Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, είναι κάτι σαν overboost για να αυξήσει την ευκρίνεια κάτω απο direct ήλιο. Μολις πας σε πιο σκιερό μέρος ξαναγυρνάει στο normal.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το κανει και χωρις το auto brightness τικαρισμενο? υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει? αδερφε ευχαριστω για την απαντηση νομιζα οτι ειχα προβλημα οθονης γιατι ασπριζε πολυ ωρες ωρες τα σκουρα χρωματα αλλα δεν ειχα παρατηρησει οτι το κανει στο εντονο φως
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!Το πηρα τελικα και εγω το κινητακι unbranded τελικα αλλα απο ενα παλικαρι που το ειχε αγγελια και γραφει και εδω μεσα!!!Πρωτα συμπερασματα πολυ θετικα ολα αν και το λογισμικο το ηξερα απο το mate s!!!Ενταξει τι να πω η καμερα ειναι απλα τρομερη!!Και η μπαταρια συγκριτικά με το mate s για πρωτη μερα μου φαίνεται οτι ειναι αρκετα καλυτερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία. Έχω ένα HTC m8 και βγάζω άνετα 4 ώρες sot με τρεις λογαριασμούς να συγχρονιζουν και ανοιχτά δεδομένα 3g και βγάζω μιάμιση μέρα χωρίς φόρτιση. Θεωρώ ότι για 2 χρόνια που έχω το κινητό πάει καλά ακόμα. Το p9 θα μου βγάζει τους ίδιους χρόνους? Πως το βλέπετε? Σκέφτομαι για το δίκαρτο.
Link to comment
Share on other sites

και το κανει και χωρις το auto brightness τικαρισμενο? υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει? αδερφε ευχαριστω για την απαντηση νομιζα οτι ειχα προβλημα οθονης γιατι ασπριζε πολυ ωρες ωρες τα σκουρα χρωματα αλλα δεν ειχα παρατηρησει οτι το κανει στο εντονο φως

http://i.imgur.com/WG59IbZ.png

 

Αυτό εδώ θέλεις το οποίο βρίσκεται στην επιλογές για τους προγραμματιστες

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/WG59IbZ.png

 

Αυτό εδώ θέλεις το οποίο βρίσκεται στην επιλογές για τους προγραμματιστες

ευχαριστω πολυ αδερφε, το δοκιμασα κιολας ενοειται σε μια λαμπα :)

Edited by bili_xatzi
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αδερφε, το δοκιμασα κιολας ενοειται σε μια λαμπα :)

Τπτ να σε καλά!!

Γιατί σε μια λάμπα? Τόσο δύσκολο ήταν να απογειοσεις το σκάφος να βγεις στην τροχιά? :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία. Έχω ένα HTC m8 και βγάζω άνετα 4 ώρες sot με τρεις λογαριασμούς να συγχρονιζουν και ανοιχτά δεδομένα 3g και βγάζω μιάμιση μέρα χωρίς φόρτιση. Θεωρώ ότι για 2 χρόνια που έχω το κινητό πάει καλά ακόμα. Το p9 θα μου βγάζει τους ίδιους χρόνους? Πως το βλέπετε? Σκέφτομαι για το δίκαρτο.

Αυτό που ρωτάς δεν μπορεί κανένας να στο πει. Άλλη χρήση κάνεις εσύ άλλη ο άλλος. Σε άλλα σημεία κινήσε εσύ σε άλλα ο άλλος. Άλλη κατανάλωση έχει το δικαρτο άλλη το μονό.

Σίγουρα έχει καλή μπαταρία αλλά τα όρια ειναι διαφορετικά στον καθένα.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τπτ να σε καλά!!

Γιατί σε μια λάμπα? Τόσο δύσκολο ήταν να απογειοσεις το σκάφος να βγεις στην τροχιά? :p

τωρα που το λες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση σχετικά με την μπαταρία. Έχω ένα HTC m8 και βγάζω άνετα 4 ώρες sot με τρεις λογαριασμούς να συγχρονιζουν και ανοιχτά δεδομένα 3g και βγάζω μιάμιση μέρα χωρίς φόρτιση. Θεωρώ ότι για 2 χρόνια που έχω το κινητό πάει καλά ακόμα. Το p9 θα μου βγάζει τους ίδιους χρόνους? Πως το βλέπετε? Σκέφτομαι για το δίκαρτο.

φιλε η μπαταρια ειναι απιστευτη. εχω μονιμα 90% φωτεινοτητα μονιμα 3g η wifi με συγχρονισμο mail καιρο. και αρκετη χρηση ολη μερα και βγαζω 1μιση μερα στο επιδοσεις και 2 μερες σχεδον στο εξυπνη λειτουργια

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ρωτάς δεν μπορεί κανένας να στο πει. Άλλη χρήση κάνεις εσύ άλλη ο άλλος. Σε άλλα σημεία κινήσε εσύ σε άλλα ο άλλος. Άλλη κατανάλωση έχει το δικαρτο άλλη το μονό.

