Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.πριν κανω το update οταν ανοιγα ενα βιντεο μεσω browser chrome με ρωτουσε με ποιο player θελω να το παιξω.και συνηθως εβαζα το mx που μαρεσε.τωρα τα ανοιγει με μια αηδια build in μαλλον η οποια κολλαει κιολας.πως μπορω να χω επιογη παλι?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν σ' ευχαριστώ. Αυτό το έχω κάνει. Απλά το κινητό κατά βούληση αποφασίζει μετά από restart ή μετά από το ultra battery saving να μην ξεκινήσει τις εν λόγω εφαρμογές με αποτέλεσμα να πρέπει να τις εκκινήσω χειροκίνητα. Μετά το πρώτο άνοιγμα οι εφαρμογές όντως μένουν ενεργές αλλά φαίνεται ότι κάποια στιγμή πάλι τις τερματίζει παρόλο που του έχω δηλώσει να μην το κάνει. Εμένα σαν bug μου φαίνεται!

 

Από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας επέλεξε το performance και μην κανείς optimize γιατί αλλάζει από μόνο του σε power saving. Στην επιλογή power saving τις κλείνει οπότε του καπνίσει τις προστατευμένες εφαρμογές..

 

Αυτό αν είσαι σε Android 6, στο 7 είναι από προεπιλογή..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την αναβάθμιση σε nougat από hicare και παρατήρησα ένα πρόβλημα όταν κάνω mirror share στην τηλεόραση εμφανίζεται στην οθόνη της τηλεόρασης όλη η οθόνη του κινητού αλλά είναι ενεργό μόνο το πάνω μέρος της οθόνης του κινητού. Άλλη φορά πάλι εμφανίζεται μόνο το πάνω μέρος και το υπόλοιπο είναι θολό όπως φαίνεται στη φοτο:

 

https://drive.google.com/file/d/0B2ZDSsHg_3LBUXB3M0xQdGk2dGc

 

Έχετε δει κάτι αντίστοιχο? Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει και να μου πει αν λειτουργεί όπως και πριν.

 

P.S. Δεν είχα κανένα θέμα στην προηγμένη έκδοση

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας επέλεξε το performance και μην κανείς optimize γιατί αλλάζει από μόνο του σε power saving. Στην επιλογή power saving τις κλείνει οπότε του καπνίσει τις προστατευμένες εφαρμογές..

 

Αυτό αν είσαι σε Android 6, στο 7 είναι από προεπιλογή..

 

Οκ ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το hi-care δεν στο βγάζει? Τι custom έχεις?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

EVA-L19C432B360,αυτο εννοεις?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

EVA-L19C432B360,αυτο εννοεις?

 

A, έχεις το δίκαρτο! :cool:

Για το EVA-L09 δίνει την C432B378. Για το L19 πιθανών ακόμη να μην δίνει τις μεταγενέστερες.

 

Εγώ πάντως προς στιγμήν, αν και το έκανα debrand (απο C150 σε C432) για το θέμα των αναβαθμίσεων, ακόμη κάθομαι στην Β182 (6άρα). Δεν σκοπεύω να πάω σε 7, τουλάχιστον λίαν συντόμως. Ας ωριμάσει ακόμη λίγο σαν rom, δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Έχει τύχει σε εσάς να κάνετε κλήση σε μία επαφή με παραπάνω από 1 αποθηκευμένους αριθμούς, και ενώ καλείτε πχ το "κινητό 1", αυτό να κάνει κλήση στο "κινητό 2"; Προσωπικά, στην επαφή της κοπέλας μου έχω 2 άριθμους που αντιστοιχούν σε 2 συσκευές. Όταν κάνω κλήση σε αυτόν που έχω από προεπιλογή παρατήρησα ότι κάνει ένα συνεχόμενο "μπιπ" για μερικά δευτερόλεπτα και μετά κάνει κλήση στον δεύτερο αριθμό. Να υπενθυμήσω ότι οι επαφές της είναι στο google contacts και έχει ενεργοποιημένο το λογαριασμό και στις 2 συσκευές. Υπάρχει πιθανότητα να κολλάει και να κάνει "εκτροπή" κλήσης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος manually να βρούμε και να περασουμε την B378; και με ποιον τρόπο; είμαι με την Β360.

 

Καλημέρα, εγω ειχα περάσει την 361 με dload απο εδω και η 378 μου ηρθε με OTΑ. Και την εχω απο τις 7 Φεβρουαρίου, ήταν η πρώτη μερα που εγινε διαθεσημη.

Απευθείας δεν γνωρίζω αν έχει βγει κάτι.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος manually να βρούμε και να περασουμε την B378; και με ποιον τρόπο; είμαι με την Β360.

 

https://www.huaweiblog.de/handys/huawei-p9/#firmware

 

Για custom 432 όμως. Aν δεν είσαι σε 432 θα σου γυρίσει σε C900.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γιατί εδώ και λίγο καιρό κάθε φορά που ανάβω το κινητό είναι κλειστό το Bluetooth???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ και τους 2 σας παιδιά. Ήταν πολύτιμη η βοήθειά σας και τελικα είμαι με την B378.

