Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να πάρει το Ρ9 lite 2016 αναβάθμιση σε Oreo; Ξέρει κάποιος;

Απο τη Huawei της Ελλάδας είχαν πει ότι το κινητό μας δεν θα πάρει το Android 8. Τώρα για το Android 7.1 δεν είμαι σίγουρος γιατί μια φορά που τους ρώτησα είπαν ναι ενώ σε ένα γνστό μου είπαν όχι. Αλλά το Android 8 δεν το βλέπω με τίποτα.....δυστυχώς...!!! :( :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο xda κάποιοι από άλλες ευρωπαικες χωρες που μιλησαν με την αντιστοιχη huawei για την χωρα τους αλλοι ειπαν πως γινονται δοκιμες και αλλοι πως οντως θα παρει.

Εδω και το θεμα: https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/huawei-p9lite-receive-oreo-huawei-t3778865

Μακάρι να παρει και Oreo γιατι ειναι φοβερο κινητο. 2 χρονια και δεν νιωθει τιποτα :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο xda κάποιοι από άλλες ευρωπαικες χωρες που μιλησαν με την αντιστοιχη huawei για την χωρα τους αλλοι ειπαν πως γινονται δοκιμες και αλλοι πως οντως θα παρει.

Εδω και το θεμα: https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/huawei-p9lite-receive-oreo-huawei-t3778865

Μακάρι να παρει και Oreo γιατι ειναι φοβερο κινητο. 2 χρονια και δεν νιωθει τιποτα :D:lol:

 

Παντως το P20 lite, που εχει ελαφρως καλυτερο επεξεργαστη, μεγαλυτερη RAM και ROM, με τα Oreo διαβαζω αρκετους δυσαρεστημενους με software lags etc. Επομενως δεν ειναι απαραιτητα καλο να παρει τετοια αναβαθμιση. Μια χαρα θα βγαλει αλλον εναν χρονο και με τα Νουγκατ

Link to comment
Share on other sites

Οταν αποθηκευω μια επαφη , παει στο τηλεφωνο και οχι στο gmail account. Μπορει καποιος να μου πει απο που αλλαζει αυτο γιατι δεν μπορω να το βρω?
Link to comment
Share on other sites

Οταν αποθηκευω μια επαφη , παει στο τηλεφωνο και οχι στο gmail account. Μπορει καποιος να μου πει απο που αλλαζει αυτο γιατι δεν μπορω να το βρω?

 

Όταν αποθηκεύεις "Νέα επαφή" ακριβώς κάτω από το νέα επαφή λέει "τηλέφωνο" πάτα εκεί και θα επιλέξεις "επαφή google".

Link to comment
Share on other sites

Στο xda κάποιοι από άλλες ευρωπαικες χωρες που μιλησαν με την αντιστοιχη huawei για την χωρα τους αλλοι ειπαν πως γινονται δοκιμες και αλλοι πως οντως θα παρει.

Εδω και το θεμα: https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/huawei-p9lite-receive-oreo-huawei-t3778865

Μακάρι να παρει και Oreo γιατι ειναι φοβερο κινητο. 2 χρονια και δεν νιωθει τιποτα :D:lol:

Μακάρι να το πάρει αν και δεν το βλέπω... :/

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας σας πρόβλημα με τα εικονίδια εφαρμογών; δεν δουλεύουν στο viber και messenger.. Γενικά βγάζει θέματα η συσκευή εδώ και ενα μήνα και έχει κουράσει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας σας πρόβλημα με τα εικονίδια εφαρμογών; δεν δουλεύουν στο viber και messenger.. Γενικά βγάζει θέματα η συσκευή εδώ και ενα μήνα και έχει κουράσει

 

Τι εννοεις; Πατας στο εικονιδιο και δεν λειτουργει; Δεν μου εχει εμφανισει κατι τετοιο. Κανε ενα wipe cache και αν δεν φτιαξει επαναφορα εργοστασιακων, αφοτου πρωτα σβησεις τον λογαριασμο google.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Πατας στο εικονιδιο και δεν λειτουργει; Δεν μου εχει εμφανισει κατι τετοιο. Κανε ενα wipe cache και αν δεν φτιαξει επαναφορα εργοστασιακων, αφοτου πρωτα σβησεις τον λογαριασμο google.

