Jump to content

Vernee Apollo Lite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα μου ράγισε το touch του κινητού ή οθόνη δεν έχει πάθει τίποτα βλέπω ότι πουλάνε και ανταλλακτικό touch το έχει αλλάξει κανείς από το φόρουμ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 613
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα μου ράγισε το touch του κινητού ή οθόνη δεν έχει πάθει τίποτα βλέπω ότι πουλάνε και ανταλλακτικό touch το έχει αλλάξει κανείς από το φόρουμ?

Μερικά μηνύματα παραπάνω και συγκεκριμένα στο #472 ο geotsir περιγράφει πως είναι αδύνατη η αλλαγή του μόνο του touch screen ενώ αντιθέτως αν γίνει μαζί με την οθόνη είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά μηνύματα παραπάνω και συγκεκριμένα στο #472 ο geotsir περιγράφει πως είναι αδύνατη η αλλαγή του μόνο του touch screen ενώ αντιθέτως αν γίνει μαζί με την οθόνη είναι εύκολο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση το είδα κ εγώ τελικά το μήνυμα πείρα τα μηνύματα με την σειρά κ τελικά ήταν λίγο ποιο πάνω ή απάντηση

Link to comment
Share on other sites

εχω την silver συσκευη. αναμεσα στην οθονη και το μεταλλικο πλαισιο υπαρχει ενα λευκο πλαστικο που τα ενωνει. υπαρχουν πολλες ρογμες οι οποιες αρχησαν να φαινονται ασχημα. δεν ξερω ομως αν ηταν ετσι ή εγιναν μετα την αγορα. υπαρχει καποια λυση γι αυτο; εχει και αλλως το ιδιο προβλημα; την συσκευη την εχω απο τον αυγουστο.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

εχω την silver συσκευη. αναμεσα στην οθονη και το μεταλλικο πλαισιο υπαρχει ενα λευκο πλαστικο που τα ενωνει. υπαρχουν πολλες ρογμες οι οποιες αρχησαν να φαινονται ασχημα. δεν ξερω ομως αν ηταν ετσι ή εγιναν μετα την αγορα. υπαρχει καποια λυση γι αυτο; εχει και αλλως το ιδιο προβλημα; την συσκευη την εχω απο τον αυγουστο.

 

Πριν από και το είχα αλλάξει το ηχείο της συσκευής και σε ένα σημείο στο πλάι εφυγε ένα κομματάκι.Αμφιβάλλω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εχω την silver συσκευη. αναμεσα στην οθονη και το μεταλλικο πλαισιο υπαρχει ενα λευκο πλαστικο που τα ενωνει. υπαρχουν πολλες ρογμες οι οποιες αρχησαν να φαινονται ασχημα. δεν ξερω ομως αν ηταν ετσι ή εγιναν μετα την αγορα. υπαρχει καποια λυση γι αυτο; εχει και αλλως το ιδιο προβλημα; την συσκευη την εχω απο τον αυγουστο.

 

Και εγώ είχα το λευκό και παρήγγειλα οθόνη σε μαύρο (το μόνο διαθέσιμο). Το λευκό πλαστικό είναι κολλημένο στο "σασί" του κινητού.

Αν σου έχει σπάσει και αυτό (λίγο δύσκολο να σου πώ, πιστεύω ότι σου έσπασε μόνο το touch), όταν αλλάξεις την οθόνη μπορείς να το διορθώσεις με λίγη ρητίνη.

Αν παραγγείλεις οθόνη, ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ να πάρεις και ταινία διπλής όψης 1mm 3Μ για να κολλήσει η οθόνη με το "σασί".

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εσπασε τιποτα,απλα προσεξα οτι στο λευκο πλαστικο εχει πολλες ρογμες. το κινητο κατα αλλα ειναι μια χαρα και ''τουμπανο'',απλα με με εκαναν καπωες στο ματι αυτες οι ρογμες.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το λευκό και παρήγγειλα οθόνη σε μαύρο (το μόνο διαθέσιμο). Το λευκό πλαστικό είναι κολλημένο στο "σασί" του κινητού.

Αν σου έχει σπάσει και αυτό (λίγο δύσκολο να σου πώ, πιστεύω ότι σου έσπασε μόνο το touch), όταν αλλάξεις την οθόνη μπορείς να το διορθώσεις με λίγη ρητίνη.

Αν παραγγείλεις οθόνη, ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ να πάρεις και ταινία διπλής όψης 1mm 3Μ για να κολλήσει η οθόνη με το "σασί".

 

Μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία να το δω πως φαίνεται με μαύρη οθόνη γιατί και εγώ έτσι λέω να το κανω.

Είδατε το apollo x εμφανισιακά ίδιο μου φαίνεται με άλλη κάμερα και μεγαλύτερη μπαταρία δεν είδα κανέναν να το αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία να το δω πως φαίνεται με μαύρη οθόνη γιατί και εγώ έτσι λέω να το κανω.

Είδατε το apollo x εμφανισιακά ίδιο μου φαίνεται με άλλη κάμερα και μεγαλύτερη μπαταρία δεν είδα κανέναν να το αναφέρει

 

Η φώτο του κινητού με τη νέα οθόνη

http://imgur.com/CNpX1YK

http://imgur.com/szlXtm0

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα full refund από gearbest επιστρέφοντας το ελαττωματικό Apollo lite. Μου έμεινε μία original αχρησιμοποίητη θηκη, η λευκή flip, αν τη θελήσει κάποιος τη δίνω όσο την πήρα. Καλή συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

είχα ένα Jiayu S3 adv και δυστυχώς μου έσπασε

 

ύστερα από μίνι έρευνα σκέφτομαι να πάρω το Apollo Lite.

