Jump to content

Vernee Apollo Lite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε καινούργιο update (28,8 ΜΒ)

Τα χαρακτηριστικά που βελτιώνει είναι η κάμερα και κάποια system bugs.

 

Για Nougat.....ούτε λόγος....:(

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 613
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε καινούργιο update (28,8 ΜΒ)

Τα χαρακτηριστικά που βελτιώνει είναι η κάμερα και κάποια system bugs.

 

Για Nougat.....ούτε λόγος....:(

η elephone θα δώσει ota update στο s7 που εχει τον ιδιο επεξεργαστή με το lite, εκδοση 7.1 ,η vernee τίποτα ακόμα....και ούτε πρόκειται νομίζω

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργιο update (28,8 ΜΒ)

Τα χαρακτηριστικά που βελτιώνει είναι η κάμερα και κάποια system bugs.

 

Για Nougat.....ούτε λόγος....:(

 

Σε συνέχεια του προηγούμενου post μου,

 

Δοκιμάζοντας την κάμερα μετά το update, μου φαίνεται πως το αποτέλεσμα είναι χειρότερο.....πολύς "θόρυβος"....

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μετρια ως κακη καμερα, μετρια μπαταρία, καμία σχεδόν υποστήριξη, bugs σε hardware και software. Καλύτερα δώσε κάτι παραπάνω και παρε ενα xiaomi, lenovo, ή huawei που τουλάχιστον δεν κοροϊδεύουν τοσο ξεδιάντροπα τον κοσμο.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μετρια ως κακη καμερα, μετρια μπαταρία, καμία σχεδόν υποστήριξη, bugs σε hardware και software. Καλύτερα δώσε κάτι παραπάνω και παρε ενα xiaomi, lenovo, ή huawei που τουλάχιστον δεν κοροϊδεύουν τοσο ξεδιάντροπα τον κοσμο.

Eυχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Aξιζει η αγορα του κινητου ? τιμη τωρα 141 ευρω ..

 

Απάντηση στο παρόν Forum 13/4:

 

Μιλώντας πάντα για την προσωπική υποκειμενική μου εμπειρία, αν θές ένα κινητό που δεν θα κολλάει σε εφαρμογές, θα έχει μια καλή κατά γενική ομολογία οθόνη, καθαρό Android (δεν βλέπω επίσημη αναβάθμιση σε 7 στον ορίζοντα....) ΑΛΛΑ χάλια flash στις φώτο και μέτριο φακό...τότε πάρτο σε τιμή όχι πάνω απο 145 € σήμερα.

Αλλιώς κινήσου σε "safe waters" μάρκες.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα...

 

Κατα την διαρκεια φορτισης του κινητου ζεσταίνεται πολυ το κινητο....

 

Συμβαινει το ιδιο και στο δικο σας;

 

το bluetooth ειναι μονιμα ανοιχτο και συνδεδεμένο με ενα xiaomi band 2...

 

...αν παιζει καποιο ρολο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Κατα την διαρκεια φορτισης του κινητου ζεσταίνεται πολυ το κινητο....

 

Συμβαινει το ιδιο και στο δικο σας;

 

το bluetooth ειναι μονιμα ανοιχτο και συνδεδεμένο με ενα xiaomi band 2...

 

...αν παιζει καποιο ρολο....

Ναι , τηγανίζεις αυγό κατά την φόρτιση ! Επίσης και όταν το βάλεις να σκεφτεί δύσκολα

Link to comment
Share on other sites

Από τον Μάιο και μετά που έδωσαν μια ενημέρωση, το κινητό κατά την φορτηση, όντως, ζεσταίνεται υπερβολικά, όπως προανέφερε και ο φίλος παραπάνω και στα δύσκολα επίσης ζεσταίνεται τόσο πολύ που σε καίει το χέρι, (μου θυμίζει λίγο την προηγούμενη συσκευή που είχα το lumia 930).

Ελπίζω κάποια στιγμή να δώσει η Vernee μέσω ΟΤΑ το Android Nougat.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οσο παει και ζεστενεται πιο πολυ και πιο συχνα. Συνεχεια βγαζει μηνυμα για να βγαλω την μπαταρια. Οταν ειμαι σπιτι το βαζω για λιγο στην.....καταψυξη στο ψυγειο. Οταν ειμαι στο αμαξι.... στις γρυλιες του aircondition. Οταν ειμαι στην θαλασσα...., το ....αφηνω στο αμαξι! Ετοιμος να το βαλω στο νερο ειμαι....

Που θα παει αυτη η κατασταση...

