Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οσο το εχω ψαξει μεχρι στιγμης, πανω απο 3200 παει μονο στο auto και μαλλον μονο στο εγχρωμο

 

Edit: και στο 1/4000 στα 3200 τελικιαζει

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να μου κανεις μια χαρη; Μπορεις να το δοκιμασεις αν μπορεσεις καποια στιγμη αυτο που λεω; Να βαλεις auto το iso αλλα να ανεβασεις τοσο πολυ το shutter που να βγαινει σκοτεινη. Εκει θα δουμε αν παει 6400

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σαι καλα φιλε μου, ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι εντάξει, μέχρι 1/4 το έχω και εγώ. Από εκεί και πάνω πρέπει να ακουμπάνε κάπου τα κουλά μου αλλιώς φτιάχνω light trails! :lol:

 

χεχεχεχε. Καλα αμα πιασεις την rx100 θα καταλαβεις γιατι ειμαι τοσο προπονημενος. Εκει κατω απο 1/15 αντε 1/10 δεν παω. Στο p8 lite εκανα ρεκορ χθες 0.8 δευτερα. Παιζει να μαι και λιγο μαζοχας :lol:

 

Οποτε του κουμπωνεις ενα 1/10 και δεν χανει σε σχεση με πχ το g5

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα τελικα. Ωραιο μου φαινεται μεχρι στιγμης και πολυ κομψο. Βεβαια θελει λιγο αυτοσυγκεντρωση για να φτασεις 1/4 :P Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα τελικα. Ωραιο μου φαινεται μεχρι στιγμης και πολυ κομψο. Βεβαια θελει λιγο αυτοσυγκεντρωση για να φτασεις 1/4 :P

 

 

Ναι θέλει! Αν δεν έχεις κατεβάσει 2-3 φραπέ σκέτους όμως, βγαίνει!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα συμπλήρωνα εγώ. Το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο της σειράς ήταν (και είναι) το Ρ8. Έχει τα πάντα.

Στο Ρ9 έκαναν κάμποσες εκπτώσεις (χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο) που θα το έκαναν πολύ πιο χρηστικό.

Τι να πρωτο-αναφέρω? Το double tap to wake? To hide/show navigation keys? To ραδιόφωνο? Το touch plus?

Μακακίες χωρίς λόγο!!

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Ένας από τους λόγους που δεν το πήρα(ενώ το είχα ψηλά στη λίστα μου αφότου ανακοινώθηκε και ειδικά στα 349 ευρώ στην προσφορά Κωτσόβολου) είναι ότι αφαιρέσανε όλα τα παραπάνω ενώ με ενόχλησε που δεν έφεραν την 4/64 έκδοση στην Ευρώπη για το απλό P9.

 

Επίσης για 3000 μπαταρία με 1080p οθόνη θα περίμενα καλύτερες επιδόσεις στην αυτονομία επιπέδου g2/z3.

 

Για το ραδιόφωνο είναι δεδομένο ότι δεν θα το δούμε μελλοντικά.

Τουλάχιστον να επαναφέρουν τα υπόλοιπα στο ακέραιο.

 

Αν είναι να μου γίνει η Huawei δεύτερη Samsung να μου λείπει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

το εβγαλε σε προσοφορα ο κοτσοβολος στα 350!

 

http://cdn.kotsovolos.gr/site/datafiles/filladia/filladio-27.09.2016-stadiou/html5/index.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=nlweek22-opening-stadiou-27.09.2016

 

τωρα διαβασα το παραπανω ποστ :) αφηνω το λινκ!

Edited by kassotis
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλε μόνο για μια μέρα προσφορά την Πέμπτη που άνοιγε το καινούριο του κατάστημα στο κέντρο...και μόνο σε αυτό το κατάστημα.Εγώ πήγα να πάρω ένα κομμάτι και γινόταν πανικός παιδιά με το P9.Έπεσαν όλοι με τα μούτρα και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε.Κατά τις 12:30 το μεσημέρι πήγα εγώ και είχε μείνει μόνο σε ένα χρώμα κι αυτό ακόμη λίγα κομμάτια όπως με ενημέρωσαν.
Link to comment
Share on other sites

Επόμενο ηταν. Στα 350 αυτό το τηλέφωνο είναι κλοπή!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ισχυει εως και σημερα!!!! εγω μολις τωρα το πηρα!!! τρεξτε....

 

Ερωτηση α) στο stock sms app πως στελνω 160 χαρακτηρες?

 

Ερωτηση β) στο stock e-mail client, γιατι δεν μου βγαζει επιλογη για push notifications παρα το γρηγοροτερο ειναι αν 5' ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ισχυει εως και σημερα!!!! εγω μολις τωρα το πηρα!!! τρεξτε....

 

Ερωτηση α) στο stock sms app πως στελνω 160 χαρακτηρες?

 

Ερωτηση β) στο stock e-mail client, γιατι δεν μου βγαζει επιλογη για push notifications παρα το γρηγοροτερο ειναι αν 5' ?

α. Τι εννοείς? Έτσι είναι default. Πειραξες κάτι και δεν στέλνει 160 Χαρ/sms? (Μην βλέπεις που γράφει μικρά, κεφαλαία τα στέλνει).

Β. Χρησιμοποίησε το gmail, βλέπει τα πάντα. Ο δικός του client έχει push μόνον για exchange server. Είναι λίγο ..... για τον παιάνα!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν προβλημα με τα mail δοκιμάστε ότι καλύτερο υπάρχει σε 3rd p app ...aqua mail https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kman.AquaMail
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το 4.1.1. Δόθηκε με την Β180.

