Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα στο κινητό της γυναίκας μου έβγαλε το εξής πρόβλημα ,

η οθόνη σβήνει δέχεται κανονικά κλήσεις αλλά η οθόνη δεν ανάβει κάνω reset και με το που βάζω το pin η οθόνη σβήνει σιγά σιγά .

Το έχει συναντήσει κάνει αυτό το πρόβλημα μου ;

Λέτε να πάω για αλλαγή οθόνης πιο πολύ μου κάνει για τον αισθητήρα φωτός .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο κινητό της γυναίκας μου έβγαλε το εξής πρόβλημα ,

η οθόνη σβήνει δέχεται κανονικά κλήσεις αλλά η οθόνη δεν ανάβει κάνω reset και με το που βάζω το pin η οθόνη σβήνει σιγά σιγά .

Το έχει συναντήσει κάνει αυτό το πρόβλημα μου ;

Λέτε να πάω για αλλαγή οθόνης πιο πολύ μου κάνει για τον αισθητήρα φωτός .

 

Έχεις βάλει κάποιο τζαμάκι η κάποια ζελατίνα προστασίας;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε iOS 12 beta.Γιατί εμένα αυτό μου το κάνει στο ios12 που έχω στο IPhone 5s μου.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μειώσατε τελείως την φωτεινότητα κατά λάθος ;

 

Τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα , είχε το κινητό η μικρή και μείωσε εντελώς την φωτεινότητα και εγώ προσπαθούσα με κόντρα ήλιο να το δω στην παραλία .

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα , είχε το κινητό η μικρή και μείωσε εντελώς την φωτεινότητα και εγώ προσπαθούσα με κόντρα ήλιο να το δω στην παραλία .

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

 

Κλασικό πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κλασικό πρόβλημα

 

Πραγματικά η χαμηλή φωτεινότητα είναι όντως πολύ χαμηλή

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα , είχε το κινητό η μικρή και μείωσε εντελώς την φωτεινότητα και εγώ προσπαθούσα με κόντρα ήλιο να το δω στην παραλία .

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

 

τελοσ καλα ολα καλα λοιπον.να το χαρεις.εγω περιμενω τον σεπτεμβριο,αν δεν βγαλει iphone se2 θα παρω ενα δευτερο να το εχω εναλαξ.αμαν με τις παντοφλες.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

τελοσ καλα ολα καλα λοιπον.να το χαρεις.εγω περιμενω τον σεπτεμβριο,αν δεν βγαλει iphone se2 θα παρω ενα δευτερο να το εχω εναλαξ.αμαν με τις παντοφλες.

 

Αυτό λέω και εγώ για τις παντόφλες.Και είναι και ο μόνος λόγος που δεν μου αρέσει η επιλογή μου.Γιατι έχω συνηθίσει στις 4 ίντσες και τις έχω καταευχαριστηθεί αλλά σε 1 με 2 χρόνια θα έχουν εξαφανιστεί τέτοια μεγέθη οθόνης

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καθώς χάζευα στην ιστοσελίδα της Media Markt ξαφνικά πήρε το μάτι μου θήκες της Apple για iPhone 6s να ξεκινούν στα 9,99 ευρώ! Έλα που για το SE έχει μόνο τις Puro...:(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κάτοχος iPhone 7 (128gb) εδώ και 2 χρόνια περίπου σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω το iPhone SE..

Ο λόγος είναι καθαρά το μέγεθος και η ευκολία χειρισμού...

Το κινητό το θέλω για επικοινωνία κυρίως (τηλέφωνα, what’s app, viber, email) και να διαβάζω τα νέα σε μερικά σαιτ... παιχνίδια δεν παίζω λίγο socials (κυρίως twitter και instagram) και έναν file mamager για τα σύννεφα...

Επίσης η πίσω κάμερα είναι καλή; Τραβάει 4κ βίντεο; Αν και δεν τραβάω φωτο πολύ με το κινητό όταν τραβήξω μερικές θέλω να είναι αξιοπρεπείς...

Από όσο είδα βιντεάκια στο YouTube από θέμα απόκρισης δεν έχει να ζηλέψει τίποτα ακόμα κ από iPhone X αναλογιζόμενος πάντα και την τεραστια διαφορά τιμής...

Τι λέτε αξίζει η μετάβαση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κάτοχος iPhone 7 (128gb) εδώ και 2 χρόνια περίπου σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω το iPhone SE..

