Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι, σωστός.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με τον HTC ευτυχώς δεν έχω κανένα κανένα πρόβλημα. Μόνον όταν είχα βάλει αυτά τα χαζο-ανταπτορακια είχα πρόβλημα. Μόλις έβαλα το καλώδιο με απευθείας USB c (και 1.5μ παρακαλώ), δούλεψε αψογα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Υπάρχει κατι παρόμοιο σαν το knox σε άλλα?

Όταν λες παρόμοιο? Πλέον όλα τα κινητά εκτός από one plus και Nexus έχουν κάτι παρόμοιο

Δλδ αν θες root θέλει unlocked bl και αν το κάνει unlock μένει ένα αποτύπωμα για πάντα που λέει warranty void

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σήμερα το πρωί παρέλαβα και γω το κινητό από Κωτσόβολο. Προς το παρόν, φαίνεται υπερτούμπανο. Υπάρχουν όμως 2 πράγματα που μου έκαναν εντύπωση (/φαίνονται περίεργα).

 

1) Το κινητό δεν έκανε κανένα system update. Ηταν δηλαδή στην τελευταία έκδοση και

2) Είχε ήδη κολλημένη πάνω στην οθόνη προστατευτική ζελατίνα (Ίσως να είναι και "τζαμάκι. Δεν έχω χρησιμοποιήσει, ουτε έχω δει από κοντά άλλη φορά για να πω με σιγουριά)

 

Λέτε να τρέχει τίποτα με την γνησιότητα; Ή να το έχει ήδη ανοίξει κάποιος; Όταν το παρέλαβα πάντως, ήταν σφραγισμένο κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Να χαρείς τη κινητάρα σου φίλε μου. Το ίδιο και εμένα. Μόνο που, στη μεμβράνη έβγαλα το αυτοκόλλητο που είχε απο πάνω της. Αγορασμένο ελληνικό απο πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

Να χαρείς τη κινητάρα σου φίλε μου. Το ίδιο και εμένα. Μόνο που, στη μεμβράνη έβγαλα το αυτοκόλλητο που είχε απο πάνω της. Αγορασμένο ελληνικό απο πλαίσιο.

 

Και γω το έβγαλα, εννοείται. Αλλά δεν σου φάνηκε περίεργο που είχε ήδη μεμβράνη;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι περίεργο. Μην ανησυχείς. Έρχεται με προεγκατεστημένη την μεμβράνη απο το εργοστάσιο.

Καλοριζικο και καλομιλητο. Απροβληματιστο δεν λέω γιατί θα είναι στάνταρ!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος p9 lite και εχω κάποια θέματα με το βαιμπερ (δεν χτυπαει ή χτυπαει κάποιες φορές) και σκέφτομαι να παρω το p9.. Έχει δει κανένας να κάνει τα ίδια προβλήματα; Επίσης παρατηρώ ότι αργεί να συνδεθεί σε δίκτυα wifi Edited by Halwei
Link to comment
Share on other sites

Τα 385 ευρω που ζητανε τα Ελληνικα καταστηματα δεν ειναι υπερβολικα πολλα λεφτα;

 

Αν και προς εκπληξη μου παρατηρω οτι στα κινεζικα η τιμη ειναι αρκετα υψηλοτερη;; Πως ειναι δυνατον;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε;τελευταία βλέπω διαφημίσεις με καλώδια μαγνητικά από αυτά που βάζεις το βύσμα Μέσα Κ μαγνητίζει το καλώδια Κ φορτίζει η συνδέεται με υπολογιστή Κ τέτοια το έχει δουλέψει κανένας αξίζει η έχει κάποιο θέμα το έχετε δει;
Link to comment
Share on other sites

και ενω ειμαι πολυ κοντα να το αγορασω βλεπω σε ενα rewei πως δεν εχει gorilla glass ισχυει??? εαν ισχυει εχει καποια προστασια η οθονη απο γρατσουνιες (δεν εννοω ζελατινες)αν δεν εχει προστασια το θεωρω απαραδεκτο για μια τετοια συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά. Το sar που είναι 1,49 δεν σας απασχολεί καθόλου; εμένα είναι ο λόγος που με φρενάρει
Link to comment
Share on other sites

Για το γυαλί της οθόνης και όχι μόνο.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά. Το sar που είναι 1,49 δεν σας απασχολεί καθόλου; εμένα είναι ο λόγος που με φρενάρει

 

Εάν ισχύει τότε όλα σχεδόν το ίδιο είναι.

