Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ψάχνω σε λευκό χρώμα από την προσφορά της vodafone αλλά καμία τύχη :(

Έχω ρωτήσει 4-5 καταστήματα αλλά τζίφος.

 

https://www.germanos.gr/product/huawei-p9-lite-smartband/20339016/?productId=20339016&fname=skuColor&fvalue=-127982909666472958&commerceItem=&isComingSoon=

Στα 179€ με δώρο το smartband.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όμως είναι η έκδοση με τα 2Gb ram. Το παίρνεις από σκρουτζμάγαζο με 3gb ram στα ίδια περίπου χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό από το play Huawei Themes Manager εκτός από θέματα κατεβαίνουν και γραμματοσειρές!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω θέμα και δεν μου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις οταν είναι κλειδωμένη η οθόνη! μπορεί να βοηθήσει κάποιος; ευχαριστώ

 

το ιδιο προβλημαείχα και εγω. απ οτι καταλαβα ειναι καποιο bug γτ οποιο θεμα και να βαλω δεν μου δουλευουν ουτε εμενα. οποτε εβαλα μια απλη φωτογραφια απο τη συλλογη μου αλλιως δε γινετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο messanger lite δεν μου εμφανίζει ένδειξη με αριθμό μηνυμάτων όπως στο viber παλιότερα που αργότερα το διόρθωσαν. Το κάνει και σε εσάς στην 7.0? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-P600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάρει το Android O ή είμαι πολύ αισιόδοξος;

Δεν νομίζω.. εδώ δεν ξέρουν αν θα δώσουν το EMUI 5.1 που έχει ήδη βγει σιγά μην δώσουν το Android O (που απ' ότι διάβασα αργεί ακόμα να βγει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γιατί με firmware C900 δεν παίρνω αναβαθμίσεις? Υπάρχει κάποια safe μέθοδος να το αλλάξω σε C432 χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.. εδώ δεν ξέρουν αν θα δώσουν το EMUI 5.1 που έχει ήδη βγει σιγά μην δώσουν το Android O (που απ' ότι διάβασα αργεί ακόμα να βγει).

Κοίτα το Android O βγαίνει τέλος του μήνα σε Nexus και Pixel συσκευές, καλό κινητό το P9 lite δεν λέω εγώ έχω και το Nokia 3 που είναι σχετικά χάλια σε σχέση με το P9 lite κυρίως η οθόνη δράμα καλά ούτε για Cpu και κάρτα γραφικών ούτε κουβέντα και όμως πήρε update Ιουλίου πρίν μερικές μέρες και μέχρι το τέλος του μήνα παίρνει το 7.1.1 και μέχρι το τέλος του χρόνου και Android O με την εταιρεία να δηλώνει οτι θα πάρει και το update που βγαίνει του χρόνου...

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γιατί με firmware C900 δεν παίρνω αναβαθμίσεις? Υπάρχει κάποια safe μέθοδος να το αλλάξω σε C432 χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα?

Το ιδιο θεμα εχω και εγω.Λιγο που το εψαξα ειδα οτι δεν αξίζει να το κανεις.Μιλαμε για ξεκλειδωμα bootloader και αλλα πολλα και με ρισκο να brickαρεις το κινητο.Καλύτερα βαλε τα updates χειροκινητα και θα εισαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα εχω και εγω.Λιγο που το εψαξα ειδα οτι δεν αξίζει να το κανεις.Μιλαμε για ξεκλειδωμα bootloader και αλλα πολλα και με ρισκο να brickαρεις το κινητο.Καλύτερα βαλε τα updates χειροκινητα και θα εισαι ενταξει.

 

Δεν έχω πρόβλημα να το κάνω χειροκίνητα. Το θέμα είναι ότι για C900 δε βρίσκω αναβάθμιση στο firmware finder. Αν δηλαδή κατεβάσω τη L21C432B381 και την περάσω σε φάκελο dload στην SD και κάνω τη διαδικασία, θα γίνει σωστα το update?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το Android O βγαίνει τέλος του μήνα σε Nexus και Pixel συσκευές, καλό κινητό το P9 lite δεν λέω εγώ έχω και το Nokia 3 που είναι σχετικά χάλια σε σχέση με το P9 lite κυρίως η οθόνη δράμα καλά ούτε για Cpu και κάρτα γραφικών ούτε κουβέντα και όμως πήρε update Ιουλίου πρίν μερικές μέρες και μέχρι το τέλος του μήνα παίρνει το 7.1.1 και μέχρι το τέλος του χρόνου και Android O με την εταιρεία να δηλώνει οτι θα πάρει και το update που βγαίνει του χρόνου...

