Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γνώμη μου για το συγκριτικό είναι ότι η Apple έχει φοβερό μάρκετινγκ και σε κάνει να θέλεις το νέο μοντέλο ανελέητα. Από την άλλη όμως σέβεται τον πελάτη της, και αν δεν έχεις κάλο στον εγκέφαλο, το SE ή το 6s κάνουν όχι απλά αξιοπρεπή αυτά που πρέπει, αλλά σαν να τα έχεις πρώτη μέρα, πόσο μάλλον αυτοί που έχουν τη σειρά 7. Εμένα μόνο η κάμερα θα μου έκανε κλικ για να πάρω το επόμενο μοντέλο, αλλά να δώσω +1000€ το θεωρώ πλέον κοροϊδία, πόσο μάλλον που από το S7 και μετά έχασε την πρωτιά η Apple στον τομέα φωτογραφία

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

  • Administrators
Ένα συγκριτικό με το μικρουλι και την ναυαρχίδα της apple.για πείτε καμμία γνωμη;

 

 

Αξιοπρεπέστατο το μικρό για τα χρόνια του και τα "κυβικά" του...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε το iPhone se με το σχέδιο του xs,δηλαδή όλο οθόνη σε τιμή πχ 700 ευρώ όσο πολύ θα πουλούσε!!!!
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε το iPhone se με το σχέδιο του xs,δηλαδή όλο οθόνη σε τιμή πχ 700 ευρώ όσο πολύ θα πουλούσε!!!!

 

Δεν χρειάζεται να πιάσει τα 700€

Ξέφυγαν οι τιμές ειδικά από τότε που έβαλε Samsung οθόνες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπάρχουν θήκες για Iphone se που να λειτουργουν σαν επιπλεον μπαταρια ή επιπλέον αποθηκευτικος χώρος ή και τα 2 μαζι!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε το iPhone se με το σχέδιο του xs,δηλαδή όλο οθόνη σε τιμή πχ 700 ευρώ όσο πολύ θα πουλούσε!!!!

 

Φανταστείτε να μην υπερτιμολογούσε η Apple τα προϊόντα της...

 

Άκου 700€, για το "se2".....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καθόμουν στον καναπέ και μου γλίστρησε το κινητό από την τσέπη.Εκανε μια απόσταση το πολύ 25cm.Η πτώση ούτε καν ακούστηκε.Το θέμα είναι ότι το πάνελ πετάχτηκε προς τα πάνω.Ελάχιστα,το πίεσα να μπει προς τα πίσω και όλα οκ έκανε και ένα click.Τωρα με έχει πιάσει ένα άγχος με το τι θα γίνει άμα πέσει από μεγάλο ύψος (στο ύψος της τσέπης αλλά όρθιος).Το κινητό μόλις 2 μηνών και αυτή ήταν η πρώτη του πτώση.Αν μπορείτε δώστε μου καμία συμβουλή.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καθόμουν στον καναπέ και μου γλίστρησε το κινητό από την τσέπη.Εκανε μια απόσταση το πολύ 25cm.Η πτώση ούτε καν ακούστηκε.Το θέμα είναι ότι το πάνελ πετάχτηκε προς τα πάνω.Ελάχιστα,το πίεσα να μπει προς τα πίσω και όλα οκ έκανε και ένα click.Τωρα με έχει πιάσει ένα άγχος με το τι θα γίνει άμα πέσει από μεγάλο ύψος (στο ύψος της τσέπης αλλά όρθιος).Το κινητό μόλις 2 μηνών και αυτή ήταν η πρώτη του πτώση.Αν μπορείτε δώστε μου καμία συμβουλή.

 

Θα βάλεις ένα γυαλί και μια θήκη που να εκτείνεται πάνω από την οθόνη λίγο πιο ψηλά και δεν θα έχεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καθόμουν στον καναπέ και μου γλίστρησε το κινητό από την τσέπη.Εκανε μια απόσταση το πολύ 25cm.Η πτώση ούτε καν ακούστηκε.Το θέμα είναι ότι το πάνελ πετάχτηκε προς τα πάνω.Ελάχιστα,το πίεσα να μπει προς τα πίσω και όλα οκ έκανε και ένα click.Τωρα με έχει πιάσει ένα άγχος με το τι θα γίνει άμα πέσει από μεγάλο ύψος (στο ύψος της τσέπης αλλά όρθιος).Το κινητό μόλις 2 μηνών και αυτή ήταν η πρώτη του πτώση.Αν μπορείτε δώστε μου καμία συμβουλή.

