Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι beta έκδοση, είναι η EVA-L09C432B360

 

Αυριο θα το βαλω κ εγω αλλλα ειναι vodafone εμμενα σιγα μην το βγαλει απο τωρα

Link to comment
Share on other sites

HiCare -> Υπηρεσία -> Όσοι απέκτησαν έγκαιρα την ενημέρωση λειτουργικού συστήματος (wtf?)

 

Μόλις πέρασα το update, από τα πρώτα που βλέπω είναι πως πλέον δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας που βάζει την οθόνη στα 720p, παρόλο που υπάρχει σαν επιλογή δεν υπάρχει καμία αλλαγή με το switch. Κάποιος άλλος να το επαληθεύσει;

Επίσης αν επιλέξετε το στυλ αρχικής οθόνης με συρτάρι δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το universal search με swipe down..

Και οι γραμματοσειρές μου φαίνονται λίγο τεράστιες, μάλλον άλλαξαν ε; Στα θετικά το multitasking το βλέπω αρκετά καλύτερο, κρατάει περισσότερες εφαρμογές έτοιμες στο background.

Factory reset έχεις κάνει? ( η ποιο σημαντική ερώτηση)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το apk HiCare μου ήρθε η αναβάθμιση L09C432B360 και EMUI 5.0 και Android 7.0 Nougat για κάντε έναν ελέγχο να δείτε.

 

μου ηρθε και εμενα και την κατεβαζω!!

 

ελπιζω το πολυ καλο να γινει πολυ καλυτερο!!!!!:):):)

Να φανταστώ οτι και οι δυο είστε σε custom 432?

 

Πρόκειται για την Nougat? Αν ναι, το factory reset επιβάλεται σε αλλαγή version λειτουργικού.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ οτι και οι δυο είστε σε custom 432?

 

Πρόκειται για την Nougat? Αν ναι, το factory reset επιβάλεται σε αλλαγή version λειτουργικού.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

κ αν κανουμε φακτορι ρεσετ τι πρεπει να κανουμε μετα για επαναφορα? εχουμε κανεναν οδηγο να ξερουμε κ εμεις οι λιγο πολυ ασχετοι?

Link to comment
Share on other sites

μπορω με το Huawei Updater 2.0 απο c150Β180 να παω σε Custom ROM Version: EVA-L09C432B361 ετσι ωστε να παρω το update ή θα εχω πρόβλημα;

Θα σου γυρίσει το custom απο 150 σε 900 και τέρμα μετά τα updates. Μόνον χειροκίνητα. Και δεν υπάρχει και επιστροφή. (Εύκολη τουλάχιστον).

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μετα δεν θα ειναι c432 αλλα c900?

και το μονο θεμα ειναι οτι θα πρεπει να κανω τα updates μεσω του updater? δεν μου φαινεται πολυ κακο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μετα δεν θα ειναι c432 αλλα c900?

και το μονο θεμα ειναι οτι θα πρεπει να κανω τα updates μεσω του updater? δεν μου φαινεται πολυ κακο :happy:

Ετσι ακριβώς. Για εγγύηση δεν ξέρω τι μπορεί να παιχτεί.

Κατά τα άλλα τίποτα το τρομερό.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω.ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Good luck. Ευτυχώς είναι σκυλιά και δεν χαλάνε εύκολα. Άντε να είχες κανένα LG να σου πω εγώ αν θα το ριψοκινδύνευες!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον..τρελο προβλημα

φλασαρα την EVA-L09C432B361 και με το ποθ μπουταρει βλεπω δεν υπαρχει εφαρμογη καν για καμερα, επισης λοιπον πολλες αλλες εφαρμογες οπως backup κτλ κτλ

Λεω να κανω ενα εργοστασιακες ρυθμισεις επαναφορα, αλλα οταν κανει reboot μου πεταει μν οτι δεν μπορει να κανει reset την συσκευη γιατι δεν μπορει να την επαληθευσει?? Πατησα να παει στον bootloader , προσπαθει να συνδεθει online να κατεβασει Update μου λεει, αλλα δεν βρισκει τιποτα

Προσπαθησα να ξαναπερασω την ιδια ρομ, μου βγαζει δεν μπορει να γινει ενημερωση. βαζω c150b180 παλι δεν μπορει να γινει ενημερωση. (δεν θυμαμαι αν θα πρεπει να δωσω τιποτα επιπλεον προνομια απο το κινητο για να λειτουργησει το huawei updater 2.εχω δωσει κατι usb debugger ktl)

Επισης μεσα απο το κινητο Ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλ δεν μου βγαζει πουθενα επιλογη να τσεκαρω για Update πλεον!!!

 

αυτη την στιγμη ειμαι σε αριθμο εκδοσης NRD90m test-keys.