 

Δεν εμφανίζει τον αριθμό πάνω δεξιά στο εικονίδιο όταν έχω ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει τον αριθμό πάνω δεξιά στο εικονίδιο όταν έχω ειδοποίηση

 

Πατα πανω στην κενη οθονη (σε σημειο που δεν εχει εικονιδειο απο app) παρατεταμενα, επελεξε settings, μετα badge app icons και τσεκαρε πως ειναι ενεργοποιημενο κανονικα. Αν ειναι και εξακολουθει να μην δουλευει κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αφου πρωτα αφαιρεσεις τον λογαριασμο google.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι αργό εδώ και πολύ καιρό.. αρχίζει να κολλάει και να καθυστερεί σε τρομερό βαθμό ιδίως άμα το έχω αφήσει πολύ ώρα με κλειστή οθόνη.. πατάω ν ανοίξω viber ή what's up ή να τραβήξω φώτο και μου σπάει τα νεύρα... και δεν έχει 1 εβδομάδα που του έκανα επαναφορά μέχρι και format στην κάρτα.. έφτασε η ώρα γι αλλαγή του μικρού.. ευτυχώς το Note ακόμα σφαίρα πάει.. βλέπω αλλαγή με κανένα honor..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι αργό εδώ και πολύ καιρό.. αρχίζει να κολλάει και να καθυστερεί σε τρομερό βαθμό ιδίως άμα το έχω αφήσει πολύ ώρα με κλειστή οθόνη.. πατάω ν ανοίξω viber ή what's up ή να τραβήξω φώτο και μου σπάει τα νεύρα... και δεν έχει 1 εβδομάδα που του έκανα επαναφορά μέχρι και format στην κάρτα.. έφτασε η ώρα γι αλλαγή του μικρού.. ευτυχώς το Note ακόμα σφαίρα πάει.. βλέπω αλλαγή με κανένα honor..

 

 

Περιεργο. Δεν εχω δει κατι τετοιο και το εχω λιωσει. Παει σφαιρα ακομα και τον Σεπτεμβριο κλεινει 2 χρονια. Βεβαια εχω την εκδοση με τα 3 γιγα ραμ.

Link to comment
Share on other sites

ίσως είναι αυτό... εμένα έχει 2gb..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

[/color]Κάποιος αναλυτικός οδηγός στα ελληνικά για root υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι χτες κόλλησε σε ανυποπτο χρονο παγωσε στις επαφες μονο του και δεν ακουγε τιποτα εκανα επανεκίνηση για να στρωσει εφαρμογες μονο 3 εχω βασικες τι φταιει;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι χτες κόλλησε σε ανυποπτο χρονο παγωσε στις επαφες μονο του και δεν ακουγε τιποτα εκανα επανεκίνηση για να στρωσει εφαρμογες μονο 3 εχω βασικες τι φταιει;
Έχει αρχίσει και μου κολλάει κι εμένα. Δεν θέλω να κάνω ακόμα factory reset να δω πως θα αντιδράσει. Αλλά δεν νομίζω να το γλιτώσω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και μου κολλάει κι εμένα. Δεν θέλω να κάνω ακόμα factory reset να δω πως θα αντιδράσει. Αλλά δεν νομίζω να το γλιτώσω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πριν κανεις factory reset δοκιμασε ενα wipe cache.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις factory reset δοκιμασε ενα wipe cache.
Από wipe cashe άλλο τίποτα, συνέχεια του κάνω. Είχα ρωτήσει πιο πάνω για ένα ελληνικό οδηγό για root σε αυτό το τηλέφωνο. Ξέρει κάποιος κάτι αν υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είναι τώρα (official) το VNS-L21C432;

 

502...............

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω ένα θεματάκι και θεωρώ πως ίσως κάποιος να έχει τη λύση.

Μου έδωσε ένας φίλος ένα P9 lite με unlocked bootloader και vns-l21c432b181 έκδοση. Το κινητό δε βρίσκει αυτόματα Update, οπότε κατέβασα το firmware finder. Όποιο firmware και να κατεβάσω, με σταματάει με το μήνυμα:

"Software Install Failed!

Failed to check the update package.

Please download the package again".

 

Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια για το ποιο firmware πρέπει να κατεβάσω!

Edited by omrtpsycho
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι από ένα e mail μου έχει κάνει εγκατάσταση ενός προγράμματος που όταν πάω από τα προγράμματα εξερεύνησης αρχείων να το σβήσω πάλι εμφανίζεται. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το βρω και να το διαγράψω χωρίς hard reset του τηλεφώνου ;;c3d258e125937792e1a0d3c4a21e92bd.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...