Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νόμιζα ότι το viber επιτρέπει να το έχεις σε πάνω από μία συσκευή ταυτόχρονα

 

Βοηθητικά μπορείς σε iPhone και σε iPad η σε Η/Υ

Σε 2 τηλέφωνα δεν μπορείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόνο το iMessage αν αλλάζεις συνέχεια θα κολλήσει και δεν θα ενεργοποιείται

Αν δεν το χρησιμοποιείς δεν θα έχεις πρόβλημα

Επίσης το Viber αν το κανεις συνέχεια αλλαγή από συσκευή σε συσκευή κολλάει και αυτό

 

Απλά αν βάζεις την sim χωρίς τα παραπάνω δεν θα έχεις θέμα

Εγώ έχω 2 sim με τον ίδιο αριθμό

Βάζω σε πτήση το ενα κινητό, ανοίγω το άλλο και τελειώνω. Δεν χρειάζεται να βγάζεις από τα κινητά τις κάρτες

 

Λύσεις υπάρχουν

Καταρχήν, ευχαριστώ όλους σας για την ανταπόκριση.

Λέω να μην βάλω καθόλου Viber και What's app.

Αυτό με τις 2 κάρτες το έιχα πολύ παλιότερα με τη Wind και ενώ μου είχαν πει ότι είχε μηνιαία χρέωση, τελικά δεν είδα ποτέ στο πάγό μου κάποια αύξηση στις χρεώσεις. Τώρα το κύριο νούμερο είναι Vodafone. Γνωρίζετε αν υπάρχει χρέωση? Είναι καρτοσυμβόλαιο (Αν έχει σημασία). Ρωτάω εσάς γιατί σας έχω πολύ περισσότερη εμπιστοσύνη απ' ό,τι στη Vodafone.

Τέλος να πω στους κατόχους να το κρατήσετε όσο περισσότερο μπορείτε. Όταν το ξαναέπιασα στα χέρια μου κατάλαβα πόσο μου είχε λείψει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, ευχαριστώ όλους σας για την ανταπόκριση.

 

Λέω να μην βάλω καθόλου Viber και What's app.

 

Αυτό με τις 2 κάρτες το έιχα πολύ παλιότερα με τη Wind και ενώ μου είχαν πει ότι είχε μηνιαία χρέωση, τελικά δεν είδα ποτέ στο πάγό μου κάποια αύξηση στις χρεώσεις. Τώρα το κύριο νούμερο είναι Vodafone. Γνωρίζετε αν υπάρχει χρέωση? Είναι καρτοσυμβόλαιο (Αν έχει σημασία). Ρωτάω εσάς γιατί σας έχω πολύ περισσότερη εμπιστοσύνη απ' ό,τι στη Vodafone.

 

Τέλος να πω στους κατόχους να το κρατήσετε όσο περισσότερο μπορείτε. Όταν το ξαναέπιασα στα χέρια μου κατάλαβα πόσο μου είχε λείψει.

 

 

 

Η κατακλείδα σου,όλα τα λεφτά ✌️

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να εξαφανίζεται το iphone se,οποτε παραιτούμαι από την αγορά δεύτερου και προσανατολιζομαι σε iPhone 8 μιας και έχει ακομη Touch ID για ένα λογο:

το Face ID αφού ξεκλειδώσει θέλει ακομη μια κίνηση για να μπω στην αρχική οθόνη ενώ το touch id μόνο μια:να ακουμπήσεις το δάκτυλο σου.

Απλα περιμένω μια καλη τιμή.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σταματήσανε οι ανθρώπινες διαστάσεις όπως τα 8 άρια με τις 4.7 ίντσες και μοναδική επιλογή πια οι ....παντόφλες και τα super duper κινητά πολύ με ξενερώνει πάντως
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σταματήσανε οι ανθρώπινες διαστάσεις όπως τα 8 άρια με τις 4.7 ίντσες και μοναδική επιλογή πια οι ....παντόφλες και τα super duper κινητά πολύ με ξενερώνει πάντως

 

Και το iPhone X/xs ίδιες διαστάσεις με το 6/7/8 έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και το iPhone X/xs ίδιες διαστάσεις με το 6/7/8 έχει

 

Όμως

δεν έχει Touch ID.

