Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι τέτοιο θα εννοεί.

 

Ναι ρε παιδιά ένα τέτοιο λέω σαν Κ αυτό Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/252685523727 περίπου αν το έχετε δουλέψει σκέφτομαι γιατί το βάζω μια στο σπίτι μια στο μίνι μπας να μην βάζω Κ βγάζω το type c

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά ένα τέτοιο λέω σαν Κ αυτό Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/252685523727 περίπου αν το έχετε δουλέψει σκέφτομαι γιατί το βάζω μια στο σπίτι μια στο μίνι μπας να μην βάζω Κ βγάζω το type c

 

Τώρα το είδα το κόλπο αυτό. Στο βίντεο ωραίο φαίνεται. Στην πράξη δεν έχω ιδέα τι παίζει. Έχω αμφιβολίες πάντως γιατί μου φαίνεται πολύ φτηνό για να είναι αξιόπιστο

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει αυτά αλλά προσωπικά δεν τα εμπιστευομαι. Δεν ξέρω μετά από αρκετό καιρό πόσο καλή επαφή θα κάνουν μέσα στην μαγνητική και δεν θέλω να σκέφτομαι καθόλου τι μπορεί να γίνει αν αρχίσουν οι σπινθιρισμοί στα 1.5 - 2.0Α ρεύματος φόρτισης.

Προτιμώ να βάζω και να βγάζω βισμα. Ούτως ή άλλως εμένα μου βγάζει 2 μέρες με την χρήση που του κάνω. Τώρα αν κάποιος του κάνει τέτοια χρήση που θα πρέπει να το φορτίζει 2-3 φορές την ημέρα, δεν ξέρω. Ίσως να βολεύει. Έχω όμως τις αμφιβολίες μου σε μακροχρόνια χρήση πόσο αξιόπιστο θα είναι.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει αυτά αλλά προσωπικά δεν τα εμπιστευομαι. Δεν ξέρω μετά από αρκετό καιρό πόσο καλή επαφή θα κάνουν μέσα στην μαγνητική και δεν θέλω να σκέφτομαι καθόλου τι μπορεί να γίνει αν αρχίσουν οι σπινθιρισμοί στα 1.5 - 2.0Α ρεύματος φόρτισης.

Προτιμώ να βάζω και να βγάζω βισμα. Ούτως ή άλλως εμένα μου βγάζει 2 μέρες με την χρήση που του κάνω. Τώρα αν κάποιος του κάνει τέτοια χρήση που θα πρέπει να το φορτίζει 2-3 φορές την ημέρα, δεν ξέρω. Ίσως να βολεύει. Έχω όμως τις αμφιβολίες μου σε μακροχρόνια χρήση πόσο αξιόπιστο θα είναι.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι το καλοκαίρι λόγο δουλείας μπορεί όντως να χρειαστώ φόρτιση ειδικά Μέσα στο μίνι μπας Κ όλη μου η δουλειά κλείνεται από κινητό Κ θα το δοκιμάσω η αλήθεια είναι Ότι το παράγγειλα Κ βλέπουμε θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το καλοκαίρι λόγο δουλείας μπορεί όντως να χρειαστώ φόρτιση ειδικά Μέσα στο μίνι μπας Κ όλη μου η δουλειά κλείνεται από κινητό Κ θα το δοκιμάσω η αλήθεια είναι Ότι το παράγγειλα Κ βλέπουμε θα επανελθω

 

Όταν το παραλάβεις με το καλό πες μας εντυπώσεις.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Όταν το παραλάβεις με το καλό πες μας εντυπώσεις.

 

Εννοείται παιδιά κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω ένα σημείο με κρυφές εφαρμογές όπως τράπεζες και αρχεία,δεν με ενδιαφέρει το root

 

Στην εφαρμογη "διαχειριση συσκευης" υπαρχει επιλογη για κλειδωμα εφαρμογων με αποτυπωμα

 

Επίσης υπαρχει δυνατοτητα για δημιουργια ασφαλους αποθηκευτικου χωρου με αποτυπωμα. Βρισκεται στην επιλογη του δακτυλικου αποτυπωματος.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη "διαχειριση συσκευης" υπαρχει επιλογη για κλειδωμα εφαρμογων με αποτυπωμα

 

Επίσης υπαρχει δυνατοτητα για δημιουργια ασφαλους αποθηκευτικου χωρου με αποτυπωμα. Βρισκεται στην επιλογη του δακτυλικου αποτυπωματος.