Σίγουρα έχει καλή μπαταρία αλλά τα όρια ειναι διαφορετικά στον καθένα.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά νομίζω ότι μια σχετική εικόνα μπορώ να την έχω. Δεν μπορεί να υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις με βάση αυτά που κάνω. Αν για παράδειγμα κάποιος παίζει παιχνίδια φαντάζομαι ότι πάνω από 12 ώρες δεν βγάζει. Κάποιος που κάνει παρόμοια πράγματα με μένα θα πρέπει πάνω κάτω να πιάνει τους χρόνους που προανεφερα. Πάντως απ ότι καταλαβαίνω από το νήμα γενικά δεν υπάρχει παράπονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα που το λες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε η μπαταρια ειναι απιστευτη. εχω μονιμα 90% φωτεινοτητα μονιμα 3g η wifi με συγχρονισμο mail καιρο. και αρκετη χρηση ολη μερα και βγαζω 1μιση μερα στο επιδοσεις και 2 μερες σχεδον στο εξυπνη λειτουργια

 

Φαντάζομαι δεν χρησιμοποιείς εφαρμογές τύπου greenify και ότι η χρήση που κάνεις είναι browsing, μουσική και τέτοια γενικά, γιατί αν παίζεις παιχνίδια ας πούμε και πιάνεις τέτοιους χρόνους τότε με τη χρήση που κάνω εγώ θα βγάζω χαλαρά 48ωρο.

Link to comment
Share on other sites

παιχνιδια οχι. αντε αυτες τις μερες να παιζω καμια ωρα την ημερα δοκιμαζοντας το διαφορα για τα γραφικα του. πολυ browsing πολυ viber τηλεφωνα ολη μερα λογω δουλειας και mail. ανετα 2 μερες τη τελευταια φορα που τεσταρα απτο 100% στο 9%.γυρω στις 49 ωρες. και εννοειται τη νυχτα δε το σβηνω. τελοσπαντων η μπαταρια ειναι πανω απο αξιοπρεπεστατη.
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Απορώ μήπως είχα πάρει άλλο p9 εγώ.γιατί τέτοια αυτονομία δεν είδα.

Οχι ότι ήταν άσχημο,όμως κάθε βραδύ το έβαζα στον φορτιστή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά νομίζω ότι μια σχετική εικόνα μπορώ να την έχω. Δεν μπορεί να υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις με βάση αυτά που κάνω. Αν για παράδειγμα κάποιος παίζει παιχνίδια φαντάζομαι ότι πάνω από 12 ώρες δεν βγάζει. Κάποιος που κάνει παρόμοια πράγματα με μένα θα πρέπει πάνω κάτω να πιάνει τους χρόνους που προανεφερα. Πάντως απ ότι καταλαβαίνω από το νήμα γενικά δεν υπάρχει παράπονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φαντάζομαι δεν χρησιμοποιείς εφαρμογές τύπου greenify και ότι η χρήση που κάνεις είναι browsing, μουσική και τέτοια γενικά, γιατί αν παίζεις παιχνίδια ας πούμε και πιάνεις τέτοιους χρόνους τότε με τη χρήση που κάνω εγώ θα βγάζω χαλαρά 48ωρο.

Όχι πραγματικά έχει σημασία τι χρήση κάνεις

Πχ με το s6 edge πάνω από 2.5 ώρες οθόνη δεν έβγαζα και έκανα και δύο ώρες φόρτιση την μέρα περίπου 3 ώρες και κάτι ψιλά βγάζω με το p9 και πάλι δύο φορές φορτιστή την μέρα

Με το m8 που είχα παλιότερα και εκεί δύο ώρες και κάτι ψιλά

Εδώ με το Mate 8 βγάζω με ζόρι 5 ώρες και οριακά μια μέρα ενώ άλλοι βγάζουν διπλάσια και με κάποια κινητά τριπλασια αυτονομία

 

Πχ χρήση μου είναι

4g μόνιμα

100% manual φωτισμός οθόνης

Όλα ανοιχτά

Browsing και φώτο + κάνα video

 

+ μόνιμα βραζουν συσκευές

 

 

Για αυτό λέω άλλη χρήση κάνει ένας άλλη κάνει ο άλλος

 

 

Καλά για παιχνίδια δεν το συζητάμε κανένα από όσα ανέφερα εκτός από το Mate δεν βγάζουν πάνω από 2 ώρες βαρύ gaming με 100% φωτισμό, δλδ το παίρνεις το κινητό με 100% πας παίζεις βαρύ game με τέρμα το φως και ουαλα σε 2 ώρες κλείνει η συσκευή

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

6 ωρο βγαζω, αλλα φωτεινοτητα στη μεση και κατω γιατι πονανε τα ματια μου, και κυριως wifi. Με δεδομενα κανα 4ωρο-5ωρο. Οπως και να εχει, το τηλεφωνο παντα το φορτιζω το βραδυ, ακομα και 80% να εχει. Κατα τη διαρκεια της ημερα ομως, δεν μπορω να φανταστω σημειο που χρειαστηκε να το φορτησω. Μονο αμα ημουν στο 40πχ στο σπιτι, ηξερα οτι θα βγω, και το εβαζα να φορτισει μεχρι να φυγω.

