Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Όλα ωραία και καλά, το AppStore τρώει κάτι φρίκες όμως άλλο πράγμα. Μια φορά τη μέρα τουλάχιστον ενώ το βάζω να ψάξει κάτι δεν αντιδράει καθόλου, ενώ κάθε τόσο που κατεβάζω μια εφαρμογή γράφει σε αναμονή και δεν κάνει τίποτα, εμποδίζοντας με να κατεβάσω οτιδήποτε. Κι αυτό φτιάχνει μόνο με επανεκκίνηση. Κρίμα...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά, το AppStore τρώει κάτι φρίκες όμως άλλο πράγμα. Μια φορά τη μέρα τουλάχιστον ενώ το βάζω να ψάξει κάτι δεν αντιδράει καθόλου, ενώ κάθε τόσο που κατεβάζω μια εφαρμογή γράφει σε αναμονή και δεν κάνει τίποτα, εμποδίζοντας με να κατεβάσω οτιδήποτε. Κι αυτό φτιάχνει μόνο με επανεκκίνηση. Κρίμα...

 

Μπορεί να οφείλεται στους servers του app store. Είχα κι εγώ παρόμοια προβλήματα παλιότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ του iPhone SE. Εσείς έχετε πρόβλημα με το σήμα και γενικά με την ποιότητα κλήσεων;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νέος κάτοχος και εγώ του iPhone SE. Εσείς έχετε πρόβλημα με το σήμα και γενικά με την ποιότητα κλήσεων;

 

Κανένα πρόβλημα σε συσκευή κοντινού μου προσώπου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2.5 χρόνια με 5ίντση οθόνη λέτε να μου κακοφανεί πολύ αν γυρίσω εδώ; :p ακούω τα καλύτερα για το κινητό και επειδή θέλω να επιστρέψω και σε ios αλλά το κασέ δεν φτάνει για 6s το γλυκοκοιτάζω...

btw από θερμοκρασίες πώς πάει παίδες;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2.5 χρόνια με 5ίντση οθόνη λέτε να μου κακοφανεί πολύ αν γυρίσω εδώ; :p ακούω τα καλύτερα για το κινητό και επειδή θέλω να επιστρέψω και σε ios αλλά το κασέ δεν φτάνει για 6s το γλυκοκοιτάζω...

btw από θερμοκρασίες πώς πάει παίδες;

 

Δεν ζεστάθηκε ποτέ και με βαριά χρήση. Εγώ είχα 6 ίντσες κινητό και ήρθα τώρα εδώ αμέσως το συνηθίζεις άμα σε αρέσει το iOS.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2.5 χρόνια με 5ίντση οθόνη λέτε να μου κακοφανεί πολύ αν γυρίσω εδώ; :p ακούω τα καλύτερα για το κινητό και επειδή θέλω να επιστρέψω και σε ios αλλά το κασέ δεν φτάνει για 6s το γλυκοκοιτάζω...

btw από θερμοκρασίες πώς πάει παίδες;

 

Το συνηθίζεις γρήγορα. Μετά πως φεύγεις ειναι πάλι. Εγώ έχω το 5s, θέλω να πάω σε 6s και το σκέφτομαι καιρό τώρα. Δεν μπορώ να πάρω την απόφαση. Βολεύει αρκετά αυτό το μέγεθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2.5 χρόνια με 5ίντση οθόνη λέτε να μου κακοφανεί πολύ αν γυρίσω εδώ; :p ακούω τα καλύτερα για το κινητό και επειδή θέλω να επιστρέψω και σε ios αλλά το κασέ δεν φτάνει για 6s το γλυκοκοιτάζω...

btw από θερμοκρασίες πώς πάει παίδες;

Όλα είναι θέμα χρήσης. Εγώ ας πούμε δεν δουλεύω πολύ στον browser. Δε βλέπω ταινίες παρά χρησιμοποιώ το κινητό που και που όταν κάνω μπάνιο για να παίζει κανένα βίντεο στο YouTube. Δεν επεξεργάζομαι αρχεία (που βασικά είναι αστείο να το κάνεις συστηματικά στο κινητό). Για μένα το κινητό είναι συσκευή επικοινωνίας, μουσικής και καλή φωτογραφική. Στα 2 από τα τρία είμαστε καλά. Στη μουσική θα ήθελα λίγο ακόμα ένταση, αλλά δε βαριέσαι. Δεν ακούγεται και σιγά. Και η χρήση μικρής συσκευής είναι σαφώς πιο άνετη από τα τούβλα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ του iPhone SE. Εσείς έχετε πρόβλημα με το σήμα και γενικά με την ποιότητα κλήσεων;

Ανάλογα.. Σε σχέση με άλλα iPhone είναι στα ίδια επίπεδα, τώρα αν πας να το συνγρινεις με κάποια συσκευή με δύο κεραίες τότε ναι αλλά αυτό είναι αλλού παπά το ευαγγέλιο

Link to comment
Share on other sites

Ως νέος κάτοχος και εγώ απο Παρασκευή, μέχρι στιγμή τουλάχιστον, δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με το σήμα ή την ποιότητα κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Με το σήμα κανένα πρόβλημα. Το Wi-Fi είναι λίγο πιο αδύναμο από το HTC μου. Μικρή διαφορά αλλά αισθητή.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημα μου ειναι ότι όταν κάνω κλήση ή δέχομαι κλήσεις ενώ έχω 3G ή 4g με πάει σε 2g μέχρι να τελειώσει η κλήση και η ποιότητα της ειναι άθλια πράγμα πολύ λογικό. Έχω cosmote και δεν είχα ποτέ πρόβλημα πριν με αλλά τηλ ακόμη και iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημα μου ειναι ότι όταν κάνω κλήση ή δέχομαι κλήσεις ενώ έχω 3G ή 4g με πάει σε 2g μέχρι να τελειώσει η κλήση και η ποιότητα της ειναι άθλια πράγμα πολύ λογικό. Έχω cosmote και δεν είχα ποτέ πρόβλημα πριν με αλλά τηλ ακόμη και iPhone.

