Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον τελειωσαν οι αναβαθμισεις (ασφαλειας κ κινητου)....βλεπω η τελευταια ειναι η 504 20/6...
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και δύο χρόνια έχω το Huawei P9 lite και λέω να αλλάξω κινητό...έχετε κάποιο καλό (όχι και πολύ ακριβό :p ) της Huawei να μου προτείνεται?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου κάνει επανεκκινήσεις όχι όμως συχνά Έχουμε καμία ιδέα; Το έχω πάνω από δύο χρόνια, χωρίς να έχω κάποιο άλλο θέμα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και δύο χρόνια έχω το Huawei P9 lite και λέω να αλλάξω κινητό...έχετε κάποιο καλό (όχι και πολύ ακριβό :p ) της Huawei να μου προτείνεται?

 

ποσα χρηματα διαθετεις;

Link to comment
Share on other sites

ποσα χρηματα διαθετεις;

Απλά θέλω μια γνώμη και μετά θα δω για την τιμή του κινητού. Πιο πολύ θέλω γνώμη για καλά κινητά της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω μια γνώμη και μετά θα δω για την τιμή του κινητού. Πιο πολύ θέλω γνώμη για καλά κινητά της Huawei.

 

ε τοτε περιμενε λιγο να βγει το mate 20 pro....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

στο κινητο εχει γεμιση ο εσωτερικος χωρος. το θεμα ειναι οτι λεεει: Αλλα 7 gb

πιθανον ειναι αρχεια απο ενημερωσης αλλα δεν μπορω να τα βρω πουθενα για να τα σβησω.

βοηθηστε

Link to comment
Share on other sites

Το βρισκω μεταχειρισμενο ενος ετους 80 ευρω. Αξιζει να το παρω ή να παω σε κατι καινουριο ιδιας μαρκας η Χιαομι με 150 ευρω?

 

Η εκδοση με τα 3 γιγα ειναι εξαιρετικη και τα 80 ευρω ακουγεται τζαμπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον τελειωσαν οι αναβαθμισεις (ασφαλειας κ κινητου)....βλεπω η τελευταια ειναι η 504 20/6...

 

Ναι αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο. Αν ειναι να παρει βαριες αναβαθμισεις και μετα να σερνεται, καλυτερα να μην παρει αλλη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

στο κινητο εχει γεμιση ο εσωτερικος χωρος. το θεμα ειναι οτι λεεει: Αλλα 7 gb

πιθανον ειναι αρχεια απο ενημερωσης αλλα δεν μπορω να τα βρω πουθενα για να τα σβησω.

βοηθηστε

Δες αν υπάρχει φάκελος data/ota ή φάκελος με το όνομα HwOUC

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω το P9 lite 2/16, αγορασμένο τον Δεκέμβριο του 2016. Θέλω να το δώσω και αφού του αφαίρεσα τους λογαριασμούς και τα fingerprints, του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εντάξει όλα καλά ...αλλά

στην επανεκκίνηση μου βγάζει το σήμα της cosmote.

Υπάρχει τρόπος να το βγάλω;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα,

στο κινητο εχει γεμιση ο εσωτερικος χωρος. το θεμα ειναι οτι λεεει: Αλλα 7 gb

πιθανον ειναι αρχεια απο ενημερωσης αλλα δεν μπορω να τα βρω πουθενα για να τα σβησω.

βοηθηστε

Φίλε είχα το ιδιο θεμα και ανακαλυψα τεράστιο ογκο mb στις φωτο viber... Επεσε διαγραφή και σωθηκα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα το ιδιο θεμα και ανακαλυψα τεράστιο ογκο mb στις φωτο viber... Επεσε διαγραφή και σωθηκα!

 

Ειναι γεγονος ο φακελος viber μπορει να κατεβαζει δεκαδες ΜΒ εν αγνοια του χρηστη.

Καλου κακου ενα factory reset βοηθαει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονος ο φακελος viber μπορει να κατεβαζει δεκαδες ΜΒ εν αγνοια του χρηστη.

Καλου κακου ενα factory reset βοηθαει

 

Όταν σου στέλνουν μια φωτογραφία και πατήσεις να την δεις (ή ένα βίντεο), κατεβαίνει στο κινητό.

Πως περίμενες αλλιώς να τα δεις;

Αν ανοίξεις το φάκελο media, θα δεις ότι περιέχει ότι σου έχουν στείλει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου ήρθε σε

P9 Lite 2GB Dual SIM L21 C432B504

Και ενημερωμένη έκδοση του EMUI 5.0.3

 

Εγώ έχω καθηλωθεί εδώ και καιρό στην C432B394 & EMUI 5.0.1

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σήμερα έκανε (επειδή διάβασα ότι έκανες εσύ την 504) παρόλο που την έδειχνε πολλούς μήνες στο firmware finder... όπως βλέπω θα είναι κ η τελευταία που θα κάνει γιατί το firmware finder δεν εμφανίζει άλλη,οπότε τέρμα οι διορθώσεις της Google
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι .

Μου έδωσε ένας φίλος ένα

-Ηuawei p9 lite 2017

-PRA-LX1

-PRA-LX1 8.0.0.373(C02)

-EMUI 8.0.0

-ANDROID 8.0.0

Mε επεξεργαστή τον kirin 655 και RAM 3gb .

Συσχετίζεται με την vodafone από ότι κατάλαβα .Μόλις sim άλλης εταιρείας μπει δουλεύει για λίγο και μετά χάνει το σήμα και αυτό συμβαίνει και με την vodafone μετα απο λίγες ώρες...

