Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο του χρόνου, καλά να ήμαστε.....

Για Άνοιξη το βλέπω αλλά και λίγο νωρίτερα ίσως, Φλεβάρη. Εκεί βλέπω να παίζει.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα screen protector δεν εχει βγει κατι καλο; Τοσοι μηνες εχουν περασει...!!!

Και γω ενδιαφέρομαι για tempered glass, αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι ας μου πει :)

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πιστεύω να βγει. Κάτι της προκοπής εννοώ.

Υπάρχουν αυτά

Και βέβαια οι κλασσικές ζελατινες, που αν πάμε σε κάτι επώνυμο (πχ spigen) είναι αρκετά καλές. Tempered glass δεν είναι αλλά είναι καλές.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά του κινητού από skroutz. Βλέπω ότι κυκλοφορούν πολλά branded, οπότε μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο κατάστημα μέσω πμ;

 

Επίσης, υπάρχει κάποια άλλη διαφορά του dual με το απλό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πιστεύω να βγει. Κάτι της προκοπής εννοώ.

Υπάρχουν αυτά

Και βέβαια οι κλασσικές ζελατινες, που αν πάμε σε κάτι επώνυμο (πχ spigen) είναι αρκετά καλές. Tempered glass δεν είναι αλλά είναι καλές.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Έβαλα αυτή την βλακεία για υγρό για να το δοκιμάσω επειδή μου έσπαγε τα νεύρα το τζαμάκι,αλλά μετά από κάποιες μέρες είδα ότι έχει κάνει 2 πολύ μικρές γρατσουνιές στην οθόνη!!!Ξεχασα να το αναφέρω να μην το βάλει κανένας και την πατήσει όπως εγώ!!!Εγω κατέληξα παλι σε τζαμάκι και ας μην πιάνει όλη την οθόνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το λόγο και μόνο δεν το παίρνω ξανά είχα το plus 3 μήνες πριν μου το κλέψουν, τζαμακι δεν είχα βρει (κάτι σωστό τουλάχιστον) και το είχα έτσι.. Σε 3 μήνες γρατζουνιες είχα άπειρες.... Ακόμη θυμάμαι εποχή με το htc desire κλπ δύο χρόνια γυμνό κινητό ούτε μια γρατζουνια και τώρα.. Έχουν γίνει ποιο μαλακά και από το χαρτί
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτή την βλακεία για υγρό για να το δοκιμάσω επειδή μου έσπαγε τα νεύρα το τζαμάκι,αλλά μετά από κάποιες μέρες είδα ότι έχει κάνει 2 πολύ μικρές γρατσουνιές στην οθόνη!!!Ξεχασα να το αναφέρω να μην το βάλει κανένας και την πατήσει όπως εγώ!!!Εγω κατέληξα παλι σε τζαμάκι και ας μην πιάνει όλη την οθόνη!!!

Ωχ! Άρα μένουν μόνον οι ζελατίνες για μένα.

Σαφώς τα γυαλιά είναι ανώτερα αλλά δεν μπορώ να βλέπω αυτό το χάλι γύρω - γύρω.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει τη συσκευη μαζι με τη θηκη book την original μπορει να μου πει αν εμφανιζει το παραθυρακι ολα τα notifications εκτος απο των μηνυματων?και αν ναι πως το ρυθμιζεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος της συσκευης 2 μηνες περιπου αγορασμενη απο σκρουτζ unbranded open Europe. Το δουλεψα με εκδοση 170 και 182 τωρα 20 μερες περιπου, δεν εχω τπτ αρνητικο να πω, δεν εχω βρει καποιο bug, πρωτη φορα δεν νιωθω lag σε κινητο και εχω δουλεψει διαφορες ναβαρχιδες, κλησεις, social, παιχνιδια, βιντεο, μουσικη, wifi, gps, σημα ολα αψογα χωρις κοληματα overheating και τετοια. Το led πολυ εξυπνο τελικα που το εβαλαν μεσα στο ηχειο γιατι το βλεπεις και με κλειστη flip cover θηκη, το μονο που δεν μου πολυ αρεσει με τη θηκη ειναι οτι δεν εχει επιλογες για το παραθυρο, παρα μονο ωρα, καιρο, αναπ και μνμ ολες οι αλλες ειδοποιησεις δεν φενοντε αν δεν ανοιξεις το πορτακι. Πρωτη φορα πηρα συσκευη περα απο τα γνωστα brand και εχω να πω οτι δεν ξαναγυριζω πισω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και Καλη εβδομαδα.

