Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά είναι αλλά το βράδυ φτάνει περίπου στο 55% οπότε εάν δεν το φορτίσω , δεν με βγάζει την επομένη μέρα . Το πρωί δεν υπάρχει χρόνος για φόρτιση οπότε ή πάω για power bank ή για μπαταρία . Μπαταρία πιστεύω οτι θα είναι καλύτερη επιλογή ...

 

Σε βγάζει δύο μέρες κι έχεις παράπονο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σε βγάζει δύο μέρες κι έχεις παράπονο;

Εάν δεν το φορτίσω το βράδυ , το πρωί θα είναι περίπου στο 45-50% . Δεν έχω παράπονο αλλά δεν αισθάνομαι "ασφαλής" απο το μεσημέρι και μετά ... Αυτά για τη νορμαλ χρήση που του κάνω . Άν προκύψει κάτι έκτακτο , τότε θα πρέπει να έχω και powerbank μαζί . Δε βολεύει και τόσο . Γι αυτό λέω καινούργια μπαταρία ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν το φορτίσω το βράδυ , το πρωί θα είναι περίπου στο 45-50% . Δεν έχω παράπονο αλλά δεν αισθάνομαι "ασφαλής" απο το μεσημέρι και μετά ... Αυτά για τη νορμαλ χρήση που του κάνω . Άν προκύψει κάτι έκτακτο , τότε θα πρέπει να έχω και powerbank μαζί . Δε βολεύει και τόσο . Γι αυτό λέω καινούργια μπαταρία ...
Δεν νομιζω οτι η καινουρια μπαταρια θα σου δωσει τη διαφορα που επιθυμεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι η καινουρια μπαταρια θα σου δωσει τη διαφορα που επιθυμεις.

Το τηλέφωνο το έχω ακριβώς 2,5 χρόνια . Πριν 8-9 μήνες είχα σχεδόν 2 24ωρα μπαταρία . Γι αυτό πιστεύω οτι με νέα μπαταρία θα είμαι πολύ καλύτερα ... Μιλάω πάντα για τη γνήσια ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω ακριβώς 2,5 χρόνια . Πριν 8-9 μήνες είχα σχεδόν 2 24ωρα μπαταρία . Γι αυτό πιστεύω οτι με νέα μπαταρία θα είμαι πολύ καλύτερα ... Μιλάω πάντα για τη γνήσια ...

 

Δεν υπάρχει περίπτωση

Πολλά αλλάζουν με τον καιρό δεν φταίει μόνο η μπαταρία

Βαραίνει και το λογισμικό και οι εφαρμογές οπότε ίσως δεν κερδίσεις και τίποτα από την αλλαγή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση

Πολλά αλλάζουν με τον καιρό δεν φταίει μόνο η μπαταρία

Βαραίνει και το λογισμικό και οι εφαρμογές οπότε ίσως δεν κερδίσεις και τίποτα από την αλλαγή

 

Αυτό δεν το είχα σκεφθεί ... Και δεν είναι καιρός για νέες αγορές ... Οπότε λές να προτιμίσω power bank ?

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το είχα σκεφθεί ... Και δεν είναι καιρός για νέες αγορές ... Οπότε λές να προτιμίσω power bank ?

 

Μα λες ότι το βράδυ γυρίζεις με 50%

Φόρτισε το και την άλλη μέρα φεύγεις πάλι με 100%

Η άφησε το μισή ώρα πριν κοιμηθείς και όσο πάει. Γενικά μην το φορτίζεις 100 και το ξεφορτιζεις εντελώς δεν χρειάζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε το και την άλλη μέρα φεύγεις πάλι με 100%

Αυτό κάνω τώρα

... άφησε το μισή ώρα πριν κοιμηθείς και όσο πάει. Γενικά μην το φορτίζεις 100 και το ξεφορτιζεις εντελώς δεν χρειάζεται

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε;

 

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

τι λέτε;

 

 

Δεν είναι και κάτι σπουδαίο

Ένα 5s με πίσω κάμερα από iPhone x και μπροστά οθόνη ως τα άκρα

Πιστεύω κάποια στιγμή θα το κάνουν

 

Βέβαια πρέπει να τους περισσέψουν και κομμάτια από τα άλλα μοντέλα ώστε να το συναρμολογήσουν όπως το iPhone se

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και κάτι σπουδαίο

Ένα 5s με πίσω κάμερα από iPhone x και μπροστά οθόνη ως τα άκρα

Πιστεύω κάποια στιγμή θα το κάνουν

 

Βέβαια πρέπει να τους περισσέψουν και κομμάτια από τα άλλα μοντέλα ώστε να το συναρμολογήσουν όπως το iPhone se

 