HEEEELp τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον..τρελο προβλημα

φλασαρα την EVA-L09C432B361 και με το ποθ μπουταρει βλεπω δεν υπαρχει εφαρμογη καν για καμερα, επισης λοιπον πολλες αλλες εφαρμογες οπως backup κτλ κτλ

Λεω να κανω ενα εργοστασιακες ρυθμισεις επαναφορα, αλλα οταν κανει reboot μου πεταει μν οτι δεν μπορει να κανει reset την συσκευη γιατι δεν μπορει να την επαληθευσει?? Πατησα να παει στον bootloader , προσπαθει να συνδεθει online να κατεβασει Update μου λεει, αλλα δεν βρισκει τιποτα

Προσπαθησα να ξαναπερασω την ιδια ρομ, μου βγαζει δεν μπορει να γινει ενημερωση. βαζω c150b180 παλι δεν μπορει να γινει ενημερωση. (δεν θυμαμαι αν θα πρεπει να δωσω τιποτα επιπλεον προνομια απο το κινητο για να λειτουργησει το huawei updater 2.εχω δωσει κατι usb debugger ktl)

Επισης μεσα απο το κινητο Ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλ δεν μου βγαζει πουθενα επιλογη να τσεκαρω για Update πλεον!!!

 

αυτη την στιγμη ειμαι σε αριθμο εκδοσης NRD90m test-keys.

HEEEELp τι να κανω?

 

Για κάτι τέτοια δεν ασχολούμαι με custom rom....Μόνο αν θέλω να αυτοκτονήσω!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον..τρελο προβλημα

φλασαρα την EVA-L09C432B361 και με το ποθ μπουταρει βλεπω δεν υπαρχει εφαρμογη καν για καμερα, επισης λοιπον πολλες αλλες εφαρμογες οπως backup κτλ κτλ

Λεω να κανω ενα εργοστασιακες ρυθμισεις επαναφορα, αλλα οταν κανει reboot μου πεταει μν οτι δεν μπορει να κανει reset την συσκευη γιατι δεν μπορει να την επαληθευσει?? Πατησα να παει στον bootloader , προσπαθει να συνδεθει online να κατεβασει Update μου λεει, αλλα δεν βρισκει τιποτα

Προσπαθησα να ξαναπερασω την ιδια ρομ, μου βγαζει δεν μπορει να γινει ενημερωση. βαζω c150b180 παλι δεν μπορει να γινει ενημερωση. (δεν θυμαμαι αν θα πρεπει να δωσω τιποτα επιπλεον προνομια απο το κινητο για να λειτουργησει το huawei updater 2.εχω δωσει κατι usb debugger ktl)

Επισης μεσα απο το κινητο Ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλ δεν μου βγαζει πουθενα επιλογη να τσεκαρω για Update πλεον!!!

 

αυτη την στιγμη ειμαι σε αριθμο εκδοσης NRD90m test-keys.

HEEEELp τι να κανω?

Η nougat είναι αυτή? Που το βρηκες το αρχείο? Αυτά που κυκλοφορούν ευρεως θελουν twrp για να δουλέψουν και προφανώς ξεκλειδωτο boot. Εσύ απο που το κατεβασες?

 

Δοκίμασε με εναν οδηγό που υπάρχει στο πρωτο ποστ (link) να περάσεις άλλο firmware, αλλιως απο εδώ https://forum.xda-developers.com/p9/development/rom-stock-rom-eva-l19c636b168-t3419586

Κατέβασε το firmware που θέλεις, περνά το στην SD και κάνε force update με τα πλήκτρα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα απο αυτο το Link https://forum.xda-developers.com/p9/help/p9-7-0-nougat-update-eva-lo9-b182-t3539754

τωρα κατεβαζω ενα Update.zip απο c150b170 να δω αν θα δουλεψει. :( με dload

πηρα και unlock code απο το site της huawei...αν κανω Unlock ton bootloader , ισως σταματησει να μου βγαζει το μν οταν προσπαθω για reset?

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα απο αυτο το Link https://forum.xda-developers.com/p9/help/p9-7-0-nougat-update-eva-lo9-b182-t3539754

τωρα κατεβαζω ενα Update.zip απο c150b170 να δω αν θα δουλεψει. :( με dload

πηρα και unlock code απο το site της huawei...αν κανω Unlock ton bootloader , ισως σταματησει να μου βγαζει το μν οταν προσπαθω για reset?

Τοτε, αφού την έκανες την κινηση κάνε την σωστα. Ξεκλειδωσε, πέρνα twrp και φλασαρε μέσα απο αυτο την nougat..

Οδηγίες θα βρεις στο xda, εδώ https://forum.xda-developers.com/p9

Στο αντίστοιχο νημα

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μεγάλη απορία. Για πιο λόγο τα μαστορεύετε τα κινητά σας;

 

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.☺

Link to comment
Share on other sites

Οκ ήρθε και σε εμένα! :) Την κατεβάζω τώρα την εγκαθιστώ και μετά θα κάνω επαναφορά του τηλεφώνου για να είναι καθαρό ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...