Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα ίσα ίσα μ αρέσει που βλέπω σε τι τύπο δίκτυο είμαι συνδεδεμένος ανα πάσα στιγμή απλά μου φάνηκε περίεργο και είπα να το αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω και ενα μηνα μου χει ερθει αυτη η αναβαθμιση:

 

30798035992_2d2a8089d0_z.jpgtmp_5071-Screenshot_2016-11-11-15-19-58-215193248 by spazoklabanias, on Flickr

 

Ολα καλα,μια χαρα παει το κινητο και απο μπαταρια και ολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα ίσα ίσα μ αρέσει που βλέπω σε τι τύπο δίκτυο είμαι συνδεδεμένος ανα πάσα στιγμή απλά μου φάνηκε περίεργο και είπα να το αναφέρω.

 

Μηπως πηρε καμια αναβάθμιση και γι'αυτό αυτη η αλλαγή?

Εμενα με ενα update επαψε να μου δειχνει το + διπλα στο 4g παρόλο που είμαι συνδεδεμενος σε αυτο.

Οσο για τα δίκτυα που λες , εμφανιζει και για τις τρεις εταιρείες ολες τις μπαντες π.χ cosmote 2g,3g,4g..αρα πρέπει να σου δειχνει εννια δίκτυα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...μπορει καποιοσ να μ πει mate8 η p9?

Τελείως διαφορετικές συσκευές μεταξύ τους σε όλα, κανονικά θα πρέπει να πεις πρώτα τι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...μπορει καποιοσ να μ πει mate8 η p9?

Mate 9.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Branded cosmote έχω και εγώ. Η τελευταία που έχει βγει είναι η Β180.

Οδηγίες υπάρχουν step by step. Θα βρεις link στο πρώτο ποστ του νήματος, κάτω - κάτω.

Για ΟΤΑ δεν γνωρίζω τα σχέδια της Cosmote και τι σκοπεύει να δώσει.

 

Δεν έχω ιδέα γιατί έγινε κάτι τέτοιο. Περίεργο.

Αν έχεις πρόβλημα πάντως μπορείς να φλασαρεις εκ νέου οποιο firmware θέλεις.

Υπάρχει link στο πρώτο ποστ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Εγώ έχω branded vodafone και τελευταία ενημέρωση είναι στην B133...Δεν καταλαβαίνω το λόγο που γίνεται αυτό με τις ενημερώσεις στα branded κινητα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω branded vodafone και τελευταία ενημέρωση είναι στην B133...Δεν καταλαβαίνω το λόγο που γίνεται αυτό με τις ενημερώσεις στα branded κινητα....

Ουσιαστικά τι παίζει στα branded, Huawei δίνει στην voda πχ η voda βάζει τα δικά της apps και τα δίνει στους πελάτες της, το θέμα είναι για να ασχοληθεί να δώσει θα πρέπει να έχει συμφέρον δλδ καμία καινούργια διαφημιστική εφαρμογή να βάλει κλπ ώστε να καλύψει το κόστος που είχε όταν ασχολήθηκε με το update κλπ

Για αυτό ουσιαστικά branded device ποτέ σχεδόν δεν παίρνει τπτ.. Κάντε το debrand να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω από την Κίνα ένα huawei p9 (ή ας μου προτείνετε φίλοι μου ένα άλλο ηλεκτρονικό μαγαζί), θέλω μια βοήθεια ποια είναι η διαφορά μεταξύ των μοντέλων που βλέπω Al00, DL00, L19 και AL10...

