Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

σε συγκριση με το 930 που ειχα πριν εχει χαμηλοτερο ηχο στης κλησεις..στο ακουστικο του κινητου..

 

Δεν έχω προλάβει να το χρησιμοποιήσω αρκετά αλλά καλή μου φάνηκε η ποιότητα κλήσεων. Από μπαταρία πάντως, από την Τετάρτη το βράδυ που το φόρτισα πρώτη φορά και με 4 ώρες on screen time, ακόμα δεν έχει χρειαστεί να το ξαναφορτίσω. Το μόνο αρνητικό που έχω δει είναι ότι κάνει σημαδάκια στο πλαίσιο σχετικά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προλάβει να το χρησιμοποιήσω αρκετά αλλά καλή μου φάνηκε η ποιότητα κλήσεων. Από μπαταρία πάντως, από την Τετάρτη το βράδυ που το φόρτισα πρώτη φορά και με 4 ώρες on screen time, ακόμα δεν έχει χρειαστεί να το ξαναφορτίσω. Το μόνο αρνητικό που έχω δει είναι ότι κάνει σημαδάκια στο πλαίσιο σχετικά εύκολα.

 

καλη ναι..αλλα λιγο ποιο χαμηλη η ενταση απο αλλες συσκευες..

Link to comment
Share on other sites

Η 10.2 ειναι καλυτερη,στο 5s βλεπω πολυ καλυτερη αποκριση ειδικα στο ανοιγμα της καμερας.Μπες στο νημα,εχω γραψει για την αναβαθμιση και τι βελτιωσεις υπαρχουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ούτε έναν ήχο δεν μπορώ να βάλω. Δεν μπορούν να συνδεθούν οι συσκευές μεταξύ τους και να δει ο υπολογιστής το κινητό. Τραγικά πράγματα.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ούτε έναν ήχο δεν μπορώ να βάλω. Δεν μπορούν να συνδεθούν οι συσκευές μεταξύ τους και να δει ο υπολογιστής το κινητό. Τραγικά πράγματα.

 

Το οτι ο υπολογιστής δε βλέπει το κινητο ειναι αλλο πρόβλημα απο τη μεταφορά του ήχου πάντως

 

iTunes τελευτα έκδοση; το κινητο απ τον υπολογιστή αναγνωρίζεται; λειτουργικό υπολογιστή;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το οτι ο υπολογιστής δε βλέπει το κινητο ειναι αλλο πρόβλημα απο τη μεταφορά του ήχου πάντως

 

 

 

iTunes τελευτα έκδοση; το κινητο απ τον υπολογιστή αναγνωρίζεται; λειτουργικό υπολογιστή;

 

 

 

Το πρόβλημα μου ήταν ότι δεν κρατούσαν σύνδεση το κινητό με τον υπολογιστή κι ενώ βλέπονταν ούτε μπορούσα να δω τα αρχεία αλλά ουτε κρατούσαν τη σύνδεση. Με καλώδιο τελικά έγινε η σύνδεση αλλά μετά από 2 επανεκκινήσεις. Μετά δούλευε και με το wifi.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια, έχω ακόμα την 9.3.5 και σκέφτομαι να περιμένω να βγει η 10.2.1 για να επιλυθούν κάποια μικρο-προβλήματα που διαβάζω από δω κ από κει.
Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια, έχω ακόμα την 9.3.5 και σκέφτομαι να περιμένω να βγει η 10.2.1 για να επιλυθούν κάποια μικρο-προβλήματα που διαβάζω από δω κ από κει.

 

