Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μινι συγκρισουλα που εκανα με το 6s μου και το se της κοπελιας μην σας πω οτι ετυχε να μπει και 1 κλασμα πιο γρηγορα το se σε διαφορα app

 

Εγώ πιστεύω οτι είναι ίδια σε ταχύτητα.

Έχουν τον ίδιο επεξεργαστη άσχετα που είναι λίγο πιο χαμηλά χρονισμενος αφού έχει να υποστήριξη χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη.

Τωρα για κάτι κλάσματα δεν θα κατσουμε να πιαστούμε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

διαφορα στην ταχυτητα ΑΝ παρατηρηθει θα ειναι λογο διαφορα αναλυσης της οθονης!! γιατι ειναι ενα 6s σε σμικρυνση!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
διαφορα στην ταχυτητα ΑΝ παρατηρηθει θα ειναι λογο διαφορα αναλυσης της οθονης!! γιατι ειναι ενα 6s σε σμικρυνση!!

 

Η οποία υπερκαλύπτεται από το 6s με τον υψηλότερο χρονισμό του επεξεργαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οποία υπερκαλύπτεται από το 6s με τον υψηλότερο χρονισμό του επεξεργαστή.

 

Ειναι σίγουρα ο επεξεργαστής του 6S υψηλότερα χρονισμενος? Γιατί εγώ βλέπω το SE και το 6S να είναι στο 1.84 GHZ. Έτσι λέει στο GSMArena τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 3 έχουν το ίδιο επεξεργαστή στα 1,84GHz. Τα ipad pro είναι που έχουν το ίδιο επεξεργαστή αλλά με διαφορά στον συγχρονισμό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αύριο λογικά παραλαμβάνω το κινητό. Πρώτη φορά χρήστης iPhone ελπίζω να μη μου φανεί δύσχρηστο.

 

Αν είναι συνειδητοποιημένη αγορά με την έννοια του να ξέρεις τι να περιμένεις, στην πράξη δεν θα σε απογοητεύσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πώς γίνεται η παραλαβή ; Έχω προπαραγγείλει , αλλά σε ερώτησή μου δεν πήρα σαφή απάντηση , μάλλον δεν ήξεραν και οι ίδιοι να μου πουν ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πώς γίνεται η παραλαβή ; Έχω προπαραγγείλει , αλλά σε ερώτησή μου δεν πήρα σαφή απάντηση , μάλλον δεν ήξεραν και οι ίδιοι να μου πουν ...

 

Από που το παρήγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεταβεί κάποιος από συσκευή με μεγαλυτερη οθονη του SE, στο SE;

Εάν ναι, πώς του φάνηκε;:)

Τώρα τελευταια εχω πεθυμησει το μεγεθος του 5αριου και απο το 6 λεω να παω στο SE!

Το έχει πάθει και άλλος αυτό;:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεταβεί κάποιος από συσκευή με μεγαλυτερη οθονη του SE, στο SE;

Εάν ναι, πώς του φάνηκε;:)

Τώρα τελευταια εχω πεθυμησει το μεγεθος του 5αριου και απο το 6 λεω να παω στο SE!

Το έχει πάθει και άλλος αυτό;:p

Εμενα μου φανηκε περιεργα μικρη.αλλα ειναι θεμα συνηθειας. Το κινητο που το δουλεψα promo απο wind ξετρελαθηξα απο την αποδοση του και τις επιδοσεις του. Για εμενα ειναι το ιδανικο μεγεθος.ασε που ειναι και ελαφρυ. Εγω θα το αγορασω με αυτα τα χαρακτηριστικα. Το 6αρι καταναγκη το πηρα. Και ηδη μεχει κουρασει το μεγεθος. Αν ειχες στο παρελθον 5,5s δεν θα χεις προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω τη μετάβαση από Note 4 και λίγο που δούλεψα ένα 5s μου φάνηκε οκ όχι τόσο τρομερό όσο διατυμπανίζουν ορισμένοι από τη μεγάλη διαφορά του μεγέθους.
Link to comment
Share on other sites

Είχα στο παρελθόν 5S και όταν το είχα έλεγα βέβαια αντε να πάω σε μεγαλύτερη οθόνη.

