Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Ενδιαφέρομαι για την αγορά του SE.Είμαι ανάμεσα στο 64 GB από skroutz και στα 16 GB από κανονικό μαγαζί.Θα υπάρξει κάποιο θέμα με την συσκευή από το skroutz? Έχω διαβάσει ότι τα κινητά του πουλάνε είναι ανακατασκευασμένα. Και κάτι ακόμα επειδή η αγορά θα γίνει τέλος αυγούστου αξίζει αν περιμένω μέχρ την ανακοίνωση του iphone 7 μπας και πέσουν οι τιμές στα υπάρχοντα? Και αν ναι,για τι πτώση μιλάμε και σε πόσο χρονικό διάστημα μετά την ανακοίνωση του νέου κινητού? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. :) :)

 

Αντικαταστάτης του se δεν θα βγει όποτε μπορεί η τιμή να μην επηρεαστεί απο την ανακοίνωση του 7

Αν δεις αξιολογήσεις καταστημάτων στο skroutz θα καταλάβεις οτι υπάρχουν αρκετά επώνυμα καταστήματα και πουλάνε κανονικές συσκευές όχι ψέμματα.

Πάρε όποτε το 16 απο skroutz αν σε βολεύει η το 64 αλλιώς πάλι απο skroutz.

Γιατί να δώσεις παραπάνω λεφτά σε κάποιο άλλο κατάστημα για το ίδιο πράγμα; Νταβατζηδες ψάχνουμε;

Με την απόδειξη έχεις 2 έτη εγγύηση απο skroutz κανονικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πολύ ωραιά,σε ευχαριστώ πολύ.Αξίζει η διαφορά τιμής για να πάω για το 64αρι? Δεν είμαι σίγουρος αν θα είμαι κομπλε με το 16αρι.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραιά,σε ευχαριστώ πολύ.Αξίζει η διαφορά τιμής για να πάω για το 64αρι? Δεν είμαι σίγουρος αν θα είμαι κομπλε με το 16αρι.

 

Αν βγάζεις φωτογραφίες και έχεις σκοπό να το κρατήσεις πάρε 64αρι

Τα 16 ειναι οριακά πιστεύω.

Ειναι μόνο για χρήση απλή χωρίς βίντεο φωτογραφίες και μεγάλες εφαρμογές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζεις φωτογραφίες και έχεις σκοπό να το κρατήσεις πάρε 64αρι

Τα 16 ειναι οριακά πιστεύω.

Ειναι μόνο για χρήση απλή χωρίς βίντεο φωτογραφίες και μεγάλες εφαρμογές

 

Μιας και έχω κινητό που ούτε φωτογραφίες και βίντεο μπορώ να βγάλω,ούτε μπορούσα να ευχαριστηθώ εφαρμογές και σίγουρα θα το κρατήσω για χρόνια.πάω για 64αρι.Ευχαριστώ πολύ φίλε μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω κινητό που ούτε φωτογραφίες και βίντεο μπορώ να βγάλω,ούτε μπορούσα να ευχαριστηθώ εφαρμογές και σίγουρα θα το κρατήσω για χρόνια.πάω για 64αρι.Ευχαριστώ πολύ φίλε μου !!!

 

Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις πάνε με κλειστά μάτια. Θα γεμίσει όπως και να έχει στο χρόνο επάνω το 16αρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο μοντελο και ειδα οτι τα μαγαζια στο σκρουτζ το δινουν με 1 ετος εγγυησης. Εαν πχ το παρω απο αλυσιδα πχ κωτσοβολο, public κ.α. θα εχω ενα η' δυο ετη εγγυηση;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο μοντελο και ειδα οτι τα μαγαζια στο σκρουτζ το δινουν με 1 ετος εγγυησης. Εαν πχ το παρω απο αλυσιδα πχ κωτσοβολο, public κ.α. θα εχω ενα η' δυο ετη εγγυηση;

 

απο οπου και να το παρεις αν ειναι ευρωπαικο μοντελο εχεις δυο χρονια εγγυηση

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο μοντελο και ειδα οτι τα μαγαζια στο σκρουτζ το δινουν με 1 ετος εγγυησης. Εαν πχ το παρω απο αλυσιδα πχ κωτσοβολο, public κ.α. θα εχω ενα η' δυο ετη εγγυηση;

 

Διάβασε στο σχετικό θέμα ξεκινώντας από το τέλος, έχει συζητηθεί εκτενώς η απορία σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο σχετικό θέμα ξεκινώντας από το τέλος, έχει συζητηθεί εκτενώς η απορία σου.

 

Ευχαριστω πολυ.

Κατι ακομη η εκδοση 16gb με τα 64gb στο σκρουτζ ειναι στα 80€ περιπου.

Εφαρμογες θα εχω 4-5 οχι παραπανω. Ουτε σε φωτογραφιες κατι ιδιαιτερο. Αξιζει να παρω την μεγαλη εκδοση;

Απο τα 16gb ποσα μενουν καθαρα με το που ενεργοποιεις την συσκευη;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Κατι ακομη η εκδοση 16gb με τα 64gb στο σκρουτζ ειναι στα 80€ περιπου.

Εφαρμογες θα εχω 4-5 οχι παραπανω. Ουτε σε φωτογραφιες κατι ιδιαιτερο. Αξιζει να παρω την μεγαλη εκδοση;

Απο τα 16gb ποσα μενουν καθαρα με το που ενεργοποιεις την συσκευη;

 

εσυ ξερεις αν αξιζει η οχι.

