Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει μεταβεί κάποιος από συσκευή με μεγαλυτερη οθονη του SE, στο SE;

Εάν ναι, πώς του φάνηκε;:)

Τώρα τελευταια εχω πεθυμησει το μεγεθος του 5αριου και απο το 6 λεω να παω στο SE!

Το έχει πάθει και άλλος αυτό;:p

 

Αυτό μόνο εσύ το ξέρεις. Είχα το 6s για ένα μήνα περίπου, πήρα το SE για φίλο και το είχα λίγες μέρες ,αλλά δεν μπόρεσα να το συνηθίσω κι έτσι δεν θα προβώ σε ανταλλαγή με το G4 που σκεφτόμουν. Ναι μεν είναι μια τέλεια αναβάθμιση για κάποιον που έχει το 5άρι ή για κάποιον με 4άρι που θέλει μικρή οθόνη και ίσως να είχα διαφορετική γνώμη αν είχα ένα tablet και το χα μόνο για κλήσεις, αλλά το μέγεθος της οθόνης δεν με βόλεψε καθόλου. Για browsing, social etc είναι μια χαρά, αλλά ενώ έχει τη δύναμη να τρέξει πολύ καλά τα παιχνίδια, η οθόνη άρχισε να με κουράζει μετά από λίγο (όταν στο 6άρι ήμουν κομπλέ).

 

Όποιος το σκέφτεται, δεν έχει λόγο να το σκέφτεται, είναι το απόλυτο iPhone σε αυτές τις ίντσες . :p :D

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

εχω τωρα επηδοτηση και σκεφτομουνα για αλαγη συσκευης. ειμαι κατοχος iphone 4s και ελεγα να παω σε 6s αλλα και το SE βλεπω ειναι πολυ δυνατο και εχει και πιο χαμηλη τιμη. τι λετε παιδια αξιζει το σε οσοι το εχετε? απο wifi εχει τιποτα θεματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέματα δεν έχει, η συσκευή είναι εξίσου άψογη με τις υπόλοιπες, η επιλογή σου εξαρτάται καθαρά από το τι μέγεθος οθόνης προτιμάς και σε βολεύει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω τωρα επηδοτηση και σκεφτομουνα για αλαγη συσκευης. ειμαι κατοχος iphone 4s και ελεγα να παω σε 6s αλλα και το SE βλεπω ειναι πολυ δυνατο και εχει και πιο χαμηλη τιμη. τι λετε παιδια αξιζει το σε οσοι το εχετε? απο wifi εχει τιποτα θεματα?

 

Εντάξει είπαμε είναι καλό αλλά όχι και να το συγκρίνουμε με το 6s

Έχει εσωτερικά παλαιότερες τεχνολογίες

Στις 4 ίντσες οθόνη είναι κινηταρα δεν μπορεί κάποιος να πει κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα, 'έχω ένα 4s και σκέπτομαι να πάω στο SE. Αξίζει ?

 

Εννοείται οτι αξίζει... δεν τίθεται καν θέμα προς συζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, 'έχω ένα 4s και σκέπτομαι να πάω στο SE. Αξίζει ?

 

Ανάλογα πως το σκέφτεσαι.

Αν σε καλύπτει το μέγεθος την συσκευής και της οθόνης ναι μεν αξίζει αλλά είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή της συσκευής. Με 450€ παίρνεις όπως και να το κάνουμε τεχνολογικά καλύτερες συσκευές.

Παρόλα αυτά είναι καλη η συσκευή και θα σε βγάλει άνετα 3 χρονια χωρίς προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

 

Το είδα κι εγώ. Έτσι πουλάω κι εγώ.

Παιδιά οποίος προλάβει.

Πωλείται iPhone 6 64gb 300€

(Μη διαθέσιμο)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν πρόλαβα την προσφορά του Γερμανου (πριν 15 μέρες περίπου) για το 5s που είχα κάποτε και που το έδωσα στο γιο μου και που του έκλεψαν (...) και βρήκα ένα SE στα 399 . Δεν το πήρα... Ήταν ροζ ...Το βρήκα στο πλαισιο με 36 άτοκες και το πήρα στο χρώμα που ήθελα (silver) . Εντυπώσεις άριστες . Του έβαλα και "λίγο" mobile internet 3g και πάει σχετικά γρήγορα . Βέβαια τις απαιτήσεις μου τις καλύπτει το 5s , αλλά είπαμε ... Το βασικό είναι οτι χωράει σε μια θήκη στο αυτοκίνητο και δεν το ψάχνω απο δω κι απο κει .Και φυσικά δεν έχει αυτά τα soft keys που τα πάταγα συνέχεια κατα λάθος :)