Ωραίος! Καλορίζικη!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή βλέπω ότι κυκλοφορεί μεταχειρισμένο στα 300€ περίπου και μπορώ με ~100€ να αλλάξω από το g8 της ίδιας εταιρείας, αξίζει η αλλαγή; από μπαταρία πως τα πάει με μέτρια χρήση;

Και το G8 και αυτό βλέπω ότι έχουν ίδια χωρητικότητα μπαταρίας και είναι Κάτι που με σταματάει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή βλέπω ότι κυκλοφορεί μεταχειρισμένο στα 300€ περίπου και μπορώ με ~100€ να αλλάξω από το g8 της ίδιας εταιρείας, αξίζει η αλλαγή; από μπαταρία πως τα πάει με μέτρια χρήση;

Και το G8 και αυτό βλέπω ότι έχουν ίδια χωρητικότητα μπαταρίας και είναι Κάτι που με σταματάει

 

Και εκεί σταματάει η όποια πιθανή ομοιότητα!

Τα υπόλοιπα είναι απλά χάος.

 

Η χρήση είναι κάτι εντελώς σχετικό. Άλλη εννοείς εσύ μέτρια χρήση, άλλη εγώ και άλλη ένας τρίτος. Όπως επίσης σημαντική διαφορά κάνουν οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς. Προβληματικές στην κατανάλωση εφαρμογές όπως FB, Viber, Messeger κλπ μπορούν να γονατίσουν μπαταρίες έτσι για πλάκα.

 

Στην τελική, εφόσον η μπαταρία είναι "το πρόβλημα" τότε καλύτερα να δεις προς Mate 8 πλευρά, με πολύ "κοντινές" στο 9άρι επιδόσεις. Οι κάτοχοί του αναφέρουν τα καλύτερα όσον αφορά την αυτονομία.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7513&idPhone2=7972&idPhone3=7239

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχει παρατηρήσει κάνεις την συμπεριφορά του WiFi? Και τι εννοώ με αυτό!

Θέλω να μου πείτε αν το κάνει και σε εσάς ή εμένα μου φαίνεται.

Όταν είμαι εκτός σπιτιού, έχω πάντα τα δεδομένα ανοικτά και σχεδόν πάντα το WiFi κλειστό. Όταν γυρίζω σπίτι ανοίγει μόνο του και συνδέεται στο WiFi, το κάνει γενικά το κινητό ή εμένα μου φαίνεται????

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχει παρατηρήσει κάνεις την συμπεριφορά του WiFi? Και τι εννοώ με αυτό!

Θέλω να μου πείτε αν το κάνει και σε εσάς ή εμένα μου φαίνεται.

Όταν είμαι εκτός σπιτιού, έχω πάντα τα δεδομένα ανοικτά και σχεδόν πάντα το WiFi κλειστό. Όταν γυρίζω σπίτι ανοίγει μόνο του και συνδέεται στο WiFi, το κάνει γενικά το κινητό ή εμένα μου φαίνεται????

 

Μήπως έχεις ενεργό το WiFi+ ?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργό το WiFi+ ?

 

+1

Σωστός ο fanatikos !

Δεν είχα προσέξει τι δυνατότητες έχει το wifi+, νόμιζα ότι ήταν μόνο για την γρήγορη εναλλαγή από WiFi σε mobile data

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την αναβαθμιση σε nougat διαπιστώνω πολύ χειρότερη μπαταρία. Έκανα και reset αλλά κ πάλι το ίδιο.

 

Υπάρχει κάποιο fix ? Ξέρετε κάτι? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απαντάει αυτόματα όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά Bluetooth?

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την αναβαθμιση σε nougat διαπιστώνω πολύ χειρότερη μπαταρία. Έκανα και reset αλλά κ πάλι το ίδιο.

 

Υπάρχει κάποιο fix ? Ξέρετε κάτι? Ευχαριστώ

 

Την μπαταρία του 6 δεν θα τη δεις με τίποτα,ότι και να κανεις! Παρόλα αυτά κάνε υπομονή κάνα 2 μέρες να στρώσει το λειτουργικό και να αρχίσει να δουλεύει σωστά το doze.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω rollback χωρις root ?

 

Ναι γίνεται, διάβασε εδω http://www.stechguide.com/downgrade-huawei-p9-from-android-nougat-to-marshmallow/

 

Είναι 2 βήματα που πρέπει να κάνεις, φλασάρεις μέσο dload το rollback και μετά μια επίσημη ρομ.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μια ερώτηση.. έβαλα και εγώ την nougat μέσω του hicare και βλέπω πως στο μενού σε σχέση με την 6 λείπουν κάποια βασικά στοιχεία του μενού όπως το μενού διαχείρισης μπαταρίας ρυθμίσεως cpu, προστατευόμενες εφαρμογές κτλ. Αυτό το συγκεκριμένο menu Μήπως γνωρίζει κάποιος που το βρίσκω γιατί θέλω να ρυθμισω τη cup στις επιδόσεις που το είχα με την 6?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μια ερώτηση.. έβαλα και εγώ την nougat μέσω του hicare και βλέπω πως στο μενού σε σχέση με την 6 λείπουν κάποια βασικά στοιχεία του μενού όπως το μενού διαχείρισης μπαταρίας ρυθμίσεως cpu, προστατευόμενες εφαρμογές κτλ. Αυτό το συγκεκριμένο menu Μήπως γνωρίζει κάποιος που το βρίσκω γιατί θέλω να ρυθμισω τη cup στις επιδόσεις που το είχα με την 6?

 

δεν υπάρχει πλέον ρύθμιση για επεξεργαστή, μόνο οι δυο επιλογές για εξοικονόμηση ενέργειας, οι προστατευόμενες εφαρμογές εκεί που ήταν είναι ακόμη, "κλείσιμο εφαρμογών μετά το κλείσιμο της οθόνης" και επιλέγεις ποιες δεν θα κλείνουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...