Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιό λόγο ρε παιδιά να βγάλει κάποιος το PIN απο τη SIM δεν κατάλαβα..πρωτη φορά το διαβάζω αυτο στα forum
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Για ποιό λόγο ρε παιδιά να βγάλει κάποιος το PIN απο τη SIM δεν κατάλαβα..πρωτη φορά το διαβάζω αυτο στα forum

 

Για ποιον λόγο να έχει pin?

Χρόνια τώρα δεν χρησιμοποιώ pin

Έχω στην συσκευή τι να το κάνω και το 2ο pin;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο να έχει pin?

Χρόνια τώρα δεν χρησιμοποιώ pin

Έχω στην συσκευή τι να το κάνω και το 2ο pin;

 

Αν σου κλέψουν την συσκευή και πάρουν τηλέφωνο από την sim σου για καμία φάρσα στον Τσίπρα ποιον νομίζεις ότι θα τρέχουν ύστερα άντε να αποδείξεις μετά ότι δεν είσαι μπαλαρίνα ... Ούτε γω είχα pin μια ζωή αλλά τώρα λόγω εργασίας δεν γίνεται να μείνει χωρίς .... Πριν ένα μήνα μου κλέψανε συσκευή την πάτησα και έμαθα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κλέψουν την συσκευή και πάρουν τηλέφωνο από την sim σου για καμία φάρσα στον Τσίπρα ποιον νομίζεις ότι θα τρέχουν ύστερα άντε να αποδείξεις μετά ότι δεν είσαι μπαλαρίνα ... Ούτε γω είχα pin μια ζωή αλλά τώρα λόγω εργασίας δεν γίνεται να μείνει χωρίς .... Πριν ένα μήνα μου κλέψανε συσκευή την πάτησα και έμαθα

 

Ναι και ο Τσίπρας έχει το τηλέφωνο για προσωπική χρήση αυτό που ξέρουν όλοι

Εντελώς θα τρελαθούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο καθένας κάνει ότι θέλει, αν θέλει βάζει pin, αν δεν θέλει δεν βάζει. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος, τζάμπα προσπαθείτε να πείσετε ο ένας τον άλλον :lol:

 

Ας επανέλθουμε στο θέμα μας που είναι η συσκευή και όποιος θέλει βάζει pin ή όχι. Απλό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμη ειπαμε να κανετε και χαλασατε τον κοσμο!

 

@ziaba Να βγαλεις το pin να δεις μηπως φταιει αυτο και το κολημα της vodafone με τις διαφημισεις στις sim της και τιποτε παραπανω!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ο Τσίπρας έχει το τηλέφωνο για προσωπική χρήση αυτό που ξέρουν όλοι

Εντελώς θα τρελαθούμε

 

Σαν ένα τυχαίο παράδειγμα το πα ... Πχ να πάρουν σε ένα σούπερ μάρκετ για βόμβα γενικά να κάνουν καμία φάρσα ή στην κυριολεξία ποτέ δεν ξέρεις ... Μπορεί να μπλέξεις άσχημα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σαν ένα τυχαίο παράδειγμα το πα ... Πχ να πάρουν σε ένα σούπερ μάρκετ για βόμβα γενικά να κάνουν καμία φάρσα ή στην κυριολεξία ποτέ δεν ξέρεις ... Μπορεί να μπλέξεις άσχημα

 

Εντάξει παιδιά τέλος έκλεισε ο καθένας ότι θέλει μπορεί να κάνει

Εγώ εδώ και 6-7 χρόνια δεν έχω pin

Ο κωδικός στην συσκευή μου αρκεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμη ειπαμε να κανετε και χαλασατε τον κοσμο!

 

@ziaba Να βγαλεις το pin να δεις μηπως φταιει αυτο και το κολημα της vodafone με τις διαφημισεις στις sim της και τιποτε παραπανω!

 

Δεν έχει σχέση το pin με το banner έχεις δεν έχεις pin το πετάει ... Αλλά παρατήρησα αν δεν βγάλεις την κάρτα από μέσα και κανείς επανεκκίνηση μόνο δεν το πετάει το banner όπως στις άλλες συσκευές

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα καλη χρονια! Χθες αντιμετωπισα το εξης προβλημα:

 

Προσπαθησα να τηλεφωνησω εχθες στην αλλαγη του χρονου και ακουγα πααρα πολυ θορυβο απο το ακουστικο σε ενταση ιδια με αυτη του σπικερ. Την επομενη μερα ανακαλυψα πως συνεχιζε και ταυτοχρονα δεν δουλευε το μικροφωνο. Οταν πατουσα την επιλογη σπικερ ακουγα κανονικα αλλα δεν με ακουγαν. Σημερα με ενα hard restart ολα ειναι να κανονικα!! πρεπει να ανησυχω; Η συσκευη ειναι ολοκαινουρια

Link to comment
Share on other sites

http://image.prntscr.com/image/f7d1cdc6b052465ba4d7946e2b941086.png

 

1 ώρα χρήση safari εγώ κάνω σε 1 ώρα και 1 δευτερόλεπτο από τότε που το βγάζω από την φόρτιση

 

Κανεις προφανώς ελάχιστη χρήση της συσκευής αλλιώς τέτοια νούμερα δεν βγάζει με τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν ένα τυχαίο παράδειγμα το πα ... Πχ να πάρουν σε ένα σούπερ μάρκετ για βόμβα γενικά να κάνουν καμία φάρσα ή στην κυριολεξία ποτέ δεν ξέρεις ... Μπορεί να μπλέξεις άσχημα

 