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα την προσφορά του Γερμανου (πριν 15 μέρες περίπου) για το 5s που είχα κάποτε και που το έδωσα στο γιο μου και που του έκλεψαν (...) και βρήκα ένα SE στα 399 . Δεν το πήρα... Ήταν ροζ ...Το βρήκα στο πλαισιο με 36 άτοκες και το πήρα στο χρώμα που ήθελα (silver) . Εντυπώσεις άριστες . Του έβαλα και "λίγο" mobile internet 3g και πάει σχετικά γρήγορα . Βέβαια τις απαιτήσεις μου τις καλύπτει το 5s , αλλά είπαμε ... Το βασικό είναι οτι χωράει σε μια θήκη στο αυτοκίνητο και δεν το ψάχνω απο δω κι απο κει .Και φυσικά δεν έχει αυτά τα soft keys που τα πάταγα συνέχεια κατα λάθος :)

 

Εγώ πρόλαβα την προσφορά του 5s

Το se ήταν όντως ροζ

Νομίζω είναι πολλά για μια συσκευή αυτού του τύπου τα 460 που το έχουν τώρα

Το 5s είναι ένα κλικ σε ταχύτητα πιο αργό από το 6αρι πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια κλήση που δέχθηκα , όταν τερματίστηκε μου εμφάνισε αυτή την οθόνη και δεν λειτουργούσαν οι touch επιλογές :

http://i1339.photobucket.com/albums/o706/mcvarfis/Mobile%20Uploads/image_zps2rdrfgkt.png

Λειτουργούσαν όμως τα hard keys κι έτσι έκανα restert . Απο τότε δεν μου το ξαναέκανε (αφού δοκίμασα 2-3 κλήσεις )

 

Καμμιά ιδέα για το τί μπορεί να είναι ;

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Υ.Γ. sorry για τη μεγάλη φωτο αλλά γράφω απο ταμπλετ και δεν ξέρω πώς να την κάνω πιο μικρή ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια κλήση που δέχθηκα , όταν τερματίστηκε μου εμφάνισε αυτή την οθόνη και δεν λειτουργούσαν οι touch επιλογές :

http://i1339.photobucket.com/albums/o706/mcvarfis/Mobile%20Uploads/image_zps2rdrfgkt.png

Λειτουργούσαν όμως τα hard keys κι έτσι έκανα restert . Απο τότε δεν μου το ξαναέκανε (αφού δοκίμασα 2-3 κλήσεις )

 

Καμμιά ιδέα για το τί μπορεί να είναι ;

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Υ.Γ. sorry για τη μεγάλη φωτο αλλά γράφω απο ταμπλετ και δεν ξέρω πώς να την κάνω πιο μικρή ...

 

Πιθανόν κάποιο bug του συστήματος. Αφού διορθώθηκε μετά από restart εντάξει εκεί ας μείνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια κλήση που δέχθηκα , όταν τερματίστηκε μου εμφάνισε αυτή την οθόνη και δεν λειτουργούσαν οι touch επιλογές :

http://i1339.photobucket.com/albums/o706/mcvarfis/Mobile%20Uploads/image_zps2rdrfgkt.png

Λειτουργούσαν όμως τα hard keys κι έτσι έκανα restert . Απο τότε δεν μου το ξαναέκανε (αφού δοκίμασα 2-3 κλήσεις )

 

Καμμιά ιδέα για το τί μπορεί να είναι ;

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Υ.Γ. sorry για τη μεγάλη φωτο αλλά γράφω απο ταμπλετ και δεν ξέρω πώς να την κάνω πιο μικρή ...

Κάνεις χρήση κάποιου είδους κάρτας SIM για να παρακάμπτεις το κλείδωμα του τηλεφώνου;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι , έχω τη sim που είχα και στο προηγούμενο τηλέφωνο . Δεν ήξερα οτι υπάρχουν τέτοιες sim...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Tο εχω και εγω εδώ και 3 ημερες και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχεση με το 5s που ειχα. Η μπαταρια η ταχύτητα και η καμερα δεν συγκρίνονται με το 5s. Μιλαω παρα πολύ κάθε ημερα και το 5s το φορτιζα 2 φορες. Το se με βγαζει ανετα μεχρι το βραδυ. Το μονο αρνητικο είναι ότι δεν εχει εκδοση 128 και αναγκαστικά πηρα το 64:)))
Link to comment
Share on other sites

Tο εχω και εγω εδώ και 3 ημερες και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχεση με το 5s που ειχα. Η μπαταρια η ταχύτητα και η καμερα δεν συγκρίνονται με το 5s. Μιλαω παρα πολύ κάθε ημερα και το 5s το φορτιζα 2 φορες. Το se με βγαζει ανετα μεχρι το βραδυ. Το μονο αρνητικο είναι ότι δεν εχει εκδοση 128 και αναγκαστικά πηρα το 64:)))