Ο λόγος είναι καθαρά το μέγεθος και η ευκολία χειρισμού...

Το κινητό το θέλω για επικοινωνία κυρίως (τηλέφωνα, what’s app, viber, email) και να διαβάζω τα νέα σε μερικά σαιτ... παιχνίδια δεν παίζω λίγο socials (κυρίως twitter και instagram) και έναν file mamager για τα σύννεφα...

Επίσης η πίσω κάμερα είναι καλή; Τραβάει 4κ βίντεο; Αν και δεν τραβάω φωτο πολύ με το κινητό όταν τραβήξω μερικές θέλω να είναι αξιοπρεπείς...

Από όσο είδα βιντεάκια στο YouTube από θέμα απόκρισης δεν έχει να ζηλέψει τίποτα ακόμα κ από iPhone X αναλογιζόμενος πάντα και την τεραστια διαφορά τιμής...

Τι λέτε αξίζει η μετάβαση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω πως καλύτερα να μείνεις έτσι

Έχει το hardware του 6s σε αυτά που ζητάς

Θα σε καλύψει βέβαια αλλά εγώ δεν στο προτείνω. Το 7αρι είναι πολύ καλή συσκευή και βέβαια δεν την λες και μεγάλη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κάτοχος iPhone 7 (128gb) εδώ και 2 χρόνια περίπου σκέφτομαι να το δώσω και να πάρω το iPhone SE..

Ο λόγος είναι καθαρά το μέγεθος και η ευκολία χειρισμού...

Το κινητό το θέλω για επικοινωνία κυρίως (τηλέφωνα, what’s app, viber, email) και να διαβάζω τα νέα σε μερικά σαιτ... παιχνίδια δεν παίζω λίγο socials (κυρίως twitter και instagram) και έναν file mamager για τα σύννεφα...

Επίσης η πίσω κάμερα είναι καλή; Τραβάει 4κ βίντεο; Αν και δεν τραβάω φωτο πολύ με το κινητό όταν τραβήξω μερικές θέλω να είναι αξιοπρεπείς...

Από όσο είδα βιντεάκια στο YouTube από θέμα απόκρισης δεν έχει να ζηλέψει τίποτα ακόμα κ από iPhone X αναλογιζόμενος πάντα και την τεραστια διαφορά τιμής...

Τι λέτε αξίζει η μετάβαση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ πιστεύω αφού δεν έχεις αναστολές για το θέμα του μεγέθους της οθόνης (προσοχή είναι εθιστικά βολικό) το κινητό είναι ότι πρέπει.Η κάμερα η πίσω είναι καταπληκτική (ίδια με του IPhone 6s) και τραβάει 4K μέχρι τα 30fps (νομίζω μόνο το x τραβάει στα 60 fps) τώρα ίσως σου κακοφανεί η έλλειψη ois που έχει το τωρινό σου IPhone αλλά it’s not big deal.Η απόκριση είναι εξαιρετική και η διαχείριση μπαταρίας διαμαντάκι.Εχω φτάσει και με συνεχόμενη χρήση 4 ώρες sot ενώ και 12 ώρες με χαλαρή χρήση.Αν δεν ενοχλεί η υποβάθμιση από τα 7mpx στο 1.2 της μπροστινης (που δεν είναι και τίποτα τραγικό ακόμα η ποιότητα είναι εξαιρετική και πατάει πολλές μπροστινές 5αρες και 8αρες) τότε πιστεύω ότι το κινητό είναι ότι σου αρμόζει

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παράπονο από το 7αρι μόνο το μέγεθος με χαλάει αρκετές φορές...

Σαν συσκευή είναι όντως είναι πολύ καλή!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω αφού δεν έχεις αναστολές για το θέμα του μεγέθους της οθόνης (προσοχή είναι εθιστικά βολικό) το κινητό είναι ότι πρέπει.Η κάμερα η πίσω είναι καταπληκτική (ίδια με του IPhone 6s) και τραβάει 4K μέχρι τα 30fps (νομίζω μόνο το x τραβάει στα 60 fps) τώρα ίσως σου κακοφανεί η έλλειψη ois που έχει το τωρινό σου IPhone αλλά it’s not big deal.Η απόκριση είναι εξαιρετική και η διαχείριση μπαταρίας διαμαντάκι.Εχω φτάσει και με συνεχόμενη χρήση 4 ώρες sot ενώ και 12 ώρες με χαλαρή χρήση.Αν δεν ενοχλεί η υποβάθμιση από τα 7mpx στο 1.2 της μπροστινης (που δεν είναι και τίποτα τραγικό ακόμα η ποιότητα είναι εξαιρετική και πατάει πολλές μπροστινές 5αρες και 8αρες) τότε πιστεύω ότι το κινητό είναι ότι σου αρμόζει

 

Συμφωνώ απόλυτα.ιδιως το 1080/60fps είναι εντελώς βούτυρο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.ιδιως το 1080/60fps είναι εντελώς βούτυρο.