 

 

Η μπαταρια ειναι απο τα δυνατα χαρ/κα της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

6 ωρο βγαζω, αλλα φωτεινοτητα στη μεση και κατω γιατι πονανε τα ματια μου, και κυριως wifi. Με δεδομενα κανα 4ωρο-5ωρο. Οπως και να εχει, το τηλεφωνο παντα το φορτιζω το βραδυ, ακομα και 80% να εχει. Κατα τη διαρκεια της ημερα ομως, δεν μπορω να φανταστω σημειο που χρειαστηκε να το φορτησω. Μονο αμα ημουν στο 40πχ στο σπιτι, ηξερα οτι θα βγω, και το εβαζα να φορτισει μεχρι να φυγω.

 

 

Η μπαταρια ειναι απο τα δυνατα χαρ/κα της συσκευης.

 

+100 μολις απέδειξες αυτό που είπα και ποιο πριν.... ανάλογα με την χριση... 2 ωρες sot δικιάς μου χρήσης και δυο φορτίσεις την μέρα είναι 6 ώρες δικιάς σου χρήσης

 

για αυτο ολα ειναι αναλογα με την χριση

 

το μοναδικο κινητό το οποιο στα χερια μου αποδίδει καλα οτι και να του κανω ειναι mate 8 (και σε ενα βαθμο και το s7 edge) αλλα και τα δυο ειναι παντοφλαρες σε μεγεθος με το π μεγαλο

Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνω οτι ειναι πολυ δυσκολο να εχεις μια εκτιμηση για το πως θα συμπεριφερεται η μπαταρια. Γιαυτο και οταν με ρωτανε φιλοι-γνωστοι την γνωμη μου για την μπαταρια σε τηλεφωνα, παντα τους λεω εξαρταται την χρηση που θα του κανουν. Εκτος αμα μιλαμε για τηλεφωνα οπως το S6 Edge, που η μπαταρια του ηταν απαραδεκτη οπως και να εχει. Εβγαζα ενα 3ωρο sot.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το ψάχνετε. Η χρήση που κάνει ο καθένας μας είναι σχεδόν μοναδική. Οι παράγοντες ειναι παρα πολλοί και κάποιοι απο αυτούς επηρεάζουν σε μέγιστο βαθμό την μπαταρία.

Γι' αυτό και ο Ταξιδιώτης λέει αυτό που λέει. Γι' αυτό και Ντέμης λέει για 3ωρα και πάει λέγοντας.

Ενα απλό παράδειγμα που πολλοί δεν το υπολογίζουν και όμως έχει σοβαρό αντίκτυπο στην μπαταρία. Έχει την ίδια κατανάλωση το κινητό σε μια ωρα συνεχούς ομιλίας όταν είναι σταθερό σε ενα σημείο (πχ γραφείο) ή όταν είναι εκείνη την ώρα σε συνεχή κίνηση (πχ κάποιος επαγγελματίας, φορτιγατζης κλπ)? Φανταστείτε τώρα αυτός που μιλάει απο το γραφείο να έχει φουλ σήμα και να το έχει βάλει σε 2g, ενώ ο φίλος που κινήται το έχει ελεύθερο γιατί πρέπει να μιλήσει και επομένως το κινητό θα ψάχνει συνεχώς για γειτονικές κυψέλες, καλύτερο σήμα, 2g/3g κλπ.

Μιλάμε για σκότωμα τώρα! Κανείς τους δεν παίζει παιχνίδι, ουτε σερφαρει ουτε τίποτα. Μια ωρα μιλησε ο ενας, μια ωρα μιλησε και ο αλλος. Και όμως υπάρχει τεράστια διαφορά στην κατανάλωση. Να μην βάλω και κερασάκι τώρα, για αυτόματη φωτεινότητα (στο ήλιο ο ένας με το τηλέφωνο στο παρμπρίζ και ο άλλος στον εσωτερικό χώρο).

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, είναι αρκετά καλή η μπαταρία του, στο άνω όριο του μέσου όρου. Δεν θα προβληματίσει συνήθως παρά μόνον κάτω απο αρκετά extreme καταστάσεις.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/WG59IbZ.png

 

Αυτό εδώ θέλεις το οποίο βρίσκεται στην επιλογές για τους προγραμματιστες

 

Που βρισκουμε τις "Επιλογες για προγραμματιστες";

Link to comment
Share on other sites

πας στξς ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-και πατας 5 φορες πανω στον αριθμο εκδοσης
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

πας στξς ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-και πατας 5 φορες πανω στον αριθμο εκδοσης

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να μου βγαζει τις ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος απο βαιμπερ η μεσεντζερ η μυνημα αλλα οχι πανω διπλα στο παροχο.
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...