Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαίνεται πως έχω κάποια "κατάρα" με την μπαταρία...Μετά από 4-5 μήνες αλλαγής ενός καινούργιου SE, η υγεία της μπαταρίας πήγε στο 96%. Αυτή την φορά δεν το χρησιμοποιήσα ταυτόχρονα όταν φόρτιζε και γενικά δεν έδωσα δικαίωμα στο κινητό να ζεσταθεί όπως με το προηγούμενο. (Το προηγούμενο έφτασε στους 11 περίπου μήνες και η υγεία της μπαταρίας του ήταν πια στο 91-93% με καμένη μητρική πριν παραδοθεί στην iStorm)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μου φαίνεται πως έχω κάποια "κατάρα" με την μπαταρία...Μετά από 4-5 μήνες αλλαγής ενός καινούργιου SE, η υγεία της μπαταρίας πήγε στο 96%. Αυτή την φορά δεν το χρησιμοποιήσα ταυτόχρονα όταν φόρτιζε και γενικά δεν έδωσα δικαίωμα στο κινητό να ζεσταθεί όπως με το προηγούμενο. (Το προηγούμενο έφτασε στους 11 περίπου μήνες και η υγεία της μπαταρίας του ήταν πια στο 91-93% με καμένη μητρική πριν παραδοθεί στην iStorm)

 

Μπορεί να φτάσει εκεί και μετά να μην πέφτει

Το ποσοστό αυτό κιόλας δεν είναι και εντελώς ακριβές σαν μέτρηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαρείτε τη συσκευή σας. Καμία μπαταρία δεν είναι για πάντα.

Σε 1.5-2 έτη από την πρώτη ενεργοποίηση βάζουμε μία φρέσκια και πάει άλλο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως έχω κάποια "κατάρα" με την μπαταρία...Μετά από 4-5 μήνες αλλαγής ενός καινούργιου SE, η υγεία της μπαταρίας πήγε στο 96%. Αυτή την φορά δεν το χρησιμοποιήσα ταυτόχρονα όταν φόρτιζε και γενικά δεν έδωσα δικαίωμα στο κινητό να ζεσταθεί όπως με το προηγούμενο. (Το προηγούμενο έφτασε στους 11 περίπου μήνες και η υγεία της μπαταρίας του ήταν πια στο 91-93% με καμένη μητρική πριν παραδοθεί στην iStorm)

 

το δικό μου μετά από 4 μήνες είναι στο 97%.απλα πραγματικά εχω σταματήσει να κοιτάω την μπαταρία. όποτε πάει στο 20% το φορτίσω και γενικώς δεν με απασχολεί και το ευχαριστιέμαι. μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια προς βαρειά χρήση και μια χαρά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου μετά από 4 μήνες είναι στο 97%.απλα πραγματικά εχω σταματήσει να κοιτάω την μπαταρία. όποτε πάει στο 20% το φορτίσω και γενικώς δεν με απασχολεί και το ευχαριστιέμαι. μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια προς βαρειά χρήση και μια χαρά.

 

Εδώ εγώ για να ξεχαστώ σβήνω το ποσοστό της μπαταρίας και μόλις μου βγάλει το μήνυμα πως είναι κάτω από 20% τότε το βάζω στην πρίζα...ενώ στην iStorm λένε πως συμβουλεύουν τους πελάτες τις να το πάνε μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που τους λένε. Καλύτερα να το φορτίζεις ακομα και απο 30%. Η φθορά ειναι θεμα χρήσης. Καποιος που το χρησιμοποιει λιγο και το φορτιζει καθε 3 μερες θα δειχνει υγεια η μπαταρία 100% μετα απο ενα χρονο, καποιος που το χρησιμοποιει περισσότερο και το φορτιζει μια φορά ή δυο φορές την ημέρα θα εχει κάνει πολλους κύκλους φορτισης και θα χρειαστεί να αλλάξει μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Χρησιμοποιεί κανείς τα Airpods με το SE? Τι λέτε αξίζει για τα χρήματα του και εάν ναι θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία του με αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Χρησιμοποιεί κανείς τα Airpods με το SE? Τι λέτε αξίζει για τα χρήματα του και εάν ναι θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία του με αυτά.

