Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Χτύπα και ένα restart στη συσκευή, αλλά 6 μέρες είναι πολλές

 

Έκανα κι από αυτό

Αφού άλλαξα και συσκευή

Πιστεύω με την COSMOTE κάτι γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

*00 800 44145417‬

Νομίζω αυτό είναι το τηλ

9:00-17:00

 

Πήρα τηλέφωνο κι όταν έλεγε πιέστε το 4 για iPhone πατούσα αλλά δεν έκανε τίποτα. Δοκίμασα 3-4 φορές

Όλες οι ατυχίες μαζεμένες σε εμένα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο COSMOTE δεν χρεώνει για την ενεργοποίηση iMessage Μην το βλέπεις έτσι

 

Άρα δεν ισχύει η θεωρία μου

Θα ξανά πάρω στην apple τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στα μηνύματα και στο FaceTime υπάρχει κανονικά το id σου ; Στα μηνύματα στην αποστολή και λήψη
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στα μηνύματα και στο FaceTime υπάρχει κανονικά το id σου ; Στα μηνύματα στην αποστολή και λήψη

 

Όχι. Δεν ενεργοποείται αφού

Εννοείς για iMessage μέσο id δηλαδή μέσο email?

Εκείνο δουλεύει

Ο αριθμός δεν ανοίγει

 

Μίλησα με apple μου λέει δεν υπάρχει κάποιο θέμα με την συσκευή. Μάλλον είναι από την COSMOTE δεν φεύγει το διεθνές μήνυμα για να γίνει η ενεργοποίηση

Περιμένω να με καλέσουν από COSMOTE για να δω τι συμβαίνει

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν από COSMOTE. Κάτι μέντα μηνύματα μου είπε διόρθωσαν

Έγινε αμέσως μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν από COSMOTE. Κάτι μέντα μηνύματα μου είπε διόρθωσαν

Έγινε αμέσως μετά

Άλλη αίσθηση να γίνεται το μήνυμα από πράσινο μπλε :)
Link to comment
Share on other sites

Άλλη αίσθηση να γίνεται το μήνυμα από πράσινο μπλε :)

 

Ε ναι άλλη φάση

Χρόνια μπροστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είδα αρκετά βιντεάκια συγκριτικά iOS 12 gm με iOS 11/10 σε διάφορες συσκευές

Στις παλιές τουλάχιστον έχει αισθητή διαφορά προς το καλύτερο στο άνοιγμα εφαρμογών και στην εμφάνιση του πληκτρολογίου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη εβδομάδα, Δευτέρα με Τρίτη λόγω και διαφοράς ώρας

 

 

 

Εγώ πάντως την πήρα κανονικά. Την είχα σαν beta τοσον καιρό και χθες μου έδωσε κανονική μη beta έκδοση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη εβδομάδα, Δευτέρα με Τρίτη λόγω και διαφοράς ώρας

 

Α, ευχαριστώ. Έκανα χειροκίνητο έλεγχο χθές και τίποτα. Θυμόμουν παλιότερα ότι το νέο ios γινόταν διαθέσιμο την ίδια ημέρα με το event.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, ευχαριστώ. Έκανα χειροκίνητο έλεγχο χθές και τίποτα. Θυμόμουν παλιότερα ότι το νέο ios γινόταν διαθέσιμο την ίδια ημέρα με το event.

 

Παλαιότερα ναι κάποιες χρονιές ήταν διαθέσιμο κάποιες ώρες μετά την παρουσίαση

Τα τελευταία χρόνια νομίζω μετά από μέρες εμφανίζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το SE μου βγάζει μια νοσταλγία από το παλιό design των iPhone που δεν πρόκειται να ξαναδούμε σε νέες συσκευές και δεν θέλω να το αποχωριστω

 

Κρίμα που το σταματάνε. Θα μπορούσαν με ένα edge to edge screen facelift να το βγάλουν στις ίδιες διαστάσεις και να εξυπηρετήσει πολύ κόσμο που θέλει κάτι μαζεμένο.