Βασικά μπορεί να μας πει κάποιος τις ουσιαστικές διάφορες της κάμερας του i7 με του 6s/se πέραν του διαφράγματος και του ois?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αποφεύγω να τραβάω φωτογραφίες με κινητό...

Έχω πάντα σχεδόν φωτογραφική μαζί μου....

Ή μια Sony RX-100 ii ή μια GoPro hero 5

Αρα το θέμα φωτογραφία δεν με απασχολεί και τόσο απλά καμία φορά θέλω να έχω μια καλή φωτογραφία...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αποφεύγω να τραβάω φωτογραφίες με κινητό...

Έχω πάντα σχεδόν φωτογραφική μαζί μου....

Ή μια Sony RX-100 ii ή μια GoPro hero 5

Αρα το θέμα φωτογραφία δεν με απασχολεί και τόσο απλά καμία φορά θέλω να έχω μια καλή φωτογραφία...

 

Γιατί έχει υπάρξει IPhone που να μην ήταν αξιοπρεπέστατο στον τομέα της κάμερας ;

Πάντως για εμένα αν το θέλετε πάρτε το με κλειστά μάτια

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αποφεύγω να τραβάω φωτογραφίες με κινητό...

Έχω πάντα σχεδόν φωτογραφική μαζί μου....

Ή μια Sony RX-100 ii ή μια GoPro hero 5

Αρα το θέμα φωτογραφία δεν με απασχολεί και τόσο απλά καμία φορά θέλω να έχω μια καλή φωτογραφία...

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Γιαυτό το λόγο,τις περισσότερες φορές (όσον αφορά το iPhone SE) χρησιμοποιώ το Snapseed.Δεν είναι πως δεν μου αρέσει η "στοκ" φωτογραφία,απλά θέλω να δω μέχρι που μπορούν να φτάσουν οι δυνατότητες της φωτογραφίας,να την φτάσω δηλαδή στα όρια της! *δεν έχω φωτογραφική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για εφαρμογή κάμερας έχω βρει μια επιπλέον που είναι εξαιρετική

 

Musemage by Paraken Technology Co., Ltd.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

"Έπεσε" στα χέρια του πατέρα μου ένα se από συγγενή μας στο εξωτερικό.

Το θέμα είναι ότι όταν του βάλαμε κάρτα σιμ από ελληνικό δίκτυο ανακαλύψαμε ότι είναι simlocked χωρίς να ξέρουμε σε ποιο δίκτυο.

Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία που χρειάζεται για ξεκλείδωμα;

Γίνεται κάτι γενικά ή είναι "άχρηστο";

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

"Έπεσε" στα χέρια του πατέρα μου ένα se από συγγενή μας στο εξωτερικό.

Το θέμα είναι ότι όταν του βάλαμε κάρτα σιμ από ελληνικό δίκτυο ανακαλύψαμε ότι είναι simlocked χωρίς να ξέρουμε σε ποιο δίκτυο.

Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία που χρειάζεται για ξεκλείδωμα;

Γίνεται κάτι γενικά ή είναι "άχρηστο";

 

Υπάρχουν και στο eBay πχ κάποιοι που πληρώνεις και στο ξεκλειδώνουν

Μιλάνε με την εταιρεία, στέλνουν τα χρήματα που ζητάει η εταιρία και τέλος. Χοντρικά γίνονται έτσι

Τώρα ακριβώς ακριβώς δεν θυμάμαι έχει χρόνια που το έκανα σε iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και στο eBay πχ κάποιοι που πληρώνεις και στο ξεκλειδώνουν

Μιλάνε με την εταιρεία, στέλνουν τα χρήματα που ζητάει η εταιρία και τέλος. Χοντρικά γίνονται έτσι

Τώρα ακριβώς ακριβώς δεν θυμάμαι έχει χρόνια που το έκανα σε iPhone

 

Αυτό;

https://www.public.gr/product/allagi-sim-reader-iphone-se/prod8200146pp/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...