Προφανώς κεραία στην περιοχή σου δεν υποστηρίζει voice over 4g/3g

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κεραία στην περιοχή σου δεν υποστηρίζει voice over 4g/3g

 

Αποκλείεται γιατί ξαναλέω έχω δοκιμάσει πολλά τηλέφωνα και επιπλέον δεν είμαι μόνο σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Έκανα τώρα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται γιατί ξαναλέω έχω δοκιμάσει πολλά τηλέφωνα και επιπλέον δεν είμαι μόνο σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Έκανα τώρα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και βλέπουμε.

Αν τπτ κάνε restore την συσκευή από το iTunes και set as new, αν και πάλι τπτ τότε network ic έχει θέμα και πας για εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια σημείωση, το 4G δεν υποστηρίζει φωνή οπότε πάντα πέφτει είτε σε 3G είτε σε 2G είτε σε καθόλου κάλυψη αν στην περιοχή δεν υπάρχει καλή κάλυψη. Για παράδειγμα στο Ελληνικό που μένω επειδή δεν έχω καθόλου καλό σήμα με την cosmote όταν είμαι σε 4G πάντα μου ρίχνει εντελώς την κάλυψη όταν μιλάω στο τηλέφωνο και δεν έχω δεδομένα εκείνη την στιγμή.

 

Οπότε πιο πολύ μου κάνει για θέμα με την κάλυψη στο συγκεκριμένο σημείο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iphone 6S or SE

 

Καλησπέρα σε όλους! Μιας και έχω ξεμείνει εδώ και πολύ καιρό με ένα iPhone 4s που οδεύει να κλείσει 5ετια πλέον! Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο νέο! Θέλω τα φώτα σας! Αρχικά θέλω το 6S plus 64 Gb και μου βγαίνει με επιδότηση στα 700 ευρώ! Όμως το 7αρι κοντοζυγώνει! Μετά το σκέτο το 6S και το 6 plus 64αρια τα βρίσκω 600 ευρώ και το 6αρι 64αρι 500! Η αρχική μου σκέψη είναι το 6s plus αλλά λόγω της τιμής και της ελεύσης του 7 κολλάω! Μετά βρίσκω σε προσφορά το SE 64 στα 295 και το 16αρι στα 195! Το παλιό πλέον 5S το βρίσκω 40 ευρώ το 16αρι αλλά δεν έχει κομμάτια!

 

 

 

Ποιο μου προτείνετε να πάρω ! Να πω την αλήθεια άμα πάρω το 5S 16αρι (αν το βρω λόγω πολύ χαμηλής διαθεσιμότητας) θα πάρω νέο κινητό σε 1 χρόνο ενώ με το SE (64αρι καλύτερα) θα το κρατήσω 2-3 χρόνια! Τι λέτε να περιμένω το 7 ή να πάρω το SE να τελειώνω και βλέπουμε πιο μετά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να περιμενεις!! ειναι πολυ κοντα η παρουσιαση!! οποτε μετα αποφασιζεις + οτι θα πεσουν και λιγο οι τιμες με το νεο μοντελο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά βρίσκω σε προσφορά το SE 64 στα 295 και το 16αρι στα 195! Το παλιό πλέον 5S το βρίσκω 40 ευρώ το 16αρι αλλά δεν έχει κομμάτια!

 

Που τα βρίσκεις αυτά αν επιτρέπεται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά πλέον με το κινητό που είχε πρόβλημα με την ποιότητα κλήσεων καθώς γύριζε μόνο του σε 2g χωρίς λόγο. Μετά από την επαναφορά δικτύου που το έκανα δεν έχω κανένα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα χρήσης. Εγώ ας πούμε δεν δουλεύω πολύ στον browser. Δε βλέπω ταινίες παρά χρησιμοποιώ το κινητό που και που όταν κάνω μπάνιο για να παίζει κανένα βίντεο στο YouTube. Δεν επεξεργάζομαι αρχεία (που βασικά είναι αστείο να το κάνεις συστηματικά στο κινητό). Για μένα το κινητό είναι συσκευή επικοινωνίας, μουσικής και καλή φωτογραφική. Στα 2 από τα τρία είμαστε καλά. Στη μουσική θα ήθελα λίγο ακόμα ένταση, αλλά δε βαριέσαι. Δεν ακούγεται και σιγά. Και η χρήση μικρής συσκευής είναι σαφώς πιο άνετη από τα τούβλα.

 

Θα σου προτείνα να μην παίρνεις το κινητό μαζί σου όταν κάνεις μπάνιο εκτός και εάν κάνεις με κρύο νερό ή με ανοιχτή πόρτα.εναλλακτικά τάπωνε το 3,5jack και την υποδοχή φόρτισης-δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ενδιαφέρομαι για την αγορά του SE.Είμαι ανάμεσα στο 64 GB από skroutz και στα 16 GB από κανονικό μαγαζί.Θα υπάρξει κάποιο θέμα με την συσκευή από το skroutz? Έχω διαβάσει ότι τα κινητά του πουλάνε είναι ανακατασκευασμένα. Και κάτι ακόμα επειδή η αγορά θα γίνει τέλος αυγούστου αξίζει αν περιμένω μέχρ την ανακοίνωση του iphone 7 μπας και πέσουν οι τιμές στα υπάρχοντα? Και αν ναι,για τι πτώση μιλάμε και σε πόσο χρονικό διάστημα μετά την ανακοίνωση του νέου κινητού? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. :) :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...