Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, έχει ακούσει κανείς κάτι για EMUI 5.1, ANDROID 7.1 και Android 8 (Oreo)? :):):)
Πέρα από πιθανές αναβάθμισης ασφάλειας δεν νομίζω ότι θα δούμε τίποτα άλλο στην συσκευή...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Εχει καταφερει να περασει κανεις απο το Firmware finder την Β389,388,385 στο κινητο του? Γιατι το προσπαθω αλλα δεν προχωραει η διαδικασια λογω του οτι δεν ειναι διαθεσιμο λεει :blink:

Κανεις τιποτα?????

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου για ένα ίσως '' πρόβλημα '' που παρατήρησα στο κινητό. Το κινητό το έχω από τον Απρίλιο σχεδόν προσεγμένο και όχι φουλαρισμένο με εφαρμογές κτλ. Μου είχε πει ένας γνωστός μου πως επειδή οι μπαταρίες σε αυτά τα κινητά πλέον είναι Λιθίου μπορώ να φορτίζω το κινητό ανά πάσα ώρα κι στιγμή σε οποιοδήποτε ποσοστό είναι και να το βγάζω και πριν πάει 100% , μου είπε δηλαδη πως δεν επηρεάζεται η μπαταρία από την '' κακή '' φόρτιση που λέγαμε πάντα για τα πιο παλιά κινητά. Το έκανα και εγώ ( το επιβεβαίωσα κι όλας διαβάζοντας κάποια φόρουμ και άρθρα) , χθες το βράδυ όμως παρατήρησα ότι το κινητό το άφησα με 62% μπαταρία , κλειστό wifi , κλείσιμο εφαρμογών που τρέχουν στο παρασκήνιο κτλ, και ξύπνησα και είχε πάει 44%, ήθελα να ρωτήσω αν έχει χαλάσει η μπαταρία ,ή υπάρχει κάποιο θέμα επδ ανησύχησα.

Να τονίσω ότι πριν ούτε μια βδομάδα είχα κάνει εργοστασιακές.

Link to comment
Share on other sites

κάτι έτρεχε στο παρασκήνιο

αφού σου λέει τι τρωει μπαταρία στη διαχείριση συσκευής

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή τα κοιτάω πολύ αυτά και τα ψάχνω, είχα φροντίσει να τα κλείσω όλα!! Δεν είχα τίποτα ανοιχτό, το τσέκαρα και το βράδυ και το επόμενο πρωί. Τέλος πάντων προς το παρόν έφτιαξε, μετά από μία ρύθμιση που έκανα για την μείωση ανάλυσης της οθόνης για εξοικονόμηση μπαταρίας δεν ξέρω αν οφείλεται εκεί αλλά είναι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Τελευταια καθε φορα που ανοιγω την καμερα κολλαει και μου δινει την δυνατοτητα για ληψη μετα απο καποια δευτερολεπτα.

 

Το κινητο δεν ειναι φορτωμενο με εφαρμογες και το εχω απο τον Ιανουαριο

 

Έχει τη Nougat

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Τελευταια καθε φορα που ανοιγω την καμερα κολλαει και μου δινει την δυνατοτητα για ληψη μετα απο καποια δευτερολεπτα.

 

Το κινητο δεν ειναι φορτωμενο με εφαρμογες και το εχω απο τον Ιανουαριο

 

Έχει τη Nougat

 

Ειναι γνωστο bug στην nοugat από την πρώτη version (κι ακόμα δεν το λύσανε)...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσο κιαν εψαξα δεν βρηκα κατι.

οταν φτανει η μπαταρια στο 7% περιπου καθε τρεις και λιγο αναβει η οθονη.

τοχει παθει καποιος αλλος.υπαρχει καποιος τροπος να το σταματησω;:(

adok13
Link to comment
Share on other sites

Χελο!!

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το play store. Πατώντας να ανοίξει, πριν καν προλάβει να φορτώσει η αρχική σελίδα, κλείνει η εφαρμογή.

Τα updates από ότι έχω καταλάβει τα κάνει κανονικά.Βγάζει το κλασσικό μήνυμα "Ενημερώθηκαν Χ εφαρμογές". Πατώντας το συγκεκριμένο μήνυμα, ανοίγει το play store στην ενότητα τον εφαρμογών που είναι εγκατεστημένες στο κινητό και μπορώ να περιηγηθώ σε αυτές. Πατώντας όμως να πάει στην αρχική σελίδα πάλι με "πετάει".

 

Τι μπορώ να κάνω για να λυθεί/

Link to comment
Share on other sites

Χελο!!

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το play store. Πατώντας να ανοίξει, πριν καν προλάβει να φορτώσει η αρχική σελίδα, κλείνει η εφαρμογή.

Τα updates από ότι έχω καταλάβει τα κάνει κανονικά.Βγάζει το κλασσικό μήνυμα "Ενημερώθηκαν Χ εφαρμογές". Πατώντας το συγκεκριμένο μήνυμα, ανοίγει το play store στην ενότητα τον εφαρμογών που είναι εγκατεστημένες στο κινητό και μπορώ να περιηγηθώ σε αυτές. Πατώντας όμως να πάει στην αρχική σελίδα πάλι με "πετάει".

