Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω καθολου εμπειρια απο iphone πρωτη φορα θα δοκιμασω. Ζωντανα εχω δει μονο το 6s το οποιο μου φανηκε οκ σαν μεγεθος. Το se εχει μεγαλη διαφορα απο το 6s;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

  • Administrators
Δεν εχω καθολου εμπειρια απο iphone πρωτη φορα θα δοκιμασω. Ζωντανα εχω δει μονο το 6s το οποιο μου φανηκε οκ σαν μεγεθος. Το se εχει μεγαλη διαφορα απο το 6s;

 

Δες το 5άρι ή το 5s και θα πάρεις ακριβή εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καθολου εμπειρια απο iphone πρωτη φορα θα δοκιμασω. Ζωντανα εχω δει μονο το 6s το οποιο μου φανηκε οκ σαν μεγεθος. Το se εχει μεγαλη διαφορα απο το 6s;

 

Μην βιάζεσαι. Βρες κάποιον με 5s που στην ουσία σαν μέγεθος και σχέδιο ειναι ίδιο με το SE και μετά αποφασίσεις. Το 6 ειναι και αλλο μέγεθος και άλλη σχεδίαση.

Σε ενα κατάστημα η απο κάποιον γνωστό δούλεψε το 5s και κρίνεις ανάλογα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καθολου εμπειρια απο iphone πρωτη φορα θα δοκιμασω. Ζωντανα εχω δει μονο το 6s το οποιο μου φανηκε οκ σαν μεγεθος. Το se εχει μεγαλη διαφορα απο το 6s;

Αν και το καλύτερο είναι να τα πιάσεις όλα στα χέρια σου, η φωτογραφία που ακολουθεί, είναι ενδεικτική.

 

  1. 5S
  2. 6
  3. 6Plus

http://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/csm_compare_1_5f6f3ae5c6.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα, την πεμπτη θα το εχει στα χερια η κοπελια σε χρωμα rose gold . Θα στειλω unboxing και εντυπωσεις :) .

 

Δεν εχει καμία διαφορά εξωτερικά απο το 5s όποτε προχωρά κατευθείαν στο ψητό και πες μας εντυπώσεις απο την λειτουργία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμία διαφορά εξωτερικά απο το 5s όποτε προχωρά κατευθείαν στο ψητό και πες μας εντυπώσεις απο την λειτουργία

 

Εγω δουλεψα μετα απο 6 οποτε δεν εχω πιασει καν στα χερια μου 5s θα ειναι κατι νεο και προσωπικα μου αρεσει το καλουπι του. Για να δουμε πως θα πηγαινει..

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλεψα μετα απο 6 οποτε δεν εχω πιασει καν στα χερια μου 5s θα ειναι κατι νεο και προσωπικα μου αρεσει το καλουπι του. Για να δουμε πως θα πηγαινει..

 

Σφαίρα θα πηγαίνει. Και το μέγεθος του δυστυχώς σε κανα δυο χρόνια ίσως φτάσουμε να λέμε ότι ήταν το τέλειο μέγεθος γιατι σαν να άρχισαν πολλες εταιρείες να τα μικραίνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θυμηθειτε πως ξεκινησαν τα κινητα τηλεφωνα Motorola ( τερατα ) μετα φτασαμε στα ποιο μικρα Nokia 8210 και μετα πηγαμε στις 6inc smartphone... πιστευω θα ξαναεπιστρεψουμε προς τις μικρες οθονες καποια στιγμη!!

Θα το ευχαριστηθει πληρως η κοπελα σου. Το 5αρι μου ειναι πολυ βολικο που σκεφτομαι να το κρατησω οταν μεταβω στο επομενο Iphone ( 7αρι η 6s ). Eιδικα αυτο που εχει το εσωτερικο του 6s θα παει σφαιρα!!

Link to comment
Share on other sites

θυμηθειτε πως ξεκινησαν τα κινητα τηλεφωνα Motorola ( τερατα ) μετα φτασαμε στα ποιο μικρα Nokia 8210 και μετα πηγαμε στις 6inc smartphone... πιστευω θα ξαναεπιστρεψουμε προς τις μικρες οθονες καποια στιγμη!!

Θα το ευχαριστηθει πληρως η κοπελα σου. Το 5αρι μου ειναι πολυ βολικο που σκεφτομαι να το κρατησω οταν μεταβω στο επομενο Iphone ( 7αρι η 6s ). Eιδικα αυτο που εχει το εσωτερικο του 6s θα παει σφαιρα!!

 

Ετσι πιστεύω κι εγω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης στην Κινα εχει κανει περισσοτερες απο 3.4 εκατ. προπαραγγελιες

 

http://www.gsmarena.com/iphone_se_reportedly_nabs_more_than_34_million_reservations_in_china-news-17478.php

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης στην Κινα εχει κανει περισσοτερες απο 3.4 εκατ. προπαραγγελιες

 

http://www.gsmarena.com/iphone_se_reportedly_nabs_more_than_34_million_reservations_in_china-news-17478.php

 

Καλά αυτά ειναι νούμερα που θα φτάσουν στα καταστήματα οχι σε πελάτες. Μπορεί να μείνουν στα ράφια κανα χρόνο και παραπανω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κουράστηκα να κουβαλάω κινητό με μεγάλη οθόνη,εύκολα θα το επερνα!! Μου αρέσει!!!

