Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει .

Όμως πρέπει να το φορτίσω πλήρως γιατι αύριο έχω δουλειά . Απο μεθαύριο ίσως όταν πέσει κάτω απο 40% ...

 

Κάποιο bug θα ήταν που εμφανίστηκε μετά από συνδυασμό κάποιον γεγονότων.

Ίσως ξεκόλλησε μόνο του

Η κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί ειδοποιήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κάποιο bug θα ήταν που εμφανίστηκε μετά από συνδυασμό κάποιον γεγονότων.

Ίσως ξεκόλλησε μόνο του

Η κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί ειδοποιήσεις

 

Μακάρι ...

Πάντως σήμερα με καλεσαν 2 φορές και δούλεψε

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ...

Πάντως σήμερα με καλεσαν 2 φορές και δούλεψε

 

δοκιμασε ενα απλο reset με πατημενα το home & power button μεχρι να κλεισει

δεν χανεις τιποτα απλα ξεκιναει μετα ολες τις διεργασιες απο την αρχη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε ενα απλο reset με πατημενα το home & power button μεχρι να κλεισει

δεν χανεις τιποτα απλα ξεκιναει μετα ολες τις διεργασιες απο την αρχη

Είναι το μόνο που δεν έκανα . Θα το κάνω . Ευχαριστώ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Απο σημερα ειμαι κατοχος ενος iphone se. Ηθελα να ρωτησω αναφορικα με την μπαταρια: Ειμαι στο ios 10.0.1. Να παραμεινω εκει η να αναβαθμισω στην 10.2.1? Σε ποια εκδοση ειναι καλυτερη η μπαταρια? Πιστευω να μεινω ευχαριστημενος απο την εν τελει αυτονομια του κινητου!

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Απο σημερα ειμαι κατοχος ενος iphone se. Ηθελα να ρωτησω αναφορικα με την μπαταρια: Ειμαι στο ios 10.0.1. Να παραμεινω εκει η να αναβαθμισω στην 10.2.1? Σε ποια εκδοση ειναι καλυτερη η μπαταρια? Πιστευω να μεινω ευχαριστημενος απο την εν τελει αυτονομια του κινητου!

 

Κάτσε εκεί που είσαι ομοϊδεάτη! Έχω το iphone 6s και μετάνιωσα τη μετάβαση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Απο σημερα ειμαι κατοχος ενος iphone se. Ηθελα να ρωτησω αναφορικα με την μπαταρια: Ειμαι στο ios 10.0.1. Να παραμεινω εκει η να αναβαθμισω στην 10.2.1? Σε ποια εκδοση ειναι καλυτερη η μπαταρια? Πιστευω να μεινω ευχαριστημενος απο την εν τελει αυτονομια του κινητου!

 

Οι απόψεις διίστανται

Αν δεις ότι είσαι εντάξει μείνε εκεί

Έτσι κι αλλιώς για το se ακούγονται τα καλύτερα για την αυτονομία του

Η έκδοση που έχεις πάντως στο 6s μου ήταν πολύ καλή σε θέμα μπαταρίας απλα είχε κάποια μικρό κολληματακια που στις νεότερες δεν υπάρχουν

 

Δώσε λίγο χρόνο στην συσκευή να σου δείξει τι πρέπει να κανεις και αν είσαι ευχαριστημένος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 10.2.1 είναι στο 57% με αναμονή 26h:25min και χρήση 3h:31min

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στη 10.2.1 και η μπαταρία είναι μια χαρά βγάζοντας απαιτητική μέρα άνετα όπως τον πρώτο καιρό ακόμα με την 9. Πολύ ικανοποιημένος σε αυτό τον τομέα μέχρι τώρα.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προχώρα κανονικά στην αναβάθμιση είναι κορυφαίο το μοντέλο και δεν εχει καθόλου προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, μετά απο λιγους μήνες , έχοντας στην κατοχή μου το iphone se, έχω παρατηρήσει το εξής: κάποιες φορές, κατά τη διάρκεια της κλήσης, αισθάνομαι σαν να διαπερνά ένα κενό ήχου το αυτί μου.. ειλικρινά δεν ξέρω πώς να το περιγράψω. Έχω 2 συσκευές, αλλά μόνο στη μία εμφανίζεται αυτό το συμβάν. Είναι κάτι που δεν το έχω παρατηρήσει σε καμία άλλη συσκευή, είτε iphone είτε όχι.