Ποιο είναι συμβατό για την Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τι παίζει στα branded, Huawei δίνει στην voda πχ η voda βάζει τα δικά της apps και τα δίνει στους πελάτες της, το θέμα είναι για να ασχοληθεί να δώσει θα πρέπει να έχει συμφέρον δλδ καμία καινούργια διαφημιστική εφαρμογή να βάλει κλπ ώστε να καλύψει το κόστος που είχε όταν ασχολήθηκε με το update κλπ

Για αυτό ουσιαστικά branded device ποτέ σχεδόν δεν παίρνει τπτ.. Κάντε το debrand να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

 

Και είναι εύκολο να το κάνουμε ρε φίλε γιατί κι εγώ Vodafone είμαι και έχω μείνει στην 133 όπως ο φίλος παραπάνω είναι δύσκολη διαδικασία γιατί η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο ασχετος

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τι παίζει στα branded, Huawei δίνει στην voda πχ η voda βάζει τα δικά της apps και τα δίνει στους πελάτες της, το θέμα είναι για να ασχοληθεί να δώσει θα πρέπει να έχει συμφέρον δλδ καμία καινούργια διαφημιστική εφαρμογή να βάλει κλπ ώστε να καλύψει το κόστος που είχε όταν ασχολήθηκε με το update κλπ

Για αυτό ουσιαστικά branded device ποτέ σχεδόν δεν παίρνει τπτ.. Κάντε το debrand να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

Αφού δεν έχει βγει clean debrand βρε Ντέμη. Εχεις βρει κάτι?

Τα υποτιθέμενα debrand γυρνάνε το custom σε 900 και χαιρετίσματα.

 

PS : Μπορείτε να περάσετε Ρομ μέσω οδηγού που υπάρχει στο πρώτο ποστ (λινκ).

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχει βγει clean debrand βρε Ντέμη. Εχεις βρει κάτι?

Τα υποτιθέμενα debrand γυρνάνε το custom σε 900 και χαιρετίσματα.

 

PS : Μπορείτε να περάσετε Ρομ μέσω οδηγού που υπάρχει στο πρώτο ποστ (λινκ).

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

θα κατσω να φτοιαξω εγω ενα αρχείο που πειράζει το cust partition και το γυρνάει σε eu generic και μετά κλασσική διαδικασία (απλά για την ωρα εχω την δυσκολία οτι θελει root)

hmmmm εχω μια υποψια οτι ειναι το ιδιο αρχειο με το p8 (αυτο το αρχείο με 20 kb) υπάρχει κανείς που δεν βαριετέ να κάνει την διαδικασία?

 

edit: το τσέκαρα ναι είναι ίδιο.. αλλα έχει version check μέσα (ουσιαστικά δεν θα σε αφήσει να το περασεις λογικά)

ουσιαστικά έχει δυο αρχεια μεσα ενα vendor.efi που ουσιαστικά και μας νοιάζει που απλά λέει σε ποιο region ειναι υ συσκευη και flasarete στο root partition και το vendror.bin (απλά λει διαδρομή μέσα που είναι)

 

rooted παντος οτιιιιιιι θελεις το κανω (εξαλου παντα rooted ειμαι)

θεμα ειναι να βρω κατι για σας που δεν θελει root

 

+για το plus κυκλοφορεί για το μικρο δεν εχει

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι. Χαρικαμε! Με Ρουτ κάνεις οτι γουσταρεις.

Εγώ πλέον δεν ρουταρω απο την στιγμή που το χοντρινανε τόσο το παιχνίδι. Δίνω ενα σκασμο λεφτά, δεν γουσταρω να χάνω και την εγγύηση.

Αν βρεθεί κάτι για clean debrand χωρίς ρουτ , εδώ ήμαστε. Περιμένω στην γωνία.

Διαπιστωμένα όμως. Όχι να μου γυρίσει σε 900αρι το custom και άντε γεια!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by Johny-B

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω από την Κίνα ένα huawei p9 (ή ας μου προτείνετε φίλοι μου ένα άλλο ηλεκτρονικό μαγαζί), θέλω μια βοήθεια ποια είναι η διαφορά μεταξύ των μοντέλων που βλέπω Al00, DL00, L19 και AL10...

Ποιο είναι συμβατό για την Ελλάδα;

Στο σκρουτζ δες που δουλεύουν σίγουρα Ελλάδα.