 

Θα ήθελα να το δοκιμάσω για μια μέρα αλλά δεν το βρίσκω από κανένα φίλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο εκεί που το είχα δίπλα μου το ξαναέκανε :

http://i1339.photobucket.com/albums/o706/mcvarfis/Mobile%20Uploads/image_zps2rdrfgkt.png

Πριν κάνω reset σκέφτηκα να δοκιμάσω μια κλήση να δω πώς θα συμπεριφερθεί . Δέχθηκε την κλήση κανονικά αλλά δεν σκέφτηκα να απαντήσω ...

Μετά πάτησα το αποδοχή και έβγαλε μια μαύρη οθόνη αλλά φωτισμένη στο backround . Πάτησα το on-off και επανήλθε στα φυσιολογικά του ... Δεν έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει όπως πριν ... Αυτό που φοβάμαι όμως είναι μην το ξανακάνει και πράγματι έχει "αποτυχία ενημέρωσης " ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο εκεί που το είχα δίπλα μου το ξαναέκανε :

 

Πριν κάνω reset σκέφτηκα να δοκιμάσω μια κλήση να δω πώς θα συμπεριφερθεί . Δέχθηκε την κλήση κανονικά αλλά δεν σκέφτηκα να απαντήσω ...

Μετά πάτησα το αποδοχή και έβγαλε μια μαύρη οθόνη αλλά φωτισμένη στο backround . Πάτησα το on-off και επανήλθε στα φυσιολογικά του ... Δεν έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει όπως πριν ... Αυτό που φοβάμαι όμως είναι μην το ξανακάνει και πράγματι έχει "αποτυχία ενημέρωσης " ...

 

H sim σου ειναι φρέσκια; Μήπως θελει αντικατάσταση;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

H sim σου ειναι φρέσκια; Μήπως θελει αντικατάσταση;

 

Την έχω σχεδόν ένα χρόνο ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Την έχω σχεδόν ένα χρόνο ...

Δοκιμαστε να αλλαξετε την σιμ. Εμενα επειδή το 5s μου το εκλεψαν αναγκαστικα πηρα καινουργια από τη Vodafone και δεν εχω καποιο πρόβλημα εως τωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να το δοκιμάσω για μια μέρα αλλά δεν το βρίσκω από κανένα φίλο

Αν χρησιμοποιείτε και ipad όπως εγω, δεν βρισκω το λογο να πατε σε 6splus πχ. Ακομα και η κορη μου που είναι 20 ετων το 3d touch δεν το χρησιμοποιεί στο 6s που εχει. Ισως στο μελλον να υπαρχουν περισσότερες εφαρμογες που το υποστηριζουν. Δε νομιζω ότι του λειπει κατι άλλο του SE σε εμενα που εχω το ipad για email, browsing, etc. To se το χρησιμοποιώ για να μιλαω, swarm, insta, etc Δεν παιζω παιχνιδια:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακομα και η κορη μου που είναι 20 ετων το 3d touch δεν το χρησιμοποιεί στο 6s που εχει. Ισως στο μελλον να υπαρχουν περισσότερες εφαρμογες που το υποστηριζουν.

 

Το 3D Touch ειναι πραγματικά αχρείαστο μέχρι να... το δουλέψεις. Μετά το βρίσκεις πολύ χρήσιμο και αν το συνηθίζεις δεν μπορείς χωρίς αυτό.

 

Το se ειναι εξαιρετική συσκευη για κάποιον που θέλει μια iOS συσκευη αυτού του μεγέθους αλλα προσωπικά δεν μπορώ να χωνέψω το γεγονός οτι πήρε αυτούσιο το σχέδιο δυο (ή και τριών μπορεί να πει κάποιος) γενιών πισω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 3D Touch ειναι πραγματικά αχρείαστο μέχρι να... το δουλέψεις. Μετά το βρίσκεις πολύ χρήσιμο και αν το συνηθίζεις δεν μπορείς χωρίς αυτό.

 

Το se ειναι εξαιρετική συσκευη για κάποιον που θέλει μια iOS συσκευη αυτού του μεγέθους αλλα προσωπικά δεν μπορώ να χωνέψω το γεγονός οτι πήρε αυτούσιο το σχέδιο δυο (ή και τριών μπορεί να πει κάποιος) γενιών πισω.

 

Εγώ πάλι θεωρώ αυτό το σχέδιο πολύ διαχρονικό. Μου αρέσει πολύ. Και βολεύει καλύτερα στο χέρι από Ότο το 6/6s χωρίς θήκες εννοώ πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...