Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για τη συσκευή διαβάζω στα ξένα forum σχετικά με προβλήματα στο wi-fi (αποσυνδέσεις και χαμηλό σήμα). Ισχύει αυτό σε εσάς που το έχετε πάρει και το χρησιμοποιείτε αυτό τον καιρό;
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν off topic ποστ. Υπάρχει συγκεκριμένη συσκευή εδώ για την οποία συζητάμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και σε κανεναν αλλον να απορριπτεις κλησεις κατα λαθος μεχρι να βγαλεις το κινητο απο την τσεπη την ωρα που χτυπαει;
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το wi-fi μια χαρα δουλεύει κ απο το g3 π ειχα νομιζω οτι εχει καλυτερο σημα... Κ ουτε καμια κληση απορρίπτω οταν το βγαζω απο την τσεπη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα.. Απλα δημιουργεις καινουρια σημειωση

 

Ευχαριστώ.

Αυτό που μου έκανε (αρνητική) εντύπωση είναι ότι μιλώντας στο live chat της 1+ για το ίδιο θέμα μου πρότειναν με τη σειρά:

1. Reboot

2. Hard reset (που δεν έκανα)

3. Να ανοίξω Service Request με RMA type Return, Replacement ή Repair για unresponsive οθόνη!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!

 

αντί για τις πολύ πιο απλές απαντήσεις που πήρα εδώ στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είναι πολύ έξυπνη η λειτουργία των σημειώσεων λείπει για μένα μια βασική λειτουργία... Εκτός από edit δεν μπορείς να κάνει και αντιγραφή το κείμενο που έγραψες σε περίπτωση που το χρειαστείς πιο μετά...

 

Η έμμεση λύση είναι να το βάλεις ως σημείωση και να κάνεις από το ημερολόγιο αντιγραφή, αλλά ελπίζω να προστεθεί στην συνέχεια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για τη συσκευή διαβάζω στα ξένα forum σχετικά με προβλήματα στο wi-fi (αποσυνδέσεις και χαμηλό σήμα). Ισχύει αυτό σε εσάς που το έχετε πάρει και το χρησιμοποιείτε αυτό τον καιρό;

Αν δεις λίγο ποιο πίσω, έχω αναφέρει ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εμβέλεια του Wi-Fi. Στο μπαλκόνι μου, που άλλες συσκευές παίζουν απροβλημάτιστα, τι 1+3 είναι ασταθές και έχω συνεχώς αποσυνδέσεις. Δεν έχω προλάβει βέβαια να το τεστάρω ποιο εμπεριστατωμένα όποτε επιφυλάσσομαι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το wi-fi μια χαρα δουλεύει κ απο το g3 π ειχα νομιζω οτι εχει καλυτερο σημα... Κ ουτε καμια κληση απορρίπτω οταν το βγαζω απο την τσεπη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ γω μία απο τα ιδια... συγκριτικά με τo lg g3 που ειχα ( κ ειχε καλο wifi) το oneplus 3 ειναι πιο δυνατο σε σήμα

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα την συγκεκριμένη ανάρτηση πού αφορά το op3..... http://www.phonearena.com/news/OnePlus-3-survives-insane-aerial-drop-test-from-750-feet-above-ground_id83993

θυμήθηκα τι συνέβη σε κάποιον εδώ μέσα λίγες μέρες πριν... με μία πτώση από τα 20εκ....

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια απλή εφαρμογή για να κρατάει κάποιος σημειώσεις και να σώζονται τοπικά στη συσκευή (όχι σε cloud, κλπ). Δοκίμασα το Google Keep αλλά δεν με βολεύει. Έχετε υπόψη σας κάποια άλλη πολύ απλή εφαρμογή για σημειώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο σχεδον 2 μηνες... τα (αρκετα) θεματα που ειχε διορθωθηκαν. Με προσεκτικη χρηση αλλα χωρις "προφυλακτικα" :p κυριως γιατι ειναι απολαυστικη η αισθηση στο χερι :lol: εχει πια ενα μικρο chip στο ασημενιο πλαισιο μπροστα και μια αμυδρη γρατζουνια πισω, υστερα απο τις αναμενομενες μικροπτωσεις και την ΣΥΝΕΧΗ χρηση. Πηρε μερικα χρονια αλλα πλεον το android και οι εφαρμογες του σε συνδυασμο με την υπαρξη συσκευων σε αυτη την ποιοτητα και τιμη ειναι σε υψηλο επιπεδο. Πριν ειχα το P8 (που μπροστα στο Oneplus ειναι σαν χαλασμενο κινεζικο πρωτης γενιας) και περιμενα ανυπομονα το iphone 7 (ειχα μεχρι και το 5 κι εχει το 6 η γυναικα μου) ζηλευοντας την αισθηση ομαλοτητας και την αισθητικη στο UI αλλα και την αισθηση των υλικων. Οχι πια! το μονο που με χαλαει ειναι το μεγεθος μια και δεν βλεπω την χρησιμοτητα της 5.5 οθονης. για τις συγκεκριμενες συσκευες πιστευω οτι ειναι να κανεις θα το κανεις και με 4,8-5 ιντσες. προσωπικα μετα παω στις 8 του tablet η τις 13-16 του PC. Γενικα, παναξιο και οποιου του εχει γυαλισει μην το σκεφτεται λεπτo :)
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια απλή εφαρμογή για να κρατάει κάποιος σημειώσεις και να σώζονται τοπικά στη συσκευή (όχι σε cloud, κλπ). Δοκίμασα το Google Keep αλλά δεν με βολεύει. Έχετε υπόψη σας κάποια άλλη πολύ απλή εφαρμογή για σημειώσεις?