Αν και εγώ θα έπαιρνα το δικαρτο με ελαφρά διαφορά

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

 

αν στης ρυθμισεις αλλαξουμε την προεπιλεγμενη θεση,απο τηλεφωνο,σε καρτα μνημης, τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όσο κι αν προσπάθησα δεν τα έχω καταφέρει. Το προσπάθησα και με τους δύο τρόπους που περιγραφονται στο manual, αλλά τζίφος!!! Όλες οι επαφές είναι στο τηλέφωνο. Στον κατάλογο των επαφών οι φωτογραφίες φαίνονται, αλλά όταν η επαφή με καλεί δεν φαίνεται τίποτε. Υπάρχει κάποιο τρικ;;; είναι κάτι που δεν κάνω σωστά;;; σας ευχαριστώ!! :happy::happy::happy:

Καλησπέρα! Το πρόβλημα με την εμφάνιση της φωτογραφίας του καλούντος το είχα κι εγώ και μετά από διάφορες "αλχημείες" βρήκα τη λύση. Καταρχήν αν έχεις την επαφή τόσο στην μνήμη της συσκευής όσο και στην sim, διέγραψέ την και κάνε το εξής: Δημιούργησε νέα επαφή και αποθήκευσέ την στην μνήμη της συσκευής. Κατά την δημιουργία θα επιλέξεις και την φωτογραφία που θέλεις να φαίνεται όταν σε καλεί το συγκεκριμένο άτομο. Μετά, αφού κάνεις "αποθήκευση" την επαφή, καλό θα ήταν να την μεταφέρεις και στην κάρτα sim (εγώ το κάνω πάντα για να μην χάνω τις επαφές μου). Αφού λοιπόν γίνει η δημιουργία της επαφής, όταν σε καλέσει θα φαίνεται κανονικά η φωτογραφία του.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αν και χρήστης LG G5, εγκυκλοπαιδικά θέλω να ρωτήσω το εξής. Όσοι εχετε περάσει και απο ναυαρχίδες τυπου Galaxy S7, LG G5 κτλ, τι εντυπώσεις έχετε από το P9? Είναι νεα δύναμη στην αγορά και αν και έχω τα παράπονα μου απο πλευράς chip, θα θελα να ακούσω τι έχετε να πείτε.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος του P9 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή προκειμένου να μεταφέρω τις φωτογραφίες που βρίσκονται στον φάκελο Camera (ο οποίος βρίσκεται στην κάρτα SD), δεν μπορώ να βρω όλες τις φωτογραφίες παρά μόνο μερικές. Το ίδιο συμβαίνει και με τον φάκελο των ηχογραφήσεων (Recordings). Ενώ έχω έναν μεγάλο αριθμό ηχογραφήσεων, στον αντίστοιχο φάκελο βρίσκω μόνο τις δύο τελευταίες. Όλες οι υπόλοιπες δεν βρίσκονται πουθενά, όπως και οι φωτογραφίες. Επίσης, όσον αφορά τις φωτογραφίες που βρίσκονται στον φάκελο Camera, αν δημιουργήσω έναν νέο φάκελο και τις μεταφέρω εκεί, μόνο τότε μπορώ να τις δω μέσω υπολογιστή ειδάλλως δεν τις βλέπω καθόλου. Μήπως ξέρετε να μου πείτε γιατί συμβαίνει αυτό και τι πρέπει να κάνω προκειμένου να μην έχω αυτό το πρόβλημα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ δες που δουλεύουν σίγουρα Ελλάδα.

Αν και εγώ θα έπαιρνα το δικαρτο με ελαφρά διαφορά

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση, τελικά θα πάω για δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση, τελικά θα πάω για δίκαρτο.

 

Έχω το δίκαρτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο προτείνω!

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νέο για την 7 εχουμε μηπως?

Οχι πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλα κουβέντα να γίνεται.

Για ολους εχει διαρρεύσει κατι, για τη huawei τίποτα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νέο για την 7 εχουμε μηπως?

Οχι πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλα κουβέντα να γίνεται.

Για ολους εχει διαρρεύσει κατι, για τη huawei τίποτα.

 

εδώ και καιρό υπάρχει test nougat για το p9

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό υπάρχει test nougat για το p9

 

Εννοούσα αν υπαρχει καποια φήμη εκτιμώμενης ημερομηνιας διάθεσης της κανονικης rom.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...