 

Εσείς που το έχετε, είστε ευχαριστημένοι; έχει προβλήματα; να το πάρω? :D

Link to comment
Share on other sites

είχα ένα Jiayu S3 adv και δυστυχώς μου έσπασε

 

ύστερα από μίνι έρευνα σκέφτομαι να πάρω το Apollo Lite.

 

Εσείς που το έχετε, είστε ευχαριστημένοι; έχει προβλήματα; να το πάρω? :D

 

Μιλώντας πάντα για την προσωπική υποκειμενική μου εμπειρία, αν θές ένα κινητό που δεν θα κολλάει σε εφαρμογές, θα έχει μια καλή κατά γενική ομολογία οθόνη, καθαρό Android (δεν βλέπω επίσημη αναβάθμιση σε 7 στον ορίζοντα....) ΑΛΛΑ χάλια flash στις φώτο και μέτριο φακό...τότε πάρτο σε τιμή όχι πάνω απο 145 € σήμερα.

Αλλιώς κινήσου σε "safe waters" μάρκες.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρονται για τη θήκη από το vernee apollo lite που έχετε

 

Δές ενδεικτικά εδώ: https://www.aliexpress.com/item/For-Vernee-Apollo-Lite-Case-Flip-Leather-Cover-For-Vernee-Apollo-Lite-Vintage-Retro-Wallet-With/32762152513.html?spm=2114.13010608.0.0.04McdT

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια και πλέον η τιμή έχει πέσει στα 145 (από Gearbest) είναι πιστεύω ένα value for money.

Ένας και πλέον μήνας χρήσης από την έφηβη κόρη (που σημαίνει η πλέον βαριά χρήση και 2-3 πτώσεις) και ευτυχώς μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Όποιος θέλει να το δει και από πιο κοντά και το unboxing video που έχω ανεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο όσους έχουν βάλει temper glass εφαρμόζει καλα; Το δικό μου στην άκρη κάνει κενά γύρω γύρω. Μήπως χρειάζεται να πάρω άλλο;
Link to comment
Share on other sites

αν η glass ειναι της vernee ,ετσι εφαρμοζει,ετσι ειναι και σε μενα
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

αν η glass ειναι της vernee ,ετσι εφαρμοζει,ετσι ειναι και σε μενα

 

Δηλαδή να πάρω αυτοκόλλητο με λίγα λόγια θα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να πάρω αυτοκόλλητο με λίγα λόγια θα είναι καλύτερα.

 

Δεν ξέρω τι να σε πω!

Πάντως με temper glass δεν έχω πρόβλημα

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νέο για το official update σε 7; Έχουμε μείνει στο θέμα με τους drivers της Mediatek!!!!Έχει βγει και unofficial αλλά δνε ψήνομαι ακόμα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα.Φιλοι μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι εκανα γκαφα με το κινητο?Το ρουταρα,custom recovery,περασα την rom την τελευταια του MAD και ολα δουλευανε ρολοι αλλα επειδη ηθελα να το δωσω στην συζυγο πηγα και του εκανα απο τις ρυθμισεις επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.Με συνεπεια απο εκεινη την ωρα το τηλεφωνο επειδη μετα καθαρισα και την μνημη να μπαινει συνεχεια σε recovery mode (twrp) ειτε πατωντας μονο το power button ειτε πατωντας το volume down+power button.Απο εκει και περα δεν μπορω να κανω τιποτα.Μπορει καποιος να μου πει αν ξερει πως θα ξαναπερασω την rom?

Ευχαριστω και υποχρεος

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom ? Τη mad ? Μεσω twrp ξανα εφοσον υπαρχει

 

Ναι την mad, προσπαθώ αλλά τίποτα. Και ενώ βλέπει το twrp την κάρτα και το συμπιεσμένο αρχείο της ρομ, πατάω Install, ξεκινάει τη διαδικασία αλλά τελικά δυστυχώς δεν την εγκαθιστά. Μάλλον κάτι άλλο χρειάζεται να κάνω μέσω του twrp προτού πατήσω Install αλλά δεν ξέρω τι.

Έχω κάνει καθάρισμα της Cash, data, dalvik και System. Δεν ξέρω πια τι να κανω!!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

TWRP > Swipe to factory Reset > Advanced wipe > dalvik/cache/data/system > Format data > Reboot on Recovery! > Install > Install rom/ Gapps > wipe cache & dalvik ΜΟΝΟ!! & Reboot system

Οταν τελειωσεις παρε απο twrp ενα πληρες backup στην sd! (οχι οπου να ναι) για να μην ξαναμπεις σε κοπο σε αναλογη περιπτωση στο μελλον..

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

TWRP > Swipe to factory Reset > Advanced wipe > dalvik/cache/data/system > Format data > Reboot on Recovery! > Install > Install rom/ Gapps > wipe cache & dalvik ΜΟΝΟ!! & Reboot system

Οταν τελειωσεις παρε ενα πληρες backup στην sd! (οχι οπου να ναι) για να μην ξαναμπεις σε κοπο σε αναλογη περιπτωση στο μελλον..

 

OK...θα δοκιμάσω απόψε. Σε ευχαριστώ.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...