Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ λίγη προσοχή με τις παραθέσεις. Δεν χρειάζεται στις παραθέσεις να υπάρχουν οι φωτογραφίες που δημοσιεύονται και γεμίζει άσκοπα η σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν αυτό σε mail

Dear Friends,

 

You may have noticed that our estimated delivery times for the OnePlus 3 in parts of Europe have been getting longer over the last few weeks. The reason for this is simple - unprecedented demand. Therefore we've decided to pause sales in some countries in order to give inventory time to replenish.*

 

If you hurry, there may yet be time to pick up a OnePlus 3. Don't worry, though, if you're planning to purchase but can't do it before we pause sales, we'll be offering an in-stock notification service where you can sign up with your email address to be notified when we're back in stock.

 

Thank you for your patience and understanding.

 

Never Settle

Καταλαβα.. Θα σκισει σε πωλησεις, και εδω που τα λεμε το δικαιουται...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1EXfALxSDeS8Rc2106eiEhBNdKVpYY65Azg/view?usp=drivesdk

Ένα τέστ με σήμα lte (όχι 4g+) χρησιμοποιεί τα 110 MB. Αναλογικά να περιμένω περίπου 300 με 400 στο plus?

 

Να κάνω 5-10 στήν σειρά ...για νά βγει σωστό αποτέλεσμα? :)

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.προσπαθω να στείλω μέσω nfc κάποια αρχεία από άλλη συσκευή συγκεκριμένα zenfone 2 και δεν βλέπω καμμιά σύνδεση.εχει προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει nfc ;γιατί δεν βλέπω σύνδεση . χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.προσπαθω να στείλω μέσω nfc κάποια αρχεία από άλλη συσκευή συγκεκριμένα zenfone 2 και δεν βλέπω καμμιά σύνδεση.εχει προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει nfc ;γιατί δεν βλέπω σύνδεση . χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

 

Από oneplus 3 σε nexus 6p μεταφορά φωτογραφιών δουλεύει άψογα. Μόνο το nfc άνοιξα και στις 2 συσκευές, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

26 dispatch 31 Delivery :D Αργουν αλλα δεν πειραζει θα λειπω διακοπες

 

Πότε σου λέει παράδοση; γιατί εγώ την έκανα 1 Αυγούστου και μου λέει παράδοση 3 Σεπτεμβρίου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε καποια θηκη να μου προτείνετε? Δεν πήρα καμια απο το site καθως ηθελα μια που να πιανει ολο το κινητο γύρω γυρω.

 

Σκέφτομαι για αυτη

https://www.skroutz.gr/s/9521112/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-OnePlus-3-Black.html

 

εχετε καποια πιο φτηνη σιλικονης να μου προτείνετε που να το πιανει ολο?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Και καμία θήκη που να ταιριάζει με το άσπρο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που αυτο το κινητο εξελιχθηκε σε τεραστια επιτυχια. Καποιοι το στηριζαμε παραπανω απο "εντονα" απο την πρωτη μερα και αισθανομαστε "δικαιωμενοι" γιατι ειδαμε day 1, τι μπορει να κανει και τι δινει η Oneplus με ενα παρα πολυ λογικο τιμημα (399 ευρω).

Μπραβο στην Oneplus, ξιδακι σε αυτους που το εθαβαν (και καποιους απο αυτους βλεπω να εγιναν και κατοχοι του πλεον :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντως ένα bug, κατά το κλείσιμο εφαρμογής κάμερας, ρυθμίσεων, γκαλερί κτλ.

 

με ένα χρονικό διάστημα για να κλείσουν τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στα εικονίδια πάνω, αριστερά του Bluetooth, εμφανίστηκε εικονίδιο σαν να είναι συσκευή κινητού με 2 γραμμές αριστερά και 2 δεξιά (οι εξωτερικές λίγω πιο μικρές από τις εσωτερικές). Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, στα εικονίδια πάνω, αριστερά του Bluetooth, εμφανίστηκε εικονίδιο σαν να είναι συσκευή κινητού με 2 γραμμές αριστερά και 2 δεξιά (οι εξωτερικές λίγω πιο μικρές από τις εσωτερικές). Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

 

Άκυρο, είχα το ring volume στο min, οπότε και το εικονίδιο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

26 dispatch 31 Delivery :D Αργουν αλλα δεν πειραζει θα λειπω διακοπες

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε καποια θηκη να μου προτείνετε? Δεν πήρα καμια απο το site καθως ηθελα μια που να πιανει ολο το κινητο γύρω γυρω.

 

Σκέφτομαι για αυτη

https://www.skroutz.gr/s/9521112/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-OnePlus-3-Black.html

 

εχετε καποια πιο φτηνη σιλικονης να μου προτείνετε που να το πιανει ολο?

http://orzly.com/flexicase-for-oneplus-3-clear.html

http://orzly.com/fusion-bumper-case-for-oneplus-3-black.html

Link to comment
Share on other sites

26 dispatch 31 Delivery :D Αργουν αλλα δεν πειραζει θα λειπω διακοπες

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε καποια θηκη να μου προτείνετε? Δεν πήρα καμια απο το site καθως ηθελα μια που να πιανει ολο το κινητο γύρω γυρω.

