Jump to content

Vernee Apollo Lite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vernee-Apollo-Lite-pic3.jpg

 

Πλησιάζει η ημέρα διάθεσης της νέας συσκευής της νεοσύστατης και ελπιδοφόρας Vernee , το πολλά υποσχόμενο Apollo - Lite.

Λεπτομέρειες εδώ http://www.vernee.cc/apollo-lite/overview.html και το μόνο που μένει είναι να δούμε εάν ο x20 Helio έχει τελικά σοβαρά προβλήματα υπερθέρμανσης ή όχι .

Από προδιαγραφές φαίνεται να είναι υπερ-πλήρες, μία μικρή ένσταση στην χωρητικότητα της μπαταρίας, θα ήθελα-περίμενα κάτι γύρω στα 4000 mAh

 

Χαρακτηριστικά

 

Επεξεργαστής: Δεκαπύρηνος Mediatek Helio x20 @ 2.3GHz

GPU: Mali Τ880

Μνήμη: 4GB RAM - 32GB αποθήκευση (microSD)

Οθόνη: IPS IGZO @ 1920 x 1080p (401ppi)

Κάμερα: Πίσω 16.0MP (Samsung S5K3P3, f/2.0, dual-LED) - Μπροστά 5.0MP

Συνδεσιμότητα: 4G, dual-SIM, WiFi ac, Bluetooth 4.0, GPS (Glonass, Beidou), fingerprint, FM radio, USB Type-C (OTG)

Μπαταρία: 3.180mAh (Fast charge)

Διαστάσεις: 152 x 76.2 x 9.2mm - 175gr

Λειτουργικό σύστημα: Android 6.0 Marshmallow

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 613
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Το έχω παραγγείλει κι εγώ με 200 USD από Everbuying με κάποιο κουπόνι που "έπαιζε" μέχρι 16 Ιουνίου.

 

Άντε να δούμε πότε θα έρθει (οι αποστολές λέει θα ξεκινήσουν μετά τις 20 Ιουλίου) και πόσο καλό θα είναι.

 

Πάντως το Thor είναι super για τα λεφτά του οπότε είμαι αισιόδοξος.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έχω παραγειλει με 200usd. Βγαίνει σε αρκετά καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του.

Επίσης παρήγγειλα από Aliexpress και θήκη-τζαμακι(official) με 12 usd.

 

Γιατί λες ότι θα τα στείλουν από 20 Ιουλίου?

Αρχές Ιουλίου λεγανε ότι θα τα στείλουν. Άλλαξε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Παντός εάν είναι αξιόπιστο και με μικρά bug είναι super. Προσφέρει πολλά για τα χρήματα του. Ασ ελπίσουμε να έχει υποστήριξη και να το προσέξουν στο θέμα software. Περιμένουμε εντυπώσεις. Καλό δουλευτο σε όσους το παραγγειλαν.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του everbuing αναφέρει:

Dispatch: Ships after 07-20-2016.

 

Στο geekbuying:

Delivery time: 2016-07-15

 

Στο tinideal:

Presell, ships after 2016-07-15

 

Οπότε το περιμένω να φτάσει ακριβώς πριν τις διακοπές του Αυγούστου :lol:

 

Όσο για software/bugs αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι κινητάκια με πολύ καλό λόγο ποιότητας-χαρακτηριστικών/τιμής γίνονται πολύ εμπορικά και πάντα βρίσκονται λύσεις για τυχόν προβλήματα (είτε επίσημα, είτε από χρήστες). Πόσο μάλλον αν βγάλει σε OS το λειτουργικό της η Vernee όπως υποσχέθηκε σε κάποιο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφεται είναι ευσεβείς πόθοι, το θέμα είναι αν υπάρχει πρόβλημα με τον x20.

