Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σχέση με το 6s που έχω σαν προσωπικό κινητό το SE υστερεί κυρίως στην ποιότητα οθόνης (φωτεινότητα - χρώματα). Επειδή το έχω για τον αριθμό της δουλειάς μου δεν με ενοχλεί στο ελάχιστο. Αλλά η οθόνη φαίνεται ότι είναι από παλαιότερη γενιά. Κατά τα αλλά σε ταχύτητα είναι σφαίρα, ίδιο με το 6s. Και με το ios 12 πιστεύω θα πάει ακόμα καλύτερα. Value for money δλδ αν δεν σε ενοχλεί η μικρή οθόνη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το 6s έχει δυο γενιές καλύτερη οθόνη

Δεν είναι τυχαίο πιο φθηνό το se

Υπάρχουν λόγοι που είναι μικρότερο αλλά και φθηνότερο.

Τα περισσότερα τα ανέφερε παραπάνω άλλος φίλος εδώ του forum

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πήγαμε το πρώτο μας ταξίδι με το μικρό τερατάκι μου.τι να πω σήμερα έκλεισα 48ωρο με συνεχή επαγγελματικά και προσωπικά τηλέφωνα και άνοιγμα και κλείσιμο του 4g και σήμερα το απόγευμα στο 30%.ολα με το ένα χέρι και πανεύκολα όλα χάρι στο iOS.

Τι περιμένετε να σας πω ότι μου λείπει η παραμετροποίηση; Ναι κάποια μου λείπουν κάποια αλλά με βλέπω iOS για πολλά χρόνια και φυσικά όχι πάνω από 4-4’5 in.

Ίσως λίγο μεγαλύτερη οθόνη ίσως με το iPhone se2 μήπως και το κάνουν σαν το iPhone X μέχρι τις 4.5in.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε το πρώτο μας ταξίδι με το μικρό τερατάκι μου.τι να πω σήμερα έκλεισα 48ωρο με συνεχή επαγγελματικά και προσωπικά τηλέφωνα και άνοιγμα και κλείσιμο του 4g και σήμερα το απόγευμα στο 30%.ολα με το ένα χέρι και πανεύκολα όλα χάρι στο iOS.

Τι περιμένετε να σας πω ότι μου λείπει η παραμετροποίηση; Ναι κάποια μου λείπουν κάποια αλλά με βλέπω iOS για πολλά χρόνια και φυσικά όχι πάνω από 4-4’5 in.

Ίσως λίγο μεγαλύτερη οθόνη ίσως με το iPhone se2 μήπως και το κάνουν σαν το iPhone X μέχρι τις 4.5in.

 

Η οθόνη συνηθίζεται σε ότι μέγεθος και να είναι

Και 5,5´ να είναι πάλι και το μάτι και το χέρι συνηθίσει. Βέβαια οι μεγάλες συσκευές σε πολλές περιπτώσεις θέλουν 2 χέρια για να κανείς αυτό που θες εκείνη την στιγμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σας χαιρετάω. Έκλεισα ένα huawei P10 που παίζει σε προσφορά 229€ και θα φύγω από το SE. Ελπίζω να βολέψει.

 

Τα ξανά λέμε σε λίγο καιρό που θα γυρίσεις πίσω γονατιστός. Χαχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σας χαιρετάω. Έκλεισα ένα huawei P10 που παίζει σε προσφορά 229€ και θα φύγω από το SE. Ελπίζω να βολέψει.

 

H Παναγιά μαζί σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σας χαιρετάω. Έκλεισα ένα huawei P10 που παίζει σε προσφορά 229€ και θα φύγω από το SE. Ελπίζω να βολέψει.

 

Όλοι κάνουμε λάθος πολλές φορές στη ζωή μας. Άλλη μια φορά που θα κάνεις και εσύ που θα σε κοστίσει απλά λίγα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι κάνουμε λάθος πολλές φορές στη ζωή μας. Άλλη μια φορά που θα κάνεις και εσύ που θα σε κοστίσει απλά λίγα χρήματα.

 

Σαν και εμένα! Έφυγα από το 3g πήγα στο iphone 4 ξενέρωσα που είχε 512mb ram. Πήγα στο s3 mini με 1gb μνήμη 300 ευρώ στον κουβά. Ξενέρα τα lag. Εν συνεχεία πήγα στο s5 όπου είχε 2gb μνήμης άλλα 450 ευρώ στον κουβά, για να πάρω τελικά το iphone 6 που 3 χρόνια εξαιρώντας τα reload στο safari με έβγαλε δίχως να με κρεμάσει ποτέ. Συμβουλή μου? Όπου ακούς πολύ ram άλλαζε στρατόπεδο. Καταλήγεις απλώς να πετάς τα λεφτά σου αντί να κάνεις λίγο σκληρή οικονομία να συμβιβαστείς 2,3 χρόνια και να κάνεις το καλύτερο deal στο επόμενο iphone. Δεν πειράζει. Σε ένα χρόνο από τώρα θα ξαναγυρίσει πίσω όπως κάναμε όλοι μας. Εντυπωσιακό το android στην αρχή αλλά μόλις αρχίσουν τα κολλήματα και τα κρεμάσματα εκεί που πραγματικά χρειάζεσαι μια λειτουργία του τηλεφώνου, σου έρχεται να κοπανίσεις με δύναμη το κεφάλι σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια:πως μπορώ στην οθόνη κλειδώματος να έχω επιλογή για ξεκλείδωμα ταυτόχρονα pin και Touch ID;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια:πως μπορώ στην οθόνη κλειδώματος να έχω επιλογή για ξεκλείδωμα ταυτόχρονα pin και Touch ID;