Δεν υπάρχει χώρος να αναπαυθούν δάκτυλά και παλάμη στην καθημερινή και συνεχή χρήση.

Για να έρθεις σε πρόσβαση να πατήσεις τα κάτω κάτω εικονίδια με το ένα χερι πρέπει να πάθεις αγκύλωση.

Δεν μπορώ αν θέλω να δω την οθόνη πχ την ώρα η την ημερομηνια χωρίς να ξεκλειδώσει η οθόνη.

Και τέλος θα πρεπει να πληρώσω ένα πολύ μεγάλο ποσό για να κάνουν την καθημερινοτητα μου δύσκολη τα παραπάνω.

 

Ώραια τα full screen αλλά δεν βολεύουν εμένα τουλάχιστον.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Και το iPhone X/xs ίδιες διαστάσεις με το 6/7/8 έχει

 

Έχεις δίκιο

Άλλωστε κάθε μέρα το έχω μιας και το έχει η γυναίκα μου το Χ

Ένα ελάχιστο έχουν διαφορά

Αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ βαρύ .Ισως να φταίει και η θήκη που είναι με πορτάκι στην οθόνη

Δεν ξέρω ...Δεν μπορώ να το συνηθίσω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο

Άλλωστε κάθε μέρα το έχω μιας και το έχει η γυναίκα μου το Χ

Ένα ελάχιστο έχουν διαφορά

Αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ βαρύ .Ισως να φταίει και η θήκη που είναι με πορτάκι στην οθόνη

Δεν ξέρω ...Δεν μπορώ να το συνηθίσω

στις οθονες δεν εχουν διαφορα με το 8plus?

Link to comment
Share on other sites

Όμως

δεν έχει Touch ID.

Δεν υπάρχει χώρος να αναπαυθούν δάκτυλά και παλάμη στην καθημερινή και συνεχή χρήση.

Για να έρθεις σε πρόσβαση να πατήσεις τα κάτω κάτω εικονίδια με το ένα χερι πρέπει να πάθεις αγκύλωση.

Δεν μπορώ αν θέλω να δω την οθόνη πχ την ώρα η την ημερομηνια χωρίς να ξεκλειδώσει η οθόνη.

Και τέλος θα πρεπει να πληρώσω ένα πολύ μεγάλο ποσό για να κάνουν την καθημερινοτητα μου δύσκολη τα παραπάνω.

 

Ώραια τα full screen αλλά δεν βολεύουν εμένα τουλάχιστον.

 

Έχει Face ID

Μπορείς να δεις την οθόνη κανονικά όπως λες

Ναι πρέπει να πληρώσεις παραπάνω

Είναι πιο βαρύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει Face ID

Μπορείς να δεις την οθόνη κανονικά όπως λες

Ναι πρέπει να πληρώσεις παραπάνω

Είναι πιο βαρύ

 

Πως γίνεται να δω την οθόνη και να εμπόδισω το Face ID να ξεκλειδώσει την συσκευή;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να δω την οθόνη και να εμπόδισω το Face ID να ξεκλειδώσει την συσκευή;

 

Στην οθόνη κλειδώματος μένει δεν πάει στην αρχική οθόνη

Απλά το λουκετάκι ξεκλειδώνει.

Μπορείς να δεις ότι θέλεις δεν σ ενοχλεί

Μετά αν σβήσει η οθόνη έχει πάλι κλειδώσει η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος μένει δεν πάει στην αρχική οθόνη

Απλά το λουκετάκι ξεκλειδώνει.