Ειμαι κατοχος της συσκευης απο τον Ιουνιο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Απλα εχω ενα θεματακι με το wifi.

Αργει λιγο να συνδεθει , ακομα και σε γνωστο δικτυο πχ αυτο του σπιτιου μου ή του γραφειου. Το συγκρινω με το iphone 5s της συζηγου μου το οποιο συνδεεται σχεδον αμεσως. Υπαρχει καποια ρυθμιση ή θα πρεπει να συμβιβαστω με το θεματακι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πόσο αργεί δηλαδή? Κάνει παραπάνω από 2-3 δευτερόλεπτα?

Υπόψιν ότι παίζει ρόλο και το πόσο είναι φορτωμένο την δεδομένη στιγμή το ρούτερ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πόσο αργεί δηλαδή? Κάνει παραπάνω από 2-3 δευτερόλεπτα?

Υπόψιν ότι παίζει ρόλο και το πόσο είναι φορτωμένο την δεδομένη στιγμή το ρούτερ.

 

Τις περισσοτερες φορες κανει παραπανω απο 2-3".

Στο ρουτερ συνδεδεμενα Η/Υ ενσυρματα και τηλεφωνο.

Παντως το iphone σχεδον αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω κάποια από τα παρακάτω:

1. http://amzn.to/2fDV7IE - Ultimate shield

2. http://amzn.to/2fDVNxJ - Υοοtech

3. http://amzn.to/2fDPFpl - Nilkin

4. http://amzn.to/2fDVenP - Lizimandu ( :lol: )

5. http://amzn.to/2fDR4MH - Gorilla Tech

Αν έχει κάποιος να προκρίνει ένα από τα παραπάνω, ας μου πει :)

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσοτερες φορες κανει παραπανω απο 2-3".

Στο ρουτερ συνδεδεμενα Η/Υ ενσυρματα και τηλεφωνο.

Παντως το iphone σχεδον αμεσως.

Συνήθως στα 2-3 δευτερόλεπτα έχει συνδεθεί το δικό μου. Πολύ σπάνια θα αργήσει και το πιθανότερο τότε είναι να μην μπορεί να συνδεθεί καν. Αν συμβεί κάτι τέτοιο το λύνω με restart του ρούτερ. Όπερ σημαίνει ότι κάτι γίνεται την δεδομένη στιγμή με το ρούτερ μου και δεν ευθύνεται το κινητό.

Αυτό όμως, όπως είπα, γίνεται πολύ σπάνια. Δεν θυμάμαι πότε μου το έχει κάνει τελευταία φορά.:rolleyes:

 

Τώρα βέβαια αν συζητάμε για μεγάλους χρόνους (π.χ. 2-3 λεπτά) τότε πιθανά κάτι να γίνεται.

Από σήμα (λήψη) πως είναι? Τι λέει? Έχεις αποσυνδέσεις?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα 2-3 δευτερόλεπτα έχει συνδεθεί το δικό μου. Πολύ σπάνια θα αργήσει και το πιθανότερο τότε είναι να μην μπορεί να συνδεθεί καν. Αν συμβεί κάτι τέτοιο το λύνω με restart του ρούτερ. Όπερ σημαίνει ότι κάτι γίνεται την δεδομένη στιγμή με το ρούτερ μου και δεν ευθύνεται το κινητό.

Αυτό όμως, όπως είπα, γίνεται πολύ σπάνια. Δεν θυμάμαι πότε μου το έχει κάνει τελευταία φορά.:rolleyes:

 

Τώρα βέβαια αν συζητάμε για μεγάλους χρόνους (π.χ. 2-3 λεπτά) τότε πιθανά κάτι να γίνεται.

Από σήμα (λήψη) πως είναι? Τι λέει? Έχεις αποσυνδέσεις?

 

Πολυ πιθανον να φταιει και το ρουτερ μου. Θα δοκιμασω και με το καινουργιο που θα μου αποσταλει και θα δω.