Υπάρχει κάποια official rom να φλασάρω ;Προσπάθειες να ξεκλειδώσω τον bootloader έγιναν αλλά η huawei σταμάτησε τον official τρόπο και δεν μπορώ να φλασάρω unofficial rom.Φοβάμαι πως ίσως να είναι η μητρική βεβαια.

Βοήθεια σας παρακαλώ ,είναι κρίμα τέτοιο κινητό να γίνει παιχνιδάκι για παιδιά .

Σας ευχαριστώ πολύ ,όποια συμβουλή θα φανεί χρήσιμη .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Τον Ιανουάριο του 2017 είχα πάρει με επιδότηση Cosmote ένα Huawei P9 Lite, μονόκαρτο, 2GB Ram, Cosmote branded,

με την VNS-L21C150B130.

Με την βοήθεια φίλων του φόρουμ πέρασα την VNS-L21C432B170 με την μέθοδο dload. (σελίδα 185 - post 2762)

(δεν ξέρω γιατί στις πληροφορίες του τηλεφώνου μου δείχνει ότι έχω την VNS-L21C900B170)

0tuuTej.jpg

Από τότε, λόγω οικογενειακών προβλημάτων και προβλημάτων υγείας, δεν ασχολήθηκα με άλλη αναβάθμιση.

Θα ήθελα, αν κάποιος μπορεί, να με κατευθύνει βήμα βήμα (έχω ξεχάσει τα πάντα μετά από τόσο καιρό)

ώστε να αναβαθμίσω στην τελευταία διαθέσιμη.

Αν αυτό είναι δύσκολο, αν μπορεί να με βοηθήσει να το επαναφέρω στην αρχική ROM που είχε όταν το αγόρασα

(δηλαδή να γίνει Cosmote branded) ώστε να γίνουν πλέον αυτόματα όλες οι αναβαθμίσεις.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!

Ενας συνάδερφος μου χάρισε ενα p9 lite λογικά ειναι του 2016 με 2gb

Tα στοιχεία του ειναι τα εξής:

Model Number : VNS-L21

Build Number :VNS-L21C02B346

EMUI 5.0.4

ANDROID 7

Στην αρχή βγάζει το logo της Vodafone οπότε είναι μάλλον απο Vodafone (τρομερή διαπίστωση!)

Η ερώτηση είναι, υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθούμε τα της Vodafone απο το τηλέφωνο?

Υπάρχει λόγος να τα ξεφορτωθούμε? εννοώ εχει τίποτα περιορισμούς ή προσθετουν δικες τους εφαρμογές ή αλλα που πρεπει να ξεφορτωθούμε ή είναι απλά ένα logo?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!

Ενας συνάδερφος μου χάρισε ενα p9 lite λογικά ειναι του 2016 με 2gb

Tα στοιχεία του ειναι τα εξής:

Model Number : VNS-L21

Build Number :VNS-L21C02B346

EMUI 5.0.4

ANDROID 7

Στην αρχή βγάζει το logo της Vodafone οπότε είναι μάλλον απο Vodafone (τρομερή διαπίστωση!)

Η ερώτηση είναι, υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθούμε τα της Vodafone απο το τηλέφωνο?

Υπάρχει λόγος να τα ξεφορτωθούμε? εννοώ εχει τίποτα περιορισμούς ή προσθετουν δικες τους εφαρμογές ή αλλα που πρεπει να ξεφορτωθούμε ή είναι απλά ένα logo?

 

Πάντα υπάρχει τρόπος, αλλά θα μπλέξεις χωρίς λόγο.

Μείνε όπως είσαι γιατί δε θα δεις καμία διαφορά ότι και να του κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ καταρχήν για την αμεση απάντηση!

Ναι το φαντάστηκα, αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος και μιλάμε μόνο για ενα logo δε με χαλάει καθολου!

Απο οτι βλέπω δεν εχει και εφαρμογές της vodafone μέσα ....

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ! Είμαι κάτοχος και εγώ περίπου 2,5 χρόνια. Τους τελευταίους μήνες το κινητό κολλάει υπερβολικά , καμία σχέση με όταν το πρωτοαγόρασα. μιλάμε 2 και 3 φορές πιο αργό . Δεν το έχω φορτώσει με τίποτα ιδιαίτερο πέρα από Fb . messnger ,viber και κανα 2 3 άλλες εφαρμογές πιο ελαφριές .Ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα , φωτογραφίες κλπ είναι όλα στο cloud οπότε και από αποθηκευτικό χώρο είμαι οκ. Έχω κάνει κάποιες φορές wipe cache αλλά δεν αλλάζει τίποτα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω η να αρχίσω να ψάχνω για κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Fb, messenger, viber είναι ότι πιο βαρύ υπάρχει, αν αυτά τα χρόνια που το έχεις δεν του έχεις κάνει factory reset, ήρθε η ώρα του, θα πάρει ανάσα το τηλέφωνο, και δοκίμασε fb, messenger lite που είναι πιο ελαφρύ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό, απλά λέω ότι από τις βαριές έχω μόνο αυτές όλα τα άλλα είναι ελαφρύες. Με factory reset τι ακριβώς αλλάζει? Χάνω όλες τις εφαρμογές και θα τις ξαναπεράσω από την αρχή? Μηπως δε θα έπρεπε να κάνω τις καθημερινές σχεδόν ενημερώσεις σε fb και messenger και να μείνω με μια πιο παλιά έκδοση τους ή υπάρχει θέμα? Θα δοκιμάσω και τις αντίστοιχες λάιτ εφαρμογές να δω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...