Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οθόνη του 5s φοράει(κυριολεκτικά) ας το σημαίνει με μερικά 5s(που είναι ποιο εύκολο να βρει) να δει αν υπάρχει μεγάλη διαφορά (παντός αποκλίσεις πάντα υπήρχαν κάποιες λίγο ποιο μπλε κάποιες λίγο ποιο κίτρινες) (από την κόλα που βάζουν κλπ εξαρτάται)

 

Εξαρτάται απο ποιο εργοστάσιο ειναι η οθόνη.

Sharp Toshiba και Lg

Υπάρχει τυπική απόκλιση που μάλλον ειναι στα ανεκτά όρια όποτε δεν υπάρχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δίπλα απ´το iPad Air 2 που έχω η διαφορά ειναι μεγάλη. Σε σχέση με το Sony Ζ5 τεράστια... τσέκαρα και αλλα Se σε καταστήματα και ειναι έτσι πανω κατω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η οθόνη δεν εχn.prapas@apple.com καποιο θεμα απλα το παρατήρησα αυτο διπλα στο iPad mini 2 που εχω που το λευκό της ειναι το λευκό του πάγου αρκετά λευκό..ενώ το κινητό ειναι λευκό θερμό όρος κίτρινο..

Όποτε δεν ειναι πρόβλημα;; Σε αυτο κάνουν αντικατάσταση;; Η υπαρχει τρόπος να ρυθμίσω τα χρώματα;

 

Δίπλα απ´το iPad Air 2 που έχω η διαφορά ειναι μεγάλη. Σε σχέση με το Sony Ζ5 τεράστια... τσέκαρα και αλλα Se σε καταστήματα και ειναι έτσι πανω κατω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Γενικα η οθόνη δεν εχn.prapas@apple.com καποιο θεμα απλα το παρατήρησα αυτο διπλα στο iPad mini 2 που εχω που το λευκό της ειναι το λευκό του πάγου αρκετά λευκό..ενώ το κινητό ειναι λευκό θερμό όρος κίτρινο..

Όποτε δεν ειναι πρόβλημα;; Σε αυτο κάνουν αντικατάσταση;; Η υπαρχει τρόπος να ρυθμίσω τα χρώματα;

 

Δεν κανουν αντικατάσταση. Δεν έχει πρόβλημα. Απλά αν το βάλεις δίπλα δίπλα βλέπεις κάποιες μικρές διάφορες.

Σκέτο το τηλέφωνο δεν καταλαβαίνεις. Μόνο αν συγκρίνεις.

Μην ασχολείσαι μια χαρά ειναι οι συσκευές σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο πρέπει να το βάλεις δίπλα δίπλα αλλιώς ναι δεν το καταλαβαίνεις

 

Δεν κανουν αντικατάσταση. Δεν έχει πρόβλημα. Απλά αν το βάλεις δίπλα δίπλα βλέπεις κάποιες μικρές διάφορες.

Σκέτο το τηλέφωνο δεν καταλαβαίνεις. Μόνο αν συγκρίνεις.

Μην ασχολείσαι μια χαρά ειναι οι συσκευές σου

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση!! Μπορώ να φορτιζω άφοβα το iPhone με τον φορτιστή του iPad?? Του κάνει ζημιά στην μπαταρία;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Γενικα η οθόνη δεν εχn.prapas@apple.com καποιο θεμα απλα το παρατήρησα αυτο διπλα στο iPad mini 2 που εχω που το λευκό της ειναι το λευκό του πάγου αρκετά λευκό..ενώ το κινητό ειναι λευκό θερμό όρος κίτρινο..

 

Όποτε δεν ειναι πρόβλημα;; Σε αυτο κάνουν αντικατάσταση;; Η υπαρχει τρόπος να ρυθμίσω τα χρώματα;

 

 

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το night shift και γίνεται το βράδυ πιο κίτρινη η οθόνη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιηθεί και το night shift δεν παλεύεται η κιτρινίλα. Στα δικά μου μάτια τουλάχιστον. Εγώ το φορτίζω με τον φορτιστή του air 2.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση!! Μπορώ να φορτιζω άφοβα το iPhone με τον φορτιστή του iPad?? Του κάνει ζημιά στην μπαταρία;

 

Ολα τα φορτιζω με φορτιστες iPad και μεχρι τωρα οι μπαταριες ουδεποτε απεκτησαν θεμα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση!! Μπορώ να φορτιζω άφοβα το iPhone με τον φορτιστή του iPad?? Του κάνει ζημιά στην μπαταρία;

 

Δεν νομίζω. Έχει προστασία το σύστημα παίρνει οσο ρεύμα χρειάζεται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δοκιμάζω την beta κι έχω να πω ότι οι βελτιώσεις στις γρήγορες απαντήσεις είναι πολύ καλές. Όσοι κάνουν μακρες συζητήσεις θα μείνουν πολύ ικανοποιημένοι. Εκτός αν χρησιμοποιούν το messenger που ακόμα έχει αυτό τον άθλιο τρόπο διαχείρισης των γρήγορων απαντήσεων.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο κινητό εκανα update σε 9.3.5 και υπάρχει περιστασιακο stuttering και ενιοτε lag οταν π.χ. παω να απαντησω μια κλήση. Του εκανα hard reset για να δω αν στρώσει. . Υπαρχει κατι αλλο να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο κινητό εκανα update σε 9.3.5 και υπάρχει περιστασιακο stuttering και ενιοτε lag οταν π.χ. παω να απαντησω μια κλήση. Του εκανα hard reset για να δω αν στρώσει. . Υπαρχει κατι αλλο να κανω?

