Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχω και ένα Samsung j5 2016.

Να το βάλω ως πλοηγό ή θα κολλάει άραγε;

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Λογικά δεν θα κολλάει και το J5.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

εχει αλλαξει κανεις μπατρια στο se με τη προσγορα της apple στα 39 ευρω??το εχω 20 μηνες με υγεια μπαταριας 96%

 

 

Το αρχαίο iPhone 4 από το 2011 δουλεύει Αστέρατα τα ακομη.γνωμη μου είναι να μην ασχοληθείς άλλο με αυτό,είναι πολύ νωρίς, και να χαρείς το κινητό σου.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Protsimer.

Θα το δοκιμάσω και αν δω ότι κολλάει, το αλλάζω με το se.

Απλά με ενοχλεί να το πιάνω και να καίει το se γιατί δεν θέλω να το χαλάσω. Μου αρέσει πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το αρχαίο iPhone 4 από το 2011 δουλεύει Αστέρατα τα ακομη.γνωμη μου είναι να μην ασχοληθείς άλλο με αυτό,είναι πολύ νωρίς, και να χαρείς το κινητό σου.

 

Η εν λόγω προσφορά αφορά για φέτος του χρόνου μπορεί να πάει πάλι στα 140 € οπότε καλύτερο θα είναι να το αλλάξει τώρα Και να εκμεταλλευτεί τώρα την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ ένα iphone 5 που έχω, άλλαξα μπαταρία στα public με 25€. Πόσο παραπάνω θα πήγαινε στο se δηλαδή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, εγώ ένα iphone 5 που έχω, άλλαξα μπαταρία στα public με 25€. Πόσο παραπάνω θα πήγαινε στο se δηλαδή;

Και γιατί να αλλαχτεί κάπου αλλού πολύ ακριβότερα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ ένα iphone 5 που έχω, άλλαξα μπαταρία στα public με 25€. Πόσο παραπάνω θα πήγαινε στο se δηλαδή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, εγώ ένα iphone 5 που έχω, άλλαξα μπαταρία στα public με 25€. Πόσο παραπάνω θα πήγαινε στο se δηλαδή;

Και γιατί να αλλαχτεί κάπου αλλού πολύ ακριβότερα;

 

Γιατι αυτές είναι ΟΕΜ Γνήσια μπαταρία apple δεν υπάρχει έξω ,μόνο αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Η εν λόγω προσφορά αφορά για φέτος του χρόνου μπορεί να πάει πάλι στα 140 € οπότε καλύτερο θα είναι να το αλλάξει τώρα Και να εκμεταλλευτεί τώρα την προσφορά.

 

ακριβως γι αυτο το σκεφτομε...αλλα λογικα κατα το νοεμβριο θα κανω την αλλαγη..

Link to comment
Share on other sites

ακριβως γι αυτο το σκεφτομε...αλλα λογικα κατα το νοεμβριο θα κανω την αλλαγη..

 

Κάνε την αλλά μην το τρεναρεις για Δεκέμβρη. Μπορεί και άλλοι να δράσουν έτσι και να υπάρξει έλλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Protsimer.

Θα το δοκιμάσω και αν δω ότι κολλάει, το αλλάζω με το se.

Απλά με ενοχλεί να το πιάνω και να καίει το se γιατί δεν θέλω να το χαλάσω. Μου αρέσει πολύ

 

Όλα συντελούν στην άνοδο της θερμοκρασίας της συσκευής

Ίντερνετ ίσως ανοιχτό

Οθόνη συνεχόμενη ανοιχτή και πιθανόν σε πάνω από 90% φωτεινότητα κατά την πλοήγηση

Θερμοκρασία αυτοκινήτου και ακόμα υψηλότερη αν το κινητό είναι σε βάση και το βλέπει ο ήλιος

Φόρτιση κατά την διάρκεια της πλοήγησης

Συνεχόμενη τοποθεσία

Σήμα κινητής μέσα στο αμάξι που είναι αδύναμο

Όλα αυτά συντελούν στην άνοδο της θερμοκρασίας της συσκευής. Όσο μπορείς κάποια από αυτά να τα κόψεις να μην τα κανείς όλα αυτά ταυτόχρονα

Αν το βάλεις σε μια βάση μπροστά σε αεραγωγό και το χτυπάει λίγο το air condition κάτι γίνεται.

 

Μην το φοβάσαι όμως και τόσο πολύ. Το αλουμίνιο στο χέρι μπορεί να καίει αλλά μεταφέρει την θερμοτητα έξω από την συσκευή

Οι πλαστικές συσκευές κρατάνε την θερμότητα μέσα και δεν την διώχνουν

 

 

Κάτι τελευταίο μην χρησιμοποιείς θήκη

Γυμνό είναι το ιδανικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το γυμνό το σκέφτηκα κι εγώ, αν και θα δοκιμάσω το j5 για αρχή, για να μην καταπονήσω το se.

Ελπίζω να μην έχω κολλήματα

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το γυμνό το σκέφτηκα κι εγώ, αν και θα δοκιμάσω το j5 για αρχή, για να μην καταπονήσω το se.

