Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το παραθυράκι! Χαιρετίσματα.

Πάντως καλά κάνει και το κυνηγάει ο φίλος. Δεν έχει να χάσει κάτι. Μπορεί και να καταφέρει να του το αλλάξουν.

 

PS: Με το ίδιο σκεπτικό, παίζει αν θα δεχτεί τον τρίτο χρόνο εγγύησης η ακατανομαστη. Το παράθυρο είναι ανοικτό και περνάει ότι να 'ναι!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

προφανώς δεν το δεχεται (βάση το τι έχουμε δει μεχρι τώρα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

B182 λεει.

 

branded μήπως?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις branded? απο κωτσοβωλο το πηρα πριν περιπου 4 μηνες. εννοεις απο παροχο cosmote vodafone και τετοια? αν ναι οχι δεν ειναι κατι τετοιο
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις branded? απο κωτσοβωλο το πηρα πριν περιπου 4 μηνες. εννοεις απο παροχο cosmote vodafone και τετοια? αν ναι οχι δεν ειναι κατι τετοιο

Κατέβασε τότε το hicare και κάνε από εκεί έλεγχο για νέες εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

το hicare ειναι εγκατεστημενο στο κινητο. και οταν παω στη κατηγορια δεξια απο το φορουμ μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο το τηλεφωνο.κατεβασα και μια αλλη hicare με κοκκινο σημα και καρδουλα και το ιδιο γινεται. παιζει ρολο που ενεργοποιησα μια vip εγγυηση καταλαθος μεσω της εφαρμογης? Edited by bili_xatzi
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα τους έχει λεπτομέρειες για την αναβάθμιση καθώς και link για την έκδοση hicare που πρέπει να έχεις για να σου την εμφανίζει.

 

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/androidupdate/index.html

Edited by radiohan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οσοι εχουν βαλει την 7, έχει κανείς σας προβλημα με την τοποθεσία?

Συγκεκριμένα όταν ειμαι με δεδομένα κινητής και η τοποθεσία ειναι σε λειτουργία θέσης "χρηση δικτύων κινητης και wifi", δεν βρισκει ποτέ που ειμαι.

Μονο αν συνδεθω σε wifi ή αλλαξω τη ρυθμιση σε gps και ειμαι σε εξωτερικο χώρο. Με την 6 δεν ειχα θέμα, δουλευε.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα τους έχει λεπτομέρειες για την αναβάθμιση καθώς και link για την έκδοση hicare που πρέπει να έχεις για να σου την εμφανίζει.

 

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/androidupdate/index.html

στημ εφαρμογη κανω τα βηματα παλι δε μου βγαζει. θα περιμενω λιγο και θα στειλω μειλ να μου τη πρωωθησουν. αυτο που εκανα τη vip εγγυηση που ενεργοποιησα τι ειναι? λεει στους ορους επρεπε να το κανω 1 η 2 μηνες μετα την αγορα του τηλεφωνου

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οσοι εχουν βαλει την 7, έχει κανείς σας προβλημα με την τοποθεσία?

Συγκεκριμένα όταν ειμαι με δεδομένα κινητής και η τοποθεσία ειναι σε λειτουργία θέσης "χρηση δικτύων κινητης και wifi", δεν βρισκει ποτέ που ειμαι.

Μονο αν συνδεθω σε wifi ή αλλαξω τη ρυθμιση σε gps και ειμαι σε εξωτερικο χώρο. Με την 6 δεν ειχα θέμα, δουλευε.

 

Η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας χρήση Cellular Data είναι άσχετη. Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει έτσι (Android 6.0) δεν δείχνει το πραγματικό στίγμα αλλά σε ένα εύρος 500 μέτρων και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας χρήση Cellular Data είναι άσχετη. Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει έτσι (Android 6.0) δεν δείχνει το πραγματικό στίγμα αλλά σε ένα εύρος 500 μέτρων και άνω.

 

Δεν ειπα το αντιθετο, αν θες ξανα διαβασε τι γραφω.

Ειπα οτι δεν δουλευει καθολου η τοποθεσια με τις ρυθμισεις που αναφέρω στην Nougat, και το αποτέλεσμα ειναι να μην δουλευει το widget του καιρου ή οποιαδηποτε αλλη εφαρμογή.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η 7 είναι σε έκδοση για early adopters ακόμη. Είναι βέβαια stable αλλά όχι final ακόμη. Σίγουρα κάποια μικρά bug θα υπάρχουν.

Εγώ θα έλεγα, αν δεν καίγεστε για την 7, περιμένετε. Η Β182 είναι πολύ καλή ρομ, με εξαιρετική μπαταρία. Γιατί να πάτε σε μία early version λειτουργικού?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση από Β361 σε Β378 από το system update στις ρυθμίσεις.

https://ibb.co/dmKdgF

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Εχω αγοράσει δύο P9 εδω και ενάμιση μήνα απο γνωστη αλυσίδα. Τα κινητα μου κανουν και τα δύο μόνα τους κλήση στο άσχετο και σε διαφορα άτομα . Το δικο μου, το εκανε μια φορά οταν ήταν κλειδωμένο μπροστά μου και εκανε κλήση σε ατομο που έχουμε να μιλήσουμε 2 χρόνια... Θεωρω οτι ειναι σοβαρό το θεμα. Και το κανει και στις 2 συσκευές. Αν μπορείτε θα θελα την βοήθεια σας. Ευχαριστώ . Edited by Georgio29
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω του Google app η κάποιου άλλου (της Huawei ίσως) για να ανοίγουν εφαρμογές με φωνητική εντολή; πχ θέλω να λέω Open Spotify κ να ανοιγει

