Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι είναι ακόμη νωρίς για οτιδήποτε. Μπορεί να μην παραμείνει μέχρι τέλους κάτι τέτοιο.

Και μένα δεν θα μου άρεσε πάντως.

Στο κάτω κάτω ας βγάλουν μία έκδοση ΜΜ χωρίς χαζό-bug και δεν ξετρελαθηκα για την Ν. Κάλλιστα κάθομαι στ' αυγά μου.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρηγγειλα το ανταπτορακι της huawei για micro usb. Ξερει κανεις αν υποστηριζει και otg για στικακια; Αν οχι,τι χρησιμοποιειτε για otg ;
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Huawei P9 Plus.

Πως μεταφερω ολα τα δεδομενα του iPhone στο Huawei P9 (επαφες, sms, imessages, φωτογραφιες)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το γνωρίζω. Δεν μ' ενδιέφερε ποτέ το μήλο και δεν έχω ασχολειθεί.

SD ξέρω δεν έχει, usb otg υποστηρίζει τουλάχιστον να τα περάσεις σ' ενα usb και μετά να τα επαναφέρεις στο P9?

Γιατί δεν ρωτάς εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=433950 που είναι το νήμα του plus? Ίσως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος που να έχει κάνει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..θα ήθελα να μου πείτε Ποια θήκη έχετε και τζαμακι προστασίας Ευχαριστω :D Edited by rafos123
Link to comment
Share on other sites

Θηκη spigen tough armor,ειναι πολυ καλη την ειχα και σε αλλες συσκευες και ειναι πια η μονη θηκη που παιρνω.

 

Γυαλι,το πρωτο που βρηκα σε μαγαζι κοντα μου. Νομιζω one-x εγραφε η συσκευασια. Δεν το ψαχνω πολυ με τα γυαλια,δεν εχω δει διαφορες σε αισθηση,ανθεκτικοτητα,εφαρμογη. Εδω υπαρχει γενικο προβλημα,γιατι η οθονη εχει καμπυλες στα τελειωματα,οποτε αναμενομενα ηξερα πως ο,τι και να εβαζα δε θα εφαρμοζε καλα. Το κραταω ομως,γιατι η προστασια και η αισθηση πανω απ ολα. Αν ξεκολλησει,θα βαλω τη μεμβρανη που ειχε μεσα η συσκευασια του τηλεφωνου ( ειναι απο σκρουτζομαγαζο,σλοβακικο,ουγγρικο,δε θυμαμαι.

 

29310796904_10666849da_z.jpgIMG_20160926_115931 by spazoklabanias, on Flickr

 

29310770574_bd047838c4_z.jpgIMG_20160926_120025 by spazoklabanias, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ορισω συγκεκριμενη ημερομηνια για πχ 13 του μηνα μεχρι 12 του επομενου για την καταναλωση των MB του προγραμματος μου. Δεν βρισκω πουθενα επιλογη...μονο για το μεγεθος του ογκου βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!!Υπαρχει καποιος που να εχει βαλει τζαμακι και να πιάνει ολη την οθονη και αν ναι απο που μπορω να παρω???
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πιο πίσω έχει δωθεί λινκ για ενα glass που πιάνει όλη την οθόνη, συν τα δυο bezel πάνω και κάτω.

Αφορούσε απάντησή μου σχετικά με ένα nilkin glass που τελικά δε κολλούσε γύρω-γυρω και το ξήλωσα γιατί έτσι δεν μου άρεσε.

 

 

EDIT: Το βρήκα!

Ορίστε το λινκ:

Ultimate Shield Premium Tempered Glass Screen Protector for Huawei P9 (Black) https://www.amazon.co.uk/dp/B01FT5RFSK/ref=cm_sw_r_taa_t8x6xbP8WN95T

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή. Αξίζει.

 

Εγώ μόλις πέρασα την c150b180, στοκ. Ειναι υπό δοκιμή.

Αρχικά, κάποια χαζόbug που είχα με την Β140 δεν υπαρχουν πια.

Αύριο θα δω κάμερα, wifi, gsm, bt . Αποδόσεις και σταθερότητα.