 

Μονο με την official το κανει αυτο;

 

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....

Link to comment
Share on other sites

Οσο παει και ζεστενεται πιο πολυ και πιο συχνα. Συνεχεια βγαζει μηνυμα για να βγαλω την μπαταρια. Οταν ειμαι σπιτι το βαζω για λιγο στην.....καταψυξη στο ψυγειο.

 

Θα το καταστρέψεις. Δημιουργούνται συμπυκνώματα εσωτερικά από την απότομη ψύξη. Ας ανεβάζει όσο θέλει θερμοκρασία. Για να τις δουλεύουμε προορίζονται οι ηλεκτρονικές συσκευές όχι για να ασχολούμαστε συνεχώς με τα "στατιστικά" τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σήμερα ήρθε μια μικρή ενημέρωση, περί τα 30mb.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε μια μικρή ενημέρωση, περί τα 30mb.

Τι ημερομηνία sec patch γράφει? Στη τελευταία είχε Ιούλιο 2016!! Έχει αλλάξει αυτό?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τι ημερομηνία sec patch γράφει? Στη τελευταία είχε Ιούλιο 2016!! Έχει αλλάξει αυτό?

 

Εννοείς το κώδικα ασφαλείας Android;

Αν ναι δυστυχώς ακόμη στον Ιούλιο 2016 έμεινε.

Και αυτός είναι ένας λόγος που θα αλλάξω συσκευή και θα πάω νοκια, αντίο Vernee.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το κώδικα ασφαλείας Android;

Αν ναι δυστυχώς ακόμη στον Ιούλιο 2016 έμεινε.

Και αυτός είναι ένας λόγος που θα αλλάξω συσκευή και θα πάω νοκια, αντίο Vernee.

Μπορείς να φλασαρεις τη mados stable 7.1.2 δουλεύει πολύ καλά & γρήγορα σε μένα τουλάχιστον χωρίς προβλήματα .. Μπορεί να μην τη χρησιμοποιώ ως πρώτη συσκευή αλλά δεν τη δίνω γιατί είναι γρήγορη & ωραία συσκευή ..Και μη βιαστεις με nokia , δες και τα xiaomi έχει φθηνές πολύ καλές συσκευές & με καλή υποστήριξη updates κλπ

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασαρεις τη mados stable 7.1.2 δουλεύει πολύ καλά & γρήγορα σε μένα τουλάχιστον χωρίς προβλήματα .. Μπορεί να μην τη χρησιμοποιώ ως πρώτη συσκευή αλλά δεν τη δίνω γιατί είναι γρήγορη & ωραία συσκευή ..Και μη βιαστεις με nokia , δες και τα xiaomi έχει φθηνές πολύ καλές συσκευές & με καλή υποστήριξη updates κλπ

 

Από φλασαρισματα δεν έχω ιδέα, και από άτομα που πήραν Xiaomi.... πιο πολύ καιρό τα έχει το σέρβις πάρα ο ιδιοκτήτης. Η Vernee υποσχέθηκε αναβαθμίσεις αλλά ποτέ δεν τις έδωσε. Και πολλά άτομα που αποχαιρέτησα την Vernee ήταν αυτός.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έκανα root την συσκευή μου, κατέβασα και την ROM από Mad και όταν πάω να την εγκαταστήσω από Recovery με βγάζει error. Τι μπορεί να πάει στραβά;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Έκανα root την συσκευή μου, κατέβασα και την ROM από Mad και όταν πάω να την εγκαταστήσω από Recovery με βγάζει error. Τι μπορεί να πάει στραβά;

Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις τη τελευταία madOS 7.1.2 από recovery δεν είναι flashable zip αυτό... Γράφει SPFT zip δίπλα..Θα τη φλασαρεις μόνο με SP Flash Tool (διάβασε προσεκτικά τα post #2 +3 στο OP είναι αναλυτικά όλα εκεί... Είναι υποχρεωτική η τελευταία έκδοση της TWRP : https://androidfilehost.com/?fid=889764386195902370

που αναφέρεται στο post #2 )

Gapps καλύτερα να χρησιμοποιήσεις τις beans gapps mini εδώ : https://androidfilehost.com/?fid=889764386195918677

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το Gapps το κατέβασα και αυτό,στο κινητό, από το κινητό το κάνω; ή το κατεβάζω στον υπολογιστή και από εκεί το κάνω; αποσυμπιεζω;

Λίγο περισσότερο βοήθεια, τα βήματα!!!!