Εγώ θα περιμένω πρώτα να κυκλοφορήσει και αν είναι οκ μάλλον θα το χτυπήσω

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά, οι mediatek επεξεργαστές είναι το ίδιο συμβατοι στις εφαρμογές όπως οι qualcomm η υπάρχουν εφαρμογές /παιχνίδια που δεν είναι συμβατά με τον επεξεργαστή;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι υπάρχουν θέματα συμβατότητας. Ένας φίλος που έχει το thor τρέχει τα πάντα και είναι πολύ ικανοποιημένος. Το κινητό υπάρχει σε προσφορά στο gearbest με 177 ευρώ. Το σκέφτομαι πολύ να το χτυπήσω.
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει 177 είναι φοβερή τιμή.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τόσο είναι ($199). Το χτύπησα πριν λίγο- άντε τώρα αναμονή ένα μήνα μέχρι να έρθει...

Έκανες σωστή και πολύ καλή επιλογή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, τέλεια χαρακτηρίστηκα, εκτός από τον Χ20 που δεν ξέρουμε πως παίζει, αλλά χωρίς NFC ρε παιδιά????

το Ζοπο ΖΡ998 που είναι 2.5 ετών κινητό έχει.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, τέλεια χαρακτηρίστηκα, εκτός από τον Χ20 που δεν ξέρουμε πως παίζει, αλλά χωρίς NFC ρε παιδιά????

το Ζοπο ΖΡ998 που είναι 2.5 ετών κινητό έχει.

 

ναι.. αυτό είναι ένα θέμα για το κινητό.

 

Από aliexpress που το πήρα από τον Blackpeach λέει ότι στις 05/07 θα τα έχει στην κατοχή του και θα ξεκινήσει τις αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το ncf δεν είναι ιδιαίτερα συμβατό με το μέταλλο της πίσω πλευράς. Αλλά και το moto x που έχω αυτή τη στιγμή και έχει nfc δεν το έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 2-3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το NFC το χρησιμοποιησα όταν είχα το note 3 και αυτό για λίγο. Από τότε, μόνο τώρα που αρχίζουν οι τράπεζες να το υποστηρίζουν αποκτά ενδιαφέρον. Διαφορετικά δεν είχε νόημα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο hands-on έφτασε. και δείχνει καλό. Αν υπήρχαν και μερικές φωτογραφίες από την κάμερα θα ήταν ακόμη καλύτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου άρεσε το κινητό μέχρι που είδα ότι έχει touch screen buttons και όχι capacitive ισχύει κάτι τέτοιο η έκανα λάθος Εγώ;.Γιατί όταν λέμε 5.5" οθόνη να είναι 5.5.Κατά τα άλλα το κινητό για την τιμή του τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο. έχει μόνο On screen, που μπορείς όμως να τα κρύψεις και να αλλάξεις την διάταξη. Για μένα, προτιμώ τα on screen γιατί μικραίνουν τα άνω και κάτω περιθώρια.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο. έχει μόνο On screen, που μπορείς όμως να τα κρύψεις και να αλλάξεις την διάταξη. Για μένα, προτιμώ τα on screen γιατί μικραίνουν τα άνω και κάτω περιθώρια.

 

Μπορουν να μικρυνουν το κατω πλαισιο αν θελει ο κατασκευαστης. Στο συγκεκριμένο δεν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Να το παραγγείλω ή να περιμένω να βγει πρώτα αλλά το θέμα είναι ότι δεν θα έχω κινητό από τις 12 Ιούλιού Edited by lefossax
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το gearbest αλλά γίνονται συχνά προσφορές και από άλλα κινεζοκαταστήματα. Όπως και να έχει όμως δεν πρόκειται να το έχεις στα χέρια σου πριν τις 20-25/7 τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από GearBest το "χτύπησα".. και βασικά δεν πρόσεξα αν έλεγε πότε θα το στείλουν....

 

Ήθελα να προλάβω να φορτώσω το balance και να προλάβω το Ασημί...

+ μία θήκη μπλέ δερμάτινη ορίντζιναλ

+ μία προστατευτική μεμβράνη...

Πάντως για κινέζικη εταιρία να βγάλει ΘΩΡ και ΑΠΟΛΛΩΝ...... ¨Ευγε!!!

...Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...