Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μόλις το απέκτησα και εγω.

Στήνοντας την συσκευή στο κομμάτι που πρεπει να εισαχθεί ο google λογαριασμός (το email δηλαδή), μόλις τον συμπληρώσω και πατήσω επόμενο, μου βγάζει μήνυμα πως ο λογαριασμός δεν υπαρχει.

Εννοείται εχω ελέγξει ορθογραφία, κτλ.

Μηπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μόλις το απέκτησα και εγω.

Στήνοντας την συσκευή στο κομμάτι που πρεπει να εισαχθεί ο google λογαριασμός (το email δηλαδή), μόλις τον συμπληρώσω και πατήσω επόμενο, μου βγάζει μήνυμα πως ο λογαριασμός δεν υπαρχει.

Εννοείται εχω ελέγξει ορθογραφία, κτλ.

Μηπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καινούργια η συσκευή ή μεταχειρισμένη ; επίσης πρέπει να σου δίνει την δυνατότητα για παράβλεψη ή για δημιουργία νέου λογαριασμού.

Παίζει κάτι από αυτά ;

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια η συσκευή ή μεταχειρισμένη ; επίσης πρέπει να σου δίνει την δυνατότητα για παράβλεψη ή για δημιουργία νέου λογαριασμού.

 

Παίζει κάτι από αυτά ;

 

 

 

Όλα καλά.

Καινούργια είναι η συσκευή.

Η δυνατότητα για παράβλεψη υπήρχε αλλά ήταν πρόβλημα να μην μπορείς να συνδέσεις το λογαριασμό.

Αφού όμως έκανε όλες τις ενημερώσεις μετά τον πήρε κανονικά.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την αναβάθμιση εχει παρατηρήσει κανένας αν στο εικονίδιο του φβ υπάρχει ο αριθμός των ειδοποιήσεων; επάνω δεξια στο εικονίδιο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω με ποιο τρόπο μπορώ να δω ένα video που έχω αποθηκευμένο στο κινητό ασύρματα σε μια sony smart tv διότι δεν το έχω καταφέρει. Προσπάθησα με wifi direct αλλά δεν μπόρεσα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω με ποιο τρόπο μπορώ να δω ένα video που έχω αποθηκευμένο στο κινητό ασύρματα σε μια sony smart tv διότι δεν το έχω καταφέρει. Προσπάθησα με wifi direct αλλά δεν μπόρεσα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

MirrorShare λέγεται και υπάρχει και στις συντομεύσεις

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, καλό μήνα!

Έχει ο αδερφός μου ένα P9 lite (2sim, 2gb ram) VNS-L21C432B160 (undranded, αγορά από κωτσοβολο) και δεν του έχει έρθει αναβάθμιση σε 7. Ούτε μέσω hicare που τσεκαρω. Φυσιολογικό; Έχει έρθει σε κάποιον με τέτοια έκδοση;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, καλό μήνα!

Έχει ο αδερφός μου ένα P9 lite (2sim, 2gb ram) VNS-L21C432B160 (undranded, αγορά από κωτσοβολο) και δεν του έχει έρθει αναβάθμιση σε 7. Ούτε μέσω hicare που τσεκαρω. Φυσιολογικό; Έχει έρθει σε κάποιον με τέτοια έκδοση;

Καλημέρα, έχει έρθει σε αυτή την έκδοση η 7.

 

Στάλθηκε από το SM-P600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει έρθει σε αυτή την έκδοση η 7.