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Το Gapps το κατέβασα και αυτό,στο κινητό, από το κινητό το κάνω; ή το κατεβάζω στον υπολογιστή και από εκεί το κάνω; αποσυμπιεζω;

Λίγο περισσότερο βοήθεια, τα βήματα!!!!

Απο το pc θα γίνουν όλα μέσω SP Flash Tool !..(κατεβάζεις το αρχείο της madOS & το εξάγεις στο pc)..Άσε τίς gapps για τώρα, είναι το τελευταίο που θα εγκατασταθεί (μέσω twrp αυτές) εφόσον πρώτα έχεις εγκαταστήσει τη rom ... Πώς έκανες το root ? Μέσω SP flash tool φαντάζομαι.Τον ίδιο τρόπο (σχεδόν) θα ακολουθήσεις μόνο που τώρα αντί να χρησιμοποιήσεις το scatter αρχείο της stock rom στο SP Flash Tool τώρα θα βάλεις το αρχείο της madOS (που έχεις εξαγάγει πρώτα εννοείται) ... Επειδή απαιτείται η έκδοση της TWRP που αναφέρεται στο post #2 στο XDA & που σου έγραψα κι εδώ, μπορείς να δοκιμάσεις ένα ας το πούμε "τέχνασμα" για να μήν φλασαρεις ξεχωριστά twrp & τη rom κλπ ...

(Μπορείς να ανοίξεις τον chrome browser & να κατεβάσεις τη νέα TWRP , αλλά θα διαλέξεις ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ της madOS που ήδη έχεις εξάγει & περιέχει τη παλιά έκδοση της TWRP ..Ο browser θα "δεί" - αναγνωρίσει ότι υπάρχει ήδη στο φάκελο ή TWRP & θα σε ρωτήσει " Ήδη υπάρχει η TWRP εγκατεστημένη θέλετε αντικατάσταση? " .. Εκεί πατάς ναι, και με αυτόν το τρόπο έχεις στο αρχείο της madOS τη νέα πλέον TWRP που απαιτείται...Τώρα ανοίγεις το SP Flash Tool & φλασαρεις αυτό το έτοιμο πλέον αρχείο της rom .. Μόλις τελειώσει το flash , δεν bootαρεις τη συσκευή αλλά reboot on recovery , συνδέεις συσκευή - PC & στέλνεις το zip με τις gapps στην εσωτερική,και το φλασαρεις αμέσως μέσω twrp ..Αν θέλεις και root στέλνεις & φλασαρεις & το zip πχ του SuperSU ή του magisk όποιο εσύ θέλεις (SuperSU χρησιμοποιώ)

Αν νομίζεις πώς δεν θα μπορέσεις, είναι καλύτερα να βρείς κάποιον γνωστό σου που να το έχει ξανακάνει & να γνωρίζει καλά τη χρήση του spft παρά να κάνεις λάθος, αν και τώρα πλέον το λάθος έγινε & ή θα φλασαρεις τη madOS ή τη stock rom γιά να ξαναδουλέψει η συσκευή...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πολλά μου φαίνονται, θα κάνω μια δοκιμή με 7.1.1.

Η συσκευή μου μια χαρά δουλεύει δεν επιρεαστικε σε τίποτα. Απλά όταν πήγε με Recovery να ξεκινήσει την διαδικασία, με έβγαζε με κόκκινα γράμματα, error, και κάτι για file MD5.

Θα κάνω εκτύπωση αυτά που με έγραψες, για να τα βλέπω, και θα ακολουθήσω τα βήματα σου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ @daitalos

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πολλά μου φαίνονται, θα κάνω μια δοκιμή με 7.1.1.

Η συσκευή μου μια χαρά δουλεύει δεν επιρεαστικε σε τίποτα. Απλά όταν πήγε με Recovery να ξεκινήσει την διαδικασία, με έβγαζε με κόκκινα γράμματα, error, και κάτι για file MD5.

Θα κάνω εκτύπωση αυτά που με έγραψες, για να τα βλέπω, και θα ακολουθήσω τα βήματα σου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ @daitalos

Όχι την 7.1.1 ! μπορείς τη προτελευταία που είναι κι αυτή 7.1.2 & φλασαρεται μέσω τής νέας TWRP (έστω προσωρινά μέχρι να βρεις κάποιον γνωστό κλπ) αν νομίζεις την 7.1.1 φλασαρε κι αυτή έστω προσωρινά..

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=24897

ΠΡΟΣΕΧΕ!! Αν κάνεις λάθος με το SPFT η συσκευή ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ πλέον !! Τα πάντα διαγράφονται!! Αστη όπως είναι τώρα καλύτερα μέχρι να βρεις κάποιον να σε βοηθήσει!

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...