 

 

Μια από τα ίδια και αγια αυτό τον λόγο αποχωρήστηκα το 6 plus και πήγα σε 6s....

Είχα παλαιότερα 5αρι... τελικά θεωρώ το ιδανικό μέγεθος, αυτό μεταξύ 5 και 6... Τα κάνει όλα και συμφέρει..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες εχουμε στα χερια μας το se.. Μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ το μεγεθος και οτι θα μπορουσα να το συνηθισω. Ταχυτατο και πανεμορφο σε rose gold. Antutu εβγαλε 126000 το συγκεκριμενο ετσι για την ιστορια.
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κάποιους που θα το πάρουν (όχι με την Ελληνική τιμή βέβαια) γιατί είναι το μέγεθος που του ςβολεύει
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κάποιους που θα το πάρουν (όχι με την Ελληνική τιμή βέβαια) γιατί είναι το μέγεθος που του ςβολεύει

 

Ένας απο αυτούς είμαι κι εγώ . Με βόλεψε πάρα πολύ το μέγεθος (είχα το 5s το οποίο χάρισα στο γιό μου και του το έκλεψαν...) ταίριαζε ακριβώς σε μια θήκη στο αυτοκίνητο , αλλά εκείνο που ηταν (και είναι) καταπληκτικό είναι το δεν υπάρχουν εκείνα τα @$#@@% soft keys τα οποία τα πατάς συνέχεια όποτε είσαι στο νετ και σου σπάνε τα .....

Δεν τρελαίνομαι για το SE , αλλά η διαφορά τιμής με το 5s είναι πολύ μικρή (100€ - μιλάω για χρήση πιστωτικής κάρτας και όχι μετρητών οπότε αποκλείονται τα skroutzομάγαζα) και γι αυτό θα πάρω το SE . Εκτός εάν με την κυκλοφορία του SE πέσει κι άλλο η τιμή του 5s ώστε να είναι υπολογίσιμη ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Ένας απο αυτούς είμαι κι εγώ . Με βόλεψε πάρα πολύ το μέγεθος (είχα το 5s το οποίο χάρισα στο γιό μου και του το έκλεψαν...) ταίριαζε ακριβώς σε μια θήκη στο αυτοκίνητο , αλλά εκείνο που ηταν (και είναι) καταπληκτικό είναι το δεν υπάρχουν εκείνα τα @$#@@% soft keys τα οποία τα πατάς συνέχεια όποτε είσαι στο νετ και σου σπάνε τα .....

Δεν τρελαίνομαι για το SE , αλλά η διαφορά τιμής με το 5s είναι πολύ μικρή (100€ - μιλάω για χρήση πιστωτικής κάρτας και όχι μετρητών οπότε αποκλείονται τα skroutzομάγαζα) και γι αυτό θα πάρω το SE . Εκτός εάν με την κυκλοφορία του SE πέσει κι άλλο η τιμή του 5s ώστε να είναι υπολογίσιμη ...

 

υπαρχουν skroutzoμαγαζα που δεχονται πιστωτικη

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα, την πεμπτη θα το εχει στα χερια η κοπελια σε χρωμα rose gold . Θα στειλω unboxing και εντυπωσεις :) .

 

Ωραία, να ξέρουμε και εμεις που θέλουμε να το αγοράσουμε περί τίνος πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται περί ενός iPhone 5S, με ματ γωνίες, αντί των γυαλιστερών που είχαν τα 5/5S, κάμερα ίδια με του 6S και υποσύστημα βασισμένο στον επεξεργαστή Α9, που σημαίνει ότι δεν ζορίζεται πουθενά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρόκειται περί ενός iPhone 5S, με ματ γωνίες, αντί των γυαλιστερών που είχαν τα 5/5S, κάμερα ίδια με του 6S και υποσύστημα βασισμένο στον επεξεργαστή Α9, που σημαίνει ότι δεν ζορίζεται πουθενά.

 

Ε πες και για τη ram... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται περί ενός iPhone 5S, με ματ γωνίες, αντί των γυαλιστερών που είχαν τα 5/5S, κάμερα ίδια με του 6S και υποσύστημα βασισμένο στον επεξεργαστή Α9, που σημαίνει ότι δεν ζορίζεται πουθενά.

 

Τα ξέρω αυτά, απλά ένα review θέλω να δω από αληθινούς χρήστες. Γιατι από site τυπου PhoneArena δε τα εμπιστεύομαι καθόλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε πες και για τη ram... :rolleyes:

 

Από τα κυριότερα βασικά είναι η Ram.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται περί ενός iPhone 5S, με ματ γωνίες, αντί των γυαλιστερών που είχαν τα 5/5S, κάμερα ίδια με του 6S και υποσύστημα βασισμένο στον επεξεργαστή Α9, που σημαίνει ότι δεν ζορίζεται πουθενά.

Αληθινός χρήστης... είμαι και εγώ.

 

ΥΓ: Α ναι, και η RAM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια μινι συγκρισουλα που εκανα με το 6s μου και το se της κοπελιας μην σας πω οτι ετυχε να μπει και 1 κλασμα πιο γρηγορα το se σε διαφορα app
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...