Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητό έρχεται με απλό φορτιστή ή fast charger; Επίσης αν έχεις fast charger και δε θες fast charging πρέπει να πάρεις απλό φορτιστή ή υπάρχει καμιά επιλογή στις ρυθμίσεις που να το απενεργοποιεί;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρε παιδιά ένα τέτοιο λέω σαν Κ αυτό Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/252685523727 περίπου αν το έχετε δουλέψει σκέφτομαι γιατί το βάζω μια στο σπίτι μια στο μίνι μπας να μην βάζω Κ βγάζω το type c

 

Γεια σου. Το πήρες αυτό το σύστημα;

Αν το πήρες πες μας την γνώμη σου. Ευχαριστώ.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου. Το πήρες αυτό το σύστημα;

Αν το πήρες πες μας την γνώμη σου. Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα φιλε δεν μου εχει ερθει ακομα κ εχουν περασει παρα πολλες μερες αλλα μολις ερθει θα στειλω εντυπωσεις οπωςδηποτε

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με τις παραγγελίες απο το eBay. Έχουν τρομερή καθυστέρηση. Τόση που σε κάποια πράγματα, ζήτησα refund γιατί έχουν περάσει πάνω απο 60 μέρες. Δεν ξέρω, μπορεί να φταίνε και οι γιορτές αλλά τέτοιο χάλι δεν είχα ποτέ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με τις παραγγελίες απο το eBay. Έχουν τρομερή καθυστέρηση. Τόση που σε κάποια πράγματα, ζήτησα refund γιατί έχουν περάσει πάνω απο 60 μέρες. Δεν ξέρω, μπορεί να φταίνε και οι γιορτές αλλά τέτοιο χάλι δεν είχα ποτέ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Μπορεί να φταίνε οι γιορτές η η κινεζική πρωτοχρονιά που είναι τώρα αν και νόμιζω Ότι φταίει Πιο πολύ που μπορείς να παραγγείλεις πάλι ελεύθερα Κ έχει γίνει.χαμός χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και αυτό. Πάντως γίνεται χαμός. 2 στα 5 πράγματα δεν έρχονται.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και αυτό. Πάντως γίνεται χαμός. 2 στα 5 πράγματα δεν έρχονται.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Μόλις έφτιαξα τον λογαριασμό στο ebay γιατί δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω το tracking system, και παρατήρησα ότι η μεμβράνη είναι ακόμα στο Guangzhou... Αν μέχρι 12feb που είναι το τέλος του Delivery period δεν έχει έρθει ανοίγω dispute.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα μηνιαία data ήταν η πρώτη μου απορία όταν πήρα το κινητό έδω μέσα... Δεν έχω βρει λύση.... Τώρα με την 360 έχει κάποια μικρά bugs σχετικά με το πώς εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από κάποιες εφαρμογές στην οθόνη κλειδώματος. Έχει πάει κανείς στην _61?
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα Data δεν υπάρχει λύση

Ημαρτον! Όλοι 1η του μήνα ξεκίνησαν το πρόγραμμά τους?

Είναι εντελώς ηλίθιο!

 

 

 

Μόλις έφτιαξα τον λογαριασμό στο ebay γιατί δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω το tracking system, και παρατήρησα ότι η μεμβράνη είναι ακόμα στο Guangzhou... Αν μέχρι 12feb που είναι το τέλος του Delivery period δεν έχει έρθει ανοίγω dispute.

 

Δυστυχώς, αυτή η εβδομάδα είναι νεκρή για τους Κινέζους. Είχαν την πρωτοχρονιά τους και αυτή την εβδομάδα είναι κλειστά τα ταχυδρομεία τους.

Δεν ξέρω, εγώ σκέφτομαι να πάω μια βόλτα από το εδώ ταχυδρομείο, να γκρινιαξω λιγακι, γιατί σε δικές μου περιπτώσεις φαίνεται να έχουν έρθει Ελλάδα και εκεί πλέον να χάνονται!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον! Όλοι 1η του μήνα ξεκίνησαν το πρόγραμμά τους?

Είναι εντελώς ηλίθιο!

 

 

 

 

 

Δυστυχώς, αυτή η εβδομάδα είναι νεκρή για τους Κινέζους. Είχαν την πρωτοχρονιά τους και αυτή την εβδομάδα είναι κλειστά τα ταχυδρομεία τους.