Μπορείς να δεις ότι θέλεις δεν σ ενοχλεί

Μετά αν σβήσει η οθόνη έχει πάλι κλειδώσει η συσκευή

 

Σε ευχαριστω για την πληροφορία αλλά πρώτον προτιμώ να το ξεκλείδωσω οποτε θέλω εγώ και δεύτερον οταν ξεκλειδώσει να πάει κατευθείαν στην αρχική οθόνη,άρα Touch ID

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την πληροφορία αλλά πρώτον προτιμώ να το ξεκλείδωσω οποτε θέλω εγώ και δεύτερον οταν ξεκλειδώσει να πάει κατευθείαν στην αρχική οθόνη,άρα Touch ID

 

Και όταν πρώτο εμφανίστηκε το Touch ID όλοι ήταν εναντίον και ήθελαν να βάζουν μόνο κωδικό όπως παλιά

Φαντάσου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και όταν πρώτο εμφανίστηκε το Touch ID όλοι ήταν εναντίον και ήθελαν να βάζουν μόνο κωδικό όπως παλιά

Φαντάσου

 

Ναι το θυμάμαι έχεις δίκιο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θυμάμαι έχεις δίκιο.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι καλά είναι αν μπορείς να το δοκιμάσεις από κάποιον φίλο και να δεις αν σ αρέσει

Επίσης αν έχεις την συσκευή μετά από 2-3 μέρες και η θέση των κάτω πλήκτρων θα σε βολέψει

Και το μέγεθος θα σε βολέψει

Και ο τρόπος ξεκλειδωματος θα σε βολέψει

Όλα συνηθίζονται απλά θέλουν κάποιες μέρες υπομονή

 

Εγώ πχ ούτε Touch ID ούτε Face ID χρησιμοποιώ

Βάζω κωδικό κλειδώματος με καθυστέρηση 15’

Το θεωρώ πιο ασφαλές και πιο βολικό

 

Όταν πήρα το Χ στην αρχή κι εγώ δυσκολεύτηκα με το κάτω μέρος την οθόνης. Σε λίγες μέρες είδα ότι είναι καλύτερα και όταν γύρισα πίσω σε παλαιότερες συσκευές είδα ότι ήταν όντως Παλαιότερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι καλά είναι αν μπορείς να το δοκιμάσεις από κάποιον φίλο και να δεις αν σ αρέσει

Επίσης αν έχεις την συσκευή μετά από 2-3 μέρες και η θέση των κάτω πλήκτρων θα σε βολέψει

Και το μέγεθος θα σε βολέψει

Και ο τρόπος ξεκλειδωματος θα σε βολέψει

Όλα συνηθίζονται απλά θέλουν κάποιες μέρες υπομονή

 

Εγώ πχ ούτε Touch ID ούτε Face ID χρησιμοποιώ

Βάζω κωδικό κλειδώματος με καθυστέρηση 15’

Το θεωρώ πιο ασφαλές και πιο βολικό

 

Όταν πήρα το Χ στην αρχή κι εγώ δυσκολεύτηκα με το κάτω μέρος την οθόνης. Σε λίγες μέρες είδα ότι είναι καλύτερα και όταν γύρισα πίσω σε παλαιότερες συσκευές είδα ότι ήταν όντως Παλαιότερες

 

 

Ιδίως για το Face ID,το είδα σε ένα iPhone x σε έναν φίλο όπου μόλις κοίταξε κάθετα το τηλέφωνο ξεκλείδωσε. Δεν πρόλαβε τίποτα να κάνει. Ισως αν το κοιτάξεις πλαγιά δεν ξεκλειδώσει.