Μακάρι να πάρει το Android O αν και πιστεύω ότι θα το δώσουν στο P9 lite του 2017 και όχι στου 2016>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Εχει καταφερει να περασει κανεις απο το Firmware finder την Β389,388,385 στο κινητο του? Γιατι το προσπαθω αλλα δεν προχωραει η διαδικασια λογω του οτι δεν ειναι διαθεσιμο λεει :blink: Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ερθει εδω και καιρο η αναβαθμιση για Nougat, και επειδη με ρωταει (παρολο που ειχα διαβασει εδω μεσα οτι η αναβαθμιση κανει το κινητο πολυ πολυ καλυτερο) ηθελα να ξαναρωτησω, ειναι ολα καλα με την αναβαθμιση ή υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξουμε/αποφυγουμε; Επισης μετα απο την εν λογω αναβαθμιση (που απο οτι θυμαμαι ειναι 1,9 GB) εχει βγει και καινουργια αναβαθμιση ή οχι;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ερθει εδω και καιρο η αναβαθμιση για Nougat, και επειδη με ρωταει (παρολο που ειχα διαβασει εδω μεσα οτι η αναβαθμιση κανει το κινητο πολυ πολυ καλυτερο) ηθελα να ξαναρωτησω, ειναι ολα καλα με την αναβαθμιση ή υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξουμε/αποφυγουμε; Επισης μετα απο την εν λογω αναβαθμιση (που απο οτι θυμαμαι ειναι 1,9 GB) εχει βγει και καινουργια αναβαθμιση ή οχι;

 

Εγώ έχω το P9 lite Vodafone μετά την 7αρα πήρε πρίν μία με δύο βδομάδες περίπου ένα update ασφαλείας Ιουλίου κάπου στα 300mb. Πάντως εγώ ψάχνω κάποιο καλό οδηγό να το κάνω unbranded αλλά δεν βρήκα αν κάποιος έχει κάποιο αξιόπιστο ας μου πει.

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Ωχ...εντελώς εκνευριστικό κατ' εμε΄!:mad: Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Πωω τι λες ρε φιλε μου δε φτανει που σε ειδοποιει αν ανοιξει η γραμμη για να μη ψήνεις τον εγκεφαλο σου αυτα τα 3 4; δευτερερολεπτα η δονηση ειναι ανεπαισθητη α και τα ξιαομι το εχουν κοιτα ξετο πάντως δεν θα επρεπε καν να ασχολεισαι πιστευω οτι καλό σου κανει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πωω τι λες ρε φιλε μου δε φτανει που σε ειδοποιει αν ανοιξει η γραμμη για να μη ψήνεις τον εγκεφαλο σου αυτα τα 3 4; δευτερερολεπτα η δονηση ειναι ανεπαισθητη α και τα ξιαομι το εχουν κοιτα ξετο πάντως δεν θα επρεπε καν να ασχολεισαι πιστευω οτι καλό σου κανει. :)

 

Σα να εχεις δικιο...απλα δεν το χα συνηθισει και ηταν λιγο περιεργο! Παντως δυο βδομαδες που το χω, ειμαι πολυ ικανοποιημενος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά έχω το p9lite του 2016 και μετά την αναβάθμιση από 6 σε7 κάνει κολλάει η οθόνη και γαι να ξεκολλήσει πρέπει να πατήσει το κεντρικό αν ξέρεις κάποιος ας μου πει κουμπί ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά έχω το p9lite του 2016 και μετά την αναβάθμιση από 6 σε7 κάνει κολλάει η οθόνη και γαι να ξεκολλήσει πρέπει να πατήσει το κεντρικό αν ξέρεις κάποιος ας μου πει κουμπί ευχαριστώ πολύ

Σε τέτοιες περιπτώσεις ίσως μπορέσει να βοηθήσει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, που γίνεται εύκολα μέσα από το μενού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...