Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα. Είχα μείνει λίγο πίσω βλέπω. Με λίγο ψάξιμο είδα οτι άρχισε roll out της 182.

Δεν καταλαβαίνω τι έννοια έχει απο c180 > c182 αλλά φαίνεται οτι κάτι θα είδαν στην 180 και το διορθώνουν.

Βασικά περίμενα σαν επόμενο step την nougat και όχι αλλη μια ΜΜ αλλά η Hua ξέρει καλύτερα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω την L09C150B180. Μπορώ να περάσω την 182 χειροκίνητα σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελιδας; Είναι αγορασμένο από cosmote.

 

Region θα μπορούσα να αλλάξω από 150 σε σε 432. Σορρυ αλλά είναι η πρώτη φορά σε Huawei.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται κάτι περίεργο. Έχουμε και ακριβώς το ίδιο baseband.

Επομένως δοκιμαζεις αυτά που είπαμε και αν δεν στρώσει μπορείς ακομη να δοκιμάσεις να περάσεις την Β180 για το region σου. Link θα βρεις στο πρώτο ποστ του νήματος, κάτω κάτω.

Τελευταίο το σέρβις.

 

Κάτι άξιο λόγου είπαμε. Όπως αυτό που αντιμετωπίζει ο φίλος πιο πάνω.

Το αν δεν παίζει ενα παιχνίδι ......

 

Μερικοι μπορει να παιζουνκαι παιχνιδια στο κινητο. Σιγουρα αυτο δεν αποτελει μειζον θεμα αλλα αποτελει ομως αν καποιος εχει ξοδεψει ενα χ ποσο σε παιχνιδια ταοποια δεν μπορει να παιξει.

 

Παντως σαν συσκευη ειναι αριστη σε αντιθεση με τις άλλες ναυαρχιδες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 182 εδω κι ένα μήνα στο δίκαρτο και δεν εχω κάνει ούτε hard reset και το κινητό πάει σφαίρα χωρίς προβλήματα. Το σύμπτωμα που είπε ο φίλος παραπάνω μου το έκανε κ μένα με την 170 μόνο στο cosmote full σήμα αλλά το αποσυνδεσα. Θα το δοκιμάσω πάλι και θα επανέλθω.

 

Edit: Ok το δοκίμασα και το πρόβλημα με τα data παραμένει. Δεν υπάρχει σχέση με το πρόβλημα του φίλου από οτι φαίνεται και χωρίς το cosmote τέλειο σήμα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Edited by REVOIL
Link to comment
Share on other sites

Μερικοι μπορει να παιζουνκαι παιχνιδια στο κινητο. Σιγουρα αυτο δεν αποτελει μειζον θεμα αλλα αποτελει ομως αν καποιος εχει ξοδεψει ενα χ ποσο σε παιχνιδια ταοποια δεν μπορει να παιξει.

 

Παντως σαν συσκευη ειναι αριστη σε αντιθεση με τις άλλες ναυαρχιδες.

Μην αρπάζεσαι. Δεν έχω κάτι εναντίων των παιχνιδιών, απλα προτιμώ να τα παίζω στην 55αρα μου παρά στην 5,5. Συν βέβαια ότι δεν είναι και το καλύτερο τηλέφωνο για παιχνίδια. Βαριά ειδικά. Θα έπρεπε να κοιταξεις κάτι με ισχυρότερη gpu.

Απο εκεί και μετά, το ίδιο θα έλεγα αν μου ελεγες οτι δεν τρέχει η τάδε εφαρμογή. Δεν είναι μείζον θέμα και δεν δείχνει πρόβλημα στο κινητό.

 

Καλά έλεγα εγώ για Μάρτιο πλευρά Νουγκατ.

https://www.slashgear.com/huawei-lists-which-phones-will-get-android-nougat-and-when-01466101/

Ίσως έτσι έχει έννοια το rollout της 182.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μετά από δοκιμές, το πρόβλημα το κάνει σε μια συγκεκριμένη περιοχή, η οποία δυστυχώς είναι η δουλειά μου... Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως να έχει σήμα φουλ και απλά να μην ανοίγουν τα data. Αφού δεν το αντιμετωπίζει άλλος (εδώ μέσα τουλάχιστον), να το πάω στο σέρβις??
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μετά από δοκιμές, το πρόβλημα το κάνει σε μια συγκεκριμένη περιοχή, η οποία δυστυχώς είναι η δουλειά μου... Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως να έχει σήμα φουλ και απλά να μην ανοίγουν τα data. Αφού δεν το αντιμετωπίζει άλλος (εδώ μέσα τουλάχιστον), να το πάω στο σέρβις??

 

Δοκίμασε να ανοίξεις τα data από το σπίτι, φεύγοντας.

Δεν ξέρω αν θα μπορέσουν να δουν κάτι από το σέρβις. Είναι και λίγο "ζαβό" το πρόβλημα. Εκτός αν έχει κάποια "ιδιαιτερότητα" ο σταθμός που καλύπτει την περιοχή... Μήπως να έπαιρνες αρχικά το CC του παρόχου σου και να τους εξηγούσες τι συμβαίνει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μετά από δοκιμές, το πρόβλημα το κάνει σε μια συγκεκριμένη περιοχή, η οποία δυστυχώς είναι η δουλειά μου... Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως να έχει σήμα φουλ και απλά να μην ανοίγουν τα data. Αφού δεν το αντιμετωπίζει άλλος (εδώ μέσα τουλάχιστον), να το πάω στο σέρβις??