Για τι προβλήματα έχεις ακούσει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω κάπου θέμα στο κινητό με την 10.2. Το είχα κάποιες μέρες με την 9.3.4 που το πρωτοπήρα και το αναβαθμησα προχθές.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συσκευή εδώ και μέρες και έτρωγε κολλήματα όταν πήγα να το ρυθμίσω στην αρχή και δεν μου έκανε εγκατάσταση τις εφαρμογές μόνο μετά από restart .... Και το κορυφαίο χθες μου κόλλησε στην αρχική οθόνη όταν το ενεργοποίησα και έγραφε welcome to Vodafone και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα έφτιαξε μόνο όταν έβγαλα την sim κάρτα δηλ αν δεν ήμουνα στο σπίτι να χω το εργαλείο εξαγωγής θα ήμουν χωρίς συσκευή ... Είναι πολύ σοβαρό γιατί φοβάμαι να κλείσω την συσκευή μην το ξανάπαθει ή αλλιώς πρέπει να κουβαλάω και το sim tool μαζί για να το επαναφέρω ... Νόμιζα ότι ήταν σοβαρό το λογισμικό της Apple ... Στα androids που είχα τελευταία δεν έιχα τέτοια προβλήματα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συσκευή εδώ και μέρες και έτρωγε κολλήματα όταν πήγα να το ρυθμίσω στην αρχή και δεν μου έκανε εγκατάσταση τις εφαρμογές μόνο μετά από restart .... Και το κορυφαίο χθες μου κόλλησε στην αρχική οθόνη όταν το ενεργοποίησα και έγραφε welcome to Vodafone και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα έφτιαξε μόνο όταν έβγαλα την sim κάρτα δηλ αν δεν ήμουνα στο σπίτι να χω το εργαλείο εξαγωγής θα ήμουν χωρίς συσκευή ... Είναι πολύ σοβαρό γιατί φοβάμαι να κλείσω την συσκευή μην το ξανάπαθει ή αλλιώς πρέπει να κουβαλάω και το sim tool μαζί για να το επαναφέρω ... Νόμιζα ότι ήταν σοβαρό το λογισμικό της Apple ... Στα androids που είχα τελευταία δεν έιχα τέτοια προβλήματα

 

Δεν παίζουν τέτοια θέματα σε συσκευή που λειτουργεί φυσιολογικά. Στην θέση σου θα το πήγαινα στο σέρβις γιατί αυτά που περιγράφεις έχουν να κάνουν με hardware. Το μόνο που μπορείς να τσεκάρεις μόνος σου είναι αν υπάρχει κάποιο θέμα με την sim.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την συσκευή εδώ και μέρες και έτρωγε κολλήματα όταν πήγα να το ρυθμίσω στην αρχή και δεν μου έκανε εγκατάσταση τις εφαρμογές μόνο μετά από restart .... Και το κορυφαίο χθες μου κόλλησε στην αρχική οθόνη όταν το ενεργοποίησα και έγραφε welcome to Vodafone και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα έφτιαξε μόνο όταν έβγαλα την sim κάρτα δηλ αν δεν ήμουνα στο σπίτι να χω το εργαλείο εξαγωγής θα ήμουν χωρίς συσκευή ... Είναι πολύ σοβαρό γιατί φοβάμαι να κλείσω την συσκευή μην το ξανάπαθει ή αλλιώς πρέπει να κουβαλάω και το sim tool μαζί για να το επαναφέρω ... Νόμιζα ότι ήταν σοβαρό το λογισμικό της Apple ... Στα androids που είχα τελευταία δεν έιχα τέτοια προβλήματα

 

Δοκιμάζεις αρχικά επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

Αν τα προβλήματα παραμένουν τότε πηγαίνεις για επισκευή

Τέτοια εμφανίζονται μεμονωμένα σε συσκευές

Δεν υπάρχουν θέματα στο μεγαλύτερο κοιν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι ημερών ολοκαίνουργια εγώ την ενεργοποίησα (το ελεγξα και με το imei) για πρώτη φορά ... όπως και η κάρτα sim είναι καινούργια ( ενός μηνός + δεν είναι κομμένη κανονική nano) και λειτουργούσε άψογα στο προηγούμενο μου κινητό ... Θα το δουλέψω ακόμα κ θα δω δεν θέλω να το πάω στο σέρβις ... πάντως την περίμενα πιο smooth και χωρίς τέτοια κολλήματα την εμπειρία χρήσης στο iOS

 

P.S. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για ανοίγω και να κλείνω τα δεδομένα από την κεντρική οθόνη ή πρέπει να μπαίνω στις ρυθμίσεις κάθε φορά ;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι ημερών ολοκαίνουργια εγώ την ενεργοποίησα (το ελεγξα και με το imei) για πρώτη φορά ... όπως και η κάρτα sim είναι καινούργια ( ενός μηνός + δεν είναι κομμένη κανονική nano) και λειτουργούσε άψογα στο προηγούμενο μου κινητό ... Θα το δουλέψω ακόμα κ θα δω δεν θέλω να το πάω στο σέρβις ... πάντως την περίμενα πιο smooth και χωρίς τέτοια κολλήματα την εμπειρία χρήσης στο iOS

 

P.S. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για ανοίγω και να κλείνω τα δεδομένα από την κεντρική οθόνη ή πρέπει να μπαίνω στις ρυθμίσεις κάθε φορά ;

 

Δεν γίνεται να αλλάξεις τις ρυθμίσεις.