 

PS: Μόλις είδα οτι η διαθέσιμη ραμ είναι στα 1.85gb. Σαφώς καλύτερα απο την Β140.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 29/9 στον Κωτσόβολο Σταδίου και Κοραή θα έχει το Huawei P9 στα 349€ για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Sent from Nexus

349€....;;;;Νομίζω αρκετά καλή τιμούλα!!!Μάλλον θα χτυπήσω ένα...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πιο πίσω έχει δωθεί λινκ για ενα glass που πιάνει όλη την οθόνη, συν τα δυο bezel πάνω και κάτω.

Αφορούσε απάντησή μου σχετικά με ένα nilkin glass που τελικά δε κολλούσε γύρω-γυρω και το ξήλωσα γιατί έτσι δεν μου άρεσε.

 

 

EDIT: Το βρήκα!

Ορίστε το λινκ:

Ultimate Shield Premium Tempered Glass Screen Protector for Huawei P9 (Black) https://www.amazon.co.uk/dp/B01FT5RFSK/ref=cm_sw_r_taa_t8x6xbP8WN95T

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ειδα και εγω χθες γυρισα πισω και εψαχνα!!!Σε ευχαριστώ παρα πολυ παντως για το ενδιαφέρον!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,μια ερώτηση θέλω να κάνω.Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα συμπλήρωνα εγώ. Το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο της σειράς ήταν (και είναι) το Ρ8. Έχει τα πάντα.

Στο Ρ9 έκαναν κάμποσες εκπτώσεις (χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο) που θα το έκαναν πολύ πιο χρηστικό.

Τι να πρωτο-αναφέρω? Το double tap to wake? To hide/show navigation keys? To ραδιόφωνο? Το touch plus?

Μακακίες χωρίς λόγο!!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση. Μιας και δεν εχει stabilization, ποσο ρεαλιστικο ειναι να μειωσεις το shutter speed χωρις να βγει κουνημμενη; Μεχρι ποσο το καταφερνετε; Πχ σε 1/8 ειναι εφικτο ή μπα; Ξερω οτι χερι απο χερι διαφερει αλλα θελω να χω μια εικονα.

 

Στο p8 lite καταφερνω ανετα 1/4 (σε ωρα αναγκης βγαζω και 0.5 δευτερα) και ελπιζω να καταλαβω απο τις απαντησεις σας ποση διαφορα θα χω σε φωτογραφιες χωρις κινηση (οπου σε παιρνει να ριξεις ταχυτητα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Και στο 1/4 ειναι εφικτο να βγει ακουνητη. Ευτυχως, σε ολο το φασμα του iso ο θορυβος ειναι υπο σχετικο ελεγχο. Με αλλα κινητα που ειχα σε ψηλα iso οι φωτος ηταν σα νερομπογιες,ειναι το μοναδικό που εχω δοκιμασει και ακόμη και στο 6400 βλεπονται.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολύ ρόλο το χέρι. Εγώ στο 0.5 δευτερόλεπτο ούτε για πλάκα δεν βγάζω. :lol:

 

Κάποια πραγματάκια τώρα για την Β180 που ακόμη τσεκάρω.

Τουλάχιστον στις φωτογραφίες, δουλεύουν στάνταρ και οι δύο σένσορες ταυτόχρονα στις λύψεις (έγχρωμος, ασπρόμαυρος). Έκανα δοκιμή να καλύψω τον ασπρόμαυρο με το χέρι μου και μου πέταξε άμεσα μήνυμα να βεβαιωθώ ότι δεν καλύπτω και τους δύο φακούς. Το μήνυμα έφευγε όταν έπαιρνα το χέρι μου, ενώ αν επέμενα και το κρατούσα, με έβγαζε από την κάμερα.

Αυτό το αναφέρω για ένα βίντεο που κυκλοφορεί στο youtube ότι καλά και ντε δεν δουλεύει ταυτόχρονα και τους δύο σένσορες και ότι είναι παραμύθια τα σχετικά με σύνθεση λήψεων από τους δύο φακούς. Είναι αλήθεια βέβαια ότι στην Β140 που ήμουν δεν καταλάβαινε τίποτα αν σκέπαζες τον ασπρόμαυρο, πράγμα που δεν ισχύει στην Β180.