 

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/13753b35

 

Με ακουστικα λοιπον παντα, για ολα μα ολα τα κινητα και ο θεος βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

και ενω ειμαι πολυ κοντα να το αγορασω βλεπω σε ενα rewei πως δεν εχει gorilla glass ισχυει??? εαν ισχυει εχει καποια προστασια η οθονη απο γρατσουνιες (δεν εννοω ζελατινες)αν δεν εχει προστασια το θεωρω απαραδεκτο για μια τετοια συσκευη.

 

Η αλήθεια είναι πως δεν ήξερε κανείς αν έχει ή όχι gorilla glass. Τελικά η ίδια η Corning στο website λέει ότι έχει. "The P9 has a 5.2-inch Full HD display featuring Corning® Gorilla® Glass 3 with Native Damage Resistance." https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla/huawei/p9.html

 

Πάντως το ίδιο έχω παραγγείλει και εγώ, αφού σύμφωνα με τις διαστάσεις που δίνει είναι ίδιο με την μεμβράνη. Το περιμένω από μέρα σε μέρα, οπότε θα σου πω αν χάσαμε τα 1.6 ευρώ ή όχι! :lol:

 

Ρε συ η μεμβράνη που έχεις καλύπτει μόνο την οθόνη ή όλη την πρόσοψη του κινητού; Στο site λέει ότι το TG είναι 135x62mm ενώ στο gsmarena λέει ότι είναι 145x70 το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες παρόμοιο? Πλέον όλα τα κινητά εκτός από one plus και Nexus έχουν κάτι παρόμοιο

Δλδ αν θες root θέλει unlocked bl και αν το κάνει unlock μένει ένα αποτύπωμα για πάντα που λέει warranty void

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Θέλω να έχω ένα σημείο με κρυφές εφαρμογές όπως τράπεζες και αρχεία,δεν με ενδιαφέρει το root

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν ήξερε κανείς αν έχει ή όχι gorilla glass. Τελικά η ίδια η Corning στο website λέει ότι έχει. "The P9 has a 5.2-inch Full HD display featuring Corning® Gorilla® Glass 3 with Native Damage Resistance." https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla/huawei/p9.html

 

 

 

Ρε συ η μεμβράνη που έχεις καλύπτει μόνο την οθόνη ή όλη την πρόσοψη του κινητού; Στο site λέει ότι το TG είναι 135x62mm ενώ στο gsmarena λέει ότι είναι 145x70 το κινητό....

 

Καλημέρα.

Δεν είναι end2end, αφήνει κενό γύρω-γύρω. Τελειώνει εκεί που καμπυλώνει το γυαλί της οθόνης.

Οι διαστάσεις της μεμβράνης είναι 136 Χ 62. Τώρα μόλις την ξανά μέτρησα για να το επιβεβαιώσω. Ταιριάζουν απόλυτα με το γυαλί που συζητάμε. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα. :rolleyes:

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά. Το sar που είναι 1,49 δεν σας απασχολεί καθόλου; εμένα είναι ο λόγος που με φρενάρει

 

Hands free, φίλε μου. Πάντα να μιλάς με hands free, έστω και με αυτό με το καλώδιο. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το έχουμε σκουλαρίκι στο αυτί μας ακόμη και μικρότερο SAR να είχε.

Εξάλλου οι τιμές αυτές είναι με ιδανικές συνθήκες. Όταν δεν έχεις καλό σήμα και το κινητό εκπέμπει full ισχύ για να μιλήσεις, οι τιμές αυτές πάνε περίπατο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν είναι end2end, αφήνει κενό γύρω-γύρω. Τελειώνει εκεί που καμπυλώνει το γυαλί της οθόνης.

Οι διαστάσεις της μεμβράνης είναι 136 Χ 62. Τώρα μόλις την ξανά μέτρησα για να το επιβεβαιώσω. Ταιριάζουν απόλυτα με το γυαλί που συζητάμε. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα. :rolleyes:

 

 

 

Hands free, φίλε μου. Πάντα να μιλάς με hands free, έστω και με αυτό με το καλώδιο. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το έχουμε σκουλαρίκι στο αυτί μας ακόμη και μικρότερο SAR να είχε.