Δεν ξέρω, εγώ σκέφτομαι να πάω μια βόλτα από το εδώ ταχυδρομείο, να γκρινιαξω λιγακι, γιατί σε δικές μου περιπτώσεις φαίνεται να έχουν έρθει Ελλάδα και εκεί πλέον να χάνονται!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

δεν εχω ιδεα το πετιχα σε αρκετα ακομη smartphone με android 6 και μετα... απο περιέργεια περαασα στο p8 την 5 εχει να επιλέξεις αρχη του μηνα στην εκδοση 6 δεν εχει... wtf?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πως κλείνει?

 

Sent from my Huawei P9 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα συνολικά μηνιαία δεδομένα και η υπενθύμιση ή απενεργοποίηση δεδομένων.. lol από τη στιγμή που θα βάλεις έναν αριθμό GB ή MB και θα το ενεργοποιήσεις δεν υπάρχει τρόπος να το βγάλεις μετά.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Default εφαρμογή ημερολογίου - ολοήμερα γεγονότα και υπενθύμιση.

Κάνω συγχρονισμό με το google account μου και ενώ έχω βάλει να χτυπάει στις 22:00 της προηγούμενης, μου έρχονται στις 7:00 το πρωί.

Η μόνη επιλογή στις ρυθμίσεις είναι να το βάλεις στις 9:00 το πρωί.

 

Τι κουλό και αυτό! Οι Κινέζοι δεν κοιμούνται ποτέ? Εμείς τι φταίμε και τη πληρώνουμε!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ίσως βρήκα,για δείτε

https://forum.xda-developers.com/p9/help/p9-emui-4-1-data-management-package-t3376746

 

EDIT: Εδώ καλύτερα

https://forum.xda-developers.com/ascend-p7/help/emui-3-0-data-traffic-management-issue-t3007780

 

Στο πρώτο λινκ πάντως ένας έχει screenshot με start date 3.png?key=vkdR_H8-n_H6466iVyQn6A&ts=1485785637

Edited by jntaras
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πως κλείνει?

 

Sent from my Huawei P9 using Tapatalk.

Data quote η πως το λένε που σου κλίνει τα δεδομένα η επινθιμιζει ότι τέλος

Αν βάλεις έστω μια φορά δεν βγαίνει ξανά ο μόνος τρόπος να μην σε ενοχλεί είναι να βάλεις κάτι tb και τέλος

 

Κάτι ίσως βρήκα,για δείτε

https://forum.xda-developers.com/p9/help/p9-emui-4-1-data-management-package-t3376746

 

EDIT: Εδώ καλύτερα

https://forum.xda-developers.com/ascend-p7/help/emui-3-0-data-traffic-management-issue-t3007780

 

Στο πρώτο λινκ πάντως ένας έχει screenshot με start date 3.png?key=vkdR_H8-n_H6466iVyQn6A&ts=1485785637

με λιγα λογια υπαρχει αλλα ειναι κρυμμένο? oeo?

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Default εφαρμογή ημερολογίου - ολοήμερα γεγονότα και υπενθύμιση.

Κάνω συγχρονισμό με το google account μου και ενώ έχω βάλει να χτυπάει στις 22:00 της προηγούμενης, μου έρχονται στις 7:00 το πρωί.

Η μόνη επιλογή στις ρυθμίσεις είναι να το βάλεις στις 9:00 το πρωί.

 

Τι κουλό και αυτό! Οι Κινέζοι δεν κοιμούνται ποτέ? Εμείς τι φταίμε και τη πληρώνουμε!

 

default calendar ειναι modded της google....... τι σιμαινει αυτο?.... μαλλον και σε αρκετα αλλα κινιτα το κανει

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορει να γινει με το μετρητη δεδομενων ειναι το εξης: Τη μερα που ανανεωνονται τα δεδομενα ,να βαλεις χειροκινητα στο :χρησιμοποιουνται τιμη μηδεν. Αυτοματα το : απομενουν θα γινει η μεγιστη τιμη που εχεις βαλει. Δεν ειναι ιδανικη λυση. Επισης αυτο που πρεπει να δουμε αν τα δεδομενα καταναλωνονται στο μετρητη μεχρις εξαντλησης τους ή την πρωτη του μηνα γινει reset. Aυτο θα σας το ξεδιαλυνω μεθαυριο :-P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε όλους και καλώς σας βρηκα. Κάτοχος και εγώ από προχθές ενός p9 σε μπλε dual sim. Αυτό που έχω να πω ύστερα από πολύ ψάξιμο και πλέον κάτοχος ότι το κινητό για κάποιον που ψάχνει ναυαρχίδα σε δικαρτο είναι μονοδρομος.. είναι το μόνο με τέτοια χαρακτηριστικά σε λογικό μέγεθος δικαρτο με επίσημο servuce στην Ελλάδα (έστω στην arvato) προέρχομαι από g4 το οποίο περισσότερο καιρό ήταν στο service παρά στα χέρια μου και η επόμενη επιλογή που ήταν samsung s6 s7 σε duos έκδοση δεν καλύπτονται από την smartec. Οπότε στην παρεα σας από εχθές και ιδωμέν