 

Το καλύτερο όλων Inkpad Notepad Notes

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια απλή εφαρμογή για να κρατάει κάποιος σημειώσεις και να σώζονται τοπικά στη συσκευή (όχι σε cloud, κλπ). Δοκίμασα το Google Keep αλλά δεν με βολεύει. Έχετε υπόψη σας κάποια άλλη πολύ απλή εφαρμογή για σημειώσεις?

ColorNote αρκετά καλό, με χρωματιστά stickies στην αρχική οθόνη και online backup.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Gnotes για σημειώσεις.

 

Άλλος για backup και restore app?

Έστω και για PC τότε?? Να τα περνει όλα όμως??

Έχω κάνει από καιρό τώρα request στο support της OnePlus για επίσημο tool τύπου iTunes, Samsung Smart Switch, Huawei HiSuite κ.α..

Εάν γίνουν και άλλα αιτήματα ίσως κάποια στιγμή να το σκεφτούν σοβαρά.

Βέβαια θα μου πεις σιγά μην λάβει υπόψη 5-10 requests από Ελλάδα αλλά ποτέ δεν ξέρεις εάν έχουν γίνει και από αλλού...

 

Στο ζήτημά σου τώρα, δεν έχω ψάξει κανένα tool για πλήρες backup. 2 φορές που χρειάστηκε τα έκανα όλα copy paste. Ξέρω χρονοβόρο αλλά δεν έχασα τίποτα. Όχι ότι είχα και θαμμένα αρχεία σε υποφακέλους υποφακέλων. Συγκεκριμένα πράγματα. Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις κάνω και εκκαθάριση των αρχείων μου :p

Link to comment
Share on other sites

τι γνώμη έχετε για την παρακάτω θήκη :

 

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1z7MEKVXXXXcJapXXq6xXFXXXf/227696986/HTB1z7MEKVXXXXcJapXXq6xXFXXXf.jpg

 

Τα προϊόντα τις nilkin δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ.

Την βρίσκω 9 usd στο ali.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος την Spigen OnePlus 3 Case Neo Hybrid θήκη. Μου αρέσουν οι Spigen και είχα και στο LG G4 την Slim Armor και ήταν άριστη.

Περιμένω πάντως να ανοίξουν οι παραγγελίες και να την κάνω.

Και μια ακόμη ερώτηση: Φορτίζει με άλλο φορτιστή σε περίπτωση που μείνουμε και δεν έχουμε τον dash μαζί (:cry::cry::cry:)?

:ninja:

LG G4 (Nexus 4)
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει με άλλο φορτιστή σε περίπτωση που μείνουμε και δεν έχουμε τον dash μαζί (:cry::cry::cry:)?

:ninja:

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! (Απλα, σε περισσοτερο χρονο..) :)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρετε αν αυτό θα δουλέψει στο OnePlus 3 για μεταφορά αρχείων από sd κ.λ.π;

 

https://banggood.app.link/20INsQxRIv

Link to comment
Share on other sites

τι γνώμη έχετε για την παρακάτω θήκη :

 

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1z7MEKVXXXXcJapXXq6xXFXXXf/227696986/HTB1z7MEKVXXXXcJapXXq6xXFXXXf.jpg

 

Τα προϊόντα τις nilkin δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ.

Την βρίσκω 9 usd στο ali.

 

Ωραια φαίνεται...για στείλε κ το link να την εχουμε υπόψιν

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια φαίνεται...για στείλε κ το link να την εχουμε υπόψιν

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Nillkin-synthetic-fiber-phone-case-for-oneplus-3-for-oneplus-3-case-oneplus-3-cover-Hard/1614012_32701470702.html

 

Τρεχει κουπονι με coins -1USD απο αυτο το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία φαίνεται, πάλι όμως δεν καλύπτει περιμετρικά την οθόνη στο πάνω και κάτω μέρος της συσκευής. Κάτι δηλαδή σαν την original OP3 carbon αλλά πιο φτηνή. Κρίμα γιατί αν έπιανε γύρω γύρω θα έκανα παραγγελία αμέσως.

 

Για τα προγράμματα σημειώσεων υπάρχει άρθρο στο myphone:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439739

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...