Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήθελα μια βοήθεια. ποιος είναι ο πιο απλός και γρήγορος τρόπος να κάνω mute την συσκευή. το πλαϊνό κουμπί το βάζει στην δόνηση και είναι βαβούρα κάθε φορά να μπαίνω στους ήχους και να κλείνω την ένταση. ευχαριστω
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

  • Administrators
ήθελα μια βοήθεια. ποιος είναι ο πιο απλός και γρήγορος τρόπος να κάνω mute την συσκευή. το πλαϊνό κουμπί το βάζει στην δόνηση και είναι βαβούρα κάθε φορά να μπαίνω στους ήχους και να κλείνω την ένταση. ευχαριστω

 

Ενεργοποιώντας το do not disturb από το κέντρο ελέγχου...

 

https://support.apple.com/el-gr/HT204321

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώντας το do not disturb από το κέντρο ελέγχου...

 

https://support.apple.com/el-gr/HT204321

 

Όντως ο ευκολότερος τρόπος και σε ευχαριστώ αλλά δείχνει ότι είναι κατιλλημενη η γραμμή. Θα ήθελα απλά να καλεί.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Όντως ο ευκολότερος τρόπος και σε ευχαριστώ αλλά δείχνει ότι είναι κατιλλημενη η γραμμή. Θα ήθελα απλά να καλεί.

 

 

 

Ρυθμίζεις εσυ ποιες κλήσεις θέλεις να λαμβάνεις

 

 

8f402ae5531c81c69075a0ff75d8b966.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς, επιλέγεις για ποιες κλήσεις θα έρχεται ειδοποίηση. όλες οι κλησεις όμως για τους άλλους χτυπάνε κανονικά.

 

Επίσης υπάρχει επιλογή αν σε πάρει το ίδιο τηλέφωνο δυο φορές σε μικρό χρονικό διάστημα να απενεργοποιεί το do not disturb, και καλά επειδή μπορεί να είναι ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος με διαφορά είναι αυτός με το πλαϊνό κουμπί.Αν σε ενοχλεί η δόνηση απλώς πας

Ρυθμίσεις > Ήχοι > Δόνηση σε Σίγαση και απενεργοποιείς την επιλογή.

(Δεν ξέρω αν τα είπα σωστά γιατί το κινητό το έχω στα αγγλικά) αλλά είναι η ρύθμιση πάνω από το do not disturb mode

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει τις πιο σημαντικές διαφορές μεταξύ 10.3.2 και τελευταίας έκδοσης 12 iOS;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει τις πιο σημαντικές διαφορές μεταξύ 10.3.2 και τελευταίας έκδοσης 12 iOS;

 

Θα βγούμε εκτός θέματος άμα τα γράψουμε όλα

Χαχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος με διαφορά είναι αυτός με το πλαϊνό κουμπί.Αν σε ενοχλεί η δόνηση απλώς πας

 

Ρυθμίσεις > Ήχοι > Δόνηση σε Σίγαση και απενεργοποιείς την επιλογή.

 

(Δεν ξέρω αν τα είπα σωστά γιατί το κινητό το έχω στα αγγλικά) αλλά είναι η ρύθμιση πάνω από το do not disturb mode

 

 

 

Σημαντική επιλογή για μένα είναι αυτή εδώ. Οι κλήσεις και οι ειδοποιήσεις είναι πάντα τέρμα, όταν θέλω ησυχία γυρίζω διακόπτη mute και την ένταση των πολυμέσων πχ YouTube τις παίζω με τα volume +-. Με ενεργοποιημένη την επιλογή, πολλές φορές έριχνα και την ένταση της κλήσης και ξέχναγα να ξανά ανεβάσω την ένταση μέσω των κουμπιών και έχανα κλήσεις έτσι

61f1833db912f1368f490f983271560f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Σημαντική επιλογή για μένα είναι αυτή εδώ. Οι κλήσεις και οι ειδοποιήσεις είναι πάντα τέρμα, όταν θέλω ησυχία γυρίζω διακόπτη mute και την ένταση των πολυμέσων πχ YouTube τις παίζω με τα volume +-. Με ενεργοποιημένη την επιλογή, πολλές φορές έριχνα και την ένταση της κλήσης και ξέχναγα να ξανά ανεβάσω την ένταση μέσω των κουμπιών και έχανα κλήσεις έτσι

61f1833db912f1368f490f983271560f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Και εγώ την έχω ενεργοποιημένη αυτή τη λειτουργία και είναι πραγματικά εξαιρετική, απλώς επειδή ο φίλος πιο πάνω έγραψε ότι θέλει να μην υπάρχει η λειτουργία της δόνησης και του πρότεινα τον πιο εύκολο τρόπο.Γιατι στην ουσία με το κατέβασμα του mute button είσαι έτοιμος.Μάλιστα εγώ έχω το έχω κάνει και για τα flashlight notifications

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει αλλεξει κανενας μπαταρια με 39 ευρω;;

 

Αρκετοί όπως και στις άλλες συσκευές που καλύπτει το πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί όπως και στις άλλες συσκευές που καλύπτει το πρόγραμμα.