 

Το πέσιμο είναι σχετικό

Μπορεί να πέσει από πολύ μικρή απόσταση και να διαλυθεί

Μπορεί να το ρίξεις από τα 1 μέτρα και να κάνει μόνο μια λακκούβα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καθόμουν στον καναπέ και μου γλίστρησε το κινητό από την τσέπη.Εκανε μια απόσταση το πολύ 25cm.Η πτώση ούτε καν ακούστηκε.Το θέμα είναι ότι το πάνελ πετάχτηκε προς τα πάνω.Ελάχιστα,το πίεσα να μπει προς τα πίσω και όλα οκ έκανε και ένα click.Τωρα με έχει πιάσει ένα άγχος με το τι θα γίνει άμα πέσει από μεγάλο ύψος (στο ύψος της τσέπης αλλά όρθιος).Το κινητό μόλις 2 μηνών και αυτή ήταν η πρώτη του πτώση.Αν μπορείτε δώστε μου καμία συμβουλή.

 

Όλο το πάνελ είναι κουμπωτό, εκτός από το κάτω μέρος, που δεξιά και αριστερά της lightning θύρας, έχει και 2 βίδες. Δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.

 

Θήκη πάντα, σε κάθε κινητό, ανεξαρτήτως κατασκευής, όχι μόνο για τις πτώσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όλο το πάνελ είναι κουμπωτό, εκτός από το κάτω μέρος, που δεξιά και αριστερά της lightning θύρας, έχει και 2 βίδες. Δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.

 

Θήκη πάντα, σε κάθε κινητό, ανεξαρτήτως κατασκευής, όχι μόνο για τις πτώσεις.

Παιδιά από θήκη έχω την lumee,η οποία είναι γερή σαν κατασκευή και στιβαρή.Για αυτό δεν καταλαβαίνω πως έγινε.Παντως δεν τρίζει και αυτό είναι καλό,ίσως και να μου φάνηκε,πάντως άκουσα ένα κλικ.Μπορει να έφυγε λίγο από τη θήκη

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θήκη έχω την lumee,η οποία είναι γερή σαν κατασκευή και στιβαρή.Για αυτό δεν καταλαβαίνω πως έγινε.Παντως δεν τρίζει και αυτό είναι καλό,ίσως και να μου φάνηκε,πάντως άκουσα ένα κλικ.Μπορει να έφυγε λίγο από τη θήκη

 

Αν είναι από σκληρό πλαστικό, είναι πιθανό κι αυτό το σενάριο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καθόμουν στον καναπέ και μου γλίστρησε το κινητό από την τσέπη.Εκανε μια απόσταση το πολύ 25cm.Η πτώση ούτε καν ακούστηκε.Το θέμα είναι ότι το πάνελ πετάχτηκε προς τα πάνω.Ελάχιστα,το πίεσα να μπει προς τα πίσω και όλα οκ έκανε και ένα click.Τωρα με έχει πιάσει ένα άγχος με το τι θα γίνει άμα πέσει από μεγάλο ύψος (στο ύψος της τσέπης αλλά όρθιος).Το κινητό μόλις 2 μηνών και αυτή ήταν η πρώτη του πτώση.Αν μπορείτε δώστε μου καμία συμβουλή.

 

Απο τέτοιο ύψος μου έχει πέσει αρκετές φορές με τον τρόπο που περιγράφεις και δεν έχει πάθει τίποτα (πριν απο 2 μήνες παρατήρησα 2 χτυπήματα δεξιά και αριστερά απο το κουμπί on-off και 1 χτύπημα κάτω δεξιά - μάλλον θα είναι απο τις πτώσεις...) . Την περασμένη εβδομάδα μου έπεσε στα πλακάκια απο το ύψος της μέσης με την οθόνη προς τα κάτω . Έκανε ένα "πλατς" και λέω πάει , πάμε για καινούργιο . Δεν έπαθε τίποτα ...Η θήκη που του είναι διαφανής πλαστική των δύο ευρώ . Τζάμι προστατευτικό δεν είχα ποτέ . Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο το οτι δεν έπαθε τίποτα , πάντως δουλεύει μια χαρά ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Απο τέτοιο ύψος μου έχει πέσει αρκετές φορές με τον τρόπο που περιγράφεις και δεν έχει πάθει τίποτα (πριν απο 2 μήνες παρατήρησα 2 χτυπήματα δεξιά και αριστερά απο το κουμπί on-off και 1 χτύπημα κάτω δεξιά - μάλλον θα είναι απο τις πτώσεις...) . Την περασμένη εβδομάδα μου έπεσε στα πλακάκια απο το ύψος της μέσης με την οθόνη προς τα κάτω . Έκανε ένα "πλατς" και λέω πάει , πάμε για καινούργιο . Δεν έπαθε τίποτα ...Η θήκη που του είναι διαφανής πλαστική των δύο ευρώ . Τζάμι προστατευτικό δεν είχα ποτέ . Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο το οτι δεν έπαθε τίποτα , πάντως δουλεύει μια χαρά ...

 

Τελείως τυχαίο ήταν..

 

Αυτό που δε βάζετε γυαλί, όσο και να κοστίζει η συσκευή, δε μπορώ να το καταλάβω.. Όσο Gorilla Glass και να είναι, δε σημαίνει ότι δεν είναι γυαλί, που και σπάει και χαράσεται.

 

Καλύτερα 2-5€, παρά 40€+.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελείως τυχαίο ήταν..