 

Τα έχω εγώ ναι

Οποίο iPhone και να έχεις είναι μονόδρομος σαν ακουστικά

Είναι λίγο ακριβά αλλά δεν υπάρχει τίποτα άλλο με τέτοια σύνδεση με το iOS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω εγώ ναι

Οποίο iPhone και να έχεις είναι μονόδρομος σαν ακουστικά

Είναι λίγο ακριβά αλλά δεν υπάρχει τίποτα άλλο με τέτοια σύνδεση με το iOS

150 λίρες έδωσα και το σκεφτόμουν μια βδομάδα. Τώρα αν κάτι πάθαιναν θα τα έπαιρνα και με 200.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανεις Viber ρε παιδιά;

Στην γρήγορη απάντηση από οθόνη κλειδώματος συνέχεια κολλάει

Βγάζει άσπρη οθόνη και δεν μπορείς να γράψεις μήνυμα

Πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στην εφαρμογή και όλο αυτό τρώει και μπαταρία

Στις τελευταίες 2-3 αναβαθμίσεις της εφαρμογής δεν έχει στρώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανεις Viber ρε παιδιά;

 

Στην γρήγορη απάντηση από οθόνη κλειδώματος συνέχεια κολλάει

 

Βγάζει άσπρη οθόνη και δεν μπορείς να γράψεις μήνυμα

 

Πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στην εφαρμογή και όλο αυτό τρώει και μπαταρία

 

Στις τελευταίες 2-3 αναβαθμίσεις της εφαρμογής δεν έχει στρώσει

 

 

 

Το είχα και εγώ,με ένα reinstall μου έφτιαξε.Επιπλέον πρόσεξε τα restrictions που έχεις βάλει στην οθόνη κλειδώματος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ,με ένα reinstall μου έφτιαξε.Επιπλέον πρόσεξε τα restrictions που έχεις βάλει στην οθόνη κλειδώματος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εννοείς να σβήσω την εφαρμογή και να την ξανά βάλω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να σβήσω την εφαρμογή και να την ξανά βάλω

 

 

 

Ακριβώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει κανονικά η γρήγορη απάντηση στο Viber. Ποτέ δεν είχα θέμα στο κομμάτι αυτό με οποιαδήποτε έκδοση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, χρειάζομαι τα φώτα σας. Η κάμερα του πως τα πάει σε σχέση με τις σημερινές συσκευές των 200 ευρώ (π.χ mi a2); Με το τελευταίο update που τρέχει τώρα, πως τα πάει από απόδοση-μπαταρία;

 

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του λόγω μεγέθους αλλά θα συμβιβαζόμουν με κάτι μεγαλύτερο αν πετυχαίνω πολύ καλύτερο value for money με άλλες συσκευές στα 200 ευρώ. Για απλή χρήση προορίζεται, social media και σερφάρισμα, πολύ σημαντική όμως θεωρώ την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, χρειάζομαι τα φώτα σας. Η κάμερα του πως τα πάει σε σχέση με τις σημερινές συσκευές των 200 ευρώ (π.χ mi a2); Με το τελευταίο update που τρέχει τώρα, πως τα πάει από απόδοση-μπαταρία;

 

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του λόγω μεγέθους αλλά θα συμβιβαζόμουν με κάτι μεγαλύτερο αν πετυχαίνω πολύ καλύτερο value for money με άλλες συσκευές στα 200 ευρώ. Για απλή χρήση προορίζεται, social media και σερφάρισμα, πολύ σημαντική όμως θεωρώ την κάμερα.

 

Η πίσω είναι σίγουρα καλύτερη

Η μπροστά λίγο πονάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η κυρίως κάμερα είναι πολύ καλή και μάλιστα τραβάει και raw. Έχω αγορασμένη την εφαρμογή manual και τραβάω σε dng με το αποτέλεσμα να είναι απίστευτα καλό, σου το λέω μάλιστα ως φωτογράφος. Η selfie προσωπικά μου είναι τελείως αδιάφορη και δεν την έχω βάλει ποτέ σε λειτουργία. Δεν νομίζω πως θα βρείς κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά, που να είναι τόσο μικρό και φορητό. Βέβαια η μεταφορά των αρχείων dng είναι ένα θέμα λόγο των κλειδωμάτων που έχει το ios, αλλά το τέλειο δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το έσβησα και το ξαναπέρασα