Πριν λίγες ημέρες έπιασα στα χέρια μου 5S μετά από καιρό και απο εκεινη τη στιγμη με κολληςε η ιδεα για το SE.

Οντως στο χερι σαν κρατημα, μεγεθος και βάρος ειναι το ιδανικο.

 

Το πηρε κανεις στα χερια να μας εντυπωσεις;

Δεν το εχω δει απο κοντα ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Από που το παρήγγειλες;

 

Aπο media markt και απο public .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχα στο παρελθόν 5S και όταν το είχα έλεγα βέβαια αντε να πάω σε μεγαλύτερη οθόνη.

Πριν λίγες ημέρες έπιασα στα χέρια μου 5S μετά από καιρό και απο εκεινη τη στιγμη με κολληςε η ιδεα για το SE.

Οντως στο χερι σαν κρατημα, μεγεθος και βάρος ειναι το ιδανικο.

 

Το πηρε κανεις στα χερια να μας εντυπωσεις;

Δεν το εχω δει απο κοντα ακομη.

 

Αν είχες το 5s δεν εχεις πολλά να δεις, το μέγεθος το ξέρεις και όσον αφορά τις επιδόσεις... οτι καλύτερο εχει να δώσει το iOS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο χθες στα χερια μου οποτε δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη ,απλά μια πρωτη γνωμη.

Ερχόμενος από note4 λογικό είναι τις πρώτες ώρες να αμφιβάλω για την επιλογή μου.

Όσο όμως το δουλεύω και ασχολούμαι μαζί του τόσο ποιο σίγουρος είμαι για την αγορά μου.Ο τρόπος και η ταχυτητα που ανοίγει τις εφαρμογες είναι μοναδικος.Σκέτος πυραυλος.Μου θύμισε το πρώτο μου αυτοκίνητο ,ένα 5 turbo, μικρό στο μάτι αλλά διαβολεμένα γρηγορο.Για την μπαταρία φυσικά ακόμα δεν μπορώ να πω κατι ,απλά μονο οτι δείχνει να τα πάει αρκετά καλα .Φωτογραφια δεν το πολύ έχω ,γιαυτό καλυτερα ας μιλήσει κάποιος αλλος. Σήμα και ποιότητα ομιλίας μια χαρα. Σε όλα τα άλλα ,μεγεθος,οθόνη ποιότητα κατασκευής κλπ είναι γνωστά από το αδελφάκι του.

Συνολικα πιστεύω ότι όποιος ,εν γνώση του, πάει σε 4 άρα οθόνη δεν πρόκειται να το μετανοιωσει.Είναι μια λιλιπούτεια συσκευή ,που σε κάποιος τομείς, δεν έχει να ζηλεψει τιποτα απο τις σημερινες ναυαρχιδες. Κάθε άλλο θα έλεγα ,αυτές έχουν να ζηλεψουν......

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο χθες στα χερια μου οποτε δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη ,απλά μια πρωτη γνωμη.

Ερχόμενος από note4 λογικό είναι τις πρώτες ώρες να αμφιβάλω για την επιλογή μου.

Όσο όμως το δουλεύω και ασχολούμαι μαζί του τόσο ποιο σίγουρος είμαι για την αγορά μου.Ο τρόπος και η ταχυτητα που ανοίγει τις εφαρμογες είναι μοναδικος.Σκέτος πυραυλος.Μου θύμισε το πρώτο μου αυτοκίνητο ,ένα 5 turbo, μικρό στο μάτι αλλά διαβολεμένα γρηγορο.Για την μπαταρία φυσικά ακόμα δεν μπορώ να πω κατι ,απλά μονο οτι δείχνει να τα πάει αρκετά καλα .Φωτογραφια δεν το πολύ έχω ,γιαυτό καλυτερα ας μιλήσει κάποιος αλλος. Σήμα και ποιότητα ομιλίας μια χαρα. Σε όλα τα άλλα ,μεγεθος,οθόνη ποιότητα κατασκευής κλπ είναι γνωστά από το αδελφάκι του.