Σαφώς καλύτερη μπαταρία. Έχει πάρει τουλάχιστον ένα +10%.

Έχω την αίσθηση όμως ότι έχει χάσει λίγο σε νεύρο. Εβλεπα πιο εύκολα τα 2.5GHz στους μεγάλους πυρήνες, απ' ότι τώρα. Όχι ότι είναι κάτι που ενοχλεί βέβαια αφού το τηλέφωνο είναι ταχύτατο αλλά επειδή το δούλεψα και αρκετό καιρό με την Β140 μου δίνει αυτή την αίσθηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και στο 1/4 ειναι εφικτο να βγει ακουνητη. Ευτυχως, σε ολο το φασμα του iso ο θορυβος ειναι υπο σχετικο ελεγχο. Με αλλα κινητα που ειχα σε ψηλα iso οι φωτος ηταν σα νερομπογιες,ειναι το μοναδικό που εχω δοκιμασει και ακόμη και στο 6400 βλεπονται.

 

Νομιζα οτι εφτανε μεχρι 3200. Καταλαβα λαθος;

 

Fanatikos το ξερω οτι το 0.5 ειναι νιντζα καταστασεις αλλα το χω προπονησει απο την φωτογραφικη μου την RX100. Εγω για 1/8 ρωτησα. Το πας εστω εκει εσυ ή βγαινει ντισκομπαλα που γυριζει :P

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

3200 ειναι το οριο στο manual. Στο αυτοματο παει 6400, το night shot το ανεβαζει πολυ ευκολα εκει. Μεχρι 1/4 βλεπω οτι βγαζω σχετικα ευκολα και επαναλαμβανω οτι ο θορυβος στα ψηλα iso ειναι πολυ λιγος για φωτογραφικη κινητου.
Link to comment
Share on other sites

3200 ειναι το οριο στο manual. Στο αυτοματο παει 6400, το night shot το ανεβαζει πολυ ευκολα εκει. Μεχρι 1/4 βλεπω οτι βγαζω σχετικα ευκολα και επαναλαμβανω οτι ο θορυβος στα ψηλα iso ειναι πολυ λιγος για φωτογραφικη κινητου.

 

Μπορεις να βαλεις ταχυτητα πχ 1/10 και να ειναι αυτοματο το iso οποτε να ανεβει 6400 ? Ή μονο στο πληρως αυτοματο παει εκει;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι εφτανε μεχρι 3200. Καταλαβα λαθος;

 

Fanatikos το ξερω οτι το 0.5 ειναι νιντζα καταστασεις αλλα το χω προπονησει απο την φωτογραφικη μου την RX100. Εγω για 1/8 ρωτησα. Το πας εστω εκει εσυ ή βγαινει ντισκομπαλα που γυριζει :P

 

Ναι εντάξει, μέχρι 1/4 το έχω και εγώ. Από εκεί και πάνω πρέπει να ακουμπάνε κάπου τα κουλά μου αλλιώς φτιάχνω light trails! :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να κανω στο manual βλεπω δεν παει το iso πανω απο 3200,φαίνεται να ειναι κλειδωμενο εκει

 

Edit. Στο night shot δεν παει 6400,βλεπω εχει οριο στις ρυθμίσεις 1600. Στο πληρως αυτοματο σε σκοτεινες σκηνές παει κανονικα 6400.

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να κανω στο manual βλεπω δεν παει το iso πανω απο 3200,φαίνεται να ειναι κλειδωμενο εκει

 

Δεν εχει να βαλεις αυτοματο το iso (πχ αν το περιστρεψεις μετα το iso 100)? Ή καποιο mode τυπου shutter priority? Δυσκολο να μην εχει.

 

Edit: Μολις ειδα video στο youtube. Εχει επιλογη auto στο iso. Τωρα αν εκει επιτρεπει να φτασει σε iso 6400 αγνωστο. Αν καποιος τυχει και το δοκιμασει (πχ ας ανεβασει την ταχυτητα 1/2000, δεν ειναι αναγκη να παει στα σκοταδια :P )

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...