Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω αδερφε.τελικα αν βαλεις magazine σα lockscreen ερχοντε κανονικα οι ειδοποιησεις και τις δειχνει στην οθονη κλειδωματος χωρις να χρειαζεσαι εφαρμογη σα το nils.απλα υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιησω αυτο που μετραει τα βηματα?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα νέος κάτοχος κι εγώ εδώ και δέκα μέρες περίπου.

Ευχαριστημένος απο την συσκευή αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με wakelocks και ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι αντίστοιχα και πως κατάφερε να το ξεπεράσει. Παραθέτω και μερικά screenshots

 

http://i.imgur.com/2EG3eVQ.png

http://i.imgur.com/nv9kyDy.png

http://i.imgur.com/jqSliSy.png

http://i.imgur.com/uIACEj9.png

http://i.imgur.com/KRVJTmh.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυ βοηθανε τα print screen. Αν και εγώ βλέπω sot 2ωρες και 40 λεπτά και 94% μπαταρία. Πράγμα εξαιρετικό!

Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει! Ειλικρινά!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυ βοηθανε τα print screen. Αν και εγώ βλέπω sot 2ωρες και 40 λεπτά και 94% μπαταρία. Πράγμα εξαιρετικό!

Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει! Ειλικρινά!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά το sot είναι 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα. Είχα φορτίσει το κινητό και το άφησα την νύχτα για να είναι αρκετές ώρες με κλειστή οθόνη και να φαίνεται καλύτερα ότι “ξυπνάει”.

Τα wakelocks σου οκ είναι...το τηλέφωνο είναι ξύπνιο λόγω του kernel...

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Είναι λογικό με σχεδόν 5 ώρες κλειστή οθόνη να είναι ξύπνιο τις 2 ?

 

http://i.imgur.com/jSdMD5u.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το sot είναι 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα. Είχα φορτίσει το κινητό και το άφησα την νύχτα για να είναι αρκετές ώρες με κλειστή οθόνη και να φαίνεται καλύτερα ότι “ξυπνάει”.

 

Είναι λογικό με σχεδόν 5 ώρες κλειστή οθόνη να είναι ξύπνιο τις 2 ?

 

http://i.imgur.com/jSdMD5u.png

Ουπς! Έχεις δίκιο! Ήταν μία ώρα δύσκολη βέβαια (κοινώς τι την ήθελα την γνωμάτευση τέτοια ώρα :p)!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να το αγοράσω στα 280 απο εναν γνωστο μου...θα ηθελα να μου πειτε γνωμη για το κινητο οποιος θελει πχ αν ειναι καλη η μπαταρια η καμερα (που ειναι απο τι βλεπω) και αλλα..σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να το αγοράσω στα 280 απο εναν γνωστο μου...θα ηθελα να μου πειτε γνωμη για το κινητο οποιος θελει πχ αν ειναι καλη η μπαταρια η καμερα (που ειναι απο τι βλεπω) και αλλα..σας ευχαριστω

το κινητο ειναι κορυφη φιλε μου μη το σκεφτεσαι. και για αυτα ειδικα τα λεφτα? τρεχαα :)

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να το αγοράσω στα 280 απο εναν γνωστο μου...θα ηθελα να μου πειτε γνωμη για το κινητο οποιος θελει πχ αν ειναι καλη η μπαταρια η καμερα (που ειναι απο τι βλεπω) και αλλα..σας ευχαριστω

Αν δεν το πάρεις εσύ, το θέλω εγώ! Εξαιρετική τιμή!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να το αγοράσω στα 280 απο εναν γνωστο μου...θα ηθελα να μου πειτε γνωμη για το κινητο οποιος θελει πχ αν ειναι καλη η μπαταρια η καμερα (που ειναι απο τι βλεπω) και αλλα..σας ευχαριστω

 

280;;;;!!!! Mην το σκεφτεσαι καν!!!! Και να μην σου αρεσει, το πουλας για κερδος. (Αν και θα μεινεις ευχαριστημενος, σιγουρα.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να το αγοράσω στα 280 απο εναν γνωστο μου...θα ηθελα να μου πειτε γνωμη για το κινητο οποιος θελει πχ αν ειναι καλη η μπαταρια η καμερα (που ειναι απο τι βλεπω) και αλλα..σας ευχαριστω

 

Συγγνώμη αλλά επειδή η τιμή είναι χώμα, πόσο γνωστός σου είναι αυτός που στο δίνει και σίγουρα δεν παίζει κάτι με το κινητό? Συγχώρα με που στο λέω αυτό αλλά ξέρεις γίνονται πολλά και έχω καλή πρόθεση πάντα

Link to comment
Share on other sites

280;;;;!!!! Mην το σκεφτεσαι καν!!!! Και να μην σου αρεσει, το πουλας για κερδος. (Αν και θα μεινεις ευχαριστημενος, σιγουρα.)
Το εψαξα λιγο παραπανω νομιζω αξιζει..ελπιζω να βγει καλο..ευχαριστωω :D

 

Συγγνώμη αλλά επειδή η τιμή είναι χώμα, πόσο γνωστός σου είναι αυτός που στο δίνει και σίγουρα δεν παίζει κάτι με το κινητό? Συγχώρα με που στο λέω αυτό αλλά ξέρεις γίνονται πολλά και έχω καλή πρόθεση πάντα
ναι οντως απλα εχει μια μικρη λακουβιτσα απο πισω αν και θα εχει θηκη οποτε δε νομιζω οτι θα με επηρεάζει αυτο...ευχαριστωω :D