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα στην Σουηδία :)bce60b3e701adba948223a6e3dd7795c.jpg

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα στην Σουηδία :)bce60b3e701adba948223a6e3dd7795c.jpg

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

Και εμείς στην Vodafone είμαστε ακόμα στην B137, ούτε καν στην B182 ......Πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς στην Vodafone είμαστε ακόμα στην B137, ούτε καν στην B182 ......Πφφφφ

 

Αυτό είναι το πρόβλημα με τα branded :cry: Ή το καθαρίζεις ή περιμένεις :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα με τα branded :cry: Ή το καθαρίζεις ή περιμένεις :)

 

Δυστυχως εχεις δικιο πρεπει να βρω κανεναν φιλο να το εχει λερισσοτερο απο εμενα να Μου το κανει αλλιως υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχετε δει, υπάρχει οδηγός step by step για clean rebranding. Σας παιρνει απο το χερι και σας λεει τι να κανετε! Ψαξτε λίγο το νήμα!

Αυτή λοιπόν είναι η επίσημη nougat και όχι η 360.

Περιμένουμε λοιπόν. Πολύ σύντομα θα φτάσει και εδώ στα c432.

" Ο καιρός γαρ εγγύς " ;)

 

PS: Περιμένουμε εντυπώσεις και τι βλέπετε συγκριτικά όσοι είχατε πιο πριν 360.

PS2: Εγώ την αμαρτία μου την λέω. Major version Android αλλαγή χωρίς factory reset, απλά δεν παίζει για μένα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχετε δει, υπάρχει οδηγός step by step για clean rebranding. Σας παιρνει απο το χερι και σας λεει τι να κανετε! Ψαξτε λίγο το νήμα!

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Αυτό είναι το πρόβλημα με τα branded :cry: Ή το καθαρίζεις ή περιμένεις :)

 

Το ξέρω και έχω δει το guide για clean debrand. Αλλά ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να χάσω εγγύηση κάνοντας αυτή τη διαδικασία χωρίς να λάβω καμία απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής εγώ δεν έχω εντοπίσει διαφορά με Β360 + Β361. Έχει το security patch του Ιανουαρίου.

Νομίζω ότι διακρίνω μια σταθερότητα και μια σβελτάδα αλλά ίσως είναι και από το factory reset που έκανα μετά το update. Επίσης διορθώθηκε το πρόβλημα που ανέφερα πιο πίσω ότι είχα με την τοποθεσία αν και πιστεύω ότι εδώ οφείλετε στο factory reset.

Για την μπαταρία είναι νωρίς για συμπεράσματα, είμαι στην πρώτη φόρτιση.

 

Σαν γενικό συμπέρασμα θα πω ότι για μένα η 7 είναι πολύ μπροστά, μιλάω για λειτουργικότητα. Οι αλλαγές που έγιναν σε ειδοποιήσεις και multitasking είναι όλα τα λεφτά. Πραγματικά μεταμορφώνουν το τηλέφωνο προς το καλύτερο.

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής εγώ δεν έχω εντοπίσει διαφορά με Β360 + Β361. Έχει το security patch του Ιανουαρίου.

Νομίζω ότι διακρίνω μια σταθερότητα και μια σβελτάδα αλλά ίσως είναι και από το factory reset που έκανα μετά το update. Επίσης διορθώθηκε το πρόβλημα που ανέφερα πιο πίσω ότι είχα με την τοποθεσία αν και πιστεύω ότι εδώ οφείλετε στο factory reset.

Για την μπαταρία είναι νωρίς για συμπεράσματα, είμαι στην πρώτη φόρτιση.

 

Σαν γενικό συμπέρασμα θα πω ότι για μένα η 7 είναι πολύ μπροστά, μιλάω για λειτουργικότητα. Οι αλλαγές που έγιναν σε ειδοποιήσεις και multitasking είναι όλα τα λεφτά. Πραγματικά μεταμορφώνουν το τηλέφωνο προς το καλύτερο.

 

Μπορεις να δεις στις ρυθμισεις μπαταριας την επιλογη αλλαγης αναλυσης της οθονης σε 720p αν δουλευει οπως στην 182? Αν αλλαζει την αναλυση επιτοπου σε ολο το τηλ η λεει παλι οπου απαιτειται? Και αν λεει οπου απαιτειται, αν μπορεις να καταλαβεις ποτε το τηλ θεωρει οτι απαιτειται?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις στις ρυθμισεις μπαταριας την επιλογη αλλαγης αναλυσης της οθονης σε 720p αν δουλευει οπως στην 182? Αν αλλαζει την αναλυση επιτοπου σε ολο το τηλ η λεει παλι οπου απαιτειται? Και αν λεει οπου απαιτειται, αν μπορεις να καταλαβεις ποτε το τηλ θεωρει οτι απαιτειται?

 

Λέει όπου απαιτείται όπως στις προηγούμενες εκδόσεις της 7. Πάντως όταν το επιλέγεις ανεβαίνουν οι χρόνοι αναμονής της μπαταρίας.

Από ότι διάβασα στο XDA έλεγαν ότι μπαίνει σε λειτουργία στα παιχνίδια και βίντεο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παιδες μου ρθε η 360 μεσω hicare. αυτη ειναι η εκδοση πουνπρεπει να γινει μετα απο factory reset και μετα οι επομενες αναβαθμισεις απο πανω?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...