Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι κεφαλαια το ειχα εγω, δεν ξερω αν παιζει ρολο μικρα η κεφαλαια. και μεθοδο τριων κουμπιων και μπηκε μια χαρα.
kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

παλι δοκιμασα τωρα και δεν μου κανει το ιδιο στο 5% σταμταει και μου λεει οτι δεν βρισκει το firmware.εγω το zip το εχω κατεβασει απο το firmware finder και ειναι δυο αρχεια ενα 1,23gb και ενα 700mb και βαζω πρωτοα το μεγαλο αρχειο αλλα δεν το βρισκει λεει.τον φακελο μου τον εχει με μικρα γραμματα παντως εμενα,δεν ξερω τι να κανω αν ακποιος μπορει να μου πει αναλθτικα τα βηματα μπας και κανω κατι λαθος
Link to comment
Share on other sites

παλι δοκιμασα τωρα και δεν μου κανει το ιδιο στο 5% σταμταει και μου λεει οτι δεν βρισκει το firmware.εγω το zip το εχω κατεβασει απο το firmware finder και ειναι δυο αρχεια ενα 1,23gb και ενα 700mb και βαζω πρωτοα το μεγαλο αρχειο αλλα δεν το βρισκει λεει.τον φακελο μου τον εχει με μικρα γραμματα παντως εμενα,δεν ξερω τι να κανω αν ακποιος μπορει να μου πει αναλθτικα τα βηματα μπας και κανω κατι λαθος

δεν το βαζεις ως zip κανεις extrect το μεγαλο αρχειο στον φακελο dload

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως, την αναβαθμιση στο P9 την εκανα οπως λεει σε αυτο το βιντεο μεσω firmware finder. Πιστευω το ιδιο ειναι και για το lite.

 

Link to comment
Share on other sites

δεν το βαζεις ως zip κανεις extrect το μεγαλο αρχειο στον φακελο dload

 

αυτο δεν το εχω κανει θα το δοκιμασω τωρα.το κανω unzip και κανω την μεθοδο με τα τρια κουμπια.για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το εχω κανει θα το δοκιμασω τωρα.το κανω unzip και κανω την μεθοδο με τα τρια κουμπια.για να δουμε

 

Αυτο εκανα εγω απο χθες το βραδυ παιδευομουν (μιας και ασχετος αλλα περιεργος) δοκιμασα καμια 20αρια ρομς

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα εγω απο χθες το βραδυ παιδευομουν (μιας και ασχετος αλλα περιεργος) δοκιμασα καμια 20αρια ρομς

 

το δοκιμασα και αυτο περασε το 5% αλλα στ 7% σταματησε και μου λεει softwrare failed to install.δεν ξερω τι γινεται ρε ****το ενω μου εχει βγαλει την ενημερωση δεν μπορω να την κανω με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας εχω το P9 lite και τα εκανα μπαχαλο θέλω να ξαναπεράσω οπως ητανε αρχικα διοτι παρολο που εχει την vns=l31c432b380 android 7.0 λειπουνε στοχεια αρκετα πχ το ρολοι δεν υπαρχει θα ηθελα αν μπορειτε με καποιο οδηγο να ξαναπερασω την αρχικη και να κανει μονο του τις ενημερωσεις οπως ητανε αρχικα ο bootloader ειναι κλειδωμενος κανω αυτα που βλεπω στα βιντεο αλλα δεν πρωχωραει φτιαχνω φακελο βαζω το update.app αλλα δεν δουλευει με τον συνδιασμο πληκτρων καποια ιδεα βοηθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα p9 lite που μου εφερε ενας φιλος. περασε με εναν τροπο την Nougat, αλλα τωρα εχω bootloop. Πως μπορω να επαναφερω το κινητο μεσω adb ?
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Branded vodafone εδώ

 

Μόλις τσέκαρα, δεν ήρθε τίποτα :lol:

 

Πείτε καμια γνώμη όσοι το κάνετε με Branded

 

Τελικά ήρθε και εδώ η Β329.

 

Πρώτη εντύπωση, μου άρεσε το UI

Δευτερη διαπίστωση, πάει σφαίρα

Τρίτη διαπίστωση, 250-300μβ ραμ ελευθερα παραπάνω, σε σχέση με πριν με ακριβώς την ίδια χρήση.

Τέταρτη διαπίστωση, ο συνολικός χώρος της μνήμης του τηλεφώνου απο 10,52 γβ, έγινε 16γβ !!!