 

Με εφτιαξες!!Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το emui είναι πολύ μπροστά σε κάποια πράγματα. Με το Ρ8 είχα πόσο καιρό πριν το περιβόητο doze της Google, όταν μας τα είχε κάνει τσουρέκια προσπαθώντας να μας πείσει για το πόσο φοβερό εργαλείο είναι!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι κάτοχος εδώ και μια βδομάδα του κινητού. Να πω οτι το πήρα όταν ήταν σε προσφορά το μπλε 32gb, απο ελληνική αλυσίδα. Είναι φυσικά unbranded, μέσα είχε τα κλασσικά, και περασμένη μεμβράνη στην οθόνη. Αρκετά καλά περασμένη, φυσικά δεν κάλυπτε όλη την οθόνη, το γνώριζα οτι δεν θα ήταν, αλλά τουλάχιστον ήταν αρκετά καλά περασμένη ώστε να μην σκεφτώ να την βγάλω.

Είχε μέσα και έναν adapter της huawei για micro usb female σε type-c male.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα την πάρει. Κυκλοφορούν ήδη beta εκδόσεις της. Απο updates βγάζει αλλά είναι γενικά πιο φειδωλοί απο τους υπόλοιπους.

Είναι όμως πολύ πιο προσεγμενες οι Ρομ τους.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!Τη nougat θα την πάρει το κινητο?Γενικά τι παίζει με τα updates στα huawei?τα παίρνουν γρήγορα?

 

Η Huawei βγάζει...Το πρόβλημα είναι πως αργούν να βγάζουν νέα updates τα branded....Εγώ με vodafone (αγορά από skroutz, εισαγωγή Ολλανδία) είμαι ακόμα στην B137.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση λίγο να μην διαβάζω όλες τις σελίδες που σίγουρα κάπου έχει αναφερθεί..

Πήρα ένα p9 dual λίγων ημερών (κάτω των 30 ημερών).

Ήθελα να ρωτήσω τι και πως με τα 3 έτη εγγύηση.

Έκανα εγγραφή στο πρόγραμμα hicare. Αυτό ήταν?

Πως λειτουργεί - αποδεικνύεται το ένα έτος έξτρα εγγύηση?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν ανοίξεις το hi-care, στο tab "προσωπικά στοιχεία" και κάτω από το email σου θα πρέπει να σου λέει "χρυσή συνδρομή ισχύει (μέχρι τάδε του χρόνου/μήνα).

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν ανοίξεις το hi-care, στο tab "προσωπικά στοιχεία" και κάτω από το email σου θα πρέπει να σου λέει "χρυσή συνδρομή ισχύει (μέχρι τάδε του χρόνου/μήνα).

 

Sent from my HUAWEI P9, using Tapatalk.

 

Εμένα λέει "Ισχύει έως 12 Δεκ 2017". Μετά από εκείνη την ημερομηνία έχω άλλα 2 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα, έκανα reboot και δουλεύει κανονικά.

????

Βρε παιδιά, κάντε καμιά παράθεση για να καταλαβαίνουμε!

Ποιο δουλεύει κανονικά? Τι πρόβλημα είχες?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το apk HiCare μου ήρθε η αναβάθμιση L09C432B360 και EMUI 5.0 και Android 7.0 Nougat για κάντε έναν ελέγχο να δείτε.

 

Μόλις έκανα έλεγχο αλλά ακόμα τίποτε.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

HiCare -> Υπηρεσία -> Όσοι απέκτησαν έγκαιρα την ενημέρωση λειτουργικού συστήματος (wtf?)

 

Μόλις πέρασα το update, από τα πρώτα που βλέπω είναι πως πλέον δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας που βάζει την οθόνη στα 720p, παρόλο που υπάρχει σαν επιλογή δεν υπάρχει καμία αλλαγή με το switch. Κάποιος άλλος να το επαληθεύσει;

Επίσης αν επιλέξετε το στυλ αρχικής οθόνης με συρτάρι δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το universal search με swipe down..

Και οι γραμματοσειρές μου φαίνονται λίγο τεράστιες, μάλλον άλλαξαν ε; Στα θετικά το multitasking το βλέπω αρκετά καλύτερο, κρατάει περισσότερες εφαρμογές έτοιμες στο background.

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

HiCare -> Υπηρεσία -> Όσοι απέκτησαν έγκαιρα την ενημέρωση λειτουργικού συστήματος (wtf?)

 

Μάλλον για τους beta testers είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...