 

Downgrade σε 9.3.4;

Νομίζω υπογράφεται ακόμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο λινκ που να περιγράφει τη διαδικασια?

 

Στο Google γράψε iPhone SE 9.3.4

Κατέβασε το αρχείο

Αφού έχεις συνδεμενη την συσκευή στο iTunes πατάς Shift και restore και επιλέγεις το αρχείο ξου είχες κατεβάσει

Θα χαθούν όλα απο την συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο κινητό εκανα update σε 9.3.5 και υπάρχει περιστασιακο stuttering και ενιοτε lag οταν π.χ. παω να απαντησω μια κλήση. Του εκανα hard reset για να δω αν στρώσει. . Υπαρχει κατι αλλο να κανω?

 

Και εγώ με 6s αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση. Περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στην beta, επέστρεψα στην 9.3.5 αλλά μετά την επαναφορά έχω ακόμα την εφαρμογή feedback και μου έρχεται ειδοποίηση για να κατεβάσω την beta. Παρόλο που δεν βλέπω πουθενά το προφίλ για την beta για να το σβήσω.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει βαλει κανεις ios10 να μας πει αν ειναι ολα οκ?

 

 

 

Η εμπειρία της επαναφοράς για μένα ήταν τραυματική, αφού δεν δούλεψε σωστά κανένας από τους 2 τρόπους, όποτε έστησα τη συσκευή από την αρχή. Κατά τ' άλλα όλα καλά και οι βελτιώσεις μικρές αλλά ευπρόσδεκτες.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone SE 16 gb και θέλω να σβήσω κάποιες φωτογραφίες και βίντεο από το κινητό μου αλλά όχι από το iCloud γιατί γεμίζει σε λίγο ο χώρος του κινητού . Πως θα γίνει όμως δεν με αφήνει τις σβήνει από παντού όταν πατάω να σβήσει μόνο από το άλμπουμ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει βαλει κανεις ios10 να μας πει αν ειναι ολα οκ?

 

ΟΤΑ αναβάθμιση και δουλεύει άψογα χωρίς επαναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις ios10 να μας πει αν ειναι ολα οκ?

 

Και εγώ το πέρασα εδώ και 3 μέρες στο iphone SE της συζύγου μου και πάει σφαίρα!!!:D

ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Σήμερα το πρωί ύστερα απο 15-20 λεπτά ιντερνετ με δεδομένα 3G (δεν έχω 4G πακέτο σύνδεσης) μου ανέβασε θερμοκρασία ... Αρκετή . Τόση ώστε μου έκανε εντύπωση .

Συνθήκες : Σήμα ασθενές (1/5) Cosmote και bluetooth ενεργοποιημένο . Μπαταρία περίπου 55% . Αργούσε πολύ να κατεβάσει σελίδες .

Μόλις έκλεισα τα δεδομένα , μετά απο λίγα λεπτά κρύωσε .

Τί λέτε οι πιό έμπειροι ; Είναι φυσιολογικό ; Εμένα μου φάνηκε περίεργο ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα το πρωί ύστερα απο 15-20 λεπτά ιντερνετ με δεδομένα 3G (δεν έχω 4G πακέτο σύνδεσης) μου ανέβασε θερμοκρασία ... Αρκετή . Τόση ώστε μου έκανε εντύπωση .

Συνθήκες : Σήμα ασθενές (1/5) Cosmote και bluetooth ενεργοποιημένο . Μπαταρία περίπου 55% . Αργούσε πολύ να κατεβάσει σελίδες .

Μόλις έκλεισα τα δεδομένα , μετά απο λίγα λεπτά κρύωσε .

Τί λέτε οι πιό έμπειροι ; Είναι φυσιολογικό ; Εμένα μου φάνηκε περίεργο ...

 

Από τα δεδομένα ήταν.

Όσο χειρότερο σήμα τόσο ανεβάζει θερμοκρασία.

Στέλνει πιο πολύ ρεύμα στις κεραίες για να βρει σήμα με αποτέλεσμα να κινείται θερμότητα μέσα στο σασί περισσότερη. Συν αν ήσουν έξω και η οθόνη άναβε στο full

Ολα αυτά συντελούν στην άνοδο θερμοκρασίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...