 

Τι μπορώ να κάνω για να λυθεί/

Αυτο νομίζω εχει να κανει με τα google services και γινεται συνηθως μετα από επαναφορά.Ψαξε λιγο πανω σε αυτο και νομιζω οτι θα λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πως μπορώ να δω το σύνολο χρόνου ομιλίας των κλήσεων από τότε που έχω πάρει το τηλέφωνο; Στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα φαινόταν (Samsung s5). Εδώ δεν μπορώ να το βρω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω την εντύπωση ότι γίνεται μόνο μέσω ειδικής εφαρμογής, από πάρα πολλές εφαρμογές που κυκλοφορούν μέσα στο Play Store. Δεν νομίζω δηλαδή να το κάνει το ίδιο το κινητό, δεν έχω δει κάτι σχετικό στο μενού, εκτός εάν μου διαφεύγει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , είμαι κάτοχος ενός P9 Lite Cosmote Μονόκαρτο L21 , μπορώ να το κάνω δίκαρτο?

Αρκετοί λένε ότι γίνεται αλλά δεν έχω βρει κάπου απάντηση.

Το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι πατέντες μετατροπής μονοκαρτου σε δικαρτο δεν είναι σωστές, διότι μπορεί να καταστρέψουν το slot.

Αρκετοί μάλιστα που το επιχείρησαν κατέληξαν με άδοξα αποτελέσματα.

Οπότε η γνώμη μου είναι να μην το πειράξεις...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω την εντύπωση ότι γίνεται μόνο μέσω ειδικής εφαρμογής, από πάρα πολλές εφαρμογές που κυκλοφορούν μέσα στο Play Store. Δεν νομίζω δηλαδή να το κάνει το ίδιο το κινητό, δεν έχω δει κάτι σχετικό στο μενού, εκτός εάν μου διαφεύγει.

Προτείνεις κάποια;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις κάποια;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Unlimited call log.

Πάρα πολύ καλή κατά τη γνώμη μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση το αρχείο που κατεβάζει για την αναβάθμιση πχ 500mb μετά την εγκατάσταση διαγράφετε η μένει μέσα στην συσκευή και πρέπει να την διαγράψω εγώ και αν ναι πως το κάνω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση το αρχείο που κατεβάζει για την αναβάθμιση πχ 500mb μετά την εγκατάσταση διαγράφετε η μένει μέσα στην συσκευή και πρέπει να την διαγράψω εγώ και αν ναι πως το κάνω ευχαριστώ

Δεν χρειάζεται να διαγράψεις τίποτε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε σε ολους στο νημα, ασχετος με το μοντελο, κοιταω για φιλο και βλεπω στο kimovil, 6 μοντελα Huawei P9 Lite.

2 με 2gb και 4 me 3gb.

Τα αναφερει σαν L21, L22, L31 & DL00.

Για να μην διαβαζω 250+ σελιδες, ποια ειναι η διαφορα εν ολιγεις, ή εν πασει περιπτωσει ποιο των 3gb κοιταω εως καταλληλο για Ελλαδα?

(Κατα προτιμηση με ota updates).

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι πατέντες μετατροπής μονοκαρτου σε δικαρτο δεν είναι σωστές, διότι μπορεί να καταστρέψουν το slot.

Αρκετοί μάλιστα που το επιχείρησαν κατέληξαν με άδοξα αποτελέσματα.

Οπότε η γνώμη μου είναι να μην το πειράξεις...

Αυτό που λές, ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα.

Το slot είναι ολόιδιο στα μονοκαρτα και τα δικαρτα, επομένως κανείς μα κανείς δεν το κατέστρεψε επειδή έβαλε δεύτερη κάρτα.

Το software αλλάζει μόνο και απαιτείται ρουταρισμα και "πείραγμα" κάποιου αρχείου για να γίνει η μετατροπή.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές, ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα.

Το slot είναι ολόιδιο στα μονοκαρτα και τα δικαρτα, επομένως κανείς μα κανείς δεν το κατέστρεψε επειδή έβαλε δεύτερη κάρτα.

Το software αλλάζει μόνο και απαιτείται ρουταρισμα και "πείραγμα" κάποιου αρχείου για να γίνει η μετατροπή.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς ο φίλος αναφέρεται στην ταυτόχρονη χρήση δυο SIM και μιας SD.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος αναφέρεται στην ταυτόχρονη χρήση δυο SIM και μιας SD.

Ακριβώς σε αυτό αναφέρομαι, ίσως γι' αυτό έγινε και η παρανόηση.

Ακριβώς αυτό εννοώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε σε ολους στο νημα, ασχετος με το μοντελο, κοιταω για φιλο και βλεπω στο kimovil, 6 μοντελα Huawei P9 Lite.

2 με 2gb και 4 me 3gb.

Τα αναφερει σαν L21, L22, L31 & DL00.

Για να μην διαβαζω 250+ σελιδες, ποια ειναι η διαφορα εν ολιγεις, ή εν πασει περιπτωσει ποιο των 3gb κοιταω εως καταλληλο για Ελλαδα?

(Κατα προτιμηση με ota updates).

Αν θεςμε 3 Gb ram πας στο L31.Το DL ειναι η κινεζικη εκδοση.Αλλα θα πρεπει να να δεις και το νουμερο μετα το C.Πχ c432 ειναι η Ευρωπαϊκή εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...