Εξάλλου οι τιμές αυτές είναι με ιδανικές συνθήκες. Όταν δεν έχεις καλό σήμα και το κινητό εκπέμπει full ισχύ για να μιλήσεις, οι τιμές αυτές πάνε περίπατο.

 

Ελπίζω να ταιριάζει καλά....Αυτές τις μέρες προσέχω τόσο πολύ με τέτοιο τρόπο που καλύπτω ΠΑΝΤΑ την οθόνη του κινητού με πανάκι γυαλιών χαχαχαχα!!

 

Όσο για το SAR εγώ διάβασα ότι αυτή είναι η μέγιστη τιμή που μπορεί να βγάλει το κινητό όχι η μέση τιμή από απλή καθημερινή χρήση σε χώρο με καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να ταιριάζει καλά....Αυτές τις μέρες προσέχω τόσο πολύ με τέτοιο τρόπο που καλύπτω ΠΑΝΤΑ την οθόνη του κινητού με πανάκι γυαλιών χαχαχαχα!!

 

Όσο για το SAR εγώ διάβασα ότι αυτή είναι η μέγιστη τιμή που μπορεί να βγάλει το κινητό όχι η μέση τιμή από απλή καθημερινή χρήση σε χώρο με καλό σήμα.

Ε αν είναι έτσι όλα μετρημένα είναι το ίδιο...δε νομίζω σε ολα να έχει μέση και σε αυτό τη μέγιστη.

Link to comment
Share on other sites

Ε αν είναι έτσι όλα μετρημένα είναι το ίδιο...δε νομίζω σε ολα να έχει μέση και σε αυτό τη μέγιστη.

 

Όπως και να έχει, καλό είναι να μην το χρησιμοποιούμε χωρίς handsfree πάντα. Εγώ προσωπικά όταν είναι να μιλήσω για 2-4 λεπτά το έχω στο αυτί αλλά αν αρχίσει η παρλαπίπα βγάζω ακουστικά και τέλος!

 

EDIT: "Μια τιμή SAR είναι ένα μέτρο της μέγιστης ενέργειας που απορροφάται από μια μονάδα μάζας του εκτεθειμένου ιστού ενός ατόμου που χρησιμοποιεί ένα κινητό τηλέφωνο, σε μια δεδομένη στιγμή ή πιο απλά της ισχύος που απορροφάται ανά μονάδα μάζας." http://sarvalues.com/el/what-is-sar-and-what-is-all-the-fuss-about/

 

"The value cited is then the maximum level measured in the body part studied over the stated volume or mass." https://en.wikipedia.org/wiki/Specific_absorption_rate

Edited by KoRnStyleZ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε;τελευταία βλέπω διαφημίσεις με καλώδια μαγνητικά από αυτά που βάζεις το βύσμα Μέσα Κ μαγνητίζει το καλώδια Κ φορτίζει η συνδέεται με υπολογιστή Κ τέτοια το έχει δουλέψει κανένας αξίζει η έχει κάποιο θέμα το έχετε δει;

 

Δεν πιστεύω κάνεις να κατάλαβε τι ρωτάς.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ε αν είναι έτσι όλα μετρημένα είναι το ίδιο...δε νομίζω σε ολα να έχει μέση και σε αυτό τη μέγιστη.

 

Παιδιά, μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν. Ή θα μιλάς και θα έχει "συκωμένο SAR" ή απλά θα βγαίνεις "κάπου πιο βολικά" για να μιλήσεις.

Λίαν προσφάτως μιλούσα κανονικότατα από υπόγειο όταν οι υπόλοιποι ήταν εκτός δικτύου (!) (είχε από όλες τις εταιρίες ο μπαχτσές)

 

Όπως και να έχει όμως ισχύουν 2 πράγματα.

1. Είναι εντός των ορίων ασφαλείας που έχουν καθοριστεί γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσε να κυκλοφορήσει.

Και

2. Καλό είναι να μιλάμε όσο το δυνατόν περισσότερο με HF, από το να το έχουμε σκουλαρίκι στο αυτί μας. Αυτό για όλα τα κινητά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...