Έχει παρατηρηθεί κάτι αντίστοιχο; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά απο λιγους μήνες , έχοντας στην κατοχή μου το iphone se, έχω παρατηρήσει το εξής: κάποιες φορές, κατά τη διάρκεια της κλήσης, αισθάνομαι σαν να διαπερνά ένα κενό ήχου το αυτί μου.. ειλικρινά δεν ξέρω πώς να το περιγράψω. Έχω 2 συσκευές, αλλά μόνο στη μία εμφανίζεται αυτό το συμβάν. Είναι κάτι που δεν το έχω παρατηρήσει σε καμία άλλη συσκευή, είτε iphone είτε όχι.

Έχει παρατηρηθεί κάτι αντίστοιχο; Ευχαριστώ

 

Έχεις διαφορετικής εταιρείας sim μέσα?

Πολλές φορές έχω παρατηρήσει όταν δεν έχει πολύ καλό σήμα να μου ακούγεται το ακουστικό πολύ παράξενα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ίδιας εταιρίας είναι οι κάρτες, καινούριες nano sim. Δέν ξέρω αν γίνεται λόγω κακής ποιότητας σήματος, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί είναι ενοχλητικό τόσο ώστε να θες να απομακρύνεις το κινητό απο το αυτί.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με μέτρια χρήση το βράδυ έχει 60% και το φορτίζω για μια ώρα πριν πάω για ύπνο

http://image.prntscr.com/image/c70ab49848194c25ab02d8cdb1488589.png

 

και όταν έχω ρεπό δεν το βάζω σε φορτιστή (το φορτίζω με την από αύριο το πρωί) και του κάνω αρκετή χρήση μέχρι αργά το βράδυ

 

http://image.prntscr.com/image/64e79404aeaa49349827a94c39a5970b.png

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης σε iPhone se μετά από πολλά χρόνια με android .

 

Αρχίζω και μαθαίνω σιγά σιγά .

 

Για την συσκευή οτι και να πω είναι λίγο , ταχύτατα τη πανέμορφη προέρχομαι από Sony z5 compact.

 

Εχω κάποιες απορίες αλλά μια μια μην σας ζάλισω .

 

Πρώτα για την οθόνη , κάθε φορά που γυρνάω το κινητό ανάβει η οθονη , από που γινετε απενεργοποίηση ;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Θα πας στις Ρυθμίσεις > Οθόνη & φωτεινότητα, και το Σήκωμα για αφύπνιση θα το βάλεις στο OFF.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Θα πας στις Ρυθμίσεις > Οθόνη & φωτεινότητα, και το Σήκωμα για αφύπνιση θα το βάλεις στο OFF.

 

Ευχαριστω ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ....

 

Καλά είναι να το αφήσεις μια δυο μέρες έτσι να ανάβει η οθόνη μόνη της να δεις ότι θα σε βολέψει.

Εγώ ότι τηλέφωνο πιάνω τώρα στο χέρι περιμένω να ανάψει η οθόνη.

Σε γλιτώνει από το πάτημα του power button συνέχεια

Με έχει βολέψει παρά πολύ αυτή η λειτουργία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι να το αφήσεις μια δυο μέρες έτσι να ανάβει η οθόνη μόνη της να δεις ότι θα σε βολέψει.

Εγώ ότι τηλέφωνο πιάνω τώρα στο χέρι περιμένω να ανάψει η οθόνη.

