Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντα με root χανεις εγγυηση. αν θες βεβαια να το δωσεις σε μαγαζι η στο service το επαναφερεις και ανακτας την εγγυηση. αν ομως το κινητο μετα το root brickarei η οτιδηποτε και δεν μπορεις να το επαναφερεις πριν παει service χαιρετα το :)
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με την B180 σε σχέση με την B140 που είχα πριν τελειώνει αρκετά πιο γρήγορα.....

 

Δώσε λινκ αν μπορείς φίλε μου που να γράφει πως γίνεται Root και πως επαναφέρετε

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει κανει συγκεκριμενη συσκευη οποτε καλυτερα να σε βοηθησει καποιος αλλος φιλος
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου επιλογή για ρυθμιση της έντασης της δόνησης?

 

Οχι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με την B180 σε σχέση με την B140 που είχα πριν τελειώνει αρκετά πιο γρήγορα.....

 

Δώσε λινκ αν μπορείς φίλε μου που να γράφει πως γίνεται Root και πως επαναφέρετε

Reset έκανες?

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Εγώ έχω στάνταρ ένα +10% σε ποσοστό σε σχέση με την 140.

 

Sent from my Tab Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Reset έκανες?

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Εγώ έχω στάνταρ ένα +10% σε ποσοστό σε σχέση με την 140.

 

Sent from my Tab Pro.

 

Εννοείται και έκανα... Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και έκανα... Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή

 

Παντως και εμενα με την 180 ειναι +10% σε μπαταρία!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με βλέπω να το παίρνω να ρωτήσω δύο πράγματα. Έχει ραδιόφωνο και παίρνει κάρτες μνήμης?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με βλέπω να το παίρνω να ρωτήσω δύο πράγματα. Έχει ραδιόφωνο και παίρνει κάρτες μνήμης?

 

καρτες μνημης παιρνει....ραδιοφωνο δυστυχως οχι :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και έκανα... Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή

Είναι περίεργο αυτό. Δεν ξέρω βέβαια και την χρήση του αλλά η 180 είναι στανταρ καλύτερη σε μπαταρία απο την 140.

Καμιά φορά και μια εφαρμογή φτάνει για να κάνει διαφορά στην κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο την 170 αξιζει να παω στην 180?

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά δεν το ξέρω μιας και δεν είχα ποτέ την 170.

Θα έλεγα να ψάξεις για κανένα change log στο δίκτυο και αν δεν υπάρχει τίποτα σοβαρό που να αλλάζει και εφόσον δεν αντιμετωπίζεις κανένα πρόβλημα, να κάτσεις στ' αυγά σου.

Εμείς βλέπουμε διαφορές και διορθωμένα bug, ήρθαμε όμως από την 140.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο την 170 αξιζει να παω στην 180?

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα την 170 εγω...Δεν εχω βρει καποια διαφορα ειναι η αληθεια...Αλλα απο την 140 ειχε μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

...Αλλα απο την 140 ειχε μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.

 

Στάνταρ η μπαταρία! Πλέον βγάζω ΑΝΕΤΑ δεύτερη μέρα (με την δική μου χρήση).

 

EDIT:

Με λίγο ψάξιμο στο XDA βρήκα αυτό το change log για την Β180:

 

language name="el-gr" code="1032">

<features>

<feature>

Αυτή η ενημέρωση προσθέτει μια λειτουργία εκτύπωσης email και βελτιστοποιεί πολλές λειτουργίες και την προβολή του περιβάλλοντος λειτουργίας. [Νέα] Προστέθηκε μια λειτουργία εκτύπωσης email. Προστέθηκε μια λειτουργία που σας δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύετε ένα βίντεο σε αργή κίνηση ως νέο βίντεο. [Επιδιορθώσεις] Επιδιορθώθηκε ένα θέμα λόγω του οποίου το κουμπί εβδομαδιαίας προβολής στο Ημερολόγιο δεν είναι μεταφρασμένο. Επιδιορθώθηκε ένα θέμα λόγω του οποίου ορισμένα στοιχεία του περιβάλλοντος λειτουργίας δεν εμφανίζονται σωστά. [Βελτιστοποιήσεις] Βελτιστοποιήθηκαν οι εντολές που λαμβάνετε, όταν εισάγετε ακουστικά. Βελτιστοποιήθηκαν πολλές συντομεύσεις στο αναπτυσσόμενο μενού. Βελτιστοποιήθηκαν πολλά εικονίδια εφαρμογών στην αρχική οθόνη. Βελτιστοποιήθηκαν τα στοιχεία του περιβάλλοντος λειτουργίας στην οθόνη επαφών. Βελτιστοποιήθηκε η μέθοδος εισαγωγής Huawei Swype. [Σημειώσεις ενημέρωσης] 1. Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε θέμα κατά την ενημέρωση, επικοινωνήστε με την ανοιχτή γραμμή εξυπηρέτησης πελατών της Huawei ή επισκεφτείτε το τοπικό σας κέντρο εξυπηρέτησης της Huawei για βοήθεια. 2. Αυτή η ενημέρωση δεν θα διαγράψει τα προσωπικά σας δεδομένα, αλλά σας συνιστούμε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των σημαντικών δεδομένων σας, πριν από την ενημέρωση.