 

Δοκιμασε στις ρυθμίσεις δικτύου εχει μια επιλογή για να μενουν συνεχεια τα data on.

Αν θυμάμαι καλα αυτη η επιλογη ειναι on απο default. Απενεργοποιησε την και δες.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

@fanaticos

Θα το δοκιμάσω κι αυτό. "Μήπως να έπαιρνες αρχικά το CC του παρόχου σου και να τους εξηγούσες τι συμβαίνει?" Σε ποιο απλά ελληνικά αυτό σημαίνει..?!?

 

@venduza

Το έχω δοκιμάσει και on και off. Δεν έκανε διαφορά.

 

Στην ένδειξη του σήματος, εσάς σας βγάζει τον τύπο του δικτύου (με κλειστά τα data)?

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά και τους 2 για τις απαντήσεις σας!

Edited by panas_p9
Link to comment
Share on other sites

@fanaticos

Θα το δοκιμάσω κι αυτό. "Μήπως να έπαιρνες αρχικά το CC του παρόχου σου και να τους εξηγούσες τι συμβαίνει?" Σε ποιο απλά ελληνικά αυτό σημαίνει..?!?

 

Customer Care ή .... στα Αγγλικά «Εξυπηρέτηση πελατών». :grin:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστησουμε τις εφαρμογές στην κάρτα ??? Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστησουμε τις εφαρμογές στην κάρτα ??? Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Μνήμη και χώρος αποθήκευσης -> Προεπιλεγμένη θέση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Παρατήρησα εδώ και δύο μέρες ότι κάτι μου τρώει mb κάθε μέρα σε σχέση με τη συνηθισμένη μου χρήση. Στην φωτογραφία φαίνεται ότι το λειτουργικό σύστημα android εκεί που χρησιμοποιούσε WiFi μέχρι τις 05/12/2016 από τις 06/12/2016 και μετά χρησιμοποιεί τα data του δικτύου. Δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις. Any ideas?

 

https://drive.google.com/file/d/0B2ZDSsHg_3LBaFdIcktjTnNqOG8/view?usp=drivesdk

Edited by kontidiss

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Μνήμη και χώρος αποθήκευσης -> Προεπιλεγμένη θέση

Ευχαριστώ φιλε μου. Και αναρωτιόμουν τι γίνεται αν το αλλαζα.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου. Και αναρωτιόμουν τι γίνεται αν το αλλαζα.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περνάνε και οί παλιές ή μόνο ή νέες???

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. θελω να ρωτησω πρεπει να κανουμε καποια ρυθμιση για να κανει fast charge το κινητο? και υπαρχει καποια προταση σε fastcharger να αγορασω?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. θελω να ρωτησω πρεπει να κανουμε καποια ρυθμιση για να κανει fast charge το κινητο? και υπαρχει καποια προταση σε fastcharger να αγορασω?

 

Οχι δεν χρειάζεται καποια ρυθμιση απλα θες ταχυφορτιστη.

Ο φορτιστής του plus ειναι γρηγορος και κάνει και για το απλό.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Παρατήρησα εδώ και δύο μέρες ότι κάτι μου τρώει mb κάθε μέρα σε σχέση με τη συνηθισμένη μου χρήση. Στην φωτογραφία φαίνεται ότι το λειτουργικό σύστημα android εκεί που χρησιμοποιούσε WiFi μέχρι τις 05/12/2016 από τις 06/12/2016 και μετά χρησιμοποιεί τα data του δικτύου. Δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις. Any ideas?

 

https://drive.google.com/file/d/0B2ZDSsHg_3LBaFdIcktjTnNqOG8/view?usp=drivesdk

 

Μήπως έχεις ανοιχτό το wifi+ ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται να έχει λυθεί το πρόβλημα. Δεν ήταν μόνο τα data που κόβονταν, είχα και χαμένες κλήσεις. Το θέμα ήταν στη μετάβαση από 4g-3g-2g όπου κολλούσε στη μετάβαση. Βάζοντας τη ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας στο "επιδόσεις" από "Έξυπνη" που ήταν, φαίνεται να έχε λυθεί!

Μου κάνει εντύπωση πάντως να μη το έχει συναντήσει και κάποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το κινητό από σκρουτζ. Βλέπω ότι το dual sim είναι πιο φθηνό. Γιατί συμβαίνει αυτό; Δεν έρχεται επίσημα μήπως και δεν καλύπτεται από εγγύηση Ελληνική;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ανοιχτό το wifi+ ?

 

Όχι φίλε μου κλειστό είναι, πραγματικά δεν ξέρω τί παίζει:(

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,έχει δοκιμάσει κανεις την 7(beta)??? Βρήκα αυτό εδώ: http://forum.xda-developers.com/p9/development/beta-android-nougat-7-0-emui-5-0-eva-t3497470

 

Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μας πει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...