 

Στάλθηκε από το SM-P600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εχει ενημέρωση, ούτε από τις ρυθμίσεις του κινητού, ούτε μέσω hicare. Μήπως με hisuite? Θυμάσαι πως είχε έρθει/γίνει;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας! Είμαι ένας ευτυχής νέος κάτοχος ενός λευκού p9 lite dual (2016)! Το πήρα προ ημερών, ελαφρώς μεταχειρισμένο και μπορώ να πώ ότι είναι απλά άψογο! Το κινητό πραγματικά πετάει! Τέλεια οθόνη, ωραίες φωτός, γρήγορο, πανέμορφο! Βλέπω μέσα android 7. Δεν ξέρω αν ήταν επίσημη αναβάθμιση ή την έκανε το προηγούμενο παιδί που το είχε αλλά το μόνο ίσως μικρό μειονέκτημα που θα έβρισκα στο τηλ. είναι η μπαταρία. Με κανονική χρήση, internet 3g κλπ, (χωρίς facebook κλπ) κρατάει καμμιά μέρα.Έτσι είναι ή υπάρχει καμμιά λύση? Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν το θέμα αυτό έχει συζητηθεί. Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πηρα το κινητο την προηγογμυρνη εβδομαδα απο το seven spot και εβαλα σημερα το νεο emui 5 και δεν ενθουσιαστηκα τοσο πολυ η δικια σας αποψη ποια ειναι για το emui Edited by chrisfis
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πηρα το κινητο την προηγογμυρνη εβδομαδα απο το seven spot και εβαλα σημερα το νεο emui 5 και δεν ενθουσιαστηκα τοσο πολυ η δικια σας αποψη ποια ειναι για το emui

 

Και εμένα το 4 μου φαινόταν πιο γρήγορο και ελαφρύτερο.

Link to comment
Share on other sites

@lost Ευχαριστώ για την απάντηση.Απλά με το mirror share βλέπεις το κινητό στην τηλεόραση.Εγώ ήθελα να κάνω κάτι σαν cast από το κινητό στην τηλεόραση. Δηλαδή να παίζει το video στην τηλεόραση και από το κινητό να ελέγχεις την αναπαραγωγή παύση rewind κλπ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις εισερχόμενες κλήσεις, ενώ υπάρχουν οι αριθμοί αποθηκευμένοι - με +30 ή όχι - δεν εμφανίζεται πάντα το όνομα.

Έχετε αντιμετωπίσει αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Στις εισερχόμενες κλήσεις, ενώ υπάρχουν οι αριθμοί αποθηκευμένοι - με +30 ή όχι - δεν εμφανίζεται πάντα το όνομα.

Έχετε αντιμετωπίσει αυτό το θέμα?

Το ειδα και εγω αυτο το προβλημα αλλα μεσα κανα 2 μερες εφτιαξε απο μονο του...απο τοτε δεν μου το ξαναπαρουσιασε!

Κανε ενα reset καλου κακου

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν ξερει καποιος...Οταν καλω καποιον και απαντησει, ακουγεται στιγμιαια μια δονηση.Προφανως καποια ρυθμιση πρεπει να ειναι.Ξερει κανεις απο που το απενεργοποιω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει απο σκρουτζομαγαζο την εκδοση με τα 3GB RAM

VNS-L31

VNS-L31C440B132

Και στο δικο μου δεν εχω παρει καμια αναβαθμιση απο τοτε που το αγορασα,τον Ιανουαριο...

Δεν εχω παραπονο,παει σφαιρα το τηλεφωνο,αλλα μου φαινεται περιεργο που δεν εχει βγαλει ουτε μια αναβαθμιση,εστω και καποιο update της 6...Εννοειται εχω κανει ελεγχο και απο τις ρυθμισεις του κινητου,και μεσα απο το HiCare που ειχε η συσκευη οταν την αγορασα,αλλα και απο μια πιο καινουρια εκδοση που βρηκα στο Play store

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν ξερει καποιος...Οταν καλω καποιον και απαντησει, ακουγεται στιγμιαια μια δονηση.Προφανως καποια ρυθμιση πρεπει να ειναι.Ξερει κανεις απο που το απενεργοποιω? Ευχαριστω

 

Δεν απενεργοποιείται αυτό και κατ' εμέ είναι ωραία δυνατότητα, αν και με έχει παραξενέψει κι εμένα στην αρχή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιείται αυτό και κατ' εμέ είναι ωραία δυνατότητα, αν και με έχει παραξενέψει κι εμένα στην αρχή.