αν νομιζεις οτι δεν ειναι πολλα τα χρηματα παρτο δεν θα παει χαμενο

και τα 16 με normal χρηση φτανουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήραμε δυο iphone se , το ένα εχει την ένδειξη 4g, το άλλο όχι.. Τα κινητά δίπλα - δίπλα.. Γιατί συμβαίνει αυτό; Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις για 4g.. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήραμε δυο iphone se , το ένα εχει την ένδειξη 4g, το άλλο όχι.. Τα κινητά δίπλα - δίπλα.. Γιατί συμβαίνει αυτό; Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις για 4g.. Ευχαριστώ..

 

Το 4g και στις δυο κάρτες ειναι ενεργοποιημένο; Έχεις στείλει μήνυμα για ενεργοποίηση;

Οι ρυθμίσεις στην συσκευή ειναι εντάξει;

Η κάρτα sim ειναι ίδιας εταιρείας;

Αν ειναι η πρώτη φορά που δουλεύει το 4g μπορεί να κανει και είκοσι λεπτά να δουλέψει. Θέλει λίγο υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Δέν είχα ενεργοποιήσει το 4g ατην cosmote, (κάλεσα στο 13888) ενώ είχα πάει πριν μια εβδομάδα κ είχα αγοράσει νέα sim 4g. Εν τω μεταξυ το internet ήταν πραγματικά γρήγορο, απλά υποψιάστηκα οτι κατι δεν παει καλά όταν είδα ένδειξη 4g σε άλλο iphone se.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μιας και σε λίγες μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου κηνιτού και κατέληξα τελικά σε 64αρι απο skroutz,σκέφτομαι αν το πάρω από το kaizershop μιας και βλέπω πως υπάρχει πολύ καλή συνεργασία με το myphone και γενικά βλέπω πολύ καλές κριτικές.Άρα να το αγοράσω από το kaizer? Δεν θα έχω όντως κανένα απολύτως πρόβλημα? Κάτι άλλο,σκέφτομαι ακόμα να αγοράσω μια θήκη και μεμβράνες προστασίας μαζί με το κινητό.Οι μεμβράνες είναι γενικά καλής ποιότητας? Να της προτιμήσω και αν γλυτώσω κάποια έξτρα χρήματα από τις αλυσίδες της πόλης μου? Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα se και το έχω 2 βδομάδες αλλα δεν θα το κρατήσω τελικά. Δεν με βολεύει η τόσο μικρή οθόνη. Τις πρώτες μέρες ειχα μεμβράνη αλλα την άλλαξα με glass και η διαφορά ειναι τεράστια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μεμβράνη Power Support Anti-Glare και απογοητεύτηκα. Ίσως φταίω εγώ γιατί δεν την τοποθέτησα με την πρώτη καλά, κ άφησε σε 2 σημεία φουσκάλες μικρές. Την κράτησα 2 ημέρες και μετά έβαλα Puro την οποία πέταξα γιατι δεν πάτησε κ αυτή καλά αφήνοντας ενα μικρο κενό στο πάνω μέρος του κινητού κ μετά έβαλα Belkin TrueClear InvisiGlass. Αξίζει συγκριτικά με τις 2 προηγούμενες αφού προστατεύει καλά την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός SE μετά από ένα S6.. Ερώτηση επειδή το έβαλα δίπλα στο iPad mini 2 που έχω βλέπω πως όλη η οθόνη του είναι πιο κίτρινη και σε φουλ φωτεινότητα.. Είναι φυσιολογικό.. Λέτε να μου το αλλάξουν από καιζερ;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός SE μετά από ένα S6.. Ερώτηση επειδή το έβαλα δίπλα στο iPad mini 2 που έχω βλέπω πως όλη η οθόνη του είναι πιο κίτρινη και σε φουλ φωτεινότητα.. Είναι φυσιολογικό.. Λέτε να μου το αλλάξουν από καιζερ;

 

 

 

Μήπως είναι ενεργοποιημένο το night shift?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η οθόνη του είναι πολύ κίτρινη. Πολύ περισσότερο από το ipad αλλά και από το 6S.

 

Δεν θα έλεγα ότι πρόκειται για γενικό φαινόμενο, δίπλα στο iPad Air 2 δεν βλέπω τόσο μεγάλη διαφορά σε συσκευή δικού μου προσώπου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι πολύ κίτρινη. Πολύ περισσότερο από το ipad αλλά και από το 6S.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

Σίγουρα δεν έχουν ίδιες οθονες.

Όταν βλέπεις την οθόνη του κινητού σου φαίνεται οτι έχει κάποιο πρόβλημα;

Αν το βάλεις δίπλα δίπλα ακόμα και με 2-3 ίδια τηλέφωνα θα δεις διάφορες.

Ψωνίζει απο 3 εργοστάσια οθόνες η apple και υπάρχουν διάφορες

Κάποιες πιο μπλε κάποιες πιο κίτρινες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχουν ίδιες οθονες.

Όταν βλέπεις την οθόνη του κινητού σου φαίνεται οτι έχει κάποιο πρόβλημα;

Αν το βάλεις δίπλα δίπλα ακόμα και με 2-3 ίδια τηλέφωνα θα δεις διάφορες.

Ψωνίζει απο 3 εργοστάσια οθόνες η apple και υπάρχουν διάφορες

Κάποιες πιο μπλε κάποιες πιο κίτρινες

Οθόνη του 5s φοράει(κυριολεκτικά) ας το σημαίνει με μερικά 5s(που είναι ποιο εύκολο να βρει) να δει αν υπάρχει μεγάλη διαφορά (παντός αποκλίσεις πάντα υπήρχαν κάποιες λίγο ποιο μπλε κάποιες λίγο ποιο κίτρινες) (από την κόλα που βάζουν κλπ εξαρτάται)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...