</feature>

</features>

 

 

Τα παραπάνω είναι κροπαρισμένα από εδώ: http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1079/g104/v61979/f1/full/changelog.xml

 

Φαίνεται τελικά να αξίζει η αναβάθμιση σε Β180 .... :rolleyes:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μερικά 24ωρα συμβίωσης με το κινητό οφείλω να πω ότι η μπαταρία του τα πάει πολύ καλά για δικαρτο. Καταφέρνω 6 ώρες sot και σχεδόν ενα 48ωρο χρήσης. Σε standby μου χάνει 1%-2% στις 8 ώρες οχι σε flight mode. Διευκρινίζεται οτι δεν παίζω παιχνίδια. Φωτεινότητα στο αυτόματο και τοποθεσία ανοιχτά. Κάμερα πολυ καλή και τη νύχτα αλλά η έλλειψη του σταθεροποιητή είναι εμφανής. Επίσης θα ήθελα λίγο δυνατότερο φλάς. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Σταθεροποιητη για την φωτογραφική δεν έχει?

 

Κάποιος πρώην κάτοχος g4 υπάρχει να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

Σταθεροποιητη για την φωτογραφική δεν έχει?

 

Κάποιος πρώην κάτοχος g4 υπάρχει να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

 

1) καλύτερη μπαταρία

 

2) μόνο και μόνο που δεν θα ζεις με το φόβο ενός bootloop αξίζει και με το παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Σταθεροποιητη για την φωτογραφική δεν έχει?

 

Κάποιος πρώην κάτοχος g4 υπάρχει να μου πει αν αξίζει η μετάβαση?

Και τα δύο πέρασαν από μένα

Στα + του p9

Καλύτερη μπαταρία

Καλύτερη οθόνη

Καλύτερη κατασκευή

Ποιο σταθερό λογισμικό

Καλύτερο σήμα (σε όλα από wifi μέχρι και gps

Καλύτερος ήχος (ποιότητα ήχου με καλά ακουστικά)

Καλητερη selfie camera

Καλητερη αξιοπιστία σε ότι αφορά την συσκευή σαν σύνολο (με απλά λόγια δεν χαλάει)

Και το σημαντικότερο δεν έχει bootloop

 

 

Στα -

Χειρότερη Camera (ναι έχει διαφορά αρκετή και δεν έχει και σταθεροπιιτη λόγο dual camera)

Ποιο ευαίσθητο στης πτώσεις λόγο κατασκευής από μέταλλο

Δεν παίζει να βρεις tempered glass

Το service είναι στην αρβατο (αν και δεν χαλάει η συσκευή σχεδόν ποτέ αν είσαι άτυχος και χαλάσεις την εβαψες)

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο πέρασαν από μένα

Στα + του p9

Καλύτερη μπαταρία

Καλύτερη οθόνη

Καλύτερη κατασκευή

Ποιο σταθερό λογισμικό

Καλύτερο σήμα (σε όλα από wifi μέχρι και gps

Καλύτερος ήχος (ποιότητα ήχου με καλά ακουστικά)

Καλητερη selfie camera

Καλητερη αξιοπιστία σε ότι αφορά την συσκευή σαν σύνολο (με απλά λόγια δεν χαλάει)

Και το σημαντικότερο δεν έχει bootloop

 

 

Στα -

Χειρότερη Camera (ναι έχει διαφορά αρκετή και δεν έχει και σταθεροπιιτη λόγο dual camera)

Ποιο ευαίσθητο στης πτώσεις λόγο κατασκευής από μέταλλο

Δεν παίζει να βρεις tempered glass

Το service είναι στην αρβατο (αν και δεν χαλάει η συσκευή σχεδόν ποτέ αν είσαι άτυχος και χαλάσεις την εβαψες)

 

Ευχαριστώ. Μου έδωσες μια πλήρη εικόνα.