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία ερώτηση μετά την πρώτη εκκίνηση του κινητού και το σχετικό σεταρισμα με λογαριασμούς και επαφές μου έβγαλε την ενημέρωση σε 7 την οποία και έκανα .. πρέπει κανονικά να του κάνω επαναφορά πάλι και να το σετσρω από την αρχή ?

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε όλους και καλώς σας βρηκα. Κάτοχος και εγώ από προχθές ενός p9 σε μπλε dual sim. Αυτό που έχω να πω ύστερα από πολύ ψάξιμο και πλέον κάτοχος ότι το κινητό για κάποιον που ψάχνει ναυαρχίδα σε δικαρτο είναι μονοδρομος.. είναι το μόνο με τέτοια χαρακτηριστικά σε λογικό μέγεθος δικαρτο με επίσημο servuce στην Ελλάδα (έστω στην arvato) προέρχομαι από g4 το οποίο περισσότερο καιρό ήταν στο service παρά στα χέρια μου και η επόμενη επιλογή που ήταν samsung s6 s7 σε duos έκδοση δεν καλύπτονται από την smartec. Οπότε στην παρεα σας από εχθές και ιδωμέν

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία ερώτηση μετά την πρώτη εκκίνηση του κινητού και το σχετικό σεταρισμα με λογαριασμούς και επαφές μου έβγαλε την ενημέρωση σε 7 την οποία και έκανα .. πρέπει κανονικά να του κάνω επαναφορά πάλι και να το σετσρω από την αρχή ?

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κατα προτίμηση ναι επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

default calendar ειναι modded της google....... τι σιμαινει αυτο?.... μαλλον και σε αρκετα αλλα κινιτα το κανει

 

Μα δε φταιει η google πανω σε αυτο, μια χαρα δουλευει η δικια της εγαρμοφη ημερολογίου και ερχονται οι ειδοποιησεις κανονικα. Της huawei ομώς ειναι αλλου για αλλου! Θα επρεπε αφου κανει συγχρονισμο με την google να τα παιρνει τα ολοημερα οπως τα εχεις και οχι να χτυπαει στις 7 το πρωι ή στις 9. Γιατι να μην εχει επιλογη να ορίσω την ωρα που θελω!

http://i66.tinypic.com/2a8gghc.png

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μα δε φταιει η google πανω σε αυτο, μια χαρα δουλευει η δικια της εγαρμοφη ημερολογίου και ερχονται οι ειδοποιησεις κανονικα. Της huawei ομώς ειναι αλλου για αλλου! Θα επρεπε αφου κανει συγχρονισμο με την google να τα παιρνει τα ολοημερα οπως τα εχεις και οχι να χτυπαει στις 7 το πρωι ή στις 9. Γιατι να μην εχει επιλογη να ορίσω την ωρα που θελω!

http://i66.tinypic.com/2a8gghc.png

Δεν μιλάω για Google Calendar αλλά για embedded to Android basic calendar app

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αυτή η εβδομάδα είναι νεκρή για τους Κινέζους. Είχαν την πρωτοχρονιά τους και αυτή την εβδομάδα είναι κλειστά τα ταχυδρομεία τους.

Δεν ξέρω, εγώ σκέφτομαι να πάω μια βόλτα από το εδώ ταχυδρομείο, να γκρινιαξω λιγακι, γιατί σε δικές μου περιπτώσεις φαίνεται να έχουν έρθει Ελλάδα και εκεί πλέον να χάνονται!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Παρέλαβα την μεμβράνη σήμερα...Η τοποθέτηση όλα καλά, αλλά και αυτή κάνει τα holos στις άκρες λόγω του curved design....Μούφα τα tempered glass θα γυρίσουμε πάλι στις απλές μεμβράνες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...