 

Αν δεν το πάρεις εσύ, το θέλω εγώ! Εξαιρετική τιμή!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χαχαχαχα :D ναι ειναι υπερβολικά καλη :D

 

το κινητο ειναι κορυφη φιλε μου μη το σκεφτεσαι. και για αυτα ειδικα τα λεφτα? τρεχαα :)

ευχαριστω σημερα λογικα θα ξερω αν το δινει ακομα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το πήρα 300€ από Κωτσοβωλο..είχε ένα προμοσιον ή huawei κ το έδινε σε αυτήν την τιμή στους υπαλλήλους του Κωτσοβωλου ...κ φυσικά το τσιμπησα...
Link to comment
Share on other sites

Τρελή τιμή φίλε πολύ καλά έκανες έχω αλλάξει πάρα πολλά τηλέφωνο κ με αυτό είμαι πολύ ενθουσιασμενος
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μηνες, εχουν αρχισει καποια κολληματακια. Το ξεκλειδωμα με αποτυπωμα παιρνει λιγο παραπανω, και αμα ανοιγεις αρκετες εφαρμογες και κανεις multitask μεταξυ τους, επισης σκαλωνει. Οχι οτι τα πραγματα ειναι τραγικα, απλως το αναφερω.

 

Να αναφερω οτι το τηλεφωνο δεν το εχω τιγκαρει απο εφαρμογες, ουτε εχω κανει ρουτ, custom rom και τα σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μηνες, εχουν αρχισει καποια κολληματακια. Το ξεκλειδωμα με αποτυπωμα παιρνει λιγο παραπανω, και αμα ανοιγεις αρκετες εφαρμογες και κανεις multitask μεταξυ τους, επισης σκαλωνει. Οχι οτι τα πραγματα ειναι τραγικα, απλως το αναφερω.

 

Να αναφερω οτι το τηλεφωνο δεν το εχω τιγκαρει απο εφαρμογες, ουτε εχω κανει ρουτ, custom rom και τα σχετικα.

 

Φίλε όλα τα τηλέφωνα κάνουν τέτοια μετά από καιρό και είναι ανάλογο της χρήσης εφαρμογών του καθενός. Μάλλον χρειάζεσαι ένα wipe cache. Δεν ξέρω πως γίνεται στο συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά είχα κι εγώ παρατηρήσει τέτοια στο HTC One m8 που έχω και μετά το wipe ήταν μια χαρά. Επειδή ξέρω ότι θα ρωτήσεις, όχι δεν χάνονται τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μηνες, εχουν αρχισει καποια κολληματακια. Το ξεκλειδωμα με αποτυπωμα παιρνει λιγο παραπανω, και αμα ανοιγεις αρκετες εφαρμογες και κανεις multitask μεταξυ τους, επισης σκαλωνει. Οχι οτι τα πραγματα ειναι τραγικα, απλως το αναφερω.

 

Να αναφερω οτι το τηλεφωνο δεν το εχω τιγκαρει απο εφαρμογες, ουτε εχω κανει ρουτ, custom rom και τα σχετικα.

 

Για το wipe που προτείνει ο φιλος παρακατω σβηνεις συσκευή, πατας ταυτόχρονα power, volume up, home button και μπαινεις σε recovery

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Nα το κανω. Προς το παρων ειμαι με το phone manager συνεχεια.

 

Ποσο καιρό εχεις να του κανεις restart?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρό εχεις να του κανεις restart?

 

Wipe Cache μεσω recovery, ποτε. Κλεισιμο και ανοιγμα, πριν καμια βδομαδα αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι να το παρω το κινητο, θα ειναι η πρωτη μου επαφη με huawei και το ui της, και επειδη καπου διαβασα οτι ειναι διαθεσιμη σε beta η εκδοση για android 7 θελω να ρωτησω, αν ειναι official και δεν μπλεκω με root, και αν ναι αν αξιζει να την βαλω απο την αρχη η εχει κολληματα και θεματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Official είναι αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμη. Δεν θέλει ούτε root ούτε τίποτα περίεργο. Περνιέται πολύ εύκολα, έχει αρκετά προβλήματα συν του ότι πολλοί είχαν προβλήματα επιστροφής. Δεν λέει ακόμη! Αλλιώς την βρίσκεις πολύ εύκολα. Αν κάνεις ένα search στο xda θα σου βγάλει λινκ να την κατεβάσεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Thanks.Μπηκα διαβασα καποια πραγματακια και απο οτι ειδα θελει χρονο ακομα. Αρα οπως ειναι για το επομενο 2μηνο και βλεπουμε :)
Link to comment
Share on other sites

Thanks.Μπηκα διαβασα καποια πραγματακια και απο οτι ειδα θελει χρονο ακομα. Αρα οπως ειναι για το επομενο 2μηνο και βλεπουμε :)

Ναι, στάνταρ. Θέλει χρόνο, ακόμη δεν είναι για δοκιμή.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με στεναχωρει που βγαλανε στην 7 το transparency από το notification menu. Ήταν πάρα πολύ ωραίο. Κρίμα που από ότι φαίνεται θα stockοποιοησουν αρκετά το ui για να τραβήξουν και κοινό από την Αμερική. (οι οποίοι ότι δεν είναι stock η touchwiz, φαίνεται να το πετάνε στα σκουπίδια χωρίς να ασχολούνται)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...