 

Η κάμερα και το σέρβις είναι τα μείον για εμένα.

 

Μπαίνει θήκη όπως και το g4 όποτε για πτώση δεν έχω θέμα. Και γυαλί δεν βάζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που του έχω γυαλί πρέπει να είμαι κάτι το ιδιαίτερο μάλλον. Κ να φανταστείς δεν έψαξα καθόλου. Αυτό το ότι κάποιοι είναι απόλυτοι σε κάποια θέματα δεν θα το αποβαλουμε ποτέ.

Α κ το ότι η κάμερα του g4 είναι καλύτερη μόνο για αστείο μπορώ να το διαβάσω.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί ότι δεν βρίσκει glass πού να καλύπτει από ακρη σε ακρη όλη την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Έχει γρήγορη φόρτιση σωστά; γιατί εμένα νομίζω φορτίζει πολύ αργά; το G2 φορτιζε πιο γρήγορα... Καθώς παίζω παιχνίδια η μπαταρία ανεβαίνει πολύ αργά... Ένω με το G5 η το G2 ανέβαινε πολύ γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί ότι δεν βρίσκει glass πού να καλύπτει από ακρη σε ακρη όλη την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο... αλλιώς αυτό που καλύπτει μεχρι την κούρβα τι το εχεις τι δεν το εχεις (καλύτερα να μην το εχεις)

Παιδιά... Έχει γρήγορη φόρτιση σωστά; γιατί εμένα νομίζω φορτίζει πολύ αργά; το G2 φορτιζε πιο γρήγορα... Καθώς παίζω παιχνίδια η μπαταρία ανεβαίνει πολύ αργά... Ένω με το G5 η το G2 ανέβαινε πολύ γρήγορα

 

συγνώμη που σου το λέω αλλά πραγματικά καταστρέφεις την μπαταρια (και όχι μόνο) όταν χρησιμοπίης την συσκευη όταν την φορτίζεις (ειδικά σε βαριές εφαρμογές όπως τα παιχνίδια)

ο χρόνος φόρτισης είναι περιπου 2 ώρες αν παίζεις παιχνίδια ίσος και πότε δεν θα φορτίσει και απλα καποια στιγμή θα μείνει μισή η μπαταρια και αν εισαι και άτυχος θα βγάλει λόγο υπερθέρμανσης κιτρινίλες στην οθονη

 

Α κ το ότι η κάμερα του g4 είναι καλύτερη μόνο για αστείο μπορώ να το διαβάσω.

 

το βράδυ στο manual το p9 χάνει ότι και να κάνεις ειδικά με τριποδακη διαφορές είναι μεγάλες (αλλού όχι ειδικά την μέρα του p9 είναι καλύτερη) αλλά το βράδυ.. δυστυχώς απλά δεν

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Έχει γρήγορη φόρτιση σωστά; γιατί εμένα νομίζω φορτίζει πολύ αργά; το G2 φορτιζε πιο γρήγορα... Καθώς παίζω παιχνίδια η μπαταρία ανεβαίνει πολύ αργά... Ένω με το G5 η το G2 ανέβαινε πολύ γρήγορα

 

Καλο ειναι οταν το φορτιζεις να μην το σκαλιζεις αν θες να εχει μακροζωία η μπαταρια σου.

Εκτος απο μπαταρία ομως λογω αυξημενων θερμοκρασιων μπορει να εχεις και αλλου παρενέργειες οπως τα λεει ο φιλος παραπανω.Και το htc m8 οταν το σκαλιζα την ωρα της φόρτισης , δεν ανεβαινε το ποσοστο.

Προφανώς κοβει το κυκλωμα ωστε να μην υπάρχει υπερθέρμανση. Τα lg τωρα γιατι συνεχιζαν να φορτιζουν δεν γνωρίζω να σου πω, παντως το μονο σιγουρο ειναι πως θα ζεματαγαν κυριολεκτικά.

Η συσκευη υποστηριζει γρήγορη φορτιση αλλα θελει τον κατάλληλο φορτιστη.

Ο φορτιστης του plus κανει αν σε ενδιαφέρει.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...