ε αυτό δεν περιμένουμε όλοι είναι iphone se με σχέδιο iphone x;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ε αυτό δεν περιμένουμε όλοι είναι iphone se με σχέδιο iphone x;

 

Εννοώ δεν είναι ότι έχουν δύσκολη δουλειά να κάνουν

Νομίζω θέμα marketing είναι όλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δεν είναι ότι έχουν δύσκολη δουλειά να κάνουν

Νομίζω θέμα marketing είναι όλα

 

αυτό είναι καλό έτσι. έτοιμα καλούπια,στοκ εξαρτημάτων. άλλωστε το ios είναι αυτό που θελουμε. το hardware ας είναι λίγο παλιό σε συνδυασμό μια καλή τιμολόγηση.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ερώτηση που παμε για καινούργια μπαταρία γνήσια ;

 

Document η γενικότερα όπου βρεις επίσημο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ήθελα να ρωτήσω αν τώρα με το iOS 12 έχει την λειτουργία που πατάς παρατεταμένα το Space και γίνεται TrackPad το πληκτρολόγιο
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας , ήθελα να ρωτήσω αν τώρα με το iOS 12 έχει την λειτουργία που πατάς παρατεταμένα το Space και γίνεται TrackPad το πληκτρολόγιο

 

Ναι... λειτουργεί κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Η istorm ξέρει κανείς αν συμμετέχει στο προγραμμα με την αλλαγή μπαταρίας και το κυριότερο αν βάζει γνήσιες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα! Η istorm ξέρει κανείς αν συμμετέχει στο προγραμμα με την αλλαγή μπαταρίας και το κυριότερο αν βάζει γνήσιες;

 

H istorm δεν κάνει αλλαγή στη μπαταρία αλλά τα στέλνει σε Apple authorized service provider στην infoquest. Εναλλακτικά μπορείς να το πας i-system ή Document (για το οποίο ακούγονται τα καλύτερα). Όλα είναι επίσημα και βάζουν γνήσιες μπαταρίες χωρίς να χάνεις εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Αρχίσαμε...

Περίμενα χτες το μετρό και με την μπαταρία στο 30%. πάω να το βγάλω από την τσέπη να δω την ώρα και βλέπω την λευκή οθόνη με το μήλο και αμέσως "βάλτε κωδικό". Είχε κάνει επανεκκίνηση. Όταν άνοιξε κανονικά η μπαταρία είχε πέσει στο 10% και έβγαλε αυτό

 

vPE7qMoe_t.png

 

Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα με την μπαταρία. Έβγαζε την μέρα με χαλαρή χρήση. Η υγεία στο 89%.

 

703l8YiJ_t.png

 

Απενεργοποίησα το throttling να δω αν θα το ξανακάνει ή απλά έτυχε. Από την άλλη σε λίγο τελειώνει το πρόγραμμα αλλαγής μπαταρίας και δεν ξέρω τι να κάνω. Το κινητό αγορασμένο Απρίλιο του 17

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Αρχίσαμε...

Περίμενα χτες το μετρό και με την μπαταρία στο 30%. πάω να το βγάλω από την τσέπη να δω την ώρα και βλέπω την λευκή οθόνη με το μήλο και αμέσως "βάλτε κωδικό". Είχε κάνει επανεκκίνηση. Όταν άνοιξε κανονικά η μπαταρία είχε πέσει στο 10% και έβγαλε αυτό

 

vPE7qMoe_t.png

 

Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα με την μπαταρία. Έβγαζε την μέρα με χαλαρή χρήση. Η υγεία στο 89%.

 

703l8YiJ_t.png

 

Απενεργοποίησα το throttling να δω αν θα το ξανακάνει ή απλά έτυχε. Από την άλλη σε λίγο τελειώνει το πρόγραμμα αλλαγής μπαταρίας και δεν ξέρω τι να κάνω. Το κινητό αγορασμένο Απρίλιο του 17

 

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις

Θα ρίξει τις επιδόσεις αλλά θα αποφύγεις τέτοια προβλήματα μέχρι να αλλάξεις μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα λες να πάω όπως είναι για αλλαγή ε;

Δεν γίνεται να το ενεργοποιήσω πάλι, μόνο αυτόματα γίνεται. Μετά το είδα.

 

Note that if you disable performance management, you can’t turn it back on. It will be turned on again automatically if an unexpected shutdown occurs. The option to disable will also be available.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους

2 ερωτησεις

1.Πως απενεργοποιούμε την λειτουργια του να χρησιμοποιυμε το home button(touch id) για authorization για να κατεβάζουμε εφαρμογες απο το store

2.πως μπορούμε να κάνουμε Export ολων των επαφων του τηλεφώνου μας απο το συνολο των λογαριασμών που εχουμε ενεργοποιεισει στο τηλεφωνο μας.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...