 

Εάν δεν αναγνωρίσει 2-3 φορές το αποτύπωμα μετά σου ζητάει κωδικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν αναγνωρίσει 2-3 φορές το αποτύπωμα μετά σου ζητάει κωδικό

 

Είσαι αρχηγός.δεν το ήξερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια πτώση της αυτονομίας γύρω στο 5 με 10 % υπάρχει με την 11.4

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.

Εμείς με το 8 Plus, αλλά και αλλά μοντέλα, έχουμε δει αρκετή βελτίωση στη μπαταρία.

Μήπως με μια επαναφορά στρώσει;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την 11.4 την βλέπω λίγο καλύτερη στο SE σε αντίθεση με το iPad Mini 4 όπου έχει σαφή πτώση. Δεν ξέρω, ίσως είναι θέμα παλαιότητας επεξεργαστή και διαχείρισης...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία εντάξει είναι με την 11.4.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία εντάξει είναι με την 11.4.

 

Γενικά θέλει μια δυο φορτίσεις πάντα για να στρώσει μετά από αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χθες τα ξημερώματα μου έμεινε το κινητό στα χέρια...μετά από 11 μήνες σχεδόν.Το κάνω λίγο δραματικό γιατί εάν ήταν να πάρω σοβαρά την κατάσταση...Στο χαρτί γράφει ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ,ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ,ΝΕΚΡΟ. ΟΚ ΓΙΑ RESOTRE. Edited by SpyrStavr
Link to comment
Share on other sites

γιατί αναφέρεις《Στο χαρτί γράφει ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ,ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ,ΝΕΚΡΟ. ΟΚ ΓΙΑ RESOTRE.》και υπέθεσα ότι το έχεις μεταχειρισμενο
Link to comment
Share on other sites

Χθες τα ξημερώματα μου έμεινε το κινητό στα χέρια...μετά από 11 μήνες σχεδόν.Το κάνω λίγο δραματικό γιατί εάν ήταν να πάρω σοβαρά την κατάσταση...Στο χαρτί γράφει ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ,ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ,ΝΕΚΡΟ. ΟΚ ΓΙΑ RESOTRE.

φιλε σε ποιο service το εστειλες?? σε επισημο?? γιατι παντα στα προβληματα υπαρχει λυση..εστω και χωρις εγγυηση,,παραδειγμα..αλλαγη πλακετας..που συνηθως αλλαζει με ανακατεσκευασμενο.για εξηγησε μας λιγο περισσοτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ποιο service το εστειλες?? σε επισημο?? γιατι παντα στα προβληματα υπαρχει λυση..εστω και χωρις εγγυηση,,παραδειγμα..αλλαγη πλακετας..που συνηθως αλλαζει με ανακατεσκευασμενο.για εξηγησε μας λιγο περισσοτερο

 

iStorm (Τσιμισκής Θεσσ/νίκης). Ξαφνικά εκείνη την ώρα που κοίταζα βίντεο στο YouTube έκλεισε...(το είχα ταυτόχρονα στον φορτιστεί).Στην αρχή ήμουν ψύχραιμος και προσπάθησα να βρω κάποια λύση. Δυστυχώς, τίποτα από αυτά που δοκίμασα δεν δούλεψε και ότι έκανα εγώ στο σπίτι το έκαναν τα παιδιά στην iStorm.(σύνδεση iTunes,να πατήσω το κεντρικό κουμπί με το πάνω ταυτόχρονα κτλ) Πιθανόν να έχει καεί η μητρική ή να έχει θέμα η μπαταρία μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

iStorm (Τσιμισκής Θεσσ/νίκης). Ξαφνικά εκείνη την ώρα που κοίταζα βίντεο στο YouTube έκλεισε...(το είχα ταυτόχρονα στον φορτιστεί).Στην αρχή ήμουν ψύχραιμος και προσπάθησα να βρω κάποια λύση. Δυστυχώς, τίποτα από αυτά που δοκίμασα δεν δούλεψε και ότι έκανα εγώ στο σπίτι το έκαναν τα παιδιά στην iStorm.(σύνδεση iTunes,να πατήσω το κεντρικό κουμπί με το πάνω ταυτόχρονα κτλ) Πιθανόν να έχει καεί η μητρική ή να έχει θέμα η μπαταρία μου είπαν.

 

Και γιατί το πηγές σε αυτούς και όχι στη document? Το στέλνεις σήμερα με acs στον καλύτερο reseller και σε 2 μέρες έχεις ολοκαίνουργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...