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το SE μου βγάζει μια νοσταλγία από το παλιό design των iPhone που δεν πρόκειται να ξαναδούμε σε νέες συσκευές και δεν θέλω να το αποχωριστω

 

Κρίμα που το σταματάνε. Θα μπορούσαν με ένα edge to edge screen facelift να το βγάλουν στις ίδιες διαστάσεις και να εξυπηρετήσει πολύ κόσμο που θέλει κάτι μαζεμένο.

 

Πολλά θα μπορούσαν να κάνουν όμως δεν τα βλέπουμε

Το υλικό το χρήμα και η σχεδίαση του τηλεφώνου μ άρεσε από πάντα παρά πολύ

Ένα compact τέτοιο με 4,7 ίντσες edge to edge και με εντόσθια από iPhone 7 πιστεύω θα έκανε πολύ μεγάλο μπαμ στην αγορά αλλά άλλοι είναι εκεί στην apple που αποφασίζουν όχι εμείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θα μπορούσαν να κάνουν όμως δεν τα βλέπουμε

Το υλικό το χρήμα και η σχεδίαση του τηλεφώνου μ άρεσε από πάντα παρά πολύ

Ένα compact τέτοιο με 4,7 ίντσες edge to edge και με εντόσθια από iPhone 7 πιστεύω θα έκανε πολύ μεγάλο μπαμ στην αγορά αλλά άλλοι είναι εκεί στην apple που αποφασίζουν όχι εμείς

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την πρόταση ,είναι πολύ κρίμα να χαθεί ένα τέτοιο format όπως αυτό που έχει το se.Μαζεύω λεφτά για να πάρω ένα back up.Αυτή τη φορά σε 128gb γιατί προβλέπω σε λίγα χρόνια τα 32gb να μην φτάνουν ούτε για το download 3 εφαρμογών

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την πρόταση ,είναι πολύ κρίμα να χαθεί ένα τέτοιο format όπως αυτό που έχει το se.Μαζεύω λεφτά για να πάρω ένα back up.Αυτή τη φορά σε 128gb γιατί προβλέπω σε λίγα χρόνια τα 32gb να μην φτάνουν ούτε για το download 3 εφαρμογών
Παιδια, μην παρετε δευτερο για backup, δεν αξιζει.

Εκτος και αν μεινετε για 5 χρονια ακομα με το ios 12. Απο το ios 13 και μετα θα αρζισει να γερναει φανερα το se.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μην παρετε δευτερο για backup, δεν αξιζει.

Εκτος και αν μεινετε για 5 χρονια ακομα με το ios 12. Απο το ios 13 και μετα θα αρζισει να γερναει φανερα το se.

Από τη στιγμή που βλέπω πως το 5χρονο μου IPhone 5s τα πηγαίνει υπέροχα με τη golden master του ios12 δεν νομίζω ότι από το iOS13 και μετά να δούμε τόσο μεγάλη πτώση.Ίσως να έχουμε ζήτημα σε αποκρίσεις και τα λοιπά αλλά ακόμα υπάρχουν τα iphones με 2gb ram (iPhone 8) όποτε θα επιμένει στο να τα κανει να έχουν μια άνεση

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που βλέπω πως το 5χρονο μου IPhone 5s τα πηγαίνει υπέροχα με τη golden master του ios12 δεν νομίζω ότι από το iOS13 και μετά να δούμε τόσο μεγάλη πτώση.Ίσως να έχουμε ζήτημα σε αποκρίσεις και τα λοιπά αλλά ακόμα υπάρχουν τα iphones με 2gb ram (iPhone 8) όποτε θα επιμένει στο να τα κανει να έχουν μια άνεση

 

Μια χαρά θα τα πηγαίνουν οι συσκευές με το iOS 12

Στα βίντεο στο YouTube που είδα έχει αισθητή διαφορά προς το καλύτερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Τασο μου προτεινεις να αναβαθμισω το 5s που σοφα εως τωρα εχει μεινει στο ios 9? Δεν νομιζω.

Μπορει το 12 να ειναι προοδος σε σχεση με το 11, αλλα ειναι γεγονος οτι καθε χρονο οι συσκευες επιβαρυνονται. Και το SE ειναι ηδη 3 χρονια πισω και παει στον τεταρτο. (απο θεμα επεξεργαστη).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...