 

Καλημέρα και καλό μήνα! :happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

και πως το βαζουμε αυτο manually ε?

 

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/p9/development/huawei-p9-p9-plus-firmware-updater-t3435873

τι υπάρχει για το region σου.

Το region ορίζεται από το Cχχχ τμήμα του firmware.

Η διαδικασία είναι απλή και η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα μέσα από το επίσημο tool της Huawei το HiSuite.

 

Θέλει λίγη προσοχή στην επιλογή του σωστού για την συσκευή firmware, γιατί υποστιρίζει και άλλες συσκευές.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/p9/development/huawei-p9-p9-plus-firmware-updater-t3435873

τι υπάρχει για το region σου.

Το region ορίζεται από το Cχχχ τμήμα του firmware.

Η διαδικασία είναι απλή και η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα μέσα από το επίσημο tool της Huawei το HiSuite.

 

Θέλει λίγη προσοχή στην επιλογή του σωστού για την συσκευή firmware, γιατί υποστιρίζει και άλλες συσκευές.

ευχαριστωωω

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα με την Β180 και μόνον θετικά έχω να πω. Όλα βελτιωμένα απο την Β140 που φορουσα.

Μπαταρία, κάμερα, λειτουργία, όλα άψογα μέχρι στιγμής. Κάποιοι μικροδυσταγμοι που υπήρχαν αρχικά, έχουν εξαλειφθεί. Bug μέχρι στιγμής δεν έχω βρει.

Σίγουρα αξίζει σαν Ρομ.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει η δυνατοτητα εγγραφης κλησης ή πρεπει να κατεβασουμε εφαρμογη απο το playstore?

Αν υπαρχει η δυνατοτητα αυτη στο τηλεφωνο, μπορει καποιος να με καθοδηγησει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum! Είμαι αποφασισμένος να αποκτήσω το p9 ή το oneplus 3. Για τα γούστα μου κλείνω προς το p9 το δίκαρτο. Επειδή από ότι βλέπω για αγορά μόνο από σκρουτζομάγαζο, τι παίζει με την εγγύηση? Γνωρίζετε αν καλύπτεται από το ελληνικό service?
Link to comment
Share on other sites

Αν το avatar σου ισχύει, τοτε ξέρεις το service του hua. Είναι το ίδιο ακριβώς. Οτι ισχύει για το htc ισχύει και για το hua. Αν έχει εισαχθεί στην ΕΕ τότε έχεις εγγύηση ή ότι τέλος πάντων δίνει η ακατανόμαστη.

Το μόνο θετικό είναι ότι γενικά δεν βγάζουν προβλήματα τα τηλέφωνα. Ελάχιστα έως μηδαμινά πράγματα σε σχέση με τις άλλες μάρκες. Είμαστε στα 950 ποστ. Δεν νομίζω να έχει γραφεί κάτι σχετικό με πρόβλημα έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν το avatar σου ισχύει, τοτε ξέρεις το service του hua. Είναι το ίδιο ακριβώς. Οτι ισχύει για το htc ισχύει και για το hua. Αν έχει εισαχθεί στην ΕΕ τότε έχεις εγγύηση ή ότι τέλος πάντων δίνει η ακατανόμαστη.

Το μόνο θετικό είναι ότι γενικά δεν βγάζουν προβλήματα τα τηλέφωνα. Ελάχιστα έως μηδαμινά πράγματα σε σχέση με τις άλλες μάρκες. Είμαστε στα 950 ποστ. Δεν νομίζω να έχει γραφεί κάτι σχετικό με πρόβλημα έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ σημαντικό να μην βγάζει προβλήματα γιατί το δουλεύω επαγγελματικά το τηλέφωνο και δεν μπορώ να τρέχω στα service. Το avatar ισχύει και με το συγκεκριμένο τηλέφωνο μετά από 2 χρόνια συμβίωσης δεν με έχει προβληματίσει καθόλου. Μάλιστα για μια στιγμή σκέφτηκα να το πουλήσω αλλά το μετάνιωσα και θα το κρατήσω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό να μην βγάζει προβλήματα γιατί το δουλεύω επαγγελματικά το τηλέφωνο και δεν μπορώ να τρέχω στα service. Το avatar ισχύει και με το συγκεκριμένο τηλέφωνο μετά από 2 χρόνια συμβίωσης δεν με έχει προβληματίσει καθόλου. Μάλιστα για μια στιγμή σκέφτηκα να το πουλήσω αλλά το μετάνιωσα και θα το κρατήσω τελικά.

 

Και εγω μια απο τα ιδια.

Προερχόμενος απο m8 δεν μου πηγαινε καρδια να το πουλησω μιας και μου βγηκε το καλύτερο τηλεφωνο μου ever και πλεον το εχω για spare.

Όσων αφορα το p9 προχωρα αφοβα. Εχω το plus βέβαια αλλα απο ταχύτητα και αξιοπιστία τα huawei αλλο τιποτα. Επισης καμερα θα δεις τεράστια διαφορά!

Για το δικαρτο δεν γνωρίζω να σου απαντησω αλλα καλο θα ηταν να μιλησεις απευθείας με τη Huawei εφόσον σε ενδιαφέρει η εγγύηση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!!!Ειχα παραγγείλει το τζαμακι που μου πρότεινε ο φιλος fanatikos που πιανει ολη την οθονη και σημερα μου ηρθε!!!Να ενημερωσω οτι οντως πιανει ολη την οθονη πολυ καλα και πλεον ειναι κομπλε η οθονη μου!!!Απλα δεν ειναι γυαλί ειναι πλαστικο πολυκαρμπονικο απ οτι μπορω να καταλαβω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...