Για μεγαλους χρονους που λες, δεν εχει καθυστερήσει τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει το ρουτερ σου φιλε μου. Και εγω το ιδιο προβλημα εχω με το τηλεφωνο σε ολα τα wifi. Σχολη, σπιτι, γειτονα, γυμναστηριο κλπ κλπ. Παντα αργει να συνδεθει. Δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι. Σε σημειο που πολλες φορες ανοιγω τα δεδομενα για να δω κατι, γιατι βαριεμαι να περιμενω να μπει στο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Έκατσα μέτρια πόση ώρα κάνει να μπει στο wifi, σε 4 διαφορετικά δυκτια σε όλα τα ίδια 4 Δευτέρα (σύνδεση + να πάρει ip), λιγότερο δεν είδα ούτε περισσότερο (βασικά την ίδια ώρα με το 5se)

Απλά στο ios αλλιώς δουλεύει το connection manager δείχνει συνδεδεμένο όταν κάνει την σύνδεση ενώ στο Android δείχνει συνδεδεμένο όταν κάνει σύνδεση και πάρει και την ip)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητάτε περί συνδεσημότητας σε δίκτυα, εγώ έχω ενα αλλό πρόβλημα το οποίο προκύπτει που και που. Ενώ τα δεδομένα κινητής δείχνουν οτι έχω 4g ή H/H+, το κινητό μοιάζει σαν να μην έχει ιντερνετ. Δεν ανοιγουν οι σελίδες καθώς είτε θα μου πετάξει παράθυρο οτι δεν είναι συνδεδεμένο είτε θα αργεί πάρα πολύ ώρα θα φορτώσει η σελίδα.Το συγκεκριμένο πρόβλημα το είχα και με το S4 (το δικαιολογούσα λόγω της σχεδόν 3ετίας χρήσης αλλά και υπερβολικής χρήσης τους τελευταίους μήνες λόγω στρατού), όπως και με ένα J3 2016 το οποίο χρησιμοποιούσα προσωρινά πριν αγοράσω το P9.
Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω κάποια από τα παρακάτω:

1. http://amzn.to/2fDV7IE - Ultimate shield

2. http://amzn.to/2fDVNxJ - Υοοtech

3. http://amzn.to/2fDPFpl - Nilkin

4. http://amzn.to/2fDVenP - Lizimandu ( :lol: )

5. http://amzn.to/2fDR4MH - Gorilla Tech

Αν έχει κάποιος να προκρίνει ένα από τα παραπάνω, ας μου πει :)

 

Έχω δοκιμάσει το ultimate shield της οποίας τα tempered glass στα υπολοιπα κινητά είναι κορυφαία , στο p9 όμως δεν είχαν σωστή απόκριση τα κουμπιά στην περιφέρεια της οθόνης.Το nilkin όμως με το μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω ήταν πάρα πολύ καλό και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητάτε περί συνδεσημότητας σε δίκτυα, εγώ έχω ενα αλλό πρόβλημα το οποίο προκύπτει που και που. Ενώ τα δεδομένα κινητής δείχνουν οτι έχω 4g ή H/H+, το κινητό μοιάζει σαν να μην έχει ιντερνετ. Δεν ανοιγουν οι σελίδες καθώς είτε θα μου πετάξει παράθυρο οτι δεν είναι συνδεδεμένο είτε θα αργεί πάρα πολύ ώρα θα φορτώσει η σελίδα.Το συγκεκριμένο πρόβλημα το είχα και με το S4 (το δικαιολογούσα λόγω της σχεδόν 3ετίας χρήσης αλλά και υπερβολικής χρήσης τους τελευταίους μήνες λόγω στρατού), όπως και με ένα J3 2016 το οποίο χρησιμοποιούσα προσωρινά πριν αγοράσω το P9.

Κάρτα αλλαχτικε ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά. Περίεργο όλο αυτό με τα data, WiFi και μη.

Το κινητό πραγματικά είναι υπόδειγμα λειτουργίας όσον αφορά τους πομποδέκτες του. Έχει τρομερή λήψη ή οποία μάλιστα είναι και αληθινή. Ποτέ δεν μου έχει δείξει fake πράγματα.

Νομίζω οτι το έχω ξαναγράψει οτι μιλούσα απο ενα υπόγειο και όταν τελειωσα την κλήση τα παιδιά του συνεργείου που ηταν μαζί μου με ρωτούσαν απορημένα αν μιλουσα κανονικά. Κανένα απο τα κινητά τους δεν είχε σήμα (!!!!!!)

Το κινητό είναι απίστευτο σ' αυτό το κομμάτι. Όσο για το WiFi πραγματικά αυτοί είναι οι χρόνοι του, 2-3 δευτερόλεπτα, άντε 4 πες. Τίποτα περισσότερο.

Το δε BT του σε συνεργασία με ενα plantronics legend είναι υποδειγματικό. Αποσυνδεσεις ουτε για δείγμα, μεγάλη εμβέλεια και αν το παρακανω και αποσυνδεθεί, με το που πλησιασω κατευθείαν connection.

Αν είχε ραδιόφωνο και φωτογραφική με ois θα ήταν απλά το τέλειο για μένα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...