Ελπίζω να μην έχω κολλήματα

 

Όποτε ζεσταίνεται βάζε το μπροστά στο ac και θα πέφτει η θερμοκρασία. Μόνο μην το αφήσεις συνέχεια πάνω στη σίτα του του ac γιατί θα σου κλείσει ελεω χαμηλής θερμοκρασίας.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε ζεσταίνεται βάζε το μπροστά στο ac και θα πέφτει η θερμοκρασία. Μόνο μην το αφήσεις συνέχεια πάνω στη σίτα του του ac γιατί θα σου κλείσει ελεω χαμηλής θερμοκρασίας.

 

Δεν πέφτει ποτε τόσο πολύ η θερμοκρασία ώστε να κλείσει η συσκευή. Το AC βγάζει το λιγότερο 14-15 βαθμούς αν είναι τέλεια συντηρημένο.

Τα iPhones σβήνουν στους -20 σύμφωνα με την Apple.

Link to comment
Share on other sites

Η αντίστοιχη εφαρμογή της Apple για πλοήγηση έχει το καλό (για την περίπτωση που συζητάμε) πως, αφού ρυθμίσεις τη διαδρομή σου, πατάς το κουμπί για να κλείσει η οθόνη και αυτή ανάβει αυτόματα σε σημαντικά σημεία όπως διασταυρώσεις, στροφές κτλ κτλ. Όπου πρέπει να μας ειδοποιήσει για κάτι δηλαδή. Αυτό έχει σημαντική βελτίωση στους τομείς θερμοκρασίας και μπαταρίας.

 

Το κακό είναι πως η αντίστοιχη εφαρμογή της Apple είναι κατά πολύ χειρότερη απ'αυτή της Google (η οποία προφανώς και δεν έχει το δικαίωμα αυτής της λειτουργίας....).

Link to comment
Share on other sites

Η αντίστοιχη εφαρμογή της Apple για πλοήγηση έχει το καλό (για την περίπτωση που συζητάμε) πως, αφού ρυθμίσεις τη διαδρομή σου, πατάς το κουμπί για να κλείσει η οθόνη και αυτή ανάβει αυτόματα σε σημαντικά σημεία όπως διασταυρώσεις, στροφές κτλ κτλ. Όπου πρέπει να μας ειδοποιήσει για κάτι δηλαδή. Αυτό έχει σημαντική βελτίωση στους τομείς θερμοκρασίας και μπαταρίας.

 

Το κακό είναι πως η αντίστοιχη εφαρμογή της Apple είναι κατά πολύ χειρότερη απ'αυτή της Google (η οποία προφανώς και δεν έχει το δικαίωμα αυτής της λειτουργίας....).

 

Πρώτα έπρεπε να γράψεις ότι είναι πολύ χάλια οι χάρτες και μετά ότι δουλεύουν με σβηστή οθόνη

Δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει se/6s/7/8 και έχει όρεξη, ας κάνει μια δοκιμή τρίλεπτης βίντεο-κλήσης μέσω Viber σε data να μας πει πόσο % μπαταρία του έφαγε. Εμένα στο 6s έφαγε 9%!! Αν δεν έχετε data, έστω WiFi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει se/6s/7/8 και έχει όρεξη, ας κάνει μια δοκιμή τρίλεπτης βίντεο-κλήσης μέσω Viber σε data να μας πει πόσο % μπαταρία του έφαγε. Εμένα στο 6s έφαγε 9%!! Αν δεν έχετε data, έστω WiFi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ανάλογα το σήμα που έχεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πες καλύτερα ότι είμαι εκτός θέματος, 4G είχα αδερφέ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κάποιες θήκες της προάλλες και τις δοκίμασα.Οι Spigen ήταν όλες κορυφή και προστασία και στιλ και τα πάντα.Η αυθεντική (η κόκκινη) της Apple είναι μια χαρά αγκαλιάζει το κινητό αλλά δεν έχει προστασία.Μια ευχάριστη έκπληξη για εμένα αποτέλεσε η lumee δεν περίμενα μια τέτοια θήκη για τον σκοπό που είναι φτιαγμένη να έχει τέτοια αποτελέσματα.Πραγματικά και στιλ και προστασία και τα πάντα.Τα led αν και δεν τα χρησιμοποιώ φαίνονται εντάξει αλλά το θεωρώ άχρηστο να φορτίζεις τη θήκη σου εκτός και αν είναι battery case.Και τώρα που το ανέφερα,υπάρχει κανένα καλό battery case για το se γιατί στο skroutz/bestprice βγάζουν κάτι αμφιλεγόμενης ποιότητας

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ευχάριστη έκπληξη για εμένα αποτέλεσε η lumee δεν περίμενα μια τέτοια θήκη για τον σκοπό που είναι φτιαγμένη να έχει τέτοια αποτελέσματα.Πραγματικά και στιλ και προστασία και τα πάντα.Τα led αν και δεν τα χρησιμοποιώ φαίνονται εντάξει αλλά το θεωρώ άχρηστο να φορτίζεις τη θήκη σου εκτός και αν είναι battery case.

 

Επειδή με τα leds που έγραψες, με έκανες να ψάξω για τη lumee, στο site τους δεν έχουν για se. Πού βρήκες για το se; Συγκεκριμένα αυτή με τα leds.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τα leds που έγραψες, με έκανες να ψάξω για τη lumee, στο site τους δεν έχουν για se. Πού βρήκες για το se; Συγκεκριμένα αυτή με τα leds.

 

https://www.germanos.gr/product/lumee-lighted-iphone-55sse/20333420/

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...