Εγω εχω απενεργοποιησει την φωνητικη κληση,μεσα απο τις ρυθμισεις touch id και συνθηματικο καθως και την απαντηση με μηνυμα.Φυσικα αμα βαλεις και κωδικο,μπορεις ανετα να βγαλεις το pin της σιμ.Οι μονες κλησεις που μπορει να κανει ειναι εκτακτης αναγκης και τις επαφες που εχεις στ αγαπημενα,γιατι υπαρχει widget στο ios 10 με τις αγαπημενες επαφες.Εγω δεν εχω καμια ή μπορεις να βγαλεις την προβολη σημερα(οπου δεν βλεπεις τα widgets αλλα μονο τις γνωστοποιησεις) αμα εχεις επαφες στα αγαπημενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απενεργοποιησει την φωνητικη κληση,μεσα απο τις ρυθμισεις touch id και συνθηματικο καθως και την απαντηση με μηνυμα.Φυσικα αμα βαλεις και κωδικο,μπορεις ανετα να βγαλεις το pin της σιμ.Οι μονες κλησεις που μπορει να κανει ειναι εκτακτης αναγκης και τις επαφες που εχεις στ αγαπημενα,γιατι υπαρχει widget στο ios 10 με τις αγαπημενες επαφες.Εγω δεν εχω καμια ή μπορεις να βγαλεις την προβολη σημερα(οπου δεν βλεπεις τα widgets αλλα μονο τις γνωστοποιησεις) αμα εχεις επαφες στα αγαπημενα.

 

που κολλάνε όλα αυτά που αναφέρεις.... το ότι μπορεί να βγάλει την ξεκλείδωτη sim απ τo iphone και να την βάλει σε μια άλλη συσκευή το χεις σκεφτεί;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

που κολλάνε όλα αυτά που αναφέρεις.... το ότι μπορεί να βγάλει την ξεκλείδωτη sim απ τo iphone και να την βάλει σε μια άλλη συσκευή το χεις σκεφτεί;

 

Ναι,αλλα θελει συνδετηρα για τη βγαλει.Δευτερον επειδη επαθα τετοια περιπτωση,πρεπει αμεσα αμα στην κλεψουν να κανεις φραγη εξερχομενων κλησεων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλα θελει συνδετηρα για τη βγαλει.Δευτερον επειδη επαθα τετοια περιπτωση,πρεπει αμεσα αμα στην κλεψουν να κανεις φραγη εξερχομενων κλησεων.

 

δε νομίζω κάποιος που έκλεψε μια συσκευή θα δυσκολευτεί να βγάλει την sim:ninja:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

Πρώτη φορά σήμερα που μου βγάζει "βλάβη" : Δεν λειτουργεί το φλας στις εισερχόμενες κλήσεις ενώ μέχρι χθες λειτουργούσε ...

Έκανα επανεκκίνηση 2-3 φορές , τίποτα . Έκανα αναβάθμιση στην 10.2.1 τίποτα . 2 επανεκκινήσεις , τίποτα . Στη λήψη φωτο λειτουργεί κανονικά (και auto και manual) καθως και στην εκκίνηση (ανάβει στιγμιαία πριν το pin) . Εννοείται οτι διπλοέλεγξα οτι είναι ενεργοποιημένη αυτή η δυνατότητα (ρυθμισεις-γενικα-προσβασιμοτητα-λάμψη σε ειδοποιησεις) . Καμμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πρώτη φορά σήμερα που μου βγάζει "βλάβη" : Δεν λειτουργεί το φλας στις εισερχόμενες κλήσεις ενώ μέχρι χθες λειτουργούσε ...

Έκανα επανεκκίνηση 2-3 φορές , τίποτα . Έκανα αναβάθμιση στην 10.2.1 τίποτα . 2 επανεκκινήσεις , τίποτα . Στη λήψη φωτο λειτουργεί κανονικά (και auto και manual) καθως και στην εκκίνηση (ανάβει στιγμιαία πριν το pin) . Εννοείται οτι διπλοέλεγξα οτι είναι ενεργοποιημένη αυτή η δυνατότητα (ρυθμισεις-γενικα-προσβασιμοτητα-λάμψη σε ειδοποιησεις) . Καμμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει ;

 

Για κοιτα στο ..Μην ενοχλείτε .....μαλλον από εκεί είναι

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα στο ..Μην ενοχλείτε .....μαλλον από εκεί είναι

Όχι δεν είναι μόλις το κοίταξα . Εξ' άλλου δεν είχα πειράξει ποτέ το μην ενοχλείτε .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι μόλις το κοίταξα . Εξ' άλλου δεν είχα πειράξει ποτέ το μην ενοχλείτε .

 

To *Low Battery Mode μηπως είναι ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

To *Low Battery Mode μηπως είναι ενεργοποιημένο

Ούτε αυτό ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε .....

Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν να το φορτίσω απο το pc (απο 37% πήγε στο 70%) . Τι να πω ..... Ελπίζω να μη μου το ξανακάνει ...

pavlosdr ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :)

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε .....

Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν να το φορτίσω απο το pc (απο 37% πήγε στο 70%) . Τι να πω ..... Ελπίζω να μη μου το ξανακάνει ...

pavlosdr ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :)

 

Παράξενο

Για δες αν δουλεύει τώρα και ξαναδοκίμασε πάλι με πεσμένη μπαταρια αν θα στο ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει .

Όμως πρέπει να το φορτίσω πλήρως γιατι αύριο έχω δουλειά . Απο μεθαύριο ίσως όταν πέσει κάτω απο 40% ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...