Πρέπει να μπαίνεις μέσα για να ανοίξεις τα δεδομένα

Δοκίμασε να βγάλεις το pin αν το έχεις ήδη

Από ρυθμίσεις/τηλέφωνο/sim pin

 

Πολλές φορές το pin δημιουργεί προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κολλαει στο "welcome to vodafone" νομιζω οτι φταιει η sim παντως ας ειναι και σχεδον καινουργια! Δοκιμασε με μια αλλη sim πχ cosmote που δεν εχει τετοια καλωσορισματα να δεις αν το κανει!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κολλαει στο "welcome to vodafone" νομιζω οτι φταιει η sim παντως ας ειναι και σχεδον καινουργια! Δοκιμασε με μια αλλη sim πχ cosmote που δεν εχει τετοια καλωσορισματα να δεις αν το κανει!

 

Η Vodafone έχει αυτό το banner το σπαστικό που μπορεί να δημιουργήσει και θέμα καμία φορά

Όντως μια δοκιμή με cosmote θα λύσει πολλές απορίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τώρα έκανα επανεκκίνησή μόλις έφτασα στο σπίτι και δεν κόλλησε όλα κομπλέ ίσως έτυχε χθες άλλα ούτε εμφανίστηκε το banner της voda

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

τώρα έκανα επανεκκίνησή μόλις έφτασα στο σπίτι και δεν κόλλησε όλα κομπλέ ίσως έτυχε χθες άλλα ούτε εμφανίστηκε το banner της voda

 

Προφανώς δυσλειτουργία

Βγάλε όμως το pin εάν δεν το έκανες ήδη

Στις σύγχρονες συσκευές δεν χρειάζεται και ίσως προκαλεί και προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δυσλειτουργία

Βγάλε όμως το pin εάν δεν το έκανες ήδη

Στις σύγχρονες συσκευές δεν χρειάζεται και ίσως προκαλεί και προβλήματα

 

Δεν γίνεται να το αφήσω χωρίς pin στον χώρο που εργαζομαι φοβάμαι μην μου κλέψουν την συσκευή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να το αφήσω χωρίς pin στον χώρο που εργαζομαι φοβάμαι μην μου κλέψουν την συσκευή

 

Ο Τασος εννοει να βγαλεις το pin για την sim μονο, οχι να αφησεις ξεκλειδωτη τη συσκευη!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ο Τασος εννοει να βγαλεις το pin για την sim μονο, οχι να αφησεις ξεκλειδωτη τη συσκευη!

 

Κατάλαβα τι εννοεί, εμένα με ενδιαφέρει και η περίπτωση όταν o άλλος κλέβει το κινητό βγάζει την sim χωρίς pin και παίρνει τηλέφωνα στο εξωτερικό με δίκη μου χρέωση ή ίσως κάνει τίποτα χειρότερο μέχρι να πάω ή καλέσω στην voda για απενεργοποίηση της κάρτας ... άντε μετά να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι εννοεί, εμένα με ενδιαφέρει και η περίπτωση όταν o άλλος κλέβει το κινητό βγάζει την sim χωρίς pin και παίρνει τηλέφωνα στο εξωτερικό με δίκη μου χρέωση ή ίσως κάνει τίποτα χειρότερο μέχρι να πάω ή καλέσω στην voda για απενεργοποίηση της κάρτας ... άντε μετά να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας

 

Πως θα γίνει να πάρει ο άλλος τηλέφωνα ρε παιδιά μην με σκάτε. Κωδικό η συσκευή δεν έχει;

Και σε άλλη συσκευή μέχρι να την βάλει εσυ έχεις ήδη πάρει τηλέφωνο να την ακυρώσεις.

Και πες τε μου δηλαδή θα κλέψει ένας κάποιο iPhone για να πάρει τηλέφωνο στο εξωτερικό την ΘΕΙΑ από το Σικάγο

Στον κινηματογράφο γίνονται μόνο αυτά.

Ο κλέφτης το παίρνει απευθείας το κλείνει το βάζει αθόρυβο βγάζει μπαταρία και sim

Αυτά είναι τα βήματα κάποιου πάνω ειδικά στον πανικό

 

Βγάλτε το sim pin να έχει η συσκευή μόνο κωδικό και μην ανησυχείτε για τέτοια πράγματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...