 

Αυτό που δε βάζετε γυαλί, όσο και να κοστίζει η συσκευή, δε μπορώ να το καταλάβω.. Όσο Gorilla Glass και να είναι, δε σημαίνει ότι δεν είναι γυαλί, που και σπάει και χαράσεται.

 

Καλύτερα 2-5€, παρά 40€+.

 

Μου είχε πει κάποιος οτι με το γυαλί δεν φαίνεται καλά η οθόνη στον ήλιο γι αυτό και δεν έβαλα ποτέ . Πρεσβύωψ γαρ ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε πει κάποιος οτι με το γυαλί δεν φαίνεται καλά η οθόνη στον ήλιο γι αυτό και δεν έβαλα ποτέ . Πρεσβύωψ γαρ ...
Καμια σχεση. Παρε ενα γυαλι της nilkin και θα δεις ποσο τελειο ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε πει κάποιος οτι με το γυαλί δεν φαίνεται καλά η οθόνη στον ήλιο γι αυτό και δεν έβαλα ποτέ . Πρεσβύωψ γαρ ...

 

Το γυαλί δε δημιουργεί κανένα πρόβλημα, σε όποιον έχει το οποιοδήποτε πρόβλημα όρασης. Βάλε ένα να έχεις λίγο πιο ήσυχο το κεφάλι σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω , ευχαριστώ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα όρασης δεν προκαλεί φυσικά το γυαλί, αλλά αυξάνει σημαντικά τις αντανακλάσεις κάτω από τον ήλιο. Όσο ακριβό και ποιοτικό γυαλί να βάλεις, θα δεις μείωση της ευκρίνειας κάτω απο (καλοκαιρινό κυρίως) ήλιο. Διαλέγεις και παίρνεις. Ευκρίνεια και αντιθέσεις κάτω από ήλιο ή ασφάλεια στις πτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Πήρα πάλι ένα SE να κάνει παρέα στο 8άρι. Το είχα μετανιώσει όταν το πούλησα. Είναι φανταστικό τηλέφωνο.

Θέλω να το χρησιμοποιώ όταν χρειάζομαι κινητό "τσεπάτο". Ξέρετε αν θα έχω κάποιο πρακτικό πρόβλημα πέρα από την τράμπα στην sim? Εννοώ αφού θα βάλω το ίδιο account. Λέω να το κάνω κλώνο του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Πήρα πάλι ένα SE να κάνει παρέα στο 8άρι. Το είχα μετανιώσει όταν το πούλησα. Είναι φανταστικό τηλέφωνο.

Θέλω να το χρησιμοποιώ όταν χρειάζομαι κινητό "τσεπάτο". Ξέρετε αν θα έχω κάποιο πρακτικό πρόβλημα πέρα από την τράμπα στην sim? Εννοώ αφού θα βάλω το ίδιο account. Λέω να το κάνω κλώνο του άλλου.

 

Γιατί να έχεις πρόβλημα; Να το χαρείς. Είναι ο τελευταίος των Μοϊκανών των iPhones και το απόλυτο VFM για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Πήρα πάλι ένα SE να κάνει παρέα στο 8άρι. Το είχα μετανιώσει όταν το πούλησα. Είναι φανταστικό τηλέφωνο.

Θέλω να το χρησιμοποιώ όταν χρειάζομαι κινητό "τσεπάτο". Ξέρετε αν θα έχω κάποιο πρακτικό πρόβλημα πέρα από την τράμπα στην sim? Εννοώ αφού θα βάλω το ίδιο account. Λέω να το κάνω κλώνο του άλλου.

 

Μόνο το iMessage αν αλλάζεις συνέχεια θα κολλήσει και δεν θα ενεργοποιείται

Αν δεν το χρησιμοποιείς δεν θα έχεις πρόβλημα

Επίσης το Viber αν το κανεις συνέχεια αλλαγή από συσκευή σε συσκευή κολλάει και αυτό

 

Απλά αν βάζεις την sim χωρίς τα παραπάνω δεν θα έχεις θέμα

Εγώ έχω 2 sim με τον ίδιο αριθμό

Βάζω σε πτήση το ενα κινητό, ανοίγω το άλλο και τελειώνω. Δεν χρειάζεται να βγάζεις από τα κινητά τις κάρτες

 

Λύσεις υπάρχουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και το whatsapp δεν θα δουλέψει, θα θέλει verification κάθε φορά που το ανοίγεις από άλλη συσκευή, ακόμα και αν δεν βάλεις sim στην δεύτερη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Και το whatsapp δεν θα δουλέψει, θα θέλει verification κάθε φορά που το ανοίγεις από άλλη συσκευή, ακόμα και αν δεν βάλεις sim στην δεύτερη συσκευή.

 

Ναι αυτές οι εφαρμογές που έχουν σχέση με τον αριθμό τηλεφώνου δεν θα δουλεύουν αν κανεις καθημερινά εναλλαγές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...