Σε γλιτώνει από το πάτημα του power button συνέχεια

Με έχει βολέψει παρά πολύ αυτή η λειτουργία

Η βαζεις assistive touch,το οποιο ειναι αρκετα χρησιμο αμα βολευεσαι να εχεις ενα τετραγωνακι μονιμα στην οθονη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η βαζεις assistive touch,το οποιο ειναι αρκετα χρησιμο αμα βολευεσαι να εχεις ενα τετραγωνακι μονιμα στην οθονη.

 

Άλλο αυτό και άλλο η επιλογή να ανάβει η οθόνη με το σήκωμα της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό και άλλο η επιλογή να ανάβει η οθόνη με το σήκωμα της συσκευής

 

Αυτο ειναι για τα πατηματα που λες στο power button,καθως και για τα αλλα κουμπια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι για τα πατηματα που λες στο power button,καθως και για τα αλλα κουμπια.

 

Κάπου μπερδεύεσαι.

Το assistive touch έχει σχέση με το home button και με άλλες λειτουργίες, αλλά το μόνο που ΔΕΝ κάνει, είναι να λειτουργεί και ως power button.

Ο Tasos19 σωστά απάντησε ότι το σήκωμα συσκευής για άναμμα της οθόνης είναι πολύ είναι χρήσιμο, αλλά αν κάποιον τον ενοχλεί, θα χρησιμοποιεί το power button ή το home button χωρίς να χρειάζεται και να ξεκλειδώσει τη συσκευή.

Μπορεί να μπερδεύτηκες επειδή η συσκευή σου (αν δεν κάνω λάθος) δεν υποστηρίζει το "raise to wake".

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μπερδεύεσαι.

Το assistive touch έχει σχέση με το home button και με άλλες λειτουργίες, αλλά το μόνο που ΔΕΝ κάνει, είναι να λειτουργεί και ως power button.

Ο Tasos19 σωστά απάντησε ότι το σήκωμα συσκευής για άναμμα της οθόνης είναι πολύ είναι χρήσιμο, αλλά αν κάποιον τον ενοχλεί, θα χρησιμοποιεί το power button ή το home button χωρίς να χρειάζεται και να ξεκλειδώσει τη συσκευή.

Μπορεί να μπερδεύτηκες επειδή η συσκευή σου (αν δεν κάνω λάθος) δεν υποστηρίζει το "raise to wake".

 

Δεν υποστηρηζει αλλα ηθελα να πω το εξης.Για οσους δεν το χρησιμοποιουν και πατανε συνεχεια power button μπορουν να χρησιμοποιουν το assistive touch και να βαλουν στο μενου το κλειδωμα οθονης ωστε να περιορισουν την χρηση του πληκτρου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρηζει αλλα ηθελα να πω το εξης.Για οσους δεν το χρησιμοποιουν και πατανε συνεχεια power button μπορουν να χρησιμοποιουν το assistive touch και να βαλουν στο μενου το κλειδωμα οθονης ωστε να περιορισουν την χρηση του πληκτρου.

 

Ναι είναι άλλο πράγμα αυτό

Παραπάνω στον φίλο του ειπα να δοκιμάσει ένα άλλο feature που αν του δώσεις λίγο χρόνο γίνεται εργαλείο της καθημερινότητας

Μπορείς να δεις κάποιο βίντεο για το raise to wake στο YouTube και θα καταλάβεις τι εννοούμε

 

Αυτό που λες είναι ένα άλλο βοήθημα κυρίως για ανθρώπους με προβλήματα που θέλουν να χρησιμοποιούν μόνο την αφή και όχι πλήκτρα.

Σε κάποιους βέβαια βολεύει και ας μην έχουν κινητικά προβλήματα

Είναι άλλο πράγμα και κάνει άλλη δουλειά το ένα άλλη δουλειά το άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...