 

Σκέφτομαι για αυτη

https://www.skroutz.gr/s/9521112/Spigen-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-OnePlus-3-Black.html

 

εχετε καποια πιο φτηνη σιλικονης να μου προτείνετε που να το πιανει ολο?

 

Εγώ αναμένω να έρθει αυτή

http://m.ebay.com/itm/For-OnePlus-3-Three-Case-Shockproof-Soft-Silicone-TPU-Clear-Back-Cover-A3000-/201614121566?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D35277%2526meid%253Ddd937e5c6e144677a311e22780687c6e%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D18%2526sd%253D361609993694&_trksid=p2056116.c100408.m2460

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που αυτο το κινητο εξελιχθηκε σε τεραστια επιτυχια. Καποιοι το στηριζαμε παραπανω απο "εντονα" απο την πρωτη μερα και αισθανομαστε "δικαιωμενοι" γιατι ειδαμε day 1, τι μπορει να κανει και τι δινει η Oneplus με ενα παρα πολυ λογικο τιμημα (399 ευρω).

Μπραβο στην Oneplus, ξιδακι σε αυτους που το εθαβαν (και καποιους απο αυτους βλεπω να εγιναν και κατοχοι του πλεον :lol: )

Στο 3 ξεπερασαν τους εαυτους τους ομως... Για να κολλησω εγω με κινεζικο ενω ημουν τρελος samsung fanboy καταλαβαινεις :p :p :p :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και στο επίσημο site μαύρη θήκη για το OP3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και στο επίσημο site μαύρη θήκη για το OP3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ποια ακριβώς αναφέρεσαι; Δώσε ένα link αν μπορείς γιατί δεν βλέπω να υπάρχει κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνετε το κινητο καθολου ζεστο οταν έχετε ανοιχτο ιντερνετ και τι ψιλοζοριζετε?Εμενα στο cpu z μου δείχνει γυρω στους 45 βαθμούς και το καταλαβαινω λιγο ζεστο.Να παιζει ρολο και η θηκη?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνετε το κινητο καθολου ζεστο οταν έχετε ανοιχτο ιντερνετ και τι ψιλοζοριζετε?Εμενα στο cpu z μου δείχνει γυρω στους 45 βαθμούς και το καταλαβαινω λιγο ζεστο.Να παιζει ρολο και η θηκη?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι λεπτη η συσκευη και ειναι φυσιολογικο να την αισθανεσαι ζεστη... 45 βαθμοι ειναι τελεια.. οι exynos καλοκαιρι ανεβαζαν 50-55 ανετα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λεπτη η συσκευη και ειναι φυσιολογικο να την αισθανεσαι ζεστη... 45 βαθμοι ειναι τελεια.. οι exynos καλοκαιρι ανεβαζαν 50-55 ανετα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε dash φορτιση σου ζεστενετε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tommy1984
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλά στη φόρτιση είναι απόλυτα λογικό με την ταχύτητα που φορτίζει... Μάλιστα έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά... Άλλες συσκευές στο fast charging παίρνουν φωτιά...

 

Χαιρομαι που αυτο το κινητο εξελιχθηκε σε τεραστια επιτυχια. Καποιοι το στηριζαμε παραπανω απο "εντονα" απο την πρωτη μερα και αισθανομαστε "δικαιωμενοι" γιατι ειδαμε day 1, τι μπορει να κανει και τι δινει η Oneplus με ενα παρα πολυ λογικο τιμημα (399 ευρω).

Μπραβο στην Oneplus, ξιδακι σε αυτους που το εθαβαν (και καποιους απο αυτους βλεπω να εγιναν και κατοχοι του πλεον :lol: )

 

Καταρχήν άσε τα «ξυδάκι» και τις εξυπνάδες... Θυμάμαι ότι η πλειοψηφία δεν έκραζε τη συσκευή, αλλά τον πανικό που προκλήθηκε από αυτή και τις βαριές κουβέντες τύπου «το καλύτερο» κτλ κτλ... Το κινητό είναι απλά πολύ καλό για τα λεφτά του... Την μέρα της παρουσίασης φτάσανε να το συγκρίνουν με S7 Edge κτλ... Αναλογικά της τιμής του είναι καλό, αν έχεις χρήματα για παραπάνω πας σε καλύτερο... Αυτό μέχρι αυτό που λες εσύ απέχει μίλια...

 

Flagship Killer είναι, αλλά δεν είναι καλύτερο από μερικά τηλέφωνα... Βασικά είναι καλύτερο από μερικές ναυαρχίδες τύπου G5, M10 επειδή αυτές απέτυχαν...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου ούτε στη φόρτιση ούτε πουθενά.

Αν υποθέσουμε ότι η ambient θερμοκρασία είναι 35 βαθμούς τουλάχιστον μια χαρά είναι οι 45.

Βάλτε ένα κινητό να φορτισει με Quick charge 3 και το δικό μας και πιαστε και τα δύο μετά από λίγο

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...