Συνολικα πιστεύω ότι όποιος ,εν γνώση του, πάει σε 4 άρα οθόνη δεν πρόκειται να το μετανοιωσει.Είναι μια λιλιπούτεια συσκευή ,που σε κάποιος τομείς, δεν έχει να ζηλεψει τιποτα απο τις σημερινες ναυαρχιδες. Κάθε άλλο θα έλεγα ,αυτές έχουν να ζηλεψουν......

 

Θα ηθελα κι εγω μια τέτοια συσκευή να την δοκιμάσω. Οχι ότι το 5s με χαλάει αλλα αυτό ειναι και πιο δυνατό όποτε ειναι μια συσκευή που στο χέρι ειναι ιδανική επίσης ειναι και ελαφριά

Λίγο με κούρασε το μεγάλο μέγεθος πλέον όλων των top συσκευών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω το Z5 Compact.Μπορω να πω πως το συγκεκριμένο iphone μαρεσει πολυ.

Ποιο ειναι ομως ποιο καλο απο τα 2 ?Αξιζει η μεταβαση απο z5 compact στο iphone αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω το Z5 Compact.Μπορω να πω πως το συγκεκριμένο iphone μαρεσει πολυ.

Ποιο ειναι ομως ποιο καλο απο τα 2 ?Αξιζει η μεταβαση απο z5 compact στο iphone αυτο ?

Κατά την προσωπική μου γνώμη, ναι αξίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά την προσωπική μου γνώμη, ναι αξίζει

 

Σε ευχαριστω.Τα εχεις δοκιμασει και τα 2 η απλα το λες ετσι?Απο θεμα μπαταριας χανει το iphone ομως ε?

Πειτε μου απο θεμα καμερας,ταχύτητας, ζεσταίνετε το iphone?Ειναι αδιαβροχο ?

 

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.Τα εχεις δοκιμασει και τα 2 η απλα το λες ετσι?Απο θεμα μπαταριας χανει το iphone ομως ε?

Πειτε μου απο θεμα καμερας,ταχύτητας, ζεσταίνετε το iphone?Ειναι αδιαβροχο ?

 

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

 

Είναι ένα 5s με κάποια hardware από το 6s.

Η μπαταρία σε σχέση με το Z5 compact είναι περίπου στα μισά. 1 μέρα το iPhone, 2 μέρες το Z5

Αδιάβροχο δεν είναι επίσημα αν και έχει κάποιες λίγες αντοχές αλλά καλύτερα να μην δοκιμάσεις τίποτα

Κάμερα έχει αρκετά καλή

Το 5s με δεδομένα και καλοκαίρι ναι ζεστενεται. Και αν δεν έχεις και καλό σήμα ζεστενεται και πολύ κιόλας

Δούλεψε ένα 5s να δεις περίπου. Σκέψου ότι το SE είναι σε μπαταρία, ταχύτητα, μνήμη, κάμερα, λίγο καλύτερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία,ταχύτητα καμία.....μα καμία σχέση το 5s με το se.Ειδικα στο θέμα της ταχύτητας το se είναι ένα από τα ποιο γρήγορα κινητά που κυκλοφορούν . και στο λέω και ως κάτοχος του huawei mate 8.Για την κάμερα απλά δεν με ενδιαφέρει γιαυτό και δεν έχω άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα.Εχω το Z5 Compact.Μπορω να πω πως το συγκεκριμένο iphone μαρεσει πολυ.

Ποιο ειναι ομως ποιο καλο απο τα 2 ?Αξιζει η μεταβαση απο z5 compact στο iphone αυτο ?

 

Επειδή η σύγκριση συσκευών δεν είναι ένα αντικείμενο που μπορεί να συζητηθεί εδώ θα πρέπει ή να απευθυνθείς στο γνωστό χώρο της επιλογής συσκευών ή (που για μένα είναι και το καλύτερο) να δεις ποιο λειτουργικό καλύπτει περισσότερο τις ανάγκες και τις απαιτήσεις σου και να πορευτείς αναλόγως. Σαν συσκευές είναι εξίσου αξιόλογες ως hardware, το θέμα είναι από software point of view τι ζητάς μιας και είναι πολύ διαφορετικά σε αυτά που προσφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...