Για μια μέρα η αυτονομία μου εκτοξεύτηκε στα ύψη

Όλα πήγαιναν σφαίρα

Από εχθές το βράδυ πάλι το Viber τα ίδια, η συσκευή ψιλό ζεσταίνεται και η μπαταρία χάλια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει «παγώσει» σε άλλους η αναβάθμιση σε 12.1; Έκανε στην κοπέλα μου, μου έβγαλε ειδοποίηση στο δικό μου αλλά δεν είχα WiFi για να την κατεβάσω και τώρα μου βγάζει ότι έχω την τελευταία (12.0.1)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχει «παγώσει» σε άλλους η αναβάθμιση σε 12.1; Έκανε στην κοπέλα μου, μου έβγαλε ειδοποίηση στο δικό μου αλλά δεν είχα WiFi για να την κατεβάσω και τώρα μου βγάζει ότι έχω την τελευταία (12.0.1)

 

 

 

Κάνε την μέσω iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ερώτηση για οθόνη ,παρατήρησα ύστερα από επανεκκίνηση

πατώντας κέντρο πλήκτρο και πλήκτρο on-off μου βγάζει η οθόνη κάτι γραμμές μπλε μωβ αυτό παλιά δεν μου το έκανε .

Έχουμε κανα θέμα ;

 

 

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά θα βγει ποτε se2 η θα γεράσουμε με αυτό ,γιατί σε παντόφλα κινητό δεν πάω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ερώτηση για οθόνη ,παρατήρησα ύστερα από επανεκκίνηση

πατώντας κέντρο πλήκτρο και πλήκτρο on-off μου βγάζει η οθόνη κάτι γραμμές μπλε μωβ αυτό παλιά δεν μου το έκανε .

Έχουμε κανα θέμα ;

 

 

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά θα βγει ποτε se2 η θα γεράσουμε με αυτό ,γιατί σε παντόφλα κινητό δεν πάω .

 

Το se2 ίσως είναι το νέο iphone xr

Μάλλον δεν θα βγάλουν κάτι νέο παρόμοιο με το se

Ίσως τους τελείωσαν όλα τα παλιά εναπομείναντα κομμάτια όπως οθόνες, επεξεργαστές και κάμερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ερώτηση για οθόνη ,παρατήρησα ύστερα από επανεκκίνηση

πατώντας κέντρο πλήκτρο και πλήκτρο on-off μου βγάζει η οθόνη κάτι γραμμές μπλε μωβ αυτό παλιά δεν μου το έκανε .

Έχουμε κανα θέμ

 

Αυτό άρχισε να μου το κάνει στο άκυρο το παλιό μου 5s, έβγαζε γραμμές μόλις μαύριζε η οθόνη και στο μηλαρακι μετά δεν ήξερε τίποτα . Μόνο μια φορά οι γραμμές ήταν τόσο έντονες που τις κράτησε και μετά που άνοιξε η συσκευή , αλλά σταδιακά έφευγαν μόνες τους μέσα σε δευτερόλεπτα . Παρ όλα αυτά , λειτουργεί κανονικά , αλλά δεν ξέρω πού να το αποδώσω

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχει «παγώσει» σε άλλους η αναβάθμιση σε 12.1; Έκανε στην κοπέλα μου, μου έβγαλε ειδοποίηση στο δικό μου αλλά δεν είχα WiFi για να την κατεβάσω και τώρα μου βγάζει ότι έχω την τελευταία (12.0.1)

 

Μόλις τσέκαρα σε ένα 7ρι και την κατεβάζει κανονικά. Εγώ την έκανα τις πρώτες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ερώτηση για οθόνη ,παρατήρησα ύστερα από επανεκκίνηση

πατώντας κέντρο πλήκτρο και πλήκτρο on-off μου βγάζει η οθόνη κάτι γραμμές μπλε μωβ αυτό παλιά δεν μου το έκανε .

Έχουμε κανα θέμα ;

 

 

Και κάτι ακόμα ρε παιδιά θα βγει ποτε se2 η θα γεράσουμε με αυτό ,γιατί σε παντόφλα κινητό δεν πάω .

 

Ε, καποιο θεμα εχει. Αν εισαι σε εγγυηση, μην το αφησεις ετσι. Αν δεν εισαι, δεν νομιζω να αξιζει η οποια επισκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...