 

Παντως και να βόλευαν όλα αυτά,1200 ευρώ δεν πρόκειται να δώσω,παρόλο που μπορώ να το κάνω. Ισως αν είχαμε κανονικό apple store και οι συσκευές είχαν 2 χρόνια εγγύηση να το σκεφτόμουν. Καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί ΠΟΛΥ στις νέες γενιές iPhone που η κουρτίνα με τα quick toggles θέλει κατέβασμα από επάνω δεξιά αντί για ανέβασμα από κάτω με τον αντίχειρα.
Link to comment
Share on other sites

Ιδίως για το Face ID,το είδα σε ένα iPhone x σε έναν φίλο όπου μόλις κοίταξε κάθετα το τηλέφωνο ξεκλείδωσε. Δεν πρόλαβε τίποτα να κάνει. Ισως αν το κοιτάξεις πλαγιά δεν ξεκλειδώσει.

 

Παντως και να βόλευαν όλα αυτά,1200 ευρώ δεν πρόκειται να δώσω,παρόλο που μπορώ να το κάνω. Ισως αν είχαμε κανονικό apple store και οι συσκευές είχαν 2 χρόνια εγγύηση να το σκεφτόμουν. Καλημερα.

 

2 χρόνια εγγύηση έχουν όλα στην Ευρώπη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια εγγύηση έχουν όλα στην Ευρώπη

 

Ο δεύτερος χρόνος υπάρχει στην καλή πρόθεση του καταστήματος αν δεν κάνω λάθος ,αλλιώς πρέπει να τρέξεις να βρεις το δίκιο σου.

Σήμερα έπιασα το XS. Με το ένα χέρι με τίποτα.

Όσο για τα κάτω κάτω εικονίδια έπρεπε να κρατήσω ψηλά το κινητό για να τα φτάσω και κόντεψε να μου πέσει από το χέρι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος χρόνος υπάρχει στην καλή πρόθεση του καταστήματος αν δεν κάνω λάθος ,αλλιώς πρέπει να τρέξεις να βρεις το δίκιο σου.

Σήμερα έπιασα το XS. Με το ένα χέρι με τίποτα.

Όσο για τα κάτω κάτω εικονίδια έπρεπε να κρατήσω ψηλά το κινητό για να τα φτάσω και κόντεψε να μου πέσει από το χέρι.

 

Από το se να πας στο Χ δεν συνηθίζεται και έτσι σε μερικά δευτερόλεπτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το iOS αλλά αυτό το call log των 100 κλήσεων,μου έχει δέσει τα χέρια.

Τουλάχιστον να έμεναν οι αναπάντητες. Άραγε μπορούμε να κάνουμε τίποτα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το iOS αλλά αυτό το call log των 100 κλήσεων,μου έχει δέσει τα χέρια.

Τουλάχιστον να έμεναν οι αναπάντητες. Άραγε μπορούμε να κάνουμε τίποτα;

 

Εγώ το θεωρώ πάλι υπεραρκετό

Μόνο τις κλήσεις της γυναίκας η της γκόμενας αν σβήσεις πάει άδειασε τι θα μείνουν 20 κλήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το iOS αλλά αυτό το call log των 100 κλήσεων,μου έχει δέσει τα χέρια.

 

Τουλάχιστον να έμεναν οι αναπάντητες. Άραγε μπορούμε να κάνουμε τίποτα;

 

 

 

Αυτό με τις 100 κλήσεις πραγματικά ποσό σπαστικό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το θεωρώ πάλι υπεραρκετό

Μόνο τις κλήσεις της γυναίκας η της γκόμενας αν σβήσεις πάει άδειασε τι θα μείνουν 20 κλήσεις

 

Χαχαχα καλό!!!

Εγώ λόγο δουλειάς μπορεί να κάνω και να δεχθώ γύρω στις 50 κλήσεις την μέρα.

Όποτε καταλαβαίνεις τι γυνεται. Πέρα του ότι στο Samsung s5 που είχα,υπήρχε call log ανα επαφή.

Αν έβρισκα κάτι μικρό και της ΠΡΟΚΟΠΗΣ σε Android ίσως να ξαναγυρνούσα μόνο και μόνο για αυτό το λόγο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...