 

 

Γενικότερα, μΕ άρεσε, αν και δε το σκάλισα πολύ, να δώ τι έχει αλλάξει επιπλέον

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και εδώ η Β329.

ο συνολικός χώρος της μνήμης του τηλεφώνου απο 10,52 γβ, έγινε 16γβ !!!

 

Όντως; Έγιναν τόσα gb ξαφνικά διαθέσιμα; Μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό, 16 gb είναι όλος ο χώρος του κινητού, πως γίνεται το firmware να μην πιάνει ξαφνικά καθόλου χώρο; Συμβαίνει σε όλες τις nougat εκδόσεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη δικη σας γνωμη ποιο κινητο ειναι καλυτερο?

 

HUAWEI P9 LITE vs P10 LITE?

 

Δεν είναι προφανής η απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Το p10 είναι σαφώς καλύτερο!!!

Λοιπόν μετα την αναβάθμιση παρατηρώ καλύτερη διαχείριση της ραμ και της μπαταρίας αλλα θαρρώ πως παρόλο που το νέο android είναι πιο όμορφο δεν κυλάει τόσο smoothly στο κινητό...Δεν λέω πως κολλάει αλλά δείχνει να έχει μια μικρή καθυστέρηση...Τα εφέ δεν μου αποδίδονται όπως θα τα ήθελα...Ίσως να είναι η ιδέα μου, ίσως έτσι να είναι σχεδιασμένο αλλά μου δίνει την εντύπωση πως το κινητό με την προηγούμενη έκδοση πήγαινε πιο καλά....

Κατά τα άλλα είναι πανέμορφο, πιο παραμετροποιησιμο και τον Emui 5 σαφώς ανώτερο από το προκάτοχό του... Τελος δεν μου έλυσε το πρόβλημα με το autofocus που χάνει διαρκώς την εστίαση...

Link to comment
Share on other sites

Όντως; Έγιναν τόσα gb ξαφνικά διαθέσιμα; Μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό, 16 gb είναι όλος ο χώρος του κινητού, πως γίνεται το firmware να μην πιάνει ξαφνικά καθόλου χώρο; Συμβαίνει σε όλες τις nougat εκδόσεις αυτό;

 

Μάλλον δε το εξέφρασα σωστά:

 

Στο 'Μνήμη και χώρος αποθήκευσης', εκεί που αναφέρει τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης πριν έλεγε:

Σύνολο: 10.52 GB, ελεύθερος χώρος: 4.51 GB (δε θυμάμαι ακριβώς τον ελευθερο χώρο πριν)

 

Τώρα λέει

Σύνολο: 16.00GB, ελεύθερος χώρος: 6.04GB

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που εχω μεινει ακομα στην 6 συνολο 16 GB μου λεει.οπότε τυχαιο πιστεύω οτι ειναι.

 

branded 2gb?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας παρακαλώ πολύ!!!!Σήμερα το κινητό μου έβγαλε ότι καταστράφηκε η κάρτα sd (νομίζω sandisk) είναι η μάρκα!!!!Τι μπορεί να έγινε μέχρι πριν λίγα λεπτά ήταν οκ και όπου και αν την δοκίμασα δεν δουλεύει πλέον....Τι μπορεί να έγινε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα πηγαινουμε στα 7 ή καλυτερα μενουμε στο 6? Εχει ερθει και κατεβει η αναβαθμιση των 7 κανα διμηνο τωρα, αλλα δεν τα εχω εγκαταστησει ακομα γιατι με την 6ρα παει πολυ καλα το κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν με ικανοποιει καθολου η πισω καμερα ειδικα τα βραδια οταν παω να βγαλω φωτο με φλας φαινεται ολο το φλας και ασπριζει ολη η φωτο.

 

Κι εγω το εχω αντιμετωπισει αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα πηγαινουμε στα 7 ή καλυτερα μενουμε στο 6? Εχει ερθει και κατεβει η αναβαθμιση των 7 κανα διμηνο τωρα, αλλα δεν τα εχω εγκαταστησει ακομα γιατι με την 6ρα παει πολυ καλα το κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κι εγω το εχω αντιμετωπισει αυτο....

Εγώ έχω 4 τηλ στην οικογένεια και όλοι λένε τα καλύτερα για την 7όσο για το φλας

Βγάζουμε την θήκη και είναι οκ μετά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...