη multitasking πως παει(αν κλεινουν εφαρμογες ή κολλάει ,κτλ,κτλ).

Θα μας βοηθουσε αρκετα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση απευθύνεται σε χρήστες που έχουν την εκδοση με τα 2γβ ραμ.

Σκεφτεται ενας φιλος μου το απλο το G4 αλλα ρωταω εδω γιατι ξερω ότι ειναι ίδια.Απλα φοβαται οτι ισως ειναι λιγα τα 2 γβ ραμ που εχει.

Αν μπορει καποιος απο τους κατοχους να κανει μια προσωμοιωση της χρησης του φιλου μου θα βοηθουσε παρα πολυ.

Δηλαδη να ανοιξει τις παρακατω εφαρμογες:

μεσσεντζερ,φέισμπουκ,

ραδιο,μουσικη,

καμερα,φωτογραφίες

,μηνυματα,κλησεις,

μέιλ,διαχειση αρχείων

και να αναφερει απο αποψη multitasking πως παει(αν κλεινουν εφαρμογες ή κολλάει ,κτλ,κτλ).

Θα μας βοηθουσε αρκετα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Όλα αυτά τα χρησιμοποιώ και δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα ή κόλλημα

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα χρησιμοποιώ και δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα ή κόλλημα

 

Ευχαριστώ φίλε.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το πάρω αντί του j7 2016. Γνωρίζετε το sar EU γιατί δε το βρίσκω κάπου.

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/utils/country_selector/g_id/5344#gs=eyJndWlkZUlEIjo1MzQ1LCJxdWVzdGlvbklEIjoxLCJyZXNwb25zZUlEIjoxNCwiZ3VpZGVTZXNzaW9uIjoibXNoa3ByOW4iLCJzZXNzaW9uSUQiOiJpS2tncHI5biJ9

 

G4 λέει, αλλά αν δεν κάνω λάθος G4 και G4 plus είναι σχεδόν ίδια στο hardware.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Ερώτηση πρώτη: Πήρε κανείς επίσημα την αναβάθμιση σε Android 7; Από τον Οκτώβριο κυκλοφορούν φήμες ότι κυκλοφορεί ή ότι θα κυκλοφορήσει αλλά εγώ δεν την έχω πάρει.

Ερώτηση δεύτερη και πιο ουσιαστική: Η συσκευή μου εμφάνισε ξαφνικά μετά από 7 μήνες ghost touch, μετά από μια φόρτιση με τον turbo power φορτιστή. Από κει και πέρα κάθε φορά που μένει ανοιχτη η οθόνη για αρκετή ώρα και το κινητό ζεσταίνεται εμφανίζεται το πρόβλημα. Στα διάφορα site δίνουν κάποιες λύσεις μέσω κάποιων apps, αλλά δεν έχω πειστεί ότι το πρόβλημα λύνεται οριστικά. Σε επικοινωνία με το service μου ζήτησαν να τους στείλω τη συσκευή για έλεγχο. Παρατήρησε κανείς κάτι αντίστοιχο; Και αν ναι το service αντικαθιστά την οθόνη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρα την Nougat επίσημα χτες. Η συσκευή είναι αγορασμένη από το γερμανικό Amazon. Μια χαρά πάει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το έκλεισα σήμερα με την προσφορά του Public στα 156eu, λευκό

 

από θήκη κ φιλμ για την οθόνη, τί παίζει?

βρίσκουμε εύκολα?

Edited by o_takis
Link to comment
Share on other sites

το έκλεισα σήμερα με την προσφορά του Public στα 156eu, λευκό

 

από θήκη κ φιλμ για την οθόνη, τί παίζει?

βρίσκουμε εύκολα?

 

Ποια προσφορά; δώσε τα φώτα σου μιας και το ήθελα πολύ αλλά η τιμή του ήταν υψηλή

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ποια προσφορά; δώσε τα φώτα σου μιας και το ήθελα πολύ αλλά η τιμή του ήταν υψηλή

 

έπαιξε για λίγο σήμερα το πρωί κ μόλις που πρόλαβα, ξεστοκάρισμα ως φαίνεται

αμέσως μετά η τιμή ξαναπήγε στα 229eu

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σήμερα αποκτήσα το moto g . Θα ήθελα να μάθω αν έχετε περάσει την 7αρα και πως τα πηγαίνει. Είδα κάποια βίντεο youtube και είδα ότι έχει λιγα θεματακια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σήμερα αποκτήσα το moto g . Θα ήθελα να μάθω αν έχετε περάσει την 7αρα και πως τα πηγαίνει. Είδα κάποια βίντεο youtube και είδα ότι έχει λιγα θεματακια

 

Την πέρασα με ota απο πάνω χωρίς κανένα wipe κ προς το παρόν όλα καλά..! Φοβόμουν για την μπαταρία που λένε αλλά 2ο 24ωρο κ είμαι στα ίδια επίπεδα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...