Ωχ...εντελώς εκνευριστικό κατ' εμε΄!:mad: Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι με την 380 και εδώ και 2 μέρες άρχισε να χαμηλώνει αυτόματα η ένταση ήχου κλήσης. Είχα διαβάσει πριν πολύ καιρό το ίδιο πρόβλημα αλλά δε το βρίσκω τώρα και δε θυμάμαι αν δόθηκε λύση. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Χαμηλώνει μέχρι τη μέση μόνο του και χάμω κλήσεις ειδικά στη δουλειά μου δεν ακούγετε τπτ κ το έχω σαν εταιρικό, μου δημιουργεί πρόβλημα. Να ενημερώσω ότι δεν έχω κάνει καμία αλλαγή το τελευταίο μήνα στο κινητό ούτε εφαρμογές πέρασα ούτε τπτ. Έτσι ξαφνικά άρχισε να το κάνει
Link to comment
Share on other sites

Ωχ...εντελώς εκνευριστικό κατ' εμε΄!:mad: Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Το ίδιο πίστευα στην αρχή και έψαχνα να το απενεργοποιήσω (χωρίς αποτέλεσμα). Τελικά το έχω βολευτεί πολύ. Οταν δεν χρησιμοποιώ hands-free αποφεύγω να κρατώ το τηλέφωνο στο αυτί μου και να το ακούω να καλεί.... Περιμένω πότε θα αισθανθώ τη δόνηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλημέρα σας! Είμαι ένας ευτυχής νέος κάτοχος ενός λευκού p9 lite dual (2016)! Το πήρα προ ημερών, ελαφρώς μεταχειρισμένο και μπορώ να πώ ότι είναι απλά άψογο! Το κινητό πραγματικά πετάει! Τέλεια οθόνη, ωραίες φωτός, γρήγορο, πανέμορφο! Βλέπω μέσα android 7. Δεν ξέρω αν ήταν επίσημη αναβάθμιση ή την έκανε το προηγούμενο παιδί που το είχε αλλά το μόνο ίσως μικρό μειονέκτημα που θα έβρισκα στο τηλ. είναι η μπαταρία. Με κανονική χρήση, internet 3g κλπ, (χωρίς facebook κλπ) κρατάει καμμιά μέρα.Έτσι είναι ή υπάρχει καμμιά λύση? Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν το θέμα αυτό έχει συζητηθεί.

 

Πόσο screen on time σου δίνει μέσα σε μια μέρα; Γιατί κι εγώ κάθε βράδυ το φορτίζω αλλά το πεθαίνω στη χρήση και μου βγάζει 5-6 ώρες SOT που το θεωρώ πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

@lost Ευχαριστώ για την απάντηση.Απλά με το mirror share βλέπεις το κινητό στην τηλεόραση.Εγώ ήθελα να κάνω κάτι σαν cast από το κινητό στην τηλεόραση. Δηλαδή να παίζει το video στην τηλεόραση και από το κινητό να ελέγχεις την αναπαραγωγή παύση rewind κλπ

 

φίλος κάτι μπερδεύεις , cast είναι και το mirror share , απλά αν κατάλαβα καλά θέλεις να δουλεύεις με το κινητό την smart tv, αυτό δεν είναι cast αλλά smart remote control , αν ψάξεις θα βρεις πολλά ,και ανάλογα με την μάρκα της τηλεόρασης μπορεί να έχει και εφαρμογή για την συγκεκριμένη π.χ. μερικά είναι τα παρακάτω :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tekoia.sure.activities
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.twinone.irremote 

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς καμία καλή εφαρμογή που να δουλεύει στο Huawei P9 lite Dual sim για αλλαγή γραμματοσειράς? Ρώτησα τη Huawei και μου είπε ότι το κινητό δεν διαθέτει τέτοια επιλογή στο κινητό οπότε ψάχνω καμία καλή εφαρμογή αλλά δεν ξέρω καμία καλή και αν κάνει για το κινητό μου. :confused::confused::confused:

 

"""Την ερώτηση αυτή την έκανα επίσης και στο "[Επίσημο] Huawei P9" του myphone.gr"""

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...