 

Και πολλοί που δεν είναι εδώ στο forum ούτε και σε αλλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει browser με αναδιπλωση κειμενου οπως ο οπερα για το ανδροιντ?

 

 

 

a59339d33f76af167af3ade0032bebd9.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone το έχει σε προσφορά στα 250 για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά από ελληνικό κατάστημα με άτοκες κτλπ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πίστευετε ότι αξίζει η αγορά του εν έτη 2018;Δεν βρίσκω κάποια άλλη αξιόλογη συσκευή με μικρό μέγεθος οθόνης. Με ενδιαφέρει να μην κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Πίστευετε ότι αξίζει η αγορά του εν έτη 2018;Δεν βρίσκω κάποια άλλη αξιόλογη συσκευή με μικρό μέγεθος οθόνης. Με ενδιαφέρει να μην κολλάει.

 

Εγώ το πήρα πριν κάνα 2 μήνες

Είναι σφαίρα η συσκευή

Μόνο η μπροστά κάμερα δεν είναι τόσο καλή για τις μέρες μας

Στα υπόλοιπα είναι πάρα πολύ καλό το τηλέφωνο

Έχουμε και 10+ χρόνια iPhone και εκτός από τα φετινά, όλα τα άλλα τα έχω πάρει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά όχι και δεν είναι καλή η κάμερα.

Καλή δεν είναι σε σύγκριση με τα νεότερα μοντέλα της Apple,αλλά στο price range του προσφέρει από τις καλύτερες κάμερες

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Πίστευετε ότι αξίζει η αγορά του εν έτη 2018;Δεν βρίσκω κάποια άλλη αξιόλογη συσκευή με μικρό μέγεθος οθόνης. Με ενδιαφέρει να μην κολλάει.

 

Εγω το έχω 2,5 χρόνια ακριβώς . Το πήρα λόγω μεγέθους και δεν το έχω μετανοιώσει ούτε στιγμή . Το μόνο θέμα είναι η μπαταρία του που μετά απο 2,5 χρόνια θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό να θέλει αλλαγή . Με bluetooth ανοικτό τη μισή μέρα , με wi fi επίσης ανοικτό περίπου 6-7 ώρες την ημέρα και 4G αραιά και που (έχω 500 Mb το μήνα) η υγεία της σταδιακά έπεφτε στα 2 πρώτα χρόνια φυσιολογικά και μέσα σε 2 μήνες απο 93% πήγε στο 90% . Θα την αντικαταστήσω μέχρι το τέλος του έτους που υπάρχει η προσφορά και ελπίζω οτι θα το κρατήσω ακόμη 1 - 1,5 χρόνο χωρίς προβλήματα ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω 2,5 χρόνια ακριβώς . Το πήρα λόγω μεγέθους και δεν το έχω μετανοιώσει ούτε στιγμή . Το μόνο θέμα είναι η μπαταρία του που μετά απο 2,5 χρόνια θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό να θέλει αλλαγή . Με bluetooth ανοικτό τη μισή μέρα , με wi fi επίσης ανοικτό περίπου 6-7 ώρες την ημέρα και 4G αραιά και που (έχω 500 Mb το μήνα) η υγεία της σταδιακά έπεφτε στα 2 πρώτα χρόνια φυσιολογικά και μέσα σε 2 μήνες απο 93% πήγε στο 90% . Θα την αντικαταστήσω μέχρι το τέλος του έτους που υπάρχει η προσφορά και ελπίζω οτι θα το κρατήσω ακόμη 1 - 1,5 χρόνο χωρίς προβλήματα ...

 

90% μια χαρά είναι η μπαταρία

Στο 80% θέλει αλλαγή

Βέβαια όσο περισσότερο τόσο καλύτερα αλλά αν δεν έχεις θέμα να δώσεις τα 39€ τότε την αλλάζεις όπως λες και είσαι ξανά σε παλαιότερα επίπεδα αυτονομίας

Μια χαρά είναι το κινητακι

Ένα se 2 θέλουμε με σχεδιασμό από iPhone x και για τα επόμενα 3-4 χρόνια να μείνουμε μ εκείνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

90% μια χαρά είναι η μπαταρία . Στο 80% θέλει αλλαγή ....

Καλά είναι αλλά το βράδυ φτάνει περίπου στο 55% οπότε εάν δεν το φορτίσω , δεν με βγάζει την επομένη μέρα . Το πρωί δεν υπάρχει χρόνος για φόρτιση οπότε ή πάω για power bank ή για μπαταρία . Μπαταρία